Alza.sk

Všetko o vašich skúsenostiach s predajcami HW ...
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa Matej.T »

Bratova EVGA G2 má ťuknutý roh (krabica), takže 24 budem mať aj ja prekvapko... :cry:
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12956
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa loleqboleq »

každopádne, pokiaľ sa nemýlim, tak práve o tom to je, o tom je vracanie v rámci 14 dní, že tovar, ktorý sa takto vráti a nie je viditeľne poškodený (ktorý by sa takto za takých okolností ani nemal dať vrátiť) sa znovu predáva ako tovar nový...ešte pri alze verím, že nie úplne všetko sa vráti ako nové a možno niektoré padnú pod okom niekoho, kto to súdi do kategórie rozbalené, no toť vsjo...ostatní predajcovia nerobia nič iné, tam už just nikto nedáva nikto nič iné, než na nové, keďže ako alza to nerobia

alebo druhá možnosť je, že oni to pošlú dodávateľovi, ktorý to buď prebalí alebo len to prelepia nanovo s celoflánovou fóliou a podobne ale to nemám overené, s istotou to tvrdiť nemôžem

každopádne poznám ten pocit, tiež nemám rád, keď vidím, že niečo, čo kúpim ako nové už bolo viditeľne rozbalené, no nemôžeme čakať, že vždy všetko dostaneme fungel nové, to je riziko vždy, rovnako ako to, že to, čo vrátime je nefunkčné, keď to niekto iný vrátil
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa mp3turbo »

u nas na taketo veci nie sme zvyknuti ale v Amerike tam uz su vsetci otrli. Kupim, vravim, restocking fee, na nich je castokrat postavena politika predajcov. Tucniaci totiz MILUJU kupit si produkt, vyskusat, zistit ze im nevyhovuje, vratit, a kupit si ine produkty az dokial pri dvadsiatom nenarazia na taky co sa im nahodou bude pacit.

Fakt seriozne. Mam nejakych ludi v Amerige a oni toto proste povazuju za standard. Proste si kupim, nevyhovuje mi to, vratim. Ze preco som si kupil vec ktora mi nevyhovuje ? No ako som doriti mal pred kupou vediet ze mi to bude vyhovovat ? Ani ked precitam vsetky recenzie na internete, ani tak nemozem vediet ci bude pre mna dobry Windows10 fon ked som vzdy chcel iApple :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa icefire »

Point of this being? :?
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nebat sa kupit rozbalene veci z Alzy za primeranu zlavu ?

Alebo za znizovanie emisii v Amerike a cistu Gangu v Indii ? Cojaviem...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa Matej.T »

Aku zľavu? Ved všetko bolo nakupované za retail cenu a nebol ani označený za rozbalený tovar...
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa HellAngel »

ono to by nebol problem ak by mu dali nizsiu cenu, to je uplne normalne. uz som zoparkrat takto, kupil. AK bola vec v poriadku, tak som si ju nehal, ak bolo viditelnejsie pouzivanie, vratil som.
Oni ale tovar oznacili za novy, co je zavadzanie.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12956
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa loleqboleq »

ako hovorím, pokiaľ sa nemýlim, tak tovar vrátený do 14 dní je preto tak, aby sa dal znovu predávať ako nový
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa felipe25 »

mp3turbo: lenze v USA su aj ine ceny /castokrat zlomkove/, a ked clovek najde dobry produkt, nevadi mu, ze ho predtym niekto skusal.

mne osobne sa nie vzdy, ale velakrat stane, ze kupim nieco, co mi nevyhovuje tak, ako som ocakaval. no malokedy to vratim, lebo o inom produkte som presvedceny, ze to bude este horsie.

recky su jedna vec, realita ina. napr, v reckach sa casto rozoberaju veci, ktore bezny user nikdy nepouzije. napr mam mysku Logitech G700s, v zivote som na nej okrem laveho, stredneho kolieska a praveho tlacitka nepouzil ine. este mozno na zmeni dpi. Recka ma 8stran, popisuje soft, herne tlacitka, makra, ale kolko ludi to bude pouzivat? Mne pri myske ide v prvom rade o to, ako mi padne do ruky. Napr. nedavno som chcel vymenit mys /G700 uz mam dlho:D/, skusil som asus rog sica, ale tak negustovnu mys pre moju ruku som este nemal - totalne ina ako G700. Tu mys by som si nemohol nechat, a zvyknut si na nu, pretoze ju mam dennodenne v ruke. Pri inych produktoch sa mozno da urobit kompromis. Nedavno som napr. menil klavu, vymenil som X4 za CM Supressor, a prve dni bola katastrofa, ale zvykol som si.

