Pneumatiky :)

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6991
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa stefan222 »

dnes som sa siel prejst a videl som no minimalne 100aut. siel som peso po sidlisku a 95 malo zimne. cize ked zaprsi ta teraz sa vsetci vytrepu ? alebo sofer jazdu prisposobi ?jasne ze s matadorkami ak nemam v hlave nasrate tak o to viac opatrnejsie idem ci dazd ci listie na jesen ci prach ci strk atd. lebo viem ze nemam premium gumy. ale aj co sledujem sem tam nehody tak tam sofer ide prirychlo, otoci sa za doetatom, mikrospanok, atd . no gumy ze su zle?seriozne si nepametam pricinu nehody ako hlavne gumy. a ze ide rom s letnymi v zime ani neriesim. proste mi gumy mne osobne nehraju taku rolu na ceste. a tym ja nepresviedcam nikoho na matador. ja si sledujem zopar testov a zopar recenzii a zopar ludi v pneuservise oslovujem a tak sa rozhodnem. a stale si mi neporadil na moj rozmer zimnu :)
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa HellAngel »

Ja vzdy kupujem Hankook/Fulda/Matador. Pozriem tieto 3 znacky co maju v ponuke, nejake aktualne testy a zdy beriem gumu max 60€/ks. Inac vacsina ludi cokupi premiu gumu, neriesi nejake jazdne vlastnosti, len nechce mat na aute low cost znacku
NB: Asus ROG Strix G16
marfan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1931
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Veselé pri Pieš

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa marfan »

Ja mám Hankook zimné, síce podľa testov dopadli na horných priečkách tak spokojnosť nieje úplne na mieste. Z Nokianmi sa mi lepšie jazdí.

Na leto mám Nokian a tiež pneu čo má podľa testov veľmi dobré parametre a aj tak som neni úplne moc spokojný s nimi. Druhý krát by som už nekúpil.

Poznám niekoľko ľudí, ktorý si aj na staré auto bez výkonu dajú tie najdrahšie pneu aj keď jazdia málo. Ale poznám aj ľudí čo dajú na lepšie auto najlacnejšie sračky. Potom sa čudujú, že po roku to je tvrde, hlučné.
Spoiler: ukázať
MB:ASUS PRIME X370-PRO, CPU:AMD Ryzen 7 2700x, RAM:2x8GB Patriot Viper 4 Black 3200MHz,CLADIC:Thermalte NiC C4,CASE: Fractal Core 3500, PSU:EVGA 650 G3, GPU:AMD XFX RX480 8GB, SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD:WD 1TB RED, GREEN ,Samsung 1TB,2TB, Samsung 750GB, LCD:DELL U2412M,
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6991
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa stefan222 »

pozrel.som toyo snow nieco.
letne toyo som mal na mazde 6 a spokojny som bol. na heureke cca 80€ stali bo moj rozmer 215/55/r17 dost ceny lietaju do nebies
hry- ps5
doma-HP probook
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 484
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

A Barum prípadne? Budem kupovať tiež na nabližšiu zimu v rozmere 205/55 R16. Teraz mám Taurus kupované 2018 za 35€ za kus a úprimne nemôžem na ne povedať krivého slova, odjazdil som na nich čo mám auto dve sezóny a až na ten nadmerný hluk ma nesklamali nikdy.
marfan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1931
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Veselé pri Pieš

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa marfan »

Mna by zaujímali niektoré číny či má niekto s nimi skúsenosti.
Spoiler: ukázať
MB:ASUS PRIME X370-PRO, CPU:AMD Ryzen 7 2700x, RAM:2x8GB Patriot Viper 4 Black 3200MHz,CLADIC:Thermalte NiC C4,CASE: Fractal Core 3500, PSU:EVGA 650 G3, GPU:AMD XFX RX480 8GB, SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD:WD 1TB RED, GREEN ,Samsung 1TB,2TB, Samsung 750GB, LCD:DELL U2412M,
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5751
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

stefan222 napísal: Ne 27. Mar, 2022, 20:24 a stale si mi neporadil na moj rozmer zimnu :)
Bral by som asi vredestein wintrac pro... Je to skvela pneumatika na vode a na suchu. Hlavne na vode to je asi fakt najlepsia zimna pneumatika aku som soferoval. A bola pouzitelna aj na jar ked sa oteplilo(cize do 20°C)... sice bola zuvackoidna, ale stale celkom drzala ani sa nedotrhala ako ma vo zvyku nokian.

