Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
avixe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1575
Dátum registrácie: So 22. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa avixe »

Gudas napísal:Pridám vlastný pohľad na tie vaše superdôležité témy:
Maďari:
- platia dane? Áno.
- obmedzujú ma? Nie.
= nie je problém (btw, Bugár je u mňa jeden z TOP ľudí v politike tu u nás, skúste sa na ľudí pozerať chvíľku bez brania do úvahy národnosti...tak napr. Slota vs. Bugár...feel the difference?)
"kto nepozna minulost, nemoze pochopit sucasnost"
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa mirjak »

podla mna volebne programy stracaju na vyzname, rozhodujuce bude, co daju do programoveho vyhlasenia vlady
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa valistar »

Snake napísal:..môj problém to neni, aspoň skôr vykapú slabé články obyvatelstva,...
skoda ze to tak nefunguje, pozeral som o tom fajn dokument - v amerike nebol zaznamenany jeden pripad umrtia z fajcenia marihuany (v amerike je dnes minimalne 50 milionov tych co fajcia, neoficialne aj viac). marihuana je totiz menej nebezpecna ako alkohol, cigarety, lieky, kava atd.. - fyzicky sa nou neda ani predavkovat. preto narozdiel od ostatnych nie je skoro vobec fyzicky nebezpecna. samozrejme zhulit sa a tak unikat z reality je hlupost, ale fajciari marihuany maju iba psychicke problemy. nie fyzicke ze by sa na to zomieralo (respektive ze by odumierali mozgove bunky a podobne teorie..).
keby ze ma niekto zaujem tu som to pozeral. pozrel som tak 20 minut viac sa mi nechcelo.
Používateľov profilový obrázok
harrzy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 267
Dátum registrácie: So 16. Jan, 2010, 22:28
Bydlisko: Bratislava - staré mesto / Thüringen, Deutschland

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa harrzy »

Snake napísal:pretože keď niekto sa chce sfajčiť jak doga, tak nech to robí, môj problém to neni, aspoň skôr vykapú slabé články obyvatelstva, ale ked ho chytia s jednou cigaretou, tak dostane trest jak multifunkcny stroj na vrazdenie, vlamacky, kradeze a podobne veci.

Osobne mne je nejaka dekriminalizacia u zadku, neocakavam ze to prejde, ked to prejde, bude mi to jedno, ked nie, taktiez.
mna len tento moment zaujal, lebo v nom vidim taky populizmus, resp. preco nezvysit trestnu sadzbu u zlocinov, ktore povazujes za slabo ohodnotene a znizit napr. u tej marihuany. Dekriminalizovat ju pre efekt lepsie vyzerajucej sadzby za vrazdu je nezmysel.

Tvoj uvodny argument je dost otrasitelny. Ved predsa na zaklade tvojho argumentu by sme mohli postupne dekriminalizovat aj ostatne drogy "ved spodina sa vycisti, oni umru". Myslim, ze prave kvoli tomu sa tvoria protidrogove zakony (ospravedlnujem sa za moj slovnik), aby vlada obcanov motivovala drogy nebrat.

valistar : aj paralenom sa da predavkovat :) na to by sa dali viest dlhsie polemiky. konkretne aj na tejto stranke su uvadzane rozne "polopravdy". realitou zostava, a to je absolutne jedno, ako velmi je marihuana nebezpecna, pretoze je nezmysel tvrdit ze je bezpecna, ze najlepsia liecba aj v tomto pripade je PREVENCIA.
Moja mašinka CPU i5-750 Chladič Noctua NH-D14 MB P55A-UD3 RAM Kingston 4GB 1600MHz CL8 HyperX VGA ASUS Nvidia GTX 570 + Accelero Xtreme Plus PSU Corsair TX-650 Myš Steelseries Kinzu HDD Samsung Spinpoint F3 0,5T *2 SSD Kingston HyperX 120 GB Audio Logitech Z-5450 Case Corsair 300R Fan control Scythe KazeMaster LCD BenQ G2420HDBL4
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa dexterav »

