Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa mirjak »

landrower napísal:mozno mas scasti pravdu ale ide o dve veci:
a) v zakone je princip zipsovania a nie ze mas nechat volny pruh pre sanitku, teda vodic vzadu isiel podla zakona, zatial co ten vpredu ho hrubo porusil ked blokoval premavku vedome a schvalne
Len tak pre info, co ma tato situacia spolocne so zipsovanim? Proste ten v lavom pruhu isiel vo volnom lavom pruhu, dosiel by na jeho koniec a tam by ho bud pustili alebo nepusti do praveho priebezneho. Ten, co ho zablokoval, by mal odovzdat vodicak a absolvovat psychotesty.
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa landrower »

nechce sa mi teraz vysvetlovat ako som to myslel kedze sa ponahlam, ale ano, napisal som to trocha zle, kazdopadne, ten typek ho nemal co blokovat, to bolo protizakonne. to ze ten druhy robil nieco proti "moralke", to uz je druha vec.... ale v tomto state su zakony stale nadradene cize... :bye:
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
panasonic650
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Ut 13. Jan, 2009, 23:24
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa panasonic650 »

Metiu napísal:taketo stavanie do radu dava logiku, ak Vam nieje jedno ci prejde sanitka takymto usekom za par sekund, alebo sa bude predierat cez 2 pruhy natrieskane autami..
Co pises je totalna hlupost. Potom postavme vsade jeden pruh pre sanitku. Alebo usetrime a postavme dialnice z jednym pruhom. Dva pruhy tam nepostavili pre srandu kralikom alebo pre sanitky ale preto aby dokazali absorbovat vacsie mnozstvo premavky.
STENLY napísal:presne tak... to pochopí len človek čo má niečo odjazdené a nie iba "prečítané"...
Na toto radsej reagovat nebudem lebo by som bol vulagarny ;)
mirjak napísal:Len tak pre info, co ma tato situacia spolocne so zipsovanim?
Vsetko.... pretoze auta stoja v pravom pruhu pretoze nepoznaju zipsovanie a nerespektuju ho. Ake ze "mozno postia mozno nie". Je to normalny ukon na ceste ktory ale vyzaduje slusne spravanie. Ale u nas sme nauceny stat ako barani v jednom rade z cias ked sa stalo rano pred obchodom este pred otvorenim na maso.
Naposledy upravil/-a panasonic650 v So 09. Apr, 2011, 13:43, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
[PC] WinXP Home ENG CPU: C2D E8200 2.66GHz RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: ASUS P5KC GPU:SAPPHIRE Radeon HD 3450 256MB HDD: Samsung SpinPoint F1 750GB HD753LJ PSU: Seasonic S12II 430W CASE: Thermaltake SOPRANO silver VB1000SNS LCD: 22" LCD Samsung 2243BW silver
[NB0] Asus EEE PC 1000HE Black WinXP Home SP3
[HTPC] Win7 Ultimate ENG CPU: AMD Athlon II X4 600e RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: GIGABYTE MA785GM-US2H GPU: on board HDD: 1000GB PSU: SEASONIC S12II-330 Bronze CASE: ANTEC Fusion Remote Black TV: Panasonic TX-P42G15E Tuner: TechniSat SkyStar HD2 + CI slot
http://www.buzzle.com/articles/mongoose ... e-pet.html
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

tá kolóna mohla byť o polovicu kratšia (tj komunikácia by pohltila dvojnásobné množstvo áut) keby sa postavili do oboch pruhov...

...ale ok, keď sú ľudia drbnutí, tak fajn, nech sú, nech si idú v tom priebežnom, ja si zatiaľ pôjdem v tom čo sa má zužovať a tam sa pripojím, skráti mi to čas o koľko? O dosť...





