Datacomp

Všetko o vašich skúsenostiach s predajcami HW ...
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Datacom

Príspevok od používateľa STENLY »

no máš pravdu... ja som tie grafiky kúpil tuším 6ks a na rma ju dal asi niekto, komu som ju predal a mne to hodili do systému

čo ale s tou mojou RMA... mali sa predsa do 30 dní vyjadriť, nie? mám im napísať že žiadaom o vrátenie penazí kedže reklamáciu nevybavili??
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12956
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Datacom

Príspevok od používateľa loleqboleq »

tú, čo si reklamoval 5.12. ? ja som svoju reklamoval v ten istý deň a už teraz v pondelok som bol nastúpený v datacompe (podarilo sa až na tretí raz - najprv nebol na reklamačnom, potom nemali dosť peňazí v kase :facepalm: ) a vrátili peniaze

ináč, treba si dávať pozor, na reklamačných protokoloch si dávajú 31dní, čo vždy zabudnem ich upozorniť, no zle počítajú, teda nejaký ich SW

pokiaľ si to ku nim posielal poštou, tak im napíš, že žiadaš o vrátenie peňazí...

ináč, keď klikneš na tú novú (od niekoho iného) reklamáciu, tak by tam malo byť aj info, že aké zadal meno/číslo, tak môžeš podľa toho vidieť, že kto to vlastne bol
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3923
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Datacom

Príspevok od používateľa Memnon »

v podstate suhlasim, no nepisal by som, ale rovno volal
zaroven si zistil cislo na SOI pre KE
jasne je prelom roka a mozno menej personalu a viac roboty ale to teba ako zakaznika nezaujima
ked chces mat love ktore by si za tu kartu uz nedostal musis byt prisny, otravny a neprijemny(nie vulgarny, nezdvorily a neslusny), ak ti to je jedno tak kludne cakaj so srdieckom na mieste, pekne ticho a uvidis ako bude
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Datacom

Príspevok od používateľa STENLY »

fúha... dnes som im napísal, niečo v tom zmysle, že už prešlo 30 dní a nedostal som žiadne vyjadrenie a behom dvoch minút mi prišla odpoveď:
Dobrý deň, áno máte nárok na odstúpenie od kúpnej zmluvy, poprosím Vás o zaslanie čísla účtu, kde Vám bude vrátena plná suma za grafickú kartu.
takže moja prvá a môžem povedať, že kladná reklamácia
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
Jaccobinho
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 143
Dátum registrácie: Ut 31. Aug, 2010, 16:38
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Datacom

Príspevok od používateľa Jaccobinho »

loleqboleq napísal:tú, čo si reklamoval 5.12. ? ja som svoju reklamoval v ten istý deň a už teraz v pondelok som bol nastúpený v datacompe (podarilo sa až na tretí raz - najprv nebol na reklamačnom, potom nemali dosť peňazí v kase :facepalm: ) a vrátili peniaze
V prevádzkarni predávajúceho a u určenej osoby musí byť počas celej prevádzkovej doby prítomný zamestnanec poverený vybavovať reklamácie.
HP Pavilion dv6-2170ec
CPU: Intel Core i5-430M RAM: Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz HyperX VGA: nVidia GeForce GT 320M 1GB DDR3 HDD: WESTERN DIGITAL Scorpio Black 750GB 16MB cache @ 7200 rpm PAD: Logitech Cooling Pad N120 OS: Windows 7 Home Premium SK
Skinzone.sk customized skin
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12956
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Datacom

Príspevok od používateľa loleqboleq »

v tom prípade nešlo o nič akútne a keďže riešia aj presun servisu na moldavskú, tak minimum tolerancie z mojej strany majú
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10036
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Datacom

Príspevok od používateľa stiv »

Da sa reklamovat tovar aj na zaklade potvrdenia objednavky? (ta pdf objednavka co chodi mailom), dik.
.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6874
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Datacom

Príspevok od používateľa stefan222 »

vyskusaj, mali by to mat v uctovnictve
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12956
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Datacom

Príspevok od používateľa loleqboleq »

pridám čerstvú skúsenosť - dnes som bol po objednávku na tomášikovej a prišla paní s tým, že chce reklamovať tablet - pán predavač ju poslal do teplých krajín na moldavskú, neodpustil som si poznámku, že čo sa stalo so zákonom, že zákazník ma práve reklamovať tovar na akejkoľvek pobočke a on na to, ževraj to platí, len ak servisné centrum je v inom meste

je to pravda ?

každopádne, neplné záruky, takéto odpinkávanie na kraj mesta s reklamáciami (žiadna ochota ťažké veci pre ľudí, ktorí nemajú auto) previesť v rámci ich presunov z pobočky ani naopak), značná nedostupnosť tovaru a už nie tak zaujímavé ceny je dôvod, prečo dám svoje peniaze radšej alze...
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Datacom

Príspevok od používateľa Leon »

A on už nieje na tomášikovej servis ? Naposledy keď som bol s kamošom ktorý chcel niečo reklamovať, tak nás poslali práve tam. Na ľavo po vstupe tam majú takú miestnostku, kde sedí servísák nie? Či to už presunuli na modavskú keď si postavili tú budovu ?
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12956
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Datacom

