Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
avixe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1575
Dátum registrácie: So 22. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa avixe »

faugusztin napísal:Vymenuje ? Chcel si povedat poveri, nie ? Da to Smeru, ale Smer nema s kym rokovat.
no podla clanku 110 Ustavy SR je to "vymenuje"...
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Snake »

Jeho zmýšľanie sa nedá pochopiť, on sám tu ide rozprávať že vieme hovno o tom ako sa žilo pred 30timi rokmi, a sám ma niečo nad 20, to hovorí za vše.





.
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa galen »

Snake napísal:Jeho zmýšľanie sa nedá pochopiť, on sám tu ide rozprávať že vieme hovno o tom ako sa žilo pred 30timi rokmi, a sám ma niečo nad 20, to hovorí za vše.
tak ale co som cital knizky (kedze si to tesne nepamatam), tak pred 30timi rokmi:
1) povedal si nieco proti vlade, siel si sediet (pripadne organizoval protivladne seansy)
1.1) ak to bolo cosi zavaznejsieho, popravili ta
1.2) podla zavaznosti a rozsahu sla sediet aj tvoja rodina/pribuzny
1.3) automaticky ti siel kadrovy posudok, a potom si sa nedostal na strednu skolu, a uz vonkoncom nie na vysoku, samozrejmostou je pracovna pozicia maximalne kopac kanalov, aj to v nie-kritickych lokalitach ...
2) cestovat bolo mozne iba do spriatelenych krajin ... z ktorych na tom bolo lepsie ... hmm ... ani to vychodne nemecko moc nie ...
3) bod 1) sa aplikoval aj pri ceste za hranice, ked si sa nevratil, samozrejme s podtitulom 1.2) + 1.3)

tolko k slobode slova, potom ekonomika:
a) zamestnanost bola 90+ %, kde nezamestnani boli iba ti co nechceli pracovat, a mali na to dostatocne dobre pozadie (kadrove)
b) produktivita prace (papierova) bola 100-140% planu, aby ludia dostavali premie
c) napriek tomu, ze boli plany a produktivita az za roh, za peniaze si nebolo mozne nic kupit, kedze to nebolo v obchodoch
c.a) otazka znie, kde bol tovar? bezna prax bola, ze vyrobcovia na maloobchodnom trhu skupovali vlastny tovar, a predavali ho nas5, s deklarovanim, ze to je vyprodukovane ... takze fyzicky sa do plnenia planu zaratal vyrobeny 1 kus aj 3x ...
d) zahranicny obchod fungoval iba s niektorymi krajinami, a aj to pre CSSR nevhodnymi kurzami (kedze my sme boli vyspelou krajinou z vychodneho bloku)
d.a) mnoho z dlhov onej ery nieje dodnes splatenych (napr. kuba), a nieje ani realne aby niekedy boli splatene
e) kurz meny umelo drzany definitoricky, vobec nezodpovedal stavu ekonomiky a jej produktivite
f) fakt, ze doslo k zosypaniu kurzu, po rozpade nasvecoval, ako asi bola mena nadhodnotena, ved z tej doby su aj historky o tom, ze ak by papier zodpovedal hodnote, tak zo 100korunacky by bol akurat tak listok na MHD ...
g) samozrejme, ekonomika bola riadena centralne, podla toho, co vyhovovalo strane, a partnerom (chap rusku), i preto boli zamietnute niektore pokrokove modely (napr. v skodovke), lebo to bolo moc trhovo-riadene, a zavladol konzervatizmus a spiatocnictvo
h) nezabudnime vsak aj na drobnosti ako je sukromne vlastnictvo, ktore bolo odmenovane asi ako vlastizrada, vid body 1), 1.1), 1.2) a 1.3)

socialny stav spolocnosti:
i) kazdy mal narok na dochodok, ak robil (ale kedze kazdy robil, kazdy mal)
ii) dochodok bol tak nastaveny, ze ludia ani v tej dobe si z neho nemohli vyskakovat
iii) ajked mali prachy, nemohli si za ne nic kupit, kedze nic v obchodoch nebolo (vid dosledky b), c), c.a) )
iv) existovala starostlivost, zdravotna ... jej uroven bola voci ostatnym krajinam ... ehm ... slusne povedane zastarala a nemoderna (ale stale lepsia ako kdekolvek inde vo vychodnom bloku)
v) existovali skolky jasle a skoly ... tie vsak mame i dnes

...jedine, co bolo vtedy fakt v lepsiom stave boli poriadkove sily, kedze represia pre Teba, Tvoju rodinu a blizkych, uz bol dostatocny motivator nerobit skodu...

... ale kludne, ak som nieco spred 30tich rokov zabudol, tak mi povedz, osviez moju pamat ... pouc ma ...