.
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

dufam ze vsetci lepiči sa na tom videu urobili a budu si ho pustat kazdz vecer pred spanim :facepalm:
...
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa STENLY »

žiadna značka ohľadom zipsovania tam nie je... takže neviem, čo tu splietate zipsovanie... v podstate je jedno, či sú tie autá v jednom alebo v dvoch pruhoch, pretože ak je auto v kolóne päťdesiate, tak aj päťdesiate tadiaľ pôjde (ak by k tomu zipsovaniu dochádzalo, čo je nepravdepodobné)... ja osobne by som nikoho nepustil, pretože: neprikazuje mi to značka a týpek nech sa pekne zaradí do radu a počká si tak isto ako ostatní...
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
panasonic650
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Ut 13. Jan, 2009, 23:24
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa panasonic650 »

A ja by som ti rozbil papulu STELNY. :bye:

Dva pruhy su preto aby pohltili trafik. Co je na tom take tazke pochopit ? Toboz ked je to jedno. Denne prechadzam cez take. Ked sa vsetcia postavia do jedneho tak zablokuku krizovatku so semaformi a stoja v jej strede ako jebovnuty. Asi patris k nim. :peace: Ja v rade stojim a ty len zavidis ze moj je prazdnejsi. To je vsetko. Ubohe taketo spravanie. Mne zdochla koza, nech zdochne aj susedovy.
Spoiler: ukázať
[PC] WinXP Home ENG CPU: C2D E8200 2.66GHz RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: ASUS P5KC GPU:SAPPHIRE Radeon HD 3450 256MB HDD: Samsung SpinPoint F1 750GB HD753LJ PSU: Seasonic S12II 430W CASE: Thermaltake SOPRANO silver VB1000SNS LCD: 22" LCD Samsung 2243BW silver
[NB0] Asus EEE PC 1000HE Black WinXP Home SP3
[HTPC] Win7 Ultimate ENG CPU: AMD Athlon II X4 600e RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: GIGABYTE MA785GM-US2H GPU: on board HDD: 1000GB PSU: SEASONIC S12II-330 Bronze CASE: ANTEC Fusion Remote Black TV: Panasonic TX-P42G15E Tuner: TechniSat SkyStar HD2 + CI slot
http://www.buzzle.com/articles/mongoose ... e-pet.html
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa STENLY »

panasonic650 napísal:A ja by som ti rozbil papulu STELNY.
:D to by si ešte veľa halušiek musel pojesť :D

ja som tam žiadnu križovatku nevidel.... ako bolo už povedané... chcel by som vidieť, kde by sa tie autá uhýbali, keby išla tá spomínaná sanitka alebo hasiči... chvaľabohu, že väčšina čo tam bola, nemá vodičák 1-2 roky

kamarát bol pozrieť v Tatrách... tí blázni Blaváci prišli na letných gumách :hysterical:
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

STENLY napísal:žiadna značka ohľadom zipsovania tam nie je... takže neviem, čo tu splietate zipsovanie...
a čo tu ty furt splietaš o zipse prosím ťa? Je to normálny dvojpruh ktorý sa končí zbiehaním do jedného pruhu, pravidlá v ňom upravuje paragraf 10/6
§ 10
Jazda v jazdných pruhoch

(6) Vodič pri prechádzaní z jedného jazdného pruhu do druhého jazdného pruhu je povinný dať prednosť v jazde vodičovi jazdiacemu v jazdnom pruhu, do ktorého prechádza; pritom je povinný dávať znamenie o zmene smeru jazdy. Tam, kde sa dva jazdné pruhy zbiehajú do jedného jazdného pruhu tak, že nie je zrejmé, ktorý z nich je priebežný, vodič jazdiaci v ľavom jazdnom pruhu je povinný dať prednosť v jazde vodičovi v pravom jazdnom pruhu; to neplatí, ak ide o striedavé radenie upravené príslušnou dopravnou značkou.
Takže o jakom zipsovaní sa tu točí? áno, takáto situácia môže vyústiť do zipsu (z hladiska kolegiality a morálky), ale nemusí, on proste prešiel do pruhu, ktorý bol volný, a vybavená vec, na konci by im musel dať prednosť, a je dosť možné že by sa niekde vtesnal. No a prečo sú hento idioti (tí čo tam stoja jak chujovia), pretože dvojnásobne predlzili kolonu, ktora potom mohla siahat napriklad az na priebezny pruh predoslej komunikacie. do nohy su to magori, detto podobne to mas v BA na pristavnom z einsteinovej, tam to ale az tak nehori, lebo je tam miesta pomerne dost. od toho tam ten druhy pruh je, aby sa kam mali naskladat auta a nezavadzali na ceste. (predpokladam, ze si si vsimol, ze vsetky zjazdy a najazdy na dialnice su budovane ako 1 exit - 2 pruhy a nasledne zasa jeden pripajac, iba miestami su plne 2 pruhy.

