SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
pato294
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 107
Dátum registrácie: So 19. Dec, 2009, 20:48
Bydlisko: Tlmače

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa pato294 »

x prosím odstrániť tento post.
Naposledy upravil/-a pato294 v Po 06. Jún, 2011, 15:29, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Cyanide_Power
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Po 14. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa Cyanide_Power »

Čo by som spravil s výhrou...


Som si istý že, každého technologického nadšenca zaujíma aj príroda a keďže, Jar je už nejakú chvíľku tu, prečo nevyužiť ten zelený ateliér ktorý nám ponúka. Určite by sa na tieto komponenty lepšie pozeralo s pekným zeleným pozadím a slniečkom v zábere. Samozrejme, nesmú chýbať ani fotky z vkladania týchto komponentov do srdca môjho stroja.

Bolo by zaujimavé, si vyskúšať všetky tie super technológie ktoré sa nám snažia zľachčiť život. A najmä, zistiť či funkciu automatického pretaktovania zvládne napríklad aj pes. Pretože som si istý, že ja a určite mnoho technologických nadšencov nieje veľmi nadšených, keď povedia niekomu o pretaktovaní a ten sa zhrozí akoby dotyčný niekoho zavraždil. Takto, by to bolo prístupné každému a konečne by sa odbúralo tabu okolo pretaktovania.

Veľa usilovných recenzistov sa snaží napísať čo najlepšiu recenziu, vyhovieť každému a zároveň urobiť niečo naviac. No mňa napadlo... Prečo by som nemohol načúvať davu? Myslím, že to bude zaujímavejšie ak si založím vlákno tu na fóre s tým, že mi tam napíše každý kto má záujem o nejaký test s určitými nastaveniami. Všetko to prepojím s blogom ktorý bude čisto a výhradne o tejto výhre. Niekedy sa nemôžem ubrániť neochote ľudí, keď ich niekto požiada, aby im spravili makro záber nejakej súčiastky pri ktorej, dokonca nemusia dať dole ani chladič. Preto by som rád vyhovel aj takýmto nadšencom, ktorých zaujimajú veci ktoré vidno len pod lupou.

No a na záver by určite každého z nás zaujímalo, či existuje medzi nami ešte stále taký výrobca, ktorého komponenty nejaký ten čas vydržia. Preto, počas celého života týchto komponentov v mojich rukách, budem dokumentovať ako sa im darí, ako sa majú a ako sa im u mňa páči.
Používateľov profilový obrázok
MajoFlame
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 685
Dátum registrácie: Ut 07. Dec, 2010, 20:41
Bydlisko: KE

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa MajoFlame »

K procesoru kúpim chladič CORSAIR Air Series A50 tak ma napadlo, že by som ho najprv zapol bez chladenia- no vyskúšal by som to,potom by som ho zapol s BOX chladičom Intel, potom by som ho zapol len s pasívom z chladiča CORSAIR Air Series A50 a nakoniec by som pripojil aj ventilátor k tomu chladiču a meral teploty podľa otáčok ventilátora v IDLE a LOAD.

Ďakujem.
Naposledy upravil/-a MajoFlame v Pi 10. Jún, 2011, 20:06, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
MB: MSI Z490 GAMING EDGE CPU: Intel Core i7-10700K @ stock CPU COOLER:Corsair Hydro Series H100x RAM: Corsair 32 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Vengeance RGB PRO GPU: EVGA GeForce RTX 3070 XC3 8GB GDDR6 SSD:Samsung 970 EVO 1 TB + Crucial MX 500 500 GB PSU: Corsair RM650x CASE:Corsair iCUE 220t RGB DISPLAY:32" DELL U3219Q KEYBOARD: Apple Magic Keyboard Space Grey MOUSE:Logitech MX Master 2S SOUND: Presonus Eris E3.5 & Marshall Mid ANC PHONE: Apple iPhone XS
Používateľov profilový obrázok
mi*so
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 403
Dátum registrácie: St 13. Jan, 2010, 17:54

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa mi*so »

