Stolicka k PC

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Leon »

:D :D :D :D :D

Toto presne omieľaš dookola čo vravím :D Presne do bodky omieľaš furt to isté, lolqo. To sám nevidíš? Najhoršie na tom je, že ty ani nechápeš, alebo ani sa nesnažíš pochopiť, čo sa ti tu snaží byť povedané. Najhoršie je baviť sa s takým zaslepeným v podstate fanatikom, čo si myslí len svoje a dookola to trepe všetkým ... Teraz neviem či Ťa ľutovať, že si zato ani nemôžeš, lebo inak si to neviem vysvetliť, alebo sa smiať.
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12956
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Tak mi povedz, čo sa zmenilo, obchody bez servisu už nie sú bolehlav pri reklamácii stoličiek? Tie úplne isté 50€ stoličky, ktoré nájdeš v každom tuctovom nábytkárstve sú už v podstate také Herman Miller Mini C?

Ak omieľam to isté (čo určite robím) je preto, lebo to stále platí a nič sa na tom nemení, pokiaľ sa diametrálne nezmení kvalita pri produktoch za pár desiatok eur, všetky obchody nezačnú poskytovať prémiový servis a a ja neviem, čo, tak aké nové informácie máme k dispozícii, ktoré by tvrdili niečo iné, čo ja tvrdím už roky a stále to platí?

Či mi má byť jedno a proste mám pacnúť chalanovi nejaký šmejd len, aby som splnil akékoľvek podmienky? Toto je miesto, kde si my pýtajúci človek odniesť viac, než to, čo si myslel, že stačí dovtedy. A vybrať sa dá naozaj v každej cene, (ak si mal ten pocit) to nie je len o troch, štyroch stoličkách za min. 400€ alebo neviem koľko.

Ja som otvorený argumentom, ani SecretLab už nezdisujem, keď dávajú 5-ročnú záruku (aj keď tie podmienky pre získanie sú naozaj hlúpe, doslova cigánsky marketing), čo je viac, než dá taký DXRacer, kde i keď to má pod palcom Mercury-Star (kancelarskezidle.com a všetky ich XYZ obchodov, ďalšia cigánčina), kde by zase bol servis ale len 2 roky záruky, čo je meh. Síce nemyslia na ojedinelý prípad (karma je sviňa, náhoda je kuva atď. atď., keď ty (nie ty, Leon) budeš ten posledný nešťastník, ktorý sa ocitne v takej situcáii), kedy nevedia riešiť reklamku náhradným dielom ale, znova, wotevr, majú iné benefity (SL a NobleChair štýl bedrových opierok je super).
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4560
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa scream »

Podla coho vyberate stolicky? Ked dam fiter na vsetko co potrebujem ( okrem zaruky) , tak mi ich vypluje plno a vyzeraju velmi podobne ( kvalitativne)

Je sanca zohnat za cca 200E kavalitnu stolicku pre vyssieho cloveka ( 187/100kg) s nastavitelnou vyskou operadla, prisposobnie bedrovej opierky (krivy chrbat) opierkou hlavy ( v adekvatnej vyske) a nastavitelne podrucky aspon vyskovo?

V praci sedim sedim na drahych stolickach, co maju vsetko, beztak sa na nich sedi vzpriamene nanic lebo maju zlu oboru chrbta, proste to tvarovanie je na nizsieho cloveka. Doma mam aj spinalis ale ta mi je mala, tam operadlo zviera velmi zle uhly, ked na nu sadnem ja. Pre priatelku je to v pohode.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
JurajSlovakID
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: Po 13. Apr, 2015, 09:35
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa JurajSlovakID »

https://www.alza.sk/connect-it-forhealt ... 650038.htm vankus na ergonomiu + sa ti nezosucha stolicka
https://www.alza.sk/connect-it-forhealt ... 650039.htm toto mam zakupene tiez lenze to neviem najst, prisit tam gumku a das si to na hornu opierku a nemusis mat zaklonenu hlavu
PC: CPU: RYZEN 5950X VMR-B2@ 4725MHz 1.35V , Chladic Arctic Liquid Freezer II RAM: GSKILL NEO 2x16KIT(32GB) 14-15-15-12-26-38 CR2 - upravene tercialne casovania, GFX: AMD Vega64, MB: Asus Dark Hero VIII X570, M.2 SSD Samsung 990 PRO 2TB, 2xRAID1 WDGOLD 8TB
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4560
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa scream »

Uz by som chcel nejake poriadne riesenie, pracu inu ako za kompom uz asi mat nebudem, teraz dlhodoby home office.... Mapujem si zatial trh ako velmi sa do toho financne polozim. Zistil som, ze operadlo na tej spinalis apollo sa da nastavit aj vyssie, po kratkodobom odskusani to vyzera fajn. Akurat je trochu komicke, ze je cela osuchana (operadlo,sedak) vzhladom na cenu 800E+. Inu ako latkovu uz nechcem. V praci calunene drzia snad 10-15 rokov bez vysuchania.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12956
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

800€+? Čo sú to za stoličky? Dúfam, že nie Therapie.

