Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa maniak »

Sajbama: precitaj si vcerajsi rozsudok alebo si Dr. Sabovu vypocuj. Presne o tomto tam vravi, neberie do uvahy cisla vseobecne, ale celu minulost MK, svedecke výpovede, vsetky darovane sumy (preco dal hokrjovemu klubu 1488€ a nie 1500?), všetky individua na kandidatke jeho strany, ...
https://youtu.be/BOhNvfjHNQ4
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

sajba: ano koltlebovi sa zase dostava pozornosti, ktoru si nezasluzi. Ale ako pisal maniak vyzsie, u neho sa pozeralo na minulost, vyroky atd a na zaklade toho sa rozhodla ho odsudit, nakolko bolo dokazane, ze neslo o nahodou darovanu sumu na 1488. Treba sa poucit z minulosti, ci uz fasizmus, komunizmus a ja uz neviem aky @mus, sa z prveho pohladu zda, ako rezim co chce pomahat ludom. Opak je ale pravdu, len potrebuju nabrat na sile a ked ju mali, tak sa to zvrtlo.
NB: Asus ROG Strix G16
SAJBAMA
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: So 25. Apr, 2009, 11:52
Bydlisko: Nitra

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa SAJBAMA »

@Hell,
O škodlivosti rôznych "izmov" ma presviedčať nemusíš, či už z toho dôvodu ako za komunizmu trpeli moji starí rodičia kedže boli "nábožensky zaťažený", alebo môj otec ktorý práve kvôli danému režimu musel emigrovať. K fašizmu, vzhľadom na to, že sme mali v rodine aj partizána, alebo človeka ktorý prežil koncentračný tábor Stutthof, tak si vieš predstaviť, že MK je mi od začiatku vrcholne nesympatický už len svojimi vyjadreniami o SNP. Rozhodne sa tohto toxického človeka, s jeho názormi, nesnažím obhajovať. Rozhodne si myslím, vzhľadom na jeho predošlé počiny že by ho bolo za čo odsúdiť, len v tomto prípade mi to ako hovorím už prišlo dosť exotické. Ide mi len o to, že spravodlivosť by mala byť pre každého rovnaká bez rozdielu.

@maniak, dík, vypočul som. Ja by som si rozsudok rád prečítal, aj obžalobu ale keď aj vyhľadám túto spisovú značku tak mi to nič nenájde:
https://otvorenesudy.sk/proceedings/3121664?l=sk Ak máš niekde link, tak poprosím :)

Hovorím, ja chápem, že mu to nasčítali a berú to komplexne, aj s jeho minulosťou. Mňa zaujíma hlavne právna otázka, a to je tá že mi darovanie 1488€, neprišlo, že by malo spĺňať skutkovú podstatu trestného činu z ktorého je obvinený. Napriek tomu, že som sám presvedčený, že tú sumu daroval úmyselne, nepríde mi to zrovna ako dôkazné bremeno. Ten "káder" čo tam má, aj jeho minulosť je mi pomerne známa.
Keď už majú od 2017, toto "kladivo" na extrémistov, tak nech ho súdia za niečo čo obstojí. Ako som písal, bol by som veľmi prekvapený keby toto obstálo.
maniak napísal: Ut 13. Okt, 2020, 19:21 vsetky darovane sumy (preco dal hokrjovemu klubu 1488€ a nie 1500?)
To je dobrá otázka, ale je to naozaj dostatok na to aby sa na tom postavila obžaloba? Ty aj ja si myslíme, že vieme prečo zvolil túto sumu. Myslí si si to zjavne aj sudkyňa. Ale stačí to? Pravidelne prispievame ako firma na nejakú dobročinnosť, a vždy zaokruhlujeme, tak ako ty hovoríš prečo nie napríklad 1500€? Na druhej strane, keď dávaš dar, tak je to predsa na darcovi koľko dá, je to len jeho rozhodnutie či to bude 1467,50€ alebo 1488€ alebo 1499.90€.