Snake napísal:
dexter napísal:ako pomôže legalizácia marihuany,
DEKRIMINALIZACIA! Nie legalizacia, pozor na to! Ja travu nehulim, a ani nehovorim ze je to OK, kto huli je idiot, drogy su svinstvo, ale osobne ma serie, ze ten co vykradne banku na slovensku dostane viac rokov nez ten co niekoho zabije (vidis tu spojitost medzi peniazmi a ludskym zivotom?).
slovíčkarenie platí to čo som napísal predtým ...
typická volebná kravina ktorá akurát zakryje ozajstné problémy :rolleyes:
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Gudas »

avixe napísal: "kto nepozna minulost, nemoze pochopit sucasnost"
...len nezačínajte s nejakými veľkomaďarskými žvástami, sami tomu neveríte :rolleyes:
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa valistar »

harrzy napísal:valistar : aj paralenom sa da predavkovat :) na to by sa dali viest dlhsie polemiky. konkretne aj na tejto stranke su uvadzane rozne "polopravdy". realitou zostava, a to je absolutne jedno, ako velmi je marihuana nebezpecna, pretoze je nezmysel tvrdit ze je bezpecna, ze najlepsia liecba aj v tomto pripade je PREVENCIA.
suhlasim, len som chcel vyjadrit, to ze aj keby ten zakon nahodou presiel nie je to nic strasne ako niektori robia z toho velke halo.

btw lieky tam tiez spominam, nimi sa predavkovat samozrejme da. marihuanou tazko - dostat do tela take mnozstvo THC aby ta to zabilo sa klasickym fajcenim neda (v pripade zdravej dospelej osoby).
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Shatterhand »

@Snake: Mne to jedno nie je...veď vidím, ako poctivo sa dodržuje už len nefajčenie na zástavkách MHD. Ja to neznášam. Sú vadní a chcú si ničiť zdravie? Nech sa páči, ale len doma a v atómovom kryte v pivnici pod zemou. A zrušený nárok na akékoľvek príspevky na zdravotnú starostlivosť. Aj keď platí odvody. Prečo je Európa taká vadná a snaží sa diskriminovať normálnych v prospech deviantov?
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
Fanthomass
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1333
Dátum registrácie: Po 18. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Fanthomass »

kooookso, a už musím aj ja tu niečo dristnúť, bo ma tu z niektorých prcne...

Stenly ako tvoje prosmerácke/"prosociálne" zmýšľanie som rešpektoval do momentu, kým si nenapísal konkrétne ku gayom , že:

////žartuješ? vďaka Bohu nie... keby som taký bol, tak nevyskakujem, stiahnem sa do úzadia.../////

Prečo by sa niekto normálny, slušný, poctivý mal stiahnuť do úzadia len preto, že je teplý? Na konkrétnom príklade - Akože nemá právo vyskakovať slušný teploš tak ako vyskakuje nejaký heterák Jano? A ďalej prečo, teda z akého dôvodu by sa už len mal takýto teplý človek sťahovať do úzadia, žiť život v obmedzeniach? Prečo čo i len pomýšľať o zaradení niekoho do úzadia len na základe orientácie, vierovyznania, pokiaľ dotyčný do úzadia netlačí teba? Čo ho ty vlastne riešiš? teplí, neteplí, žltí, fialoví, všade sú dobrí aj zlí.. Prečo ale všetkých paušalizovať..

Volil som stranu SaS najmä z presvedčenia o odbornosti ľudí v nej.. Ale aj preto, že sú pomerne liberálni.. Za takého človeka sa považujem aj ja.. A hoc sa mi tiež moc nepáči, keď vidím nejakých dvoch mužov v TV na nejakej gýčovej svadbe, podporujem nejaký inštitút reg. partnerstiev.. Už len kvôli tomu, že mnohým obyčajným a slušným gayom, či lesbám to uľahčuje prístup o informáciách k zdravotnému stavu partnera, možnostiach dedenia, umožňuje im to rôzne iné právne nároky, ktoré im uľahčia život a v podstate teba nijak nezasiahnu.. Neviem prečo brániť niečomu, čo len niekomu pomôže a iným neublíži?