Hlavne by som ich rozbalil a všetko poriadne nafotil a nakameroval zo všetkých uhlov. Využíval by som USB 3 a SATA 3 a testoval ich výkon. Testoval by som výkon vo veľmi náročných hrách a aplikáciách. Podrobil by som ich rôznym benchmarkom, vysoko by som ich taktoval na vzduchu a na vode. Testoval by som výkon integrovaného GPU čipu a porovnal by som ho s minulou generáciou. Napísal by som podrobnú recenziu CPU aj dosky. Popísal by som možnosti BIOSU a kvalitu zvukovej karty. Teploty s OC a bez OC.
S testovaním skúsenosti mám.
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2585
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa 1adad1 »

taakze ak by som vyhral tuto dosku, zaobstaral by som si ddr3 pamate, potom by nasledovalo niekolko testov na otestovanie odoslnosti:
1. prezila by doska zasah kecupom?
2. prezila by doska zasah horcicou?
3. prezila by doska zasah stiplavou chilli omackou?
potom by som oskusal nejake tekutiny:
4. prezila by doska zasah kofolou?
5. prezila by doska zasah pivom?
potom by som oskusal rozne nahrady past ako napr. kecup, horcica, chren...
potom by som sa pokusil o maximalnu validcu a skusil posteklit maximalny platformou podporovany nasobic c.57
a este dosku by som som zobral na prechadzku,,,
samozrejme toto vsetko by som natocil do HD videa...
mmichalll
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Št 30. Nov, 2006, 02:00

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa mmichalll »

Táto doska je úplne skvelá, dokonalá, perfektná.... proste :cool: , ak nevyhrám ostane mi len čakať na ďalšiu generáciu....
Všetky kúsky vyzerajú dobre... doska, CPU aj nová generácia Military Class IV...
Spoiler: ukázať
Obrázok
Takýto HW sa testuje jedna radosť...

PS: Nenechajte ma čakať...
Používateľov profilový obrázok
Maniak-007
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1107
Dátum registrácie: Po 29. Nov, 2010, 21:45
Bydlisko: Kolárovo

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa Maniak-007 »

Max OC, potom by som daroval bývalej ZŠke :)
Spoiler: ukázať
Všetky mnou ponúkané počítače, notebooky, príslušenstvo a náhradné diely na predaj tu: http://bit.ly/2jaJxfw
Používateľov profilový obrázok
COBRA_111
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 286
Dátum registrácie: Pi 25. Dec, 2009, 02:39
Bydlisko: Čadca

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa COBRA_111 »

- príspevok som zmazal, zistil som, čo som potreboval, ...
Naposledy upravil/-a COBRA_111 v Po 13. Jún, 2011, 18:07, upravené celkom 2 krát.
SKRINKA: Nanoxia Deep Silence 6 Rev. B (Dark Black) PSU: Corsair HX1200 DOSKA: ASUS ROG CROSSHAIR VIII FORMULA PROCESOR: AMD RYZEN 9 5950X (PBO) CHLADENIE: MO-RA3 PRO 9x120 PASTA: Thermal Grizzly Conductonaut Extreme CPU BLOK: EK-Quantum Velocity D-RGB - AMD Ryzen Edition KVAPALINA: Innovatek Protect IP RAM: G.SKILL 2x 64GB KIT DDR4 3600MHz CL18 Trident Z RGB Neo for Ryzen 3000 @ 3800MHz / 18-19-19-19-39 / 1.4V VGA: NVIDIA RTX A4000 (16 GB) HDD: SAMSUNG 990 PRO NVMe M.2 SSD 1 TB FAN: 9x Noctua NF-P12 redux-900
Používateľov profilový obrázok
MajoFlame
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 685
Dátum registrácie: Ut 07. Dec, 2010, 20:41
Bydlisko: KE

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa MajoFlame »

Dobrý deň.Ešte ma aj napadlo otestovať technologiu Virtu Switchable Graphics.Teda by som ju zapol a odmeral spotrebu a potom by som ju vypol a odmeral spotrebu a potom by som odpojil extrenú GPU a odmeral spotrebu len na integrovanej GPU v procesore
Skúsenosti s počítačovými komponentami mám už od WINDOWSU 95, mám pomerne bohaté skúsenosti čo sa testovania hardvéru týka, v mojich počítačoch už bolo mnoho procesorov, grafických kariet, základných dosiek atď
- vždy som testoval všetko v mojich možnostiach tak ako moji kolegovia vyššie.
ako výkon, napätie, frekvencie (min / max možnú stabilitu / hranice taktovania - CPU, RAM,GPU)
Ak by sa mi podarilo túto dosku vyhrať, okamžite by som si ju dôkladne obzrel a urobil čo som už napísal v príspevkoch vyššie.
No a na záver by určite každého z nás zaujímalo, či existuje ešte taký výrobca, ktorého komponenty vydržia pekných pár rokov. Preto, počas celého pôsobenia týchto komponentov v mojom pc, budem dokumentovať ako fungujú.Po 3 alebo 6 mesiacoch urobím aj dlhodobý test a skúsenosti s týmito komponentami.
Už som si aj niaké súčiastky k tejto doske a procesoru objednál, takže ma nesklamte!!!
Ale aj tak prajem všetkým veľa šťastia.