Tú sumu 777€, ktorá by tiež mala podľa názoru znalcov niečo znamenať, som už vôbec nepochopil, podľa poverčívých ľudí je dokonca sedmička "šťastné čislo". Hladať tam podobnosť s nejakým africkým "hakenkreuzom" mi už príde naozaj pritiahnuté za vlasy. To že si to súd tiež len myslí je zjavné aj z toho čo si poslal:
Úmysel obžalovaného a jeho motív, to je prečo z akého dôvodu dával do povedomia širokej verejnosti čísla 14 a 88 posudzoval v kontexte toho či vedel že sa jedná o symbol a piktograf slúžiaci pre...
Tu to asi všetci chápeme, čo tým chcela sudkyňa povedať, ale jeho voliči a ich "mozgové myslenie" fungujú inak... :rofl:

Už som to predtým písal, že budú nariekať, že vodcu odsúdili za to že pomáhal druhým a daroval peniaze a bude z neho martýr.
Navyše, v ich hlave sa tá celá dilema môže otočiť až takto (názor z pracoviska :wallbash: ):
Súd si myslí, že MK pri tom ako sa rozhodol darovať sumu 1488€, myslel na to, že suma 1488€ bude mať určitú symboliku. A teraz prichádza na scénu vodca s rúškom 1984, ktorý bol odsúdený za to, že si súd myslel, že pri darovaní danej sumy myslel na akési skryté posolstvo. 1984, "myšlienková polícia" nastupuje, niekto bol odsúdený za to že si niečo akože myslel.

Som sa dnes ako reakciu pýtal toho kolegu, či toho Orwella aspoň prečítal. Nie, ale on vie o čom to je :rofl:

AD2:
Špeciálny prokurátor Tomáš Honz po rozsudku:„Trošku som dojatý, ale ostávam profesionálom. Po pätnástich rokoch od zrušenia Slovenskej pospolitosti – Národnej strany sa konečne Slovenská republika dočkala rozsudku proti vrcholnému predstaviteľovi extrémizmu v Slovenskej republike.“
Ako fakt? Prokurátor je dojatý z rozsudku? To má akože byť čo? :rolleyes:
Toto je kandidát na generálneho prokurátora? To je ten istý čo stíhal za extrémizmus aj RF, že? To vyjadrenie je už blízke podobnej exotike akú predvádzal zhodou okolností tiež kandidát Šanta...

Reakcie Remišovej, Bihariovej, Dostála a pod. Rozsudok nie je právoplatný, nie je trocha skoro na toto mediálne "tancovanie na hrobe"?

Celkom podivuhodná je pre mňa vzhľadom na slovenské pomery aj výška trestu, 4 roky a 4 mesiace nepodmienečne.
Áno prečítal som si trestný zákon, 4-8 vzhľadom na to, že to bolo preklasifikované na trestný čin podľa § 421 z § 422 a daný trestný čin spáchal v zmysle obžalovy a) verejne alebo na mieste verejnosti prístupnom,

Je to ale normálna výška trestu za darovanie 1488€? (Neriešim teraz jeho minulosť, ani jeho iné prípadné TČ)
Na Slovensku? Kde je celkom bežné dostať za usmrtenie v zmysle § 149 dva roky podmienečne? Prípadne preukázateľne v nemenovanom prípade aj len podmienku? :facepalm:

