Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6981
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

podobne argumenty som si vyratal pri stavbe domu ze naco hostovsku izbu :D ze lacnejsi je hotel ked pride navsteva sem tam.
ale hej ta rezerva nasere ze nie je, u nas 8r dcera hned sa supla dnu a 7miest musi byt. auto asi kupim na jar ale kebyze 15r dieta by uz nesadlo dozadu? ja by som to mal ako 6miestne lebo to batozinu potom fakt ziadnu nedas, ani bandasku
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5783
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ahoj Partia, mám doma Citroen, z môjho laického end user pohľadu mám následne poznatky z požičaných áut, pozdieľam :)

5 dní - Hyuindai I 30 - reálne som cítil jednoduchú zadnú nápravu, pri ostrejšej jazde to skákalo, zadok nebol istý a celkovo tým trpela jazda. inak interiér OK, repráky prebasované čo mne vyhovuje :D

4 dni - octavia 1.5 e-tec 2021 - motor super, cítiť mild hybrid hlavne pri štart-stop, ktorý ma vôbec nerušil, neklepal, ťahal plynulo. interiér rozhrkaný, plastový, infotaiment dosť oničom vzhľadom na vek auta (alebo vek mňa, neviem)

5 dní Superb Style 2.0 Tdi 110kw - chápem prečo toľko ľudí jazdí ten motor, má všetkého tak akurát a aj keď je Superb o 200KG papierovo ťahší ako môj Citroen, tak ťahá lepšie ako mojich 120 Kw. prepdokladám že je to naladením a prevodovkou (DSG vs. hydromenič). Celkovo superb zapôsobil dobre a zvažujem ho ako ďalšie auto :D

No a Citroen Grand C4 spacetourer - po cca. dvoch týždňoch znova wow efekt, na semafore vidím všetko vďaka skoro panoramatickému výhľadu (okná na osobákoch mi prídu ako výhĺad z krabice), je to makké, príjemné na pomalú jazdu, dobré aut oa dnes už aj webasto ráno vyhrievalo, takže so mrád že je doma.


Akurát servis SWAM Košice - auto mi vrátili s okšreným diskom (ktorý je nový od nich) a oškrenými dverami ktoré lakovali. ku ich cti im slúži že som to reklamoval, bez slova objednali nový disk a až dôjde tak mi dajú aj zadarmo náhradné vozidlo a prestriekajú dvere, tak uvidíme kedy ale prístup dobrý.

Čo mi príde mega vtipné je, že vymenili obe rámiky na ŠPZ, kedže saom auto kupoval u konkurencie a až doma som si všimol, že tam dali svoje, samozrejme s reklamou :D rozmýšľam ich potrollovať a dať tam niečo custom pre nich pri najbližšej návšteve v štýle "nemeň čo nemáš" ale nechce sa mi, tak či tak im to spomeniem že principiálne nepekné ale nevadí mi to.


EDIT: Štefan 7 miest sme tiež častejšie používali ako 6, a v tej druhej polke kufra batožina. na občasné výlety dosť v pohode a vieš zobrať širšiu rodinu :) dlhodobo ak chceš viac detí tak jediné šúpačky dvere, liezť tam dozadu v bežnom aute je každý deň nonsens.
posledné mesiace tie miesta v kufri vôbec neriešime, prípadne prekvapíme známich že podte hodíme vás všetkých zmestíte sa, ale ozaj málokedy.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5726
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Obrázok

Tak ide to tak ze posunies predne sedadlo dopredu, druhy rad tiez posunies dopredu a potom vzadu sa uz daju poskladat nohy... Ale stale sedis tesne nad zemou a mas stehna vo vzduchu
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7865
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa LordKJ »

Jednoduska napísal: St 25. Sep, 2024, 11:34 5 dní - Hyuindai I 30 - reálne som cítil jednoduchú zadnú nápravu, pri ostrejšej jazde to skákalo, zadok nebol istý a celkovo tým trpela jazda. inak interiér OK, repráky prebasované čo mne vyhovuje :D
ktoru si mal motorizaciu? 1.5 DPI?
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5783
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

neviem ti povedať z prvej ale malo to 117Kw to si pamatám. motor šiel parádne, len ten podvozok mi nesedel. zas nebola to katastrofa, porovnávam s drahšími autami.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7865
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa LordKJ »

tak tam neni jednoducha zadna naprava

https://s7g10.scene7.com/is/content/hyu ... -2020-5pdf

napr. ale ta octavia ma jednoduchu zadnu napravu
|lucas|
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 714
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2014, 09:40
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa |lucas| »