PS: a ver mi, zatial najvacsie sklamanie v mojom zivote bolo, ked mi par tyzdnov pred skladanim pionierskeho slubu povedali, ze nic nebude ... a vtedy ... vtedy som to nechapal, a citil som byt ukrivdeny ... cely zivot ma pripravuju na to, ze budem pionier, co brani mier, a zrazu NIC!
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
sidopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Ut 01. Sep, 2009, 21:29
Bydlisko: Black City PD

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa sidopd »

K voľbám sa moc ani vyjadrovať nemusím ,už to tu bolo napísané,že do dvoch rokov budú v hajzli a my ešte skôr( myslím tým ten zlepenec primitívov a degešov ).... Ficko primitív špinavý je obyčajný pajác ,bábka primitívna a tí jeho páni voliči sú nad 50rokov ludia ,ktorým to v hlave už nemyslí a nevedia čo konajú (česť výnimkám ).Najviac sa mi páčilo ak ho triaslo od nervov keď ho všetci poslali na párky ráno na markíze, tam máš ty zmrd bez chrptovej kosti..... No nemám už čo dodať ....
Naposledy upravil/-a sidopd v Po 14. Jún, 2010, 10:31, upravené celkom 1 krát.
MY AMD PC : Phenom II X4 955 BE C3@3,8GHz + Tt SpinQ , Asus ATi Radeon 5870@950/1300MHz + Prolimatech MK-13 (4x Enermax T.B.Silence) + Thermalright VRM R5 ,Crucial M4 64GB , ASUS M5A97 R2.0, Kingston 4x4GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX blu Edition , Enermax Pro82+ 525W , Samsung T220 LCD , Thermaltake V9 , Logitech X-530 , Razer Salmosa + Goliathus Omega Control , Xbox 360 Controller USB .......
MultiMediaPlayer : ICY BOX IB-MP304S-B + HDD SAMSUNG SpinPoint EcoGreen F3 1TB...
My Phone : Samsung Omnia II 8GB
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa KocuR »

sidopd: a koho by si teda volil ty?
Spoiler: ukázať
i7 4770k+HE-02/Z87 Plus/4x4GB DDR3/RX5700XT Strix/250GB EVO840/1TB QVO/Define R4+4xA14/P-660/Essence STX/U2718Q/K70Mk.2 LP/G500s
Onkyo A9010/custom JPA100SE amp, custom speakers (SPH165KEP+DT350NF), AR5BT
Onkyo TX-RZ740, custom speakers (Dayton ND105/ND91+Peerless NE25VTS-04/Dayton ND25FA), custom sub (Dayton UM10 + Monacor SAM500D)
Synology DS418 + 4x4TB Red, Mikrotik hAP AC, 1Gb Antik
Používateľov profilový obrázok
sidopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Ut 01. Sep, 2009, 21:29
Bydlisko: Black City PD

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa sidopd »

otázka trefná, MAL SOM TO ÚPLNE V P_ČI..... Priznávam ,že zlé riešenie,ale mne nikto ,opakujem nikto z nich nikdy nedá prácu a neverím už ani Pani extra dôležitej Radičovej ani Slotovi(v 2006 som ho volil a je mi to lúto) atď ,chcel som ísť voliť SaS priznávam, ale neuhádneš kde som bol celý deň do cca 6 večer... na stavbe pracovať (keď som prišiel domov tak som zaspal atd)...nie preto žeby som bol gumenná tupá hlava ,mám maturitu s výučným listom a dva paragrafy z oboru (elektrikár), ale preto k_rva ,že v tomto štádiu(kríza atd) sa inak zarobiť nedá( legálne), myslím v PD......
MY AMD PC : Phenom II X4 955 BE C3@3,8GHz + Tt SpinQ , Asus ATi Radeon 5870@950/1300MHz + Prolimatech MK-13 (4x Enermax T.B.Silence) + Thermalright VRM R5 ,Crucial M4 64GB , ASUS M5A97 R2.0, Kingston 4x4GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX blu Edition , Enermax Pro82+ 525W , Samsung T220 LCD , Thermaltake V9 , Logitech X-530 , Razer Salmosa + Goliathus Omega Control , Xbox 360 Controller USB .......
MultiMediaPlayer : ICY BOX IB-MP304S-B + HDD SAMSUNG SpinPoint EcoGreen F3 1TB...
My Phone : Samsung Omnia II 8GB
Používateľov profilový obrázok
PETERPANs
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: Ne 05. Nov, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa PETERPANs »

Zamavajte SMK :rofl: , z toho sa uz asi nedostanu ...