Keď pozriem rozsudky ŠTS, tak väčšina obžalovaných, obvinených v zmysle § 421,§ 422,§ 423,§ 424 ktorí preukázateľne na verejnosti hajlovali a mali podstatne závažnejšie prejavy extrémizmu, prechovávali haldy materiálov atď. dostali 1-2 roky podmienečne.
S prihliadnutím na toto mi aj tá výška trestu príde divná.
Workstation: HP Z230- i7 4770, 16gb DDR3, GTX 960, SSD RAID 2x256GB, 3x HP 24" LCD
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa beardie »

znova, neslo o konkretnu sumu, ma spocitane vsetky prehresky za poslednych X rokov

musis ten jeho trest brat v kontexte k vsetkym jeho aktivitam, nielen k 3 sekom s divnou sumou
nackov je v populacii okolo 2-3 %, aby ale Kotleba mohol byt v parlamente, musel si upravit poziciu a tvarit sa, ze sa zaujima aj o beznych ludi, prave tych potrebuje, aby mu dali hlasy
preto zacal tak silno tlacit na krestanske temy, odpor voci potratom, feministicka oblast, cim si zohnal par desiatok tisic ludi naviac, pretoze sa pre nich zda byt autenticky
tym ale daval do pozadia tie ozajstne nacisticke a fasisticke prejavy a zacala mu na tej strane politickeho spektra rast oponentura vo forme Slovenskeho Hnutia Obrody (je to dobry nazov? nepamatam si presne) a preto sa musel ciastocne vratit i ku korenom
nackovia dobre tym symbolom rozumeju, ze je to necitatelne pre beznu populaciu je ich vyhodou

odovodnenie rozsudku ma niekolko stran, je tam do podrobna vysvetlene asi vsetko, co k trestu dopomohlo
rozsudok taktiez ukazuje beznym ludom, ze nacizmus a fasizmus uz nebude v slovenskej spolocnosti tolerovany

otacanie k martyrstvu za darovanie penazi moze pisat len nepouceny clovek
Sugyi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Št 24. Nov, 2011, 15:17

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Sugyi »

Suhlasim s beardie-im. Ten clanok co linkol to vysvetluje. Cital som aj Blahu a mal som obdobne pohnutky ako ty SAJBAMA. Po clanku na N-ku ale to uz vidim inak. Rozsudok stoji zato.
Plus v kontexte ked otec so synom dostali natvrdo 10 a 6 rokov za pestovanie konope (predaj sa im hadam ani nesnazili dokazat) si tie 4 roky v poho zasluzi a nech sa zacne bojovat o znormalnenie vysky trestov v tejto krajine. Dalej spachal to uz vtedy ako clen parlamentu.
Ked si este aj vezmeme ze uz bol velakrat upozornovany na taketo konanie a stale neprestal a dalej pokusal co to da...
SAJBAMA
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: So 25. Apr, 2009, 11:52
Bydlisko: Nitra

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa SAJBAMA »

Sugyi napísal: St 14. Okt, 2020, 15:15 Ten clanok co linkol to vysvetluje. Cital som aj Blahu a mal som obdobne pohnutky ako ty SAJBAMA.
Dík že si ma upozornil na reakciu Blahu, som to vyhľadal a zostal zhrozený sám zo seba, že by som sa v niečom s tým človekom mohol stotožniť :rofl:
beardie napísal: St 14. Okt, 2020, 10:26 znova, neslo o konkretnu sumu, ma spocitane vsetky prehresky za poslednych X rokov

musis ten jeho trest brat v kontexte k vsetkym jeho aktivitam, nielen k 3 sekom s divnou sumou
Práve to "spočítanie" ma zaujíma čisto z legislatívneho - trestnoprávneho hľadiska, osoba MK je mi osobne ukradnutá. ale k tomu sa vyjadrím asi až po pracovnej dobe ;)
beardie napísal: St 14. Okt, 2020, 10:26 otacanie k martyrstvu za darovanie penazi moze pisat len nepouceny clovek
Prepáč, neviem či to chápem správne, nepoučeným človekom si myslel mňa?
Som si kúpil predplatné aby som teda mohol poučiť, a prečítať ten článok čo si linkol. Dík za link.