Samozrejme a teraz ma ukameňujete, ale tiež nesúhlasím s adopciami detí homosexuálmi, či lesbami a to nie z titulu, že si to neviem predstaviť, ale z titulu, že tu ešte žijeme na stromoch a Slovensko, spoločnosť a ľudia v tomto štáte nie sú pripravení na niečo také.. Dieťa by v takomto prostredí neskutočne trpelo, nie z titulu, že dvaja ľudia rovnakého pohlavia mu nevedia dať dostatok lásky, ale z dôvodu, že táto spoločnosť by to dieťa doslova svojou netolerantnosťou, nepochopením a posmeškami "zožrala"..

Som presvedčený, že dve slušné ženy, či dvaja slušní muži vedia dať toľko isto lásky dieťaťu keď to najviac potrebuje ako "normálna" rodina.. Je lepšie dieťa držať/izolovať v detskom domove ako mu radšej poskytnúť možno nezvyčajnú, ale slušnú lásku dvoch ľudí v maximálnej možnej miere ako to len tí dvaja dokážu??? Však mať rád, ľúbiť, milovať, vedieť, že tu niekoho máte je to najdôležitejšie, čo musí dieťa od malička dostávať aby jeho život mal dobré, slušné vyhliadky.. Kto ho lepšie socializuje, pripraví na život, detský domov, alebo možno dve slušné mamy? Viete, keď pôvodní rodičia v nejakom veku dieťaťa ( a to nehovorím len o rannom veku ) toto dieťa odložia, odvrhnú od seba, prečo mu nedožičiť lásku druhých, iných slušných ľudí, ktorí sú ochotní dať mu aj modré z neba.. Zhrniem to tým, že skrátka v schopnosti dať lásku odvrhnutému dieťaťu vyrastajúcemu v domove nezohráva podľa mňa najrozhodujúcejšiu úlohu orientácia potencionálneho rodiča, ale úplne iné aspekty.. Lásku vie dať a prijať každý slušný/normálny človek bez ohľadu na orientáciu, vyznanie, či farbu pleti..

Verím, že raz toto spoločnosť začne chápať a v domovoch bude potom menej nešťastných detí túžobne očakávajúcich náklonnosť osoby - rodiča.. No myslím, že pár rokov si na to ešte budeme musieť počkať..

Súhlasím inak s doteraz vyjadrenými názormi Gudasa a Krutibrka..
CPU: Intel i7-13900K, CPU cooler: Corsair iCUE H150i Elite Capellix White, MB: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4, RAM: G.SKILL 64 GB KIT DDR4 4000 CL18 RipjawsV, GPU: Gainward GeForce RTX 4090 Phantom 24GB, SSD: Samsung 980 PRO 1TB + Corsair MP510 960GB + Samsung EVO 960 250 GB + Apacer AS340 SSD 960 GB + HDD 2TB Seagate BarraCuda 256MB SATAIII 7200rpm, PSU: Corsair HX1200 Platinum, CASE: SilentiumPC Signum SG7V EVO TG ARGB, Klávesnica + Myš: YENKEE YKB 3400 PANZER + HyperX Pulsefire Surge RGB//// Monitor: 32" Acer Predator XB323QKNV, 4K IPS, 144Hz //// NOTEBOOK: Lenovo Legion 7 (5800H + 32 GB RAM + 1TB + 2TB SSD + RTX 3070 8GB)
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Mimochodom, kebyže žiješ v detskom domove...chcel by si byť TY naozaj radšej vychovávaný homosexuálmi? Adoptovanie detí homosexuálmi neprinesie nič iné, len ďaľších homosexuálov. A tí nie sú schopní splodiť deti - vlastne sú "odsúdení" na vymretie. Je to uzavretý kruh. Dúfam, že na toto Slovensko ani nikdy "nedozrie". Lebo takéto super dôležité veci vás trápia, ale to, že tvoja mama sa mohla rozhodnúť ísť na interupciu, a ty by si tu už nevypisoval, tak to radšej zakrývajme. Lebo mne sa to našťastie nestalo, tak druhým sa už môže. Hlavne, že ste tu spomínali, že rozumný človek má vedieť, kedy "netrtkať"(napr. zlá finančná situácia). A kde sú tí inteligenti, keď si nechajú zabiť dieťa a vyriešia tým "problém inteligentnou" cestou? To je neinteligenté. Dnes je pes už pomaly viac ako človek, lebo dieťa dám zabiť, a psa si kúpim. Dnes sú práva homosexuála viac, ako práva človeka žiť. Začnime aj starkým pichať inekcie, ale homosexuálom treba riešiť "práva".
A v kľude sa do mňa obujte, písal som to s vedomím vašich pravdepodobných reakcií. Len smelo :)
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Gudas »