Potom tam mas HANKOOK W320 WINTER I*CEPT EVO2, ich predchodcu W310 som jazdil na i30cw a nebol som nimi velmi nadseny. Na snehu super, tam isli ako ratrak. Na dazdi a suchu boli OK. Nic viac, nic menej, vredesteiny by im za dazda usli s prstom v nose.


Potom mas GOODYEAR ULTRAGRIP PERFORMANCE ktore si kazdy extremne chvali, ale neviem, nesoferoval som ich. Podla testov vyzerali podobne ako vredesteiny a boli drahsie.

a potom TS870 ktore som este soferovat nestihol(ale TS860 boli dobre dost)... vraj najlepsie zimna pneumatika sucastnosti. Ale to si uz na 150€...



Sice pochybujem ze das za pneu viac ako 100€, ale tak ked si sa pytal... Tak ci tak, teraz co pozeram tak su dostupne akurat tak zbytky zo skladov o pocte 1-2ks
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4690
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa scream »

SKiLEX napísal: Ne 27. Mar, 2022, 15:54 Bol som v tom ze sa rozpravame o matadoroch vs o 10€ drahsie a vyrazne lepsie hankooky. Nie o Matadore vs PS4S.
Nie, rozpravame sa v kontexte, ze matador je nebezpecna zabijacka pneu, lebo bola otazka ci nie je nieco ESTE LACNEJSIE a pouzitelne ako spominane 10-15e drahsie gumy.

Urcite budem pozerat fotky na dopravnom servise aby som si spravil statistiku o pneu :hysterical:

Este raz a naposledy, hectory 2 a hectory 3 som jazdil niekolko desiatok tisic KM na relativne silnej predokolke, netvrdim, ze boli dokonale ale lietal som s tym za kazdeho pocasia, nie pomaly a za 5 rokov sa tam vymenili 2 sady. Smyk som dostal presne 2x, raz na kamienkoch a druhy krat na zanovnych zimnych nokianoch na vode v oblubenej prvej zakrute za cermelom. Aj to som siel rychlo a jedna guma bola podhustena.
Pietro sk napísal: Ne 27. Mar, 2022, 19:27 aky je predpoklad vyvoja cien? ponahlat sa a kupit cim skor ?
Gumy som kupil pred mesiacom, pre istotu ale pytal som sa vraj nemaju zmeny v cennikoch o viac ako jednotky eur. Ono tie letne gumy uz su vyrobene, uz zacina produkcia zimakov.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Lord Anakin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 552
Dátum registrácie: Ut 29. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad / Košice

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Lord Anakin »

nejake hankook pneu som mal na kii od "nova" .. dobra guma prve 4 roky ... potom to bolo zle ... ale co sa mozme cudovat ...

ja som sa osobne bavil , premyslal a dava to zmysel ... nekupovat najlacnejsie smejdy respektive aj pri lacnejsie gume nemusi to byt ze smejd ale je to taka ruleta by som povedal ale ze aj matadorky su fajn ale zaklad je to ze na tom clovek nejazdi 5 rokov ...
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4690
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa scream »

No dalsia vec, ze 3 alebo 4 matadorky skoncili v kosi kvoli defektu ( vytlkom), takze ma menej bolelo prikupit novu 17" za 40e :D Lebo rovnat kovane disky bolo dost bolestive :)
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ono teroreticky aj ked davas len tych 8.000km rocne na pneu (letna alebo zimna, cize zhruba 16.000km rocny najazd), tak po 4 rokoch mas na takej pneu 32.000km co je fakt na hrane pouzitelnosti a dobrych vlastnosti ked na to dojde.

Ked sa bavime o beznom tragači kde sada pneu stoji 250-300 eur, tak by naozaj malo byt povinnostou vodica vymenit tie pneu kazde 4 roky, maximalne 5, proste len tak, z titulu vlastnej bezpecnosti aj bezpecnosti vsetkych ostatnych. Nemyslim si ze by ~300 eur kazde styri roky niekoho hodilo o zem alebo kategoricky ho uvrhlo do strasidelnej chudoby... na parkovani v meste zaplatim viac za ten isty cas.

A fakt drat pneu na poslednu desatinu milimetra "lebo to este vydrzi" alebo "zatial netrcia kordy von" nie je uplne idealny napad.