Caute, skúsim sa trošku vyrozprávať, možno vypočuť nejakú radu ohľadom mojej dosť naprd situácie. Kupoval som jazdenku, Kugu 2.0 ecoboost vo Forde, summit motors v Bratislave. Neviem ci poznáte , original predajca fordu. Auto som kupoval v máji, všetko vyzeralo ok, serviska komplet u nich, viacmenej slovenské auto, aj keď dovezené z Nemecka pri 10tis km. Všetko ok, až donedávna začalo to misfire valcom, diagnostika mi ukazovala misfire prvého, neskôr aj druhého valca. Reku asi sviecky, pozeram servisku, posledný servis v apríli pri 93tis, menili všetko vrátane sviecok, teraz ma 101, čiže 7tis majú nové sviečky. Tak ok, asi sa tam zastavim. Neviem, prešiel týždeň, zrazu chladiaca kvapalina nikde, ok, to už neni len tak, vonkajší únik som nevidel nikde, začal som googlit, skoro ma porazilo, väčšinou pri tých ecoboostoch ak začne misfire valca, stráca sa kvapalina tak výsledok, prasknutý blok. Fuuu, reku tak v zmluve je že davaju záruku 12mesiacov na skryté vady, ok, hneď volam, že treba auto doviezť. Auto som tam doviezol pred dvoma týždňami, o týždeň volali, že akurát dali na zdvihak a že dali dole sviečky tak že sú v katastrofálnom stave, treba vymeniť, lenže spotrebný materiál čiže cca 150€ aj s robotou. Hovorím veď vy ste ich menili 6tis km dozadu, tak sú nové, čiže asi dačo neni v poriadku, a hlavne skôr ide o to, že chladiaca sa trati, no že oni volaju lebo len teraz vytiahli sviečky a ešte pokračujeme v diagnostike. Tak ako prvá vec, že ešte neukončili diagnostiku a už vola že sviečky sú ko, treba meniť, platiť… Vy ste ich menili, ahaaa, tak pozriem servisku, uvidime po kompletnej diagnostike. Dnes volali, že nič sa nenašlo, žiaden únik, natlakovali systém, všetko ok. Skoro ma vystrelo, keď som prvýkrát vydeľ že prázdna nadrzka, dolial som liter chladiacej, o tri, štyri dni som šiel do tej BA, dolial som ďalší pol liter, lebo chladiaca už polka nebola a reku z východu zeby som neprehrial atd. Dnes že vselto je ok, normálne som teraz z toho trošku mimo, že akože klasika, vyhovorky podľa mňa že auto je ok, ja zas prídem poňho, vrtaim sa 400km domov, auto o dva dni opäť bez chladiacej a misfire kazde ráno. Vraj natlakovali systém, žiaden únik neni, sa mu nechce veriť keďže behom týždňa som dolial takmer 2l, normálne to podľa mňa neni, a únik vonkajší žiaden, všetko suché. Teraz neviem, čítam, pozeram, radim sa ci už skúsiť potom riešiť cez právnika, alebo nejaký nezávislý posudok v druhom servise spraviť a s právnikom potom riešiť u nich že jak je to možné že všetko ok a auto stráca vodu tak ci tak. Dnes jak pokazené rádio dookola mi tvrdil že je auto ok, nič nezistili. Tipujem že presne tak aj bude, že dôjdem domov, o pár dni voda nikde, takže opäť naspäť 400km a vtedy mi povedia, že zas je auto v poriadku? To už ako ma človek dokazovať že niečo neni ok, už pozerám ci fakt s právnikom sa nezačať radiť, ale ci to vôbec ma význam u nich, ci zbytočne sa len nebude človek naťahovať a aj tak z ich strany sa nič nezmení. Sak jasne že sa im nechce meniť celý motor na zaruku, čítal som, že cca 10tis pytaju vo Forde v týchto prípadoch :wallbash: Nemáte nejakú radu, skúsenosť s niečím podobným? Ma vyznám sa naťahovať , hádať ? Vďaka všetkým ktorým sa to chcelo čítať :-D
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4678
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

Je otazka casu, kedy voda zmizne rychlejsie ako stihnes doliat a motor bude K.O. Missfire dava len na rovnakych valcoch alebo hore dole?

Dokumentuj kazdu navstevu servisu. Realne by som sa spojil a pravnikom a vratil auto, kedze rovnaka zavada sa opakuje, bola skryta a nevedia ju opravit.

Da sa otestovat chladiaca na COcko olej na chladiacu. Maly externy unik nevidno (nejake deci-dva na 100) lebo sa to odpari (ale vidno niekedy podla zaschnutej farby).

Unik + missfire moze spolu suvisiet ale nemusi. V kazdom pripade by som sa radsej zaoberal vratenim auta ako hladanim problemu, malo by to byt po pravnej steanke realne.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
|lucas|
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 714
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2014, 09:40
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa |lucas| »

Misfire naposledy čo som pozeral tak pisalo na prvom a druhom valci. Hej, pôjdem ponho, budem pytat protokol nejaký, čo robili, aký je zaver a keď podľa nich je všetko ok, tak uvidíme. Druha, tretia návšteva a keby sa dalo odstúpiť od kúpnej zmluvy to by bolo asi najlepšie. Proste to je na tom naprd, že človek vie že je nieco nahovno, 2l za týždeň doliať len tak neni sranda, máš tam dva týždne auto a oni ti povedia že auto je v poriadku, na prášky kks.

