Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Papek »

Chris napísal: St 21. Aug, 2024, 22:36 Inak volakto tu mal chryslera pacificu nie? Kolko na tom.robite spotrebu s tou 3.6?
Charger s tym motorom robil okolo 10-11. Pacifica je iba o par kil tazsia, takze nepocitam s vyrazne vyssou spotrebou.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5771
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Dnes som chlapi prvý krát spôsobil reálnu depravnú nehodu. neprajem ten pocit nikomu, prvých pár sekúnd kým človeku dopne že je všetko OK bol desivý, nakoniec iba plechy a nikomu nič.

Nedal som prednosť pri výjazde z bočnej ulice/parkoviska. pozerám vpravo, nič. vľavo, ďaleko auto. vpravo stále nič, vľavop už sa blížilo tak som pridal a vyšiel na hlavnú, zrazu sprava BUM. reálne som nič nevidel nevidel prichádzať až do nárazu. absolútna slepota, mŕtvy uhol, kombinácia zaparkovaných áut, točivej zákruty a halvne mojej nepozornosti (výhovorky bokom).

Čisto situácia ktorú keby že vidím zvonku, pýtam sa "to ako nemohol vidieť?"

Nikomu nič, pani s dcérou tínedžerkou boli v pohode, policajti tiež v pohode, moja manželka tiež OK, vlastne všetko super dopadlo ale ty vole, tzv. humbling experience.
Akurát nejakú značku dopravnú zrúbala pani, keď jej Dacia Sandero odskočila na bok (ona tiež strhla volant ževraj aby do nás nešla priamo). predsa sandero má 1050 kg, Citroen GC4 spacetourer 1516 kg,bolo to cítiť.

Auto je už v servise, máme náhradný I30 benzín automat (má to super jednoduchý interiér aj sedadlá dobré, repráky fajn a andriod auto zapne omnoho rýchlejšie ako citroen, lane asist človek vypne tlačítkom na volante čo je super quick). tak aspoň nová skúsenosť.

Inak havarijka mi zaplatí iba 250 eur náhradné vozidlo tak asi skočím potom požičať niečo iné, ak máte tip na požičovňu v KE pokojne píšte, internet už som prebrúzdal pre všeobecný rozhľad.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5704
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Hej, videl som dneska ze robis bordel na spodnej slaneckej ale nechcel som ta tu zase bonzovat :D

Ten vyjazd tam je blby. Cez zaparkovane auta nevidno ani do jednej strany az kym nie si v polke cesty. Bud tam chodim doprava a otocim sa na benzinke alebo pockam kym zlava nic nejde a prvych 10-15m sa rozbehnem cez protismer, az tak do svojho praveho pruhu. Inak na tych 30-40m dohladu(podla toho ako velmi sa vystrcis do cesty) nemas sancu reagovat na strelcov co tam idu 70+.


It is what it is. Kazdy robi chyby, soferovanie je suboj so statistikou a dnes si bol na jej zlej strane. Hlavne ze sa nikomu nic nestalo.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6968
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

Ja som.zazil.uz parkrat taku situaciu ze nikkde nic a cosi a reku pomalicky sa rozbieham a zrazu auto ide. Ze akokeby som si to auto vobec nevsinol prichadzat a mozno len mi slnko do oci svietilo.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4666
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

Fuuu, tak snad sa to velmi nerozbilo. Mne sa zo 2x podobne stalo pri cuvani. Raz pri hornbachu do stromu: kuknem jeden spatak, druhy spatak, reku treti sa mi nechce ale vravim si, nebud lenivy, kukni tam, bo jak naschval tam bude strom. Kukol som teda aj treti a jeb do stromu.

A potom som raz cuval, kukol len bocny a vzapati som si nejak uvedomil, ze auta niekedy parkuju aj stredom cesty a jak som spalal na brzdu, tak na kamere uz bolo vidno len cierno ( dvere, bol som blizko) ale nic sa nestalo.

Si vravim, tak auto naburat, to by som tu hanbu neprezil. Original slepota.

A este som raz obiehal kamion na rovnej okreske s velkou rezervou, reku aj ten predomnou obieha... slnko oproti, biely den a zrazu kukam, ze ten predomnou neobieha ale ide proti mne :D ...ale bolo to s rezervou.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5704
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ja raz este v 18tke ked som mal par mesiacov vodicak... 2dnova party(stanovacka) bez spanku, potom cesta domov autom... som si na 2kilometrovej rovinke nevsimol oprotiiducu striebornu e46. Nebolo to nejak tesne, ale vsetci naokolo museli brzdit.