ono ludia co nepoznaju subeznu jazdu si ju casto mylia s neprimeranym predbiehanim sa (s tym suvisiaca arogantnost vodicov), ale nie je tomu tak...to ze vsetci idu za sebou v pravom pruhu je ich debilita, pricom lavy pruh je uplne volny az po znacku a znacky na ceste, ktore urcuju zaradenie sa do praveho jazdneho pruhu

PS: k tej sanitke ešte, jazdne pruhy su preto siroke aby v pripade buracky sa mohli auta v lavom pruhu uhnut dolava a v pravom doprava a medzi nimi prejde dodavka, takže vo com? zazil som to niekolko krat na dialnici, sanitka si vzdy vybrala odstavny alebo medzi pruhy, a to D1 je pomerne uzucka dialnica.

K priestupkom, ak by to bolo na SK podla noveho cestneho zakona :

1. Prekážanie v jazde rýchlejšie idúcim vozidlám a obmedzovanie plynulosti cestnej premávky - 30 €
2. Používanie hanlivých gest a iných vulgárnych prejavov voči ostatným účastníkom cestnej premávky - 30 €
3. Vodič, ktorý pri predchádzaní vybočuje zo smeru svojej jazdy a ohrozuje vodičov jazdiacich za ním - 60 € (diskutabilne to "za nim")
4. Nedanie znamenia o zmene smeru jazdy - 50 €
TOTAL : 170€

ad tnejaky prispevok Ked sa vsetci naj*bu dopredu a budu sa vzorovo zipsovat, bude premavka plynulejsia ?
ano bude, pretoze zapcha na najazdoch bude kratsia a auta, ktore nejdu na najazd budu moct skor odbocit, napr. BA najazd z Bajkalskej na Pristavny most auta odbocujuce k Baumaxu/Apollo BC nebudu musiet cakat. Takych prikladov je X.

problem je, ze ludia "nezipsuju", lebo arogantni soferi a zakomplexovanci ta z principu pred seba nepustia. to, co je v Europe smer zapad bezna prax, v nasej bananovej republike Postoj davu o spôsobe trpezlivého čakania rozhodol inak ako vyhláška, proste ovce. A to este predbieham s vycitkami svedomia.





.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

Som sa zabudol pochvalit... som menil minuly vikend tlmice a pruziny. Kedze som dost tvrdohlavy a rad si robim veci po svojom, tak som si povedal, ze tu vymenu zvladnem vo svojej rezii. Ti, co si uz takto svojpomocne menili tieto veci, varovali, ze to nepojde tak lahko a ze pravdepodobne nepovolim maticu drziacu pokope tlmic s pruzinou a akurat na tom znicim vsetky imbusy, co budem mat(kto rozoberal vie). Proste niekolko rokov zazraty mechanizmus + tlmic a pruzina neustale pracuje a tym sa to pekne zakusne. Samozrejme, ze som ich nepocuval a pustil som sa do toho. Predne tlmice na prvy pohlad ok, maticu som po par hodinach prehovarania s pozieracom hrdze prehovoril a zliezli dole, uchytenie tlmica v kasni slo tiez. Parada, povolit spodok a som hotovy...
Samozrejme sa vzdy musi nieco posrat a nesli povolit sroby na zvislom ramene, co drzi tlmic. Tak som odpojil horny gulak, spodnu cast toho zvisleho ramena a bolo. Vonku bol k tomu normalny pristup, tak som si na tisichran nasadil metrovu paku a povolil to. Predne by teda boli. Zadok bol o nieco tazsi. Sice sli povolit matice, co drzia cele to zlozenie tlmica v kasni, ale nesla povolit ta stredna, co drzi cely tlmic s pruzinou pokope. Samozrejme som dojebal tri imbusy, stvrty bol uz znackovy Wurth, takze som namiesto imbusu dojebal tlmic... Takze co s tym? Nasledovala karboska :) To da rozum, ze sa nema rezat do kompletne zlozeneho tlmica, kde je napnuta struna. A samozrejme nie v aute. Uchytenie tlmica na spodnom ramene slo povolit, kedze som zadne ramena menil minuyl rok a zavity som namazal vazelinou a tak som cely ten zlozeny tlmic vybral z auta. Strunu som strunu stlacil blickami co to slo, previazal na viacerich miestach viazacim dratom a slo sa rezat.