Testy v hrách (integrovaná GPU v procesore , externá GPU)
Pretaktovanie + výkon po pretaktovaní, (OCGENIE II, ručné pretaktovanie dúfam, že nad 5 GHz dlhodobo ...)
Predstavenie všetkých technológii dosky
Technológia LucidLogix Virtu
Porovnanie MB s platformou AMD PHENOM II X6 1090T, Core i5 760...
Teploty (s BOX chladičom, s pasívom CORSAIR A50, s celým chladičom CORSAIR A50,bez chladenia a 10 minút po vybratí s chladničky)
Hodnotenie MB
A neskôr aj dlhodobý test.
Vyskúšal by som dať minimálny takt 1GHz a maximálny takt 5GHz-rozdiel vo výkone :hysterical: .
Prosím,každý deň sa modlím , aby ste ma vybrali .
Moja stará GIGABYTE doska sa už bojí podpálenia :furious2: .
Naposledy upravil/-a MajoFlame v St 08. Jún, 2011, 20:48, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
MB: MSI Z490 GAMING EDGE CPU: Intel Core i7-10700K @ stock CPU COOLER:Corsair Hydro Series H100x RAM: Corsair 32 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Vengeance RGB PRO GPU: EVGA GeForce RTX 3070 XC3 8GB GDDR6 SSD:Samsung 970 EVO 1 TB + Crucial MX 500 500 GB PSU: Corsair RM650x CASE:Corsair iCUE 220t RGB DISPLAY:32" DELL U3219Q KEYBOARD: Apple Magic Keyboard Space Grey MOUSE:Logitech MX Master 2S SOUND: Presonus Eris E3.5 & Marshall Mid ANC PHONE: Apple iPhone XS
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

no finisujeme vazeni... dnes o polnoci uzatvarame thread!
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa Scorp »

Ja by som tiež nafotil unboxing, fotky by boli roztrasené jak by som skákal od radosti a pretaktoval by som ho aspoň na 5GHz a možno by dal aj 10, pretože som v tom taký dobrý a použijem na neho hrozne neštandardný ventilátor
A tiež by som otestoval vymenované technológie a urobil benchmark SSD s MSI technológiou
MSI milujem od malička a som študent, pretože nemám peniaze

na výber teraz môžete použit algoritmus ententiky dva špendlíky .))
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
jurk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: St 10. Dec, 2008, 19:15
Bydlisko: Varín

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa jurk »

zdravim,
no dufam že to ešte stiham v termine. :)
čo sa užívateľ chystá s doskou urobiť?
-dobre by som si ju poobzeral+podrobnu fotodokumentaciu
-hned po tom by som na nu osadil zbytok hw, a pustil sa do testovania
-najskôr by som si otestoval, vykon procesora a integrovanej graf. karty na def., testov je plny internet a preto by som ich nerobil vela čo sa počtu programov týka, len základné testy na zmeranie výkonu. Viac by som sa ale zameral na možnosti dosky, pri pretaktovani a inych nastaveni, čo ponuka oproti ostatnym doskam.
-pretaktovanie by som naskôr robyl pomocou OC Genie II. Vzhladom na to že OC Genie som ešte nikdy neskušal, zameral by som sa na hlavne na to o kolko sa zdvihol výkon, čo všetko som cez OC Genie pretaktoval (pamäte,cpu,napätie,...). A poriadne otestoval stabilitu po pretaktovani. Potom by som skusil pretaktovanie bez OC Genie a skusil, najsť v čom bolo je taketo pretaktovanie dobre, oproti klasickemu. V čom su jeho plusy a naopak v čom ma ešte nedostatky.
-Pri pretaktovani by som si samozrejme skusil aj merať napätia, cez multimeter z vyvodou priamo na doske. Tento napad sa mi velmi pači, dosť to ulahči ako ked si mam meracie miesta hladať sam.
-Velmi rad by som potom skusil technologiu Virtu Switchable Graphics, použivam totiž graf. kartu ma "trošku" vyžšiu spotrebu. A hry moc nehravam, takže väčšinou ide pc len v 2D.
-Velmi ma zaujal graf. bios na Msi road day som si ho mal možnosť vyskušať. Zaujal ma hlavne jeho možnosti. takže by som si ho velmi rad potestoval a vyskušal čo všetko dokaže v pohodli domova.
-Nakoniec by som pretaktoval cpu so suchym ladom, a vyskušal čo doska vydrži naozaj v extreme..
- Chladenie na doske vyzera dosť, zaujimavo, takže by ma zaujimalo, hlavne ake je učinne a či je dostatočne+ nejake tie namerane teploty.