A potom neskor som raz vychadzal z parkoviska okolo hlavnej cesty, z oboch stran parkovali auta a zdalo sa mi ako fajn napad pozerat cez bocne skla a interer dodavky vedla mna ci po hlavnej nejde auto... Nebol to dobry napad. Slo tam a nevidel som ho. Audi Q7 iduca po hlavnej musela ist celkom prudko na brzdy. Vystupil som ze pardon fakt som vas nevidel. On na to cely cerveny ze ma v aute dieta, roz*ebe mi auto a ze budem mat hlavu na kapote... Ale idk, skusal som ho vyprovokovat snad vsetkym okrem nadavok na jeho vlastneho syna a nic :D

Inak asi nic.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6968
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

Inac toyota corrola.sedan je pd 17tis
Tor je fajn kauf ne? Aj ked combi od 24tis az. To je uber skok v cene
hry- ps5
doma-HP probook
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1710
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa lopo1 »

Juj dal9 by sa popisat k k DN nehodam nastastie vzdy len tukance a odniesli si to len plechy ......
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1710
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa lopo1 »

Odparkuješ auto a o 2 hodiny si nájdeš "krásny" pozdrav samozrejme že dotyčný nenechal na seba kontakt :furious:
Obrázok
Obrázok

Auto ma havarijne poistenie tak to tak bolieť nebude len to naser...nahnevá však od čoho sa platí PZP
Podľa všetkého bola niekomu úzka ulica vpravo od auta je výjazd tak ak by to bolo pri výjazde tak chytí skôr pravý roh
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5210
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Chris »

volal si policajtov ? ja chcem kvoli takymto cinom kupit prednu + zadnu kameru, mame dake tipy ?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1710
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa lopo1 »

Nehodovkari sa samozrejme volali ale tak nečakam zazraky hlavna vec ze bude sprava pre poistovnu
a mam pocit ze tu by ani zadna kamera nepomohla videl by si max bok auta aj to len vrchnu časť
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4666
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

stefan222 napísal: Pi 06. Sep, 2024, 22:10 Inac toyota corrola.sedan je pd 17tis
Tor je fajn kauf ne? Aj ked combi od 24tis az. To je uber skok v cene
To je dlhe roky. Predtym bola za tu cenu 1.6. Keby tam bol auto klima a normalne svetla v tej cene, tak by to aj stacilo.

Kamery pri parknutom aute fajne zeru bateriu. Cize bud sa ti vypne ak tam mas automatiku alebo nenastartujes :D
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1666
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

Ja som mal kameru zapnutu nonstop. Tdicko startovalo aj po 2 tyzdnoch statia.
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2214
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa zoom »

Nad takymi situaciami mi vzdy stoji rozum, ale potom sa rozpamatam, ze som na Slovensku a je tu nadkriticke mnozstvo sprostych ludi. Nic by toho dementa nestalo nechat na seba kontakt, cela skoda pojde z jeho PZP, nic nebude platit, ale radsej zdrhne. V takych situaciach som pripraveny vyvinut extra usilie a zaplatit extra peniaze, len aby som nasiel toho sulina a zaparkoval mu pred domom s nevrlym vyrazom.

Normalne si riadne pozri pozemok, skus najst bezpecnostne kamery, ci uz sukromne (majitel pozemku) alebo aj mestske. Ja som sa uz takto bol pytat na mestskej policii a rovno sa pozeral zaznam, ci nieco nebude vidno a clovek normalne ochotne povedal, ze neskor vecer skusi popozerat sam (bolo treba prejst kopec hodin zaznamu). Nakoniec sa v danom pripade nic nevypatralo, ale snaha bola.
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1710
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa lopo1 »

werwest napísal: Ne 08. Sep, 2024, 01:05 Ja som mal kameru zapnutu nonstop. Tdicko startovalo aj po 2 tyzdnoch statia.
Podla popisu sa jednalo o stare TDIcko ktore este nemalo "inteligentny" manazment baterie ako maju sucasne auta

No na ulici je len jedna kamera na budove prokuratury asi sa tam pojdem opytat ci snimaju aj cestu alebo len svoj vchod

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"