Vies čo, môže, nemusi súvisieť ale akonáhle začneš citat ohľadom tých ecoboostov tak je to najpravdepodobnejši scenár. Proste už od výroby konstrukcne nahovno, niekde sa inžinieri sekli, po týchto problémoch až od 2020 bol ten motor ok.
Asi skúsim fakt s právnikom sa porozprávať, poradiť. Dobre vysvetlene v tomto videu:
https://youtu.be/_8nQ1NZW_GI?si=_k-2H8MDbDqHjjgl
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5783
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

LordKJ napísal: St 25. Sep, 2024, 14:15 tak tam neni jednoducha zadna naprava

https://s7g10.scene7.com/is/content/hyu ... -2020-5pdf

napr. ale ta octavia ma jednoduchu zadnu napravu
Tak som si nasral do huby :D ale potom neviem preco to tak skakalo na ceste, mozno nieco s konkretnym kusom bolo a takto som si to vysvetlil.

Edit:
S tym Fordom by som sa obratil, ak si to kupoval ako sukromna osoba, (pokojne aj po porade s pravnikom) na SOI, su tu presne na to.

Ak je to chyba ktora je dohladatelna sudnym znalcom tak sa dopracujes ku vrateniu alebo oprave.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4678
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

Ako reaguju 8 segmentove i.q matrixy vw na dialnici na protiiduce kamiony, ked im vidno cez deliaci pas len to ako im hore svieti kabina?

Moja automatika na avensise je vecer na dialnici nepouzitelna. Ak nevidi stretavacie svetla protiiduce kamiony ignoruje.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5726
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Mozno stacilo ufuknut z gum, autorizakom nejak d*be v poslednej dobe a sialene ich prefukuju.

Fajn tlak mas trebars 2.2, vyrobca napise 2.6 lebo eko a servis prifukne na 2.8 lebo sak casom vyfuci
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1724
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa lopo1 »

scream napísal: St 25. Sep, 2024, 19:48 Ako reaguju 8 segmentove i.q matrixy vw na dialnici na protiiduce kamiony, ked im vidno cez deliaci pas len to ako im hore svieti kabina?

Moja automatika na avensise je vecer na dialnici nepouzitelna. Ak nevidi stretavacie svetla protiiduce kamiony ignoruje.
toto je problem takmer vsetkých matrixov.... proste pali dialkove a ak kamion nema hore nejake silnejsie obrysovky senzory su slepe.... tento problem je vyriesený az pri nových Matrix HD od VW aktualne len na Touragu a Tiguane

K tomu fordu je mozne ze nic nezistili ak tlakovali studeny motor vtedy sa prasklina nemusi prejavit ....ale asi takto ak sa trati chladiaca a nikde pod autom nie su stupy ani zvonku na motore pozrel by som kamerou do valcov ako vyzeraju lebo ak ide chladica cez spalovaci priestor rozhodne to stopy zanecha a skusil by som aj zmerat tlaky valcov. a pytal si od toho protokol idealne ak by si pritom mohol byt lebo papier znesie....pripadne ak oni nic nezistia tak sa skusit dohodnut na dalsom nezavislom servise, ktorý by diagnostiku vykonal .... ak sa nic nezisti ide to z tvojho vrecka ak sa zisti nech si to platia oni
este dalsia mozost ak som spravne pochopil po kolko km sa prejavi ubytok chladiacej? ak nejakých 200km dohodl by som doliatie chladiacej nech zapecatia vrchnak spravil by som okolo BA tych 200km a prisiel ukazat ze aha
|lucas|
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 714
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2014, 09:40
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa |lucas| »

Ano, je to kupované ako súkromná osoba, uvidím čo bude dalej, hovoria ze nezistili nič, ok, zoberiem ho a akonahle znova voda nikde, druha návšteva, ak zas nič, tretia a vrátiť auto, lebo mam pocit z nich že hrajú mŕtveho chrobáka.
Toto neni zlý nápad, skontrolovať vodu pri nich, nech vidia, zapečatiť, a povoziť sa okolo BA pár km, 100ka podľa mňa a musí stačiť. Mne sa behom pár dni stratila, a to jazdím do práce cca 15km, čiže tam a nazad, cca 30km. Do stovky som musel spraviť len a voda bola fuč, resp úplne dole. Otázka ci oni budú ochotný to zapečatiť nejako. Fotku valca mam,cez sviečku som pozrel kamerkou, mne príde že to bolo zaliate, ci? Preto som bol nasraty keď ti povie že žiaden únik nenašli.

https://imgur.com/a/QyJIjYS
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1724
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa lopo1 »

No ak nebudú ochotný tak potom ako chalani vraveli treba riešiť cez SOI-ku min sa začať nimi vyhrážať rovnako by som skúsil po dohode s nimi ten ďalší nezávislý servis tam len bude problém ze to zas bude musiet byt autorizovaný servis ford resp. si skus najst nejaké dobre recenzie na nazávislý servis ktorý sa venuje Fordom vo všeobecnosti ale musí na tom servise panovať zhoda na oboch stranách a toto by som už riešil písomne nech to maš podložené

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"