Príspevok od používateľa loleqboleq »

už od začiatku roka to migrovali, teraz sú dvere zatvorené a je tam nejaká vytrínka, aby nikoho ani nenapadlo tam klopať :-)
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Pein
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1760
Dátum registrácie: St 11. Sep, 2013, 09:20
Bydlisko: Žilina

Re: Datacom

Príspevok od používateľa Pein »

Tak v podmienkach maju tiez:
Miestom pre uplatnenia reklamácie je prevádzkareň Datacomp s.r.o., Moldavská cesta II. 49/2413, 040 11 Košice, kde sa nachádza servisné a reklamačné stredisko spoločnosti Datacomp s.r.o.. Ak to povaha veci umožňuje môže predávajúci po dohode s kupujúcim určiť aj iné miesto v rámci SR na prevzatie reklamácie, vykonanie záručného servisu, alebo opravy. (napr. Zoznam záručných servisov a opravovní uvedení v Záručnom a dodacom liste)
Ci to ale blizsie nespecifikuje zakon ti povedat neviem. (Ak by hej tak zakon je nad obchodnymi podmienkami a teda by si sa mohol odzadovat reklamovat to tam...)
Používateľov profilový obrázok
wanthom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 218
Dátum registrácie: Ut 10. Apr, 2001, 20:00
Bydlisko: Košice - Malá Ida

Re: Datacom

Príspevok od používateľa wanthom »

Reklamovať v Datacompe sa môže na každej pobočke. Ak je predajca neochotný, tak treba si pýtať vedúceho predajne a ten to zariadi.
PC1:Intel Pentium G3258 , Noctua NH-D14 , Asrock Z97 Anniversary , Cooler Master K280 , zdroj Fortron Raider 550W , DDR3 8 GB Crucial Ballistix 1600 MHz (2x4GB), SSD Crucial MX100 256GB + HDD Seagate ST2000DM001 - 2TB, 64 MB cache, 7200rpm SATA3, MSI R6970 Lighting 2GB , DVD-RW Toshiba/Samsung , LCD 24" Dell P2414H , myš v stádiu hľadania stálej myšky, zatiaľ obyčajná eBlue , klávesnica Logitech Internet Pro Keyboard
PC2:Intel Core 2 Duo E8400 3,0GHz , Chladič CPU Arctic Cooling Freezer 7 Pro , Asus P5K3 Deluxe , Case : Coller Master Elite 335 , zdroj Fortron 400W , DDR3 4GB Kingston 1333MHz (2x2GB), HDD Seagate ST2000DM001 - 2TB, 64 MB cache, 7200rpm SATA3, Sapphire Readeon HD4870 512MB , DVD-RW LG GH22LS30 (fw region free, removed riplock) , LCD 24" Acer S240HLbid , Eblue Cobra Junior , klávesnica Eblue Cobra
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12956
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Datacom

Príspevok od používateľa loleqboleq »

v podstate som to zobral z iného konca - rovno som napísal na reklamácie a uvidíme, čo odpíšu:
Dobrý deň,

v piatok pri prevzatí objednávky na pobočke u Vás som zachytil rozhovor zákazníčky a predajcu, ktorá chcela reklamovať tablet - predajca ju rázne odmietol so slovami, že reklamačné stredisko je u Vás na Moldavskej. Po odchode zákazníčky (nechcel som tam vyvolať nejakú diskusiu) som sa opýtal daného predavača, či už prestalo platiť, že človek má právo reklamovať tovar na akejkoľvek pobočke bez akýchkoľvek ohľadov.

Odpoveď predavača bola asi takáto: "Toto platí, ak nie je servisné stredisko v rovnakom meste.", takže tu prichádza otázka a zároveň prosba - môžete mi tu poslať link na odstavec/zákon, ktorý toto tvrdenie potvrdí ?
---------
EDIT:

odpoveď došla takáto:
Dobry den.

Dakujem za upozornenie. Viete mi napisat na ktorej pobocke to bolo? Aby som to vedel preverit? A usmernil kolegov.

Vašu prosbu som preposlal nadriadenym, ked budem mat odpoved napisem Vam
Aj som odpísal a som zvedavý, či sa vôbec dočkám odpovedi...

----------
EDIT2:
Dobrý deň,

ďakujem za Váš postreh , samozrejme platí že spotrebiteľ môže uplatniť reklamáciu v ktorejkoľvek prevádzkarni predávajúceho, čiže náš predajca na Tomášikovej neuviedol pravdivú informáciu.
Našich zamestnancov preškolíme a verím že sa podobná situácia už nebude opakovať.
Ďakujem.
to, že zamestnanci to nerobia naschvál im aj tak nezhltnem
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Datacom

Príspevok od používateľa Jednoduska »

daj vediet dopoved loleq.

btw, sme susedia ocividne tiez to mam na tomasikovu cez cestu :laugh:

Návrat na "Skúsenosti s predajcami"