v USA ludia chcu len to, naco su zvyknuty - chapem. ked niekto nemal G700s v ruke, ROG SICA mu mozno perfektne sadne, ale ked mam G700s uz v ruke, nejde to. Ved preto tu mame aj 100vky produktov, znaciek, aby si kazdy vybral svoje.
u nas je to tak, ze clovek kupi vec, nesedi mu, ale nevrati ju, necha si ju, mysli si, ze si zvykne, a o mesiac ju predava :D ja som tiez nebol zvyknuty vraciat tovar, ale poslednu dobu vraciam, ale snazim sa ten tovar vyskusat tak, aby na nom nebola ani 0,0001% stopa po pouzivani.

U nas su ceny open tovaru totalne smiesne - myslim zlavy oproti novym. Ani sa to neoplati. Clovek ani nevie, v akom stave to pride, aj ked si to vie skontrolovat, ale kde je istota, ze ten tovar alza po vrateni predoslym skontrolovala? Ja sa open veciam vyhybam, chcem nove, pretoze kvoli zlave sa to neoplati, handrkovat sa, vraciat tovar a brat iny. Sice v alze musim povedat ze poslednu dobu nemam problem s vracanim tovaru, ani s vratenim penazi, ale nie vsade to tak je, aj ked im to kaze zakon.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa mp3turbo »

samozrejme s tymto suhlas.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Pein
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1760
Dátum registrácie: St 11. Sep, 2013, 09:20
Bydlisko: Žilina

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa Pein »

Ono ak by sa open-box predaval so zlavou a ide o tovar u ktoreho mi to je jedno, tak preco nie.
ALe maximalne ma vytaca ak to oznacia ako novy, zaplatis za novy a dostanes rozbaleny.

Co som si vsimol tak v alze to robia tak ze poviem priklad:
RAM maju rozbaleny kus a nove. Tak nove daju zlavu pod bezne predavanu cenu, ludia to nakupia a dostanu rozbalenu. Nasledne ked sa "Rozbalene" minu, cenu noveho daju zasa na normál.

Vsimol som si to viac krat pri roznych tovarov, ze ak mali daneho typu aj rozbalenu verziu, tak dali zlavu aj nanovu aby nalakali a ukazali ju kupcov ktorym nakoniec poslu vec rozbalenu (a teda sa jej zbavia) a nasledne zasa zdvihnu cenu noveho spet.
Používateľov profilový obrázok
Zubesuch
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1045
Dátum registrácie: Ut 23. Okt, 2012, 18:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa Zubesuch »

loleqboleq napísal:ako hovorím, pokiaľ sa nemýlim, tak tovar vrátený do 14 dní je preto tak, aby sa dal znovu predávať ako nový
a zakon takto vrateny tovar dovoluje predavat ako novy?

Pretoze podla mna je to hlupost. Pretoze napr. disky. Za 14 dni mozem dat nejakemu malemu SSD taky zahul ze si z toho "nalozi do kalhot". Doslova. Chcel by si taky disk dostat ako novy? No nie nechcel. Vrati to jeden po dvoch tyzdnoch najde sa druhy taky, ktory ten konkretny disk potrapi dva tyzdne a je to. Chcel by si taky disk dostat ako "funglac"? No nie jednoducho nechcel.

Detto grafiky. Chcel by si grafiku, ktoru niekto doma vypekal 14 dni dostat pod stromcek? Nechcel.

Chcel by si zaplatit za novu 5820k a dostat taku priehladnou lepiacou paskou prelepenu seal nalepku na krabicke (co bolo horko tazko vidiet, ale v alze si uz davam sakra pozor)? Preco ho asi niekto vratil? Kvoli comu? :) Mozeme 3x hadat a oboch nas napadne to jedine.

A ze si z Alzy zacali ludia robit pozicovnu? A to je koho problem, moj snad? Hovorim po mojich skusenostiach im tam vratim do 14 dni co sa mi zachce. A ak to mienia predavat dalej ako nove, tak to pre nich predsa nepredstavuje ziadny problem. No nie?