Ja som snáď ale nikde nenapísal, že by som osobu MK považoval ja osobne za martýra, alebo sa mýlim? Napísal som, že ho tak môže začať brať jeho voličská základňa, kedže má sebevlastné "mozgové myslenie". Koniec koncov nebolo by to prvý krát čo použili túto taktiku však?
Nie je to tak dávno, čo som do práce každý deň chodil okolo tohto skvostu z ich dielne:
Obrázok

65 tisíc+ preferenčných hlasov, chceš mi povedať, že im tá hra na obeť nevyšla?

Šveca a jeho SHO, by som sa zrovna nebál. Nechceš ma hádam presvedčiť, s výnimkou ich "nebezpečných myšlienok" je snáď réalna hrozba pre SVK? Podľa mňa je nepredstaviteľné aby v dnešnej dobe niekto zvolil do parlamentu druhú stranu ktorej členovia pochodujú s Tisom v rámčeku, až tak zle na tom zase nie sme ani tu...
Menej ako 2000 hlasov vo voľbách, a podobný prepadák aj v prezidentských voľbách. Ten nemá politický výtlak na to aby niečo reálne dokázal, neberiem ho preto ako priamu konkurenciu ĽSNS aj keď sa ideologicky môžu podobať / zhodovať.
Workstation: HP Z230- i7 4770, 16gb DDR3, GTX 960, SSD RAID 2x256GB, 3x HP 24" LCD
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa beardie »

SAJBAMA napísal:Prepáč, neviem či to chápem správne, nepoučeným človekom si myslel mňa?
kazdeho, kto to bude robit
SAJBAMA napísal: St 14. Okt, 2020, 19:05Som si kúpil predplatné aby som teda mohol poučiť, a prečítať ten článok čo si linkol. Dík za link.
mohol som to supnut do spojleru, nenapadlo mi to
Koniec koncov nebolo by to prvý krát čo použili túto taktiku však?
v podstate doteraz bola LSNS trpena az ignorovana, pamatam si ako Kotlebu Kiska nepozval ku Grasalkovicovi, ako neboli kotlebovci pozyvani do relacii (i ked casto odmietli), atd

toto je v podstate prve rozhodnutie sudu o ich zavadnosti od zrusenia Kotlebovej prvej strany v 2009 (?)
65 tisíc+ preferenčných hlasov, chceš mi povedať, že im tá hra na obeť nevyšla?
ich nazory musia byt konfrontovane s realitou, to je jedina moznost boja proti totalitnym rezimom
Šveca a jeho SHO, by som sa zrovna nebál. Nechceš ma hádam presvedčiť, s výnimkou ich "nebezpečných myšlienok" je snáď réalna hrozba pre SVK? Podľa mňa je nepredstaviteľné aby v dnešnej dobe niekto zvolil do parlamentu druhú stranu ktorej členovia pochodujú s Tisom v rámčeku, až tak zle na tom zase nie sme ani tu...
Menej ako 2000 hlasov vo voľbách, a podobný prepadák aj v prezidentských voľbách. Ten nemá politický výtlak na to aby niečo reálne dokázal, neberiem ho preto ako priamu konkurenciu ĽSNS aj keď sa ideologicky môžu podobať / zhodovať.
pamatam sa este na dobu, kedy v parlamente neboli nackovia ziadni...

uprimne, tie nebezpecne myslienky naozaj nebezpecne su, nie ani tak tie fasizmom inspirovane utoky a hajlovanie na ulici (ktore su odsudeniahodne), ale skor ta pliziva akceptacia fasizmu verejnostou, ludia ich realne volia a uz sa za to ani nehanbia! kde su tie doby, kedy boli nackovia na okraji spolocnosti, teraz sa stavaju v niektorych skupinach ludi mainstreamom (napr volby na skolach)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak co vravite na dnesne protesty? Nic proti protestom nemam, ale ked som videl bliakat tam hole hlavy (teraz nemam na mysli ludi co nemaju vlasy, ale su tak ostrihany kvoli istemu presvedceniu) a ako zdvihaju agresivitu, tak som len pokrutil hlavou. hadzanie dlazobnych kociek, delobuchov je len ceresnicka na torte.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6770
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa molnart »