Inak, modelov je plno, v podstate keď vyberáš, resp. skúmaš, teda nemáš konkrétny produkt, po ktorom ideš, tak ja odporúčam ísť na to takto:
- stoličky s 5+ ročnou zárukou
- sledovať vizuálne ako vyzerá sedák, nechceš niečo, čo už od oka vyzerá, že má peny ako pár plátkov salámy
- sledovať, či sa v texte vyskytuje popis toho, či má stolička výplň zo studenej peny, ak nie, tak ak sa ti okrem toho celkovo páči, tak dotaz na obchod - oni by to buď mali vedieť alebo mali kontakt na výrobcu
- sledovať mechaniky, doslova pozerať na fotku, chceš viacmenej čokoľvek, len nie jednu z týchto
https://www.alibaba.com/product-detail/ ... 80963.html
https://www.alibaba.com/product-detail/ ... 65954.html .

Inak, do 200€ stále jednoznačne Lara VIP
https://www.stolickymix.sk/eshop/stolic ... -vip.html/
akurát s nafukovacou opierkou by to bolo skoro 220€ (8€ doprava UPSkou).

Len dúfam, že by ti sadla, keby nebola aktuálna situácia, tak by som aj povedal, že skoč do Mixu (na Alžbetinej), je možné, že nejakú by tam mal, no takto...
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4560
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa scream »

Super nejake take zhrnutie som potreboval. Co su tie synchronne a asynchronne mechanizmi?

https://www.spinalis-stolicky.sk/stolic ... lis/apollo toto je doma. V praci sa mi to nepozdavalo ale teraz som po nastaveni skusil zahrat 2 hodky a az na to, ze z toho trochu boli rit, tak sa sedelo celkom fajn.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12956
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Joj, vidíš, toto som zabudol spomenúť, veľmi dôležitá vec.

Synchrónny znamená, že keď "pustíš" hojdanie, resp. odomkneš operadlo pre sklápanie, tak sa operadlo pohybuje spolu so sedákom. Toto je stolička, na ktorej sa vieš "hojdať".
Asynchrónny mechanizmus znamená, že sklápaš operadlo, no sedák ostáva pevne v základnej pozícii.

Posledná vec je to, že či sa pri zaklapnutí operadla do inej ako vzpriamenej pozícii stolička vráti do vzpriamenej pozície a tá pozícia je len ako stopka pre hojdanie, že "stop, ideš len dotiaľ". Toto som ale zažil len pri Sidiz v bývalej robote, tam si vedel zamknúť maximálne sklopenie sedáka ale stolička sa stále vrátila do vzpriamenej pozície. Páčilo sa mi to. Myslím, že ak by si našiel stoličku s touto mechanikou
https://www.officechairsuk.co.uk/upload ... umbar.jpeg
tak by si mal rovnakú funkciu.

Chválabohu, bál som sa, že povieš, že tie stoličky boli Therapie.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4560
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa scream »

S tou aretaciou zaklopenia mam aktualne v praci... dobra vec na nezdrave sedenie ale prezijem aj bez toho :)
Co je zle s tymi Therapie? ( okrem toho, ze su skarede a drahe)
Spinnalis mi je nakoniec mala... moja rit preteka, cez ten maly sedak a sediet na nej dlhsie ako hodinu-dve, tak uz myslim len na bolest zadku.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
bashnatoR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 583
Dátum registrácie: Po 03. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa bashnatoR »

Tiez som sa tu informoval ohladom kupy stolicky v cene cca 200 eurodolarov a bola mi tu odporucana Lara VIP (myslim, ze loleq mi to odporucil) a som spokojny, za tie peniaze asi najlepsia kupa :P ficim si na nej uz vyse pol roka :P
`CPU:E7400@3.8Ghz 1.38v with Thermalright 120 Ultra Extreme*S-flex@1200RPM`MB:Asus P5K-E/pencil mode*Bios ver.1202`RAM:A-Data 2x2GB@4-4-4-12 800Mhz DDR2 EE+ `VGA:nVidia 560 TI `HDD:Samsung 640GB F1 16MB `ZDROJ:Corsair HX520W`CASE:Antec 182`OS:Windows XP 64bit
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10036
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa stiv »

Mna zlanarili na Stream-ku (f koži) a uz ju mam 2 roky a spoko. Vozim sa na nej po izbe, hojdam, vstavam/sadam a zatial bez problemov.
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12956
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Inak, nepošleš fotku, že ako sa darí koži?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10036
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa stiv »

jj, mozem. Na sedaku sa koza zvlnila relativne skoro, ale pena na sedaku je stale rovna ak prejdem rukou. Coz je fajn. Na minulej stolicke sa vysedela doslova diera. Boky a švi bez problemov.

https://imgur.com/a/sD75vwJ
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12956
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Nikdy nepochopím, že prečo sa to tak vytvaruje na mieste, kde človek skoro nesedí. :D
Ale tak je to koža, aj hrubšia má prirodzenú elasticitu.

Ako to zvládaš v letnom počasí? Či máš klimu?

Taktiež, vidím tú mechaniku, nie je to tá, o ktorej som písal vyššie, že keď uvoľníš operadlo a zamkneš ho napríklad niekde v strede medzi vzpriamenou a úplne sklopenou pozíciou, tak je to skôr ako taká poistka, ktorá zastaví "hojdanie" v tom bode, teda keď vstávaš, tak sa operadlo vracia do vzpriamenej polohy spolu s tebou?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4560
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa scream »

Ja by som to na kozi nezvladol. Vselico som skusal ale latka ale sietka je top. Idem skusit vyskladat tu laru na aku cenu sa dostanem.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X

Návrat na "Nákupná poradňa"