>> Ono tie letne gumy uz su vyrobene, uz zacina produkcia zimakov.

to tiez neplati univerzalne, teraz mam na aute letne vyrobene v 23.tyzdni alebo 22. a videl som zimne pneu vyrobene v 49.tyzdni fakt sme sa cudovali ze niekto Vianoce stravil pri linke. Uplne normalna vec.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Mish0
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Pi 16. Mar, 2012, 23:55

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Mish0 »

JacobSteven napísal: Ne 27. Mar, 2022, 20:52 A Barum prípadne? Budem kupovať tiež na nabližšiu zimu v rozmere 205/55 R16. Teraz mám Taurus kupované 2018 za 35€ za kus a úprimne nemôžem na ne povedať krivého slova, odjazdil som na nich čo mám auto dve sezóny a až na ten nadmerný hluk ma nesklamali nikdy.
skus sa este obzriet po Nexen Winguard Snow G3, kupoval som ich tuto sezonu s takym istym rozmerom, cenovo su na tom cca rovnako ako aj Barumky a zdaju sa mi celkom v pohode, aj pri sviznejsej jazde
samozrejme na jazdenie "na hrane" to urcite nie je, vtedy by som sa obzeral po inych pneu :-) na snehu som mal moznost ich poriadne vyskusat azda len raz, kedy ma v Zakopanom z minuty na minutu zastihla snehova metelica, ale bez problemov ma dostali domov, mali celkom slusny zaber (najma pri rozbiehani sa do kopca na cerstvom snehu, ziadne presmykovanie ani nic take)
akurat mi isla spotreba o 2 deci hore, ale s tym som ratal ked som ich kupoval
Spoiler: ukázať
CPU: AMD Ryzen 5 3600
COOLER: SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2
RAM: CORSAIR VENGEANCE LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16
GPU: Sapphire PULSE Radeon RX 5700
SSD1: ADATA XPG SX8200 Pro 512GB
SSD2: Crucial MX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda 2TB
CASE: SilentiumPC Regnum RG6V TG Pure Black
PSU: SilentiumPC Vero M2 Bronze 600 W
OS: Windows 10 Pro
MONITOR: AOC 24G2U/BK
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 484
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

@Mish0 - nevyzerajú zle, a ako je to s hlučnosťou? Lebo fakt tieto aktuálne Taurusy to sa nedá zniesť, jakmile vždy prezujem na letné tak to je iný svet. Ako síce hej, vždy budú zimné hlučnejšie, ale tak ako hučia tieto Taurusy to nepochopím :D a celkom sranda, v rodine máme ešte na jednom aute tie isté zimné Taurusy, ale v rozmere 215/50 R17 a tie tak nie je počuť... či kvôli väčšiemu rozmeru alebo čo, ťažko povedať :D
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Pietro sk »

mp3turbo napísal: Po 28. Mar, 2022, 11:45 Nemyslim si ze by ~300 eur kazde styri roky niekoho hodilo o zem alebo kategoricky ho uvrhlo do strasidelnej chudoby...
to je spotrebak, ak s tym je problem, tak sa treba zamysliet nad mhd. :D
tiez nechapem ignorovanie servisnych ukonov. casom sa to vypomsti a vyjde to x draho.
marfan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1931
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Veselé pri Pieš

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa marfan »

@mp3turbo dal si fajn argument s tými km. Možno preto mením pneu po dvoch sezónach keď už majú za sebou v podstate 50-60tkm záleží od roka a preto sa mi zdajú niektoré pneu po dvoch sezónach nepoužiteľné.

@SKiLEX Ja mám teraz obuté zimné Hankook W330, jazdné vlastnosti na vode veľmi dobré (v silnom daždi na dialnici neni problém 150-170kmh), na suchu do 10°C fajn potom je to žuvačka a u mňa to je vidieť ako sú za tieto teplé dni dosť zošlahané. Na ľade tiež fajn určite lepšie ako Nexen Winguard G2 (tieto pneu boli ale tiež veľmi dobré). Najhoršie je na nich ale hlučnosť, kto jazdí do 130kmh tak bude určite spokojný, kto viac tak nebrať, hučia dosť. Spotrebou sú neviem aké pretože môj štýl jazdy je taký nie moc na spotrebu. Ale viem aj na nich jazdiť za 5l.

Známy má na Passate nejaké zimné, že Zettex alebo ako sa volajú a je spokojný.
Spoiler: ukázať
MB:ASUS PRIME X370-PRO, CPU:AMD Ryzen 7 2700x, RAM:2x8GB Patriot Viper 4 Black 3200MHz,CLADIC:Thermalte NiC C4,CASE: Fractal Core 3500, PSU:EVGA 650 G3, GPU:AMD XFX RX480 8GB, SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD:WD 1TB RED, GREEN ,Samsung 1TB,2TB, Samsung 750GB, LCD:DELL U2412M,

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"