slusny ludia ked idu protestovat za nieco tak oznamia svoj protest ako aj poziadavky (vid farmari, kamionosti apod.) tito iba isli robit bordel
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

presne tak, ale strhli so sebou ludi a robia teraz zo seba neviniatka. Narazil som na internete, ako pouzili vodne dielo a bolo zranene pri tom dieta. Chvilu som hladal, ten otec sa pred policajne auto postavil s dietatom na pleciach a par ludi zacalo s autom hybat. Vyslovene provokovali aby delo bolo pouzite a policajti ho aj pouzili. Okrem par sprostych hlav schytalo to aj to dieta. Ja sa len pytam, ten idiot co mal to dieta na pleciach, isiel s nim na demostraciu (dost agresivnu) a postavil sa pred policajne auto je v poriadku? Ja keby som bol matkou toho dietata, tak toho chlapa by som dobil a vyhodil z baraku. To dieta tam mohlo kludne aj prist o zivot
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4559
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa scream »

Po tom ako vyzeraju vecerne spravy ( preferencie stran sa riesia ako keby boli volby za mesiac, na matovica sa vytiahne absolutne cokolvek, len aby rezonovalo, ze je zly, pele sa tlaci do oredu) nepochybujem o tom, ze organizacia a priebeh tohto protestu bol na americky styl. Tie vypatlane gebule nie su zrovna vzorka bezneho obyvatela v ba...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

Na fb bol aj prispevok jedneho zucasneneho (uz to ale nemozem najist). Tuez sa siel zucastnit protestu, ale iba dovtedy, kym banda holohlavych nezdemolovala ich rodinny obchodik. Pochopil, ze tato "demonstracia" nema nic spolocne s vyslovenim nesuhlasu s aktualnymi opatreniami, ale ide len o to, vyprovokovat obidve strany k maximalnej agresii
NB: Asus ROG Strix G16
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1818
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Ivko »

Celý ten bordel vyhovuje hlavne Ficovi, potrebuje sa dostať naspäť k moci aby doupratoval to čo nestihol...
A hlupáci z LSNS sa nechajú strhnúť na špinavú robotu, toto presne Fico potrebuje, hlupákov čo idú sami protestovať

Ešte že sa našli ludia ako Kodada čo začali spievať na výsluchu, kde prezradil celý mechanizmus fungovania korupcie v PPA a k tomu dobrovolne odovzdal 400k€ čo získal na úplatkoch

Ja za celým tým protestom vidím snahu Smeru + SNS sa postarať o predčasné volby za akúkolvek cenu
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

tiez si myslim, ze toto je cisto politicka zalezitost, a Kotleby, nakolko moc neuvyzuju, sa nehali do toho vtiahnut a robia spinavu robotu. Pritom ziadne ine riesenia, alebo nejaku realnu viziu ako dalej nikto nepredlozil. Tento problem co je, sa netyka len nas, ale celeho sveta. To len "Igor" je ten zly :D :D

Aj ked nie som ztotozneny s uplne vsetkymi nariadeniami, tak toto je uz prisilna kava. Burcovat a nehavat protesty v rukach neandrtalcov sa moze rychlo vymknut kontrole a aby sme tu nemali druhe bielorusko
NB: Asus ROG Strix G16
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa maniak »

Hell: ale sak u Kotlieb je jasne, co chcu. Budeme zit normalne, ak tu aj nieco je, tak zomrú iba slabí (a tych predsa aj tak nechcu). Ze pri tom zdravotnictvo pojde do stredoveku a pojde na onen svet aj kopec ludi na uplne banality, ... meh.
FVE 12.45 kWp V/Z

Návrat na "Debata o všetkom"