K pravdepodobnej novej vlade stredopravych stran:
1. Budeme jest 4 polievky z jedneho taniera naraz. Sulik a Radicova si budu navzajom solit no a KDH ...
2. Slovensku by prospel viac americky model, dvoch najsilnejsich stran (nieco ako republikani a demokrati), ktore sa striedaju pri moci podla situacie v krajine.
3. Pokial sa kmene pravice nezjednotia bude slovenska pravica stat nadalej za hovno, hlavne KDH by malo nasledovat Meciarov osud na buduce volby. Ostava len verit, ze bud SDKU alebo SaS zozerie toho druheho a ze na buduce volby jeden z nich neprezije. Boze chran aby nevznikali dalsie stredoprave strany, 4 su viac nez dost, dalsie stiepenie slovensku pravicu zhovadi na dlhe roky dopredu.
4. Stalin a Bugar su si velmi podobny, obaja mali okolo seba auru dobreho uja a ani jeden z nich nikdy nedaval najavo jasne svoje pocity, ide hlavne Bugarovo posobenie v SMK a hranie mrtveho chrobaka ked jeho podriadeny chodili ku fasistom na zhromazdenia. Dufajme, ze z Mostu nevyrastie SMK II.
CPU AMD Phenom II X6 1070T, Motherboard Gigabite GA-970A-UD3, Vengeance - 8GB Dual channel DDR3 memory kit - 1600 Mhz, VGA Gigabite Radeon R9 280X Windforce OC version, Case Coolermaster Centurion 5 II + extra fans NOCTUA NF-S12B redux-1200(back), NOCTUA NF-P14s redux 1200(up)
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa faugusztin »

PETERPANs napísal:2. Slovensku by prospel viac americky model, dvoch najsilnejsich stran (nieco ako republikani a demokrati), ktore sa striedaju pri moci podla situacie v krajine.
Myslis americky model stredolavej strany (republikani) a lavicovej strany (demokrati) ?
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2585
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa 1adad1 »

kks jeden z sas povedal na potraty ze uz je 13. a uz to netrebe riesit
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa crux2005 »

pathetic...
čo to však má spoločné s témou a politikou? a prečo si ľudia myslia, že keď niečo podobné prežijú, tak až vtedy majú dostatok skúsenosti, aby správne volili? respektíve, sa vedia až vtedy správne rozhodnúť?
a mohol by som ešte pokračovať s rečníckymi otázkami.
sidopd napísal:K voľbám sa moc ani vyjadrovať nemusím ,už to tu bolo napísané,že do dvoch rokov budú v hajzli a my ešte skôr( myslím tým ten zlepenec primitívov a degešov ).... Ficko primitív špinavý je obyčajný pajác ,bábka primitívna a tí jeho páni voliči sú nad 50rokov ludia ,ktorým to v hlave už nemyslí a nevedia čo konajú (česť výnimkám ).Najviac sa mi páčilo ak ho triaslo od nervov keď ho všetci poslali na párky ráno na markíze, tam máš ty zmrd bez chrptovej kosti..... No nemám už čo dodať ....
kto je primitív sa ukázalo myslím dosť jasne :rolleyes:
s pozdravom, crux.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa faugusztin »

1adad1 napísal:kks jeden z sas povedal na potraty ze uz je 13. a uz to netrebe riesit
Teraz to skus napisat po slovensky.
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2585
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa 1adad1 »

redaktorka: povedzte nam nieco k teme potraty v 8: mesiaci tehotenstva
Sas: uz je 13. a nas to uz nezaujima
sns: pekne povedane (ironia)
Používateľov profilový obrázok
sidopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Ut 01. Sep, 2009, 21:29
Bydlisko: Black City PD

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa sidopd »

Aj toto je jeden z dôvodov prečo som ich nakoniec nevolil (SaS), tak isto kvôli homosexuálom a marihuane( to že sa naplní štátna kasa z kofišopov je trápny argument ) ....
MY AMD PC : Phenom II X4 955 BE C3@3,8GHz + Tt SpinQ , Asus ATi Radeon 5870@950/1300MHz + Prolimatech MK-13 (4x Enermax T.B.Silence) + Thermalright VRM R5 ,Crucial M4 64GB , ASUS M5A97 R2.0, Kingston 4x4GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX blu Edition , Enermax Pro82+ 525W , Samsung T220 LCD , Thermaltake V9 , Logitech X-530 , Razer Salmosa + Goliathus Omega Control , Xbox 360 Controller USB .......
MultiMediaPlayer : ICY BOX IB-MP304S-B + HDD SAMSUNG SpinPoint EcoGreen F3 1TB...
My Phone : Samsung Omnia II 8GB
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Snake »

Máte to krásne pomýlené všetci, oni nevravia že teraz v potravinách budú pytle s trávou, ale to, že ten čo si ju zohná (je jedno ako), nebude 5 rokov sedieť, keď za násilnú vraždu sedia ludia 3 roky!

1adad1: zdroj





.
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa crux2005 »

asi pozeral TA3
s pozdravom, crux.

Návrat na "Debata o všetkom"