A vysledok? Potvrdili sa moje podozrenia, ze lava zadna pruzina to uz ma za sebou, bola unavena a o nieco kratsia ako prava a navyse sa stacala do jednej strany. Lava predna pruzina bola dokonca zlomena, ale nijako sa to neprejavovalo, kedze bola zlomena az na konci, kde sa uz opiera o dosadaciu plochu. Co mi trochu vadi, ze auto neslo dole o 2 cm, ako je pisane, ale mozno aj o 4, co je uz sakra nizko. Co som skusal, podzemne garaze zvladam, poschodove parkovisko na antolskej ako-tak tiez. Budem musiet davat pozor. Na zaver zopar foto z mojho snazenia a finalny vysledok...

Odstrojena zadna cast interieru... bohuzial, inak nebol pristup k tlmicom
Obrázok

Obrázok

Porovnanie vs. felda. Najvecsia sranda bola, ked stal vedla mna stary range rover. Kde mne koncila strecha, tam jemu zacinali okna :D
Obrázok

No a na zaver v celej svojej krase... a potom ze predaj to auto a kup si vecsie :(
Obrázok
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Pekne papku pekne :)





.
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa STENLY »

Snake napísal:a čo tu ty furt splietaš o zipse prosím ťa?
vidím, že nevidíš... ja o žiadnom zipsovaní nehovorím... s tým tu niekto začal, no ja som to nebol...

to video si videl asi jedným okom... je tam značka "C22b Zníženie počtu jazdných pruhov"
Vodič pri prechádzaní z jedného jazdného pruhu do druhého jazdného pruhu je povinný dať prednosť v jazde vodičovi jazdiacemu v jazdnom pruhu, do ktorého prechádza; pritom je povinný dávať znamenie o zmene smeru jazdy
čo teda znamená, že: Zipsovanie v opísanom prípade nie je prikázané a je len na dobrej vôli vodičov v priebežnom pruhu, že pustia tých, ktorí sú v končiacom sa pruhu.
2. Používanie hanlivých gest a iných vulgárnych prejavov voči ostatným účastníkom cestnej premávky - 30 €
nič také tam nebolo... ukázal mu ľavý ukazovák :rolleyes:
prekvapuje ma, že práve ty si ten, čo tu o vulgarizmoch niečo splieta... vodu kážeš, víno piješ

keď uvidíte značku "C30 Striedavé radenie", tak sa zipsujte do nemoty...
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

čo teda znamená, že: Zipsovanie v opísanom prípade nie je prikázané a je len na dobrej vôli vodičov v priebežnom pruhu, že pustia tých, ktorí sú v končiacom sa pruhu.
A o čom ti tu točíme do nemoty? :D

Viem veľmi dobre aká značka tam je, a viem veľmi dobre čo mu ukázal, bolo to gesto, a aj keby nebolo tak je to -30€
prekvapuje ma, že práve ty si ten, čo tu o vulgarizmoch niečo splieta... vodu kážeš, víno piješ
Ale ba, neviem o tom že by sme sa my dvaja niekedy stretli na ceste :D ...





.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ono zas ten typek zacal video hned porusenim dopravnych predpisov, ak ste si to nevsimli tak presiel cez plnu ciaru. Jasne, o 3 sekundy neskor bola uz prerusovana, no nema sa co stazovat na zipsovanie ked kasle aj na taku zakladnu vec ako plna ciara.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Ano, to je jeho jediný prehrešok...





.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"