"Merac spotreby energie" z Lidlu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: "Merac spotreby energie" z Lidlu

Príspevok od používateľa kajfun »

heh, plazma samsung ps50q91... do kolko mera ten pristroj? :)
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: "Merac spotreby energie" z Lidlu

Príspevok od používateľa Toman »

mam pocit ze do 2000W
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: "Merac spotreby energie" z Lidlu

Príspevok od používateľa schyzoy »

Spinaci vykon = 3680W max.
Vykon = 5-4416W

To som opisal z manualu, viem ze meria aj 1W, 2W, .... Takze ta plazmicka v pohode, neboj. Zmeraj a daj to sem!

Inak pre zaujimavost - rychlovarna konvica Philips, som si myslel ze pojde na jeden vykon/prikon az kym nevypne, ale nie je to tak. Najprv zerie viac, a postupne znizuje.
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3
Používateľov profilový obrázok
BlackAngel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 807
Dátum registrácie: Po 24. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Re: "Merac spotreby energie" z Lidlu

Príspevok od používateľa BlackAngel »

dakujem za upozornenie tento merac mam uz v hladaciku dlhsie no vzdy ked som ho siel kupit bol vypredany...potom ak ho kupim urcite pomeram co sa bude dat a vysledky nasledne napisem se do fora, este raz dakujem za upozornenie
CPU: I3 4130 + Noctua NH-U12P MB: ASrock Z87M Extreme4 VGA: MSI GTX 950 2GB RAM: KINGSTON 2x4GB HyperX 1600MHz SSD: Kingston 128GB V200 HDD:WD640AAKS PSU: Corsair VX450W Case: Fractal Desing 1500 Monitor: Dell P2414H + Dell Studio 1555 + PS4
Používateľov profilový obrázok
shampoo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 661
Dátum registrácie: So 21. Jún, 2008, 21:05
Bydlisko: okr. Nitra

Re: "Merac spotreby energie" z Lidlu

Príspevok od používateľa shampoo »

-maš druhu šancu od pondelka ma LIDL akciu na merač.Tiež ho chcem kupit.
Stojí niečo pod 400Sk neviem asi 385Sk alebo 365 Sk.Skusim stiahnut letak.
Potom upresním. :bye:
Doplnené
http://www.lidl.sk/sk/home.nsf/pages/c. ... y_el_prudu" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
BlackAngel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 807
Dátum registrácie: Po 24. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Re: "Merac spotreby energie" z Lidlu

Príspevok od používateľa BlackAngel »

tak merac uz mam doma a je to vazne fajn vecicka len mam maly problem nejak neviem ako ten pristroj prinutit aby mi ukazovalo spotrebu v SK...v navode je pisane ze mam stacat tlacitko "SET" kym sa v spodnej casti neobjavi price, no ja ked stlacam tlacitko "SET" tak mi to dava vzdy len moznost zmenit hodnoty ceny za kWh a ktej polozke price sa neviem nejako dostat...predpokladam ze chyba je vo mne ale predsa sa spytam nevedeli by ste niekto poradit ako nato?
CPU: I3 4130 + Noctua NH-U12P MB: ASrock Z87M Extreme4 VGA: MSI GTX 950 2GB RAM: KINGSTON 2x4GB HyperX 1600MHz SSD: Kingston 128GB V200 HDD:WD640AAKS PSU: Corsair VX450W Case: Fractal Desing 1500 Monitor: Dell P2414H + Dell Studio 1555 + PS4
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: "Merac spotreby energie" z Lidlu

Príspevok od používateľa Toman »

spotrebu si vyrataj v exceli jeden kWh stoji 4Sk
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: "Merac spotreby energie" z Lidlu

Príspevok od používateľa schyzoy »

BlackAngel - podla navodu nahod do pristroja cenu za jedenu kWh, uloz. Potom ked si budes preklikavat jednotlive ukazovatele na displeji, bude tam COST a to je automaticky vanasobena spotreba kWh krat cena za jednu kWh ktoru si nahodil.

Priklad: na zse.sk najdes cenu za kWh. nahodis do masinky. vynulujes 1.2.2009 polozku COST. Zapichnes masinku medzi PC a zastrcku a na konci februara si kuknes kolko Ta stalo cumenie do PC za mesiac :cool:

BTW: Na navode je upozornenie, ze neni dobre do meraca (takmer zakazane) zapajat viacej spotrebicov cez rozdvojky/predlzovacky s viacnasobnou zasuvkou. BLBOST, ide len o to aby sa neprekrocila max povolena zataz pristroja, o nic ine. Teda aspon podla mna, ja mam odmerane aj viacnasobne predlzovacky, napr PC+Monitor+Modem+Router+extHDD+tlaciaren a fici ako ma, no problemos.