Napr. ja nemam problem si kupit rozbaleny tovar, ale chcem vediet ze bol rozbaleny. Dokonca som si kupil zanovny G3420 a slape jak hodinky. Len chcem o tom vediet.
Spoiler: ukázať
PC1=> MB: Asus X99-Deluxe/USB3.1 <|> CPU: Intel Core i7 5820K @ 4,6 GHz / 1.28V <|> Cooler: Cryorig R1 Ultimate <|> RAM: Kingston HyperX Fury Black 4x8GB DDR4 2666 MHz CL15 <|> GPU: furt sa meni <|> SSD1: Samsung 840 Pro 256GB <|> SSD2: Samsung 850 Pro 1TB <|> HDD1: Seagate SV35.5 1TB <|> ext.Storage: AXAGO EE35-XA3 ALINE + WD 1TB RE4 <|> PSU: SuperFlower Golden King 550W + Silverstone Black Singlesleeve Extensions <|> Case: Define R4 + Noiseblocker PK1 a PK2 fans <|> Mouse: Razer Deathadder BE <|> Mouse Pad: Razer Goliathus Alpha Speed <|> OS: W10 pro

PC2=> MB: MSI H87i <|> CPU: Intel i5 4590 <|> Cooler: be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1 <|> RAM: Kingston 2x8GB 1600MHZ CL9 <|> GPU: Asus R9 270x 2GB <|> SSD: Samsung 830 128GB <|> HDD1: Hitachi DeskStar 320GB <|> HDD2: WD RED 3TB <|> PSU: be-quiet! Pure power L8 430W CM <|> Case: Define Nano S windowed + Venturi fans <|> OS: W10 pro
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa Papek »

loleqboleq napísal:ako hovorím, pokiaľ sa nemýlim, tak tovar vrátený do 14 dní je preto tak, aby sa dal znovu predávať ako nový
Zakon dovoluje predajcovi uctovat naklady na uvedenie tovaru do povodneho stavu.

Ja som v alze kupoval dosku, este stary socket 1156, ktory uz dozival a dosky sa nedali kupit. Oni mali nejaku refurbrished s rocnou zarukou, tak som ju prevzal. Na mieste sme otvorili krabicu, pozreli sme vizualne ci je ok, bolo tam aj prislusenstvo, takze berieme. No samozrejme ma nenapadlo dat dole krytku z CPU socketu. Nejaky pako tam nasilu narval krytku, ktora bola z nejakeho ineho socketu a poohybal piny ... takze taka dosledna je ta ich kontrola. Nastastie tie piny isli narovnat a doska nabehla.

Kolegyna kupovala telefon, novy. Ziadny zanovny, aj tak tam boli iba symbolicke zlavy 2-3€ Na krabicke to nepoznat ci to bolo otvarane alebo nie. Rozbalila telefon, pod ochrannou foliou boli bublinky a bolo vidno, ze bola znova nalepovana. Pod foliou skrabanec. Baterka dochytana, na kovovych castiach boil este odtlacky prstov. Tam si fakt nikto nedal robotu to skontrolovat a aspon poutierat. Na pobocke sa najprv tvarili, ze eee ze je to urcite nove, ze oni su aj tak iba pobocka, ze to treba riesit na centrale. Trochu tam nakricala, tak jej to zobrali spat, ani nemusela ist na centralu.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12956
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa loleqboleq »

ako som spomínal predtým, neviem, aký je ten zákon...skúseností je milión

ale ako aj gabo spomínal v téme s datacompom o tých vzťahoch medzi predajcom a dodávateľom, a celkovým správaním dodávateľov, tak bohvie ako to je naozaj, že či sa všetko takto vrátené vráti na nejaké testovanie k dodávateľovi alebo je niečo, čo sa ani nevracia, no rovno predáva ako nové alebo rozbalené a podobne...
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10042
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa stiv »

loleqboleq napísal:no nemôžeme čakať, že vždy všetko dostaneme fungel nové
To ako mam cakat ked kupim novy tovar ze dostanem nieco s cim sa niekto uz 2 tyzdne hrajkal?

Zatial som nic nevracal alze a ani som nic nedostal co by uz bolo otvorene/odfoliovane tak dufam ze to tak ostane inac si budem z toho robit pozicovnu aj ja.
.

Návrat na "Skúsenosti s predajcami"