Prečo by som mal dostať dosku prave ja?
No, nover dosky od msi ma velmi zaujali, ale nejak som nemal čas a ani financie na nakup nejakej tej lepšej dosky od msi. A samozrejme ak by sa mi podarilo, dosku vyhrať, nechal by som si ju a v pripade kladnych dojmov doporučal priatelom a znamym...
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa Gudas »

Nuž, čas na vaše nápady vypršal.
Teraz túto tému uzamkneme a postupne si prejdeme všetky príspevky. Následne dáme vedieť, komu poputuje high-end doska od MSI spolu s procesorom.
Stay tuned ;)
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

UNLOCK

Súťaž predĺžená do pondelka - 13.6.2011
Používateľov profilový obrázok
Cyanide_Power
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Po 14. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa Cyanide_Power »

Čo by som spravil s výhrou...


Som si istý že, každého technologického nadšenca zaujíma aj príroda a keďže, Jar je už nejakú chvíľku tu, prečo nevyužiť ten zelený ateliér ktorý nám ponúka. Určite by sa na tieto komponenty lepšie pozeralo s pekným zeleným pozadím a slniečkom v zábere. Samozrejme, nesmú chýbať ani fotky z vkladania týchto komponentov do srdca môjho stroja.

Bolo by zaujimavé, si vyskúšať všetky tie super technológie ktoré sa nám snažia zľachčiť život. A najmä, zistiť či funkciu automatického pretaktovania zvládne napríklad aj pes. Pretože som si istý, že ja a určite mnoho technologických nadšencov nieje veľmi nadšených, keď povedia niekomu o pretaktovaní a ten sa zhrozí akoby dotyčný niekoho zavraždil. Takto, by to bolo prístupné každému a konečne by sa odbúralo tabu okolo pretaktovania.

Veľa usilovných recenzistov sa snaží napísať čo najlepšiu recenziu, vyhovieť každému a zároveň urobiť niečo naviac. No mňa napadlo... Prečo by som nemohol načúvať davu? Myslím, že to bude zaujímavejšie ak si založím vlákno tu na fóre s tým, že mi tam napíše každý kto má záujem o nejaký test s určitými nastaveniami. Všetko to prepojím s blogom ktorý bude čisto a výhradne o tejto výhre.
Niekedy sa nemôžem ubrániť neochote ľudí, keď ich niekto požiada, aby im spravili makro záber nejakej súčiastky pri ktorej, dokonca nemusia dať dole ani chladič. Preto by som rád vyhovel aj takýmto nadšencom, ktorých zaujimajú veci ktoré vidno len pod lupou.
No napriek tomu že moje skúsenosti s recenziami niesu siahodlhé, uverejnenú mám len jednu, trúfam si povedať že mám talent na písanie textu. Odkaz na moju prvú a zatiaľ jedinú recenziu je tu http://extrahardware.cnews.cz/forum/vie ... =38&t=8865.

No a na záver by určite každého z nás zaujímalo, či existuje medzi nami ešte stále taký výrobca, ktorého komponenty nejaký ten čas vydržia. Preto, počas celého života týchto komponentov v mojich rukách, budem dokumentovať ako sa im darí, ako sa majú a ako sa im u mňa páči.



Prečo by som ju mal dostať ja?

Ja ako študent ktorého hobby je práve hardware, by som bol nadšený a mohol by som zlepšovať svoje schopnosti. No, určite nechcem zapôsobiť dojmom že som chudý študent ktorý si nič nemôže dovoliť. Nech vyhraje ten, kto má najkreatívnejší prístup!

Návrat na "Základné dosky"