TIP pre adminov: myslim si ze tato tema je fakt dost zaujimava pre viacerych, tak ma napadlo ci by sa niekde na zaciatku sekcie nedala zavesit nejaka jednoducha tabulka, do ktorej by sme mohli zapisovat nase merania, aby uzivatelia vedeli realne spotreby spotrebicov. Mohli by sme tam dopisovat cokolvek - samozrejme primarne PC zostavy, monitory, ale aj TV, chladnicky, vysavace, pracky, mikrovlnky, nabijacky a proste vsetko, co zerie elektricky prud. Predstavujem si to ako tabulku so stlpcami: kategoria (PC, monitor, chladnicka, TV, ...., ine - tazko zaraditelne), vyrobca (ak sa da), typ, uvadzana max spotreba (na spotrebici), namerana spotreba vo W.
Co Vy na to pani?
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3
Používateľov profilový obrázok
shampoo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 661
Dátum registrácie: So 21. Jún, 2008, 21:05
Bydlisko: okr. Nitra

Re: "Merac spotreby energie" z Lidlu

Príspevok od používateľa shampoo »

dobrý nápad , ja som za yahooo
Používateľov profilový obrázok
baallu
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 35
Dátum registrácie: Pi 26. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Zvolen

Re: "Merac spotreby energie" z Lidlu

Príspevok od používateľa baallu »

Som si aj ja kupil ten merac, fajn vecicka, este som nestihol zmerat vela veci akurat tak som ho pripojil na aktivny subwoofer a pozrel kolko to papa, pisalo ze 11,0 len neviem ci to je 110 wat alebo 11,0 wat (co sa mi vidi dako malo) a subwoofer bol nastaveny na taku normalnu hlasitost pre pocuvanie...
MB Gigabyte EP35-DS3,CPU E2220@3,0Ghz - AC Freezer 7 PRO,RAM 4GB (4x1GB) DDR2 800MHz PC6400 A-DATA Extreme Edition Vitesta RETAIL, VGA Gigabyte 9600GT 512Mb, HDD WESTERN DIGITAL Caviar SE16 320GB, SATA II, 16MB cache, 7200ot, 8.9ms, WD3200AAKS ,ZDROJ Eminent 550W, Win7 x64.
Používateľov profilový obrázok
scpeter1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1352
Dátum registrácie: Ne 13. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava,Lincianska

Re: "Merac spotreby energie" z Lidlu

Príspevok od používateľa scpeter1 »

ono ten merac sa da nadstavit na co chces.Stai tam zadat co stoji kWh a on ti to aj vypise.Max prikon,min prikon,cenu,priemernu spotrebu atd.... ;)
Lenovo IdeaPad y560,120GB Samsung 840 SSD,VU+Uno 4K SE,Samsung Galaxy Note 4,root,UPC Fiber Power 130/10
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: "Merac spotreby energie" z Lidlu

Príspevok od používateľa Snake »

schyzoy napísal:TIP pre adminov:
Toto treba smerovať na zakladateľa témy...





.
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: "Merac spotreby energie" z Lidlu

Príspevok od používateľa schyzoy »

baallu - kludne to mohlo byt 11W

Snake - myslis ze on dokaze implementovat sem tabulku, do ktorej budeme moct dopisovat? To sa mi nezda...
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3
Používateľov profilový obrázok
Wratha
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 810
Dátum registrácie: Ne 27. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: "Merac spotreby energie" z Lidlu

Príspevok od používateľa Wratha »

neposlali by ste mi niekto ss, alebo rovno kupili, ak to zbadate niekde v bratislave? hned si pre to dobehnem. dik.
Spoiler: ukázať
MB: ASUS P5E CPU: q9300 @ 3,3 Ghz 1,275 VCore BIOS + TRUE + Magma RAM: 2x2GB Corsair C5DF Dominator @ 880 Mhz GPU: Gainward GTX285 GS 2GB + 2x Magma HDD: WD 640AAKS + Scythe Quiet Drive PSU: Corsair HX620 CASE: NZXT Tempest + Scythe Kaze Master + 2x Noctua s12 + 2x Magma MOUSE: Razer Mamba + eXactMat KB: Razer Lycosa Mirror LCD: Samsung P2370 AUDIO: Roccat KAVE NB:TOSHIBA A300D
Everything is not going to be OK
quark

Re: "Merac spotreby energie" z Lidlu

Príspevok od používateľa quark »

Zdravim, me sa tento merac podarilo kupt uz iba ako posledny kuscik v Trencianskom lidli
Funguje skvelo, ale ....
Ale bohuzial uz bola krabicka rozbalena a bez manualu

Nemohol by mi nekdo z vas poslat alespon strucny navod alebo oscanovany original?

Uplne staci cast navodu na nastavenie funkcii.

moc dakujem vopred !!

mail : quark@atlas.sk

Návrat na "Debata o všetkom"