Výchova dieťaťa v homosexuálnom spoločenstve nemusí mať za následok hneď zmenu jeho orientácie...ale pokiaľ to partneri správne nevysvetlia hneď od začiatku (tiež problém - kedy a ako to podať), spôsobí to zrejme u dieťaťa minimálne chaos...a nik nevie, čo taký chaos znamená a spôsobí.
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
Fanthomass
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1333
Dátum registrácie: Po 18. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Fanthomass »

Shatterhand napísal:Mimochodom, kebyže žiješ v detskom domove...chcel by si byť TY naozaj radšej vychovávaný homosexuálmi? Adoptovanie detí homosexuálmi neprinesie nič iné, len ďaľších homosexuálov. A tí nie sú schopní splodiť deti - vlastne sú "odsúdení" na vymretie. Je to uzavretý kruh. Dúfam, že na toto Slovensko ani nikdy "nedozrie". Lebo takéto super dôležité veci vás trápia, ale to, že tvoja mama sa mohla rozhodnúť ísť na interupciu, a ty by si tu už nevypisoval, tak to radšej zakrývajme. Lebo mne sa to našťastie nestalo, tak druhým sa už môže. Hlavne, že ste tu spomínali, že rozumný človek má vedieť, kedy "netrtkať"(napr. zlá finančná situácia). A kde sú tí inteligenti, keď si nechajú zabiť dieťa a vyriešia tým "problém inteligentnou" cestou? To je neinteligenté. Dnes je pes už pomaly viac ako človek, lebo dieťa dám zabiť, a psa si kúpim. Dnes sú práva homosexuála viac, ako práva človeka žiť. Začnime aj starkým pichať inekcie, ale homosexuálom treba riešiť "práva".
A v kľude sa do mňa obujte, písal som to s vedomím vašich pravdepodobných reakcií. Len smelo :)
ale tento môj názor je jeden z milióna, ktorý mám...:-) ja môžem začať rozpisovať všetky, ale to tu budem niekoľko rokov..:-) ja som sa momentálne len vyjadril k tej téme..

Ja rešpektujem tvoj názor, ale nesúhlasím s ním a nikdy nebudem.. Rozhodne v skratke nesúhlasím s tým, že adoptovanie homosexuálmi prinesie len ďalších homosexuálov.. To je blbosť.. Či by som ja chcel byť takto adoptovaný? No vieš, ja neviem.. Ja mám "štandardné" detstvo se vším všudy poskytnuté od mojich rodičov, citovo som myslím celkom normálne rozvinutý a neviem, čo by bolo, keby bolo keby.. Každopádne by to bolo teraz ťažké, nakoľko spoločnosť môj príchod do takej "rodiny" dvoch žien, či mužov by určite neakceptovala, v tom vidím najväčšiu zábranu.. určite by do toho mali čo povedať aj samotné deti.. ono je to veľmi relatívne, že čo a jak by mohlo fungovať.. každopádne slušný, milujúci rodič nemusí byť len mama a otec.. to si myslím ja.. no neviem, že čo by bolo na tom zlé, že nejaké dve ženy sa rozhodnú pomôcť nejakému 15 ročnému chalanovi v decáku s tým, že ho podporia do života, poskytnú mu domov aj po dovŕšení 18 roku života a podporia ho v ďalšom rozvoji.. (škola, práca, zázemie)..

čo sa týka interupcií, tiež debata na niekoľko hodín.. sú rôzne skutočnosti, kedy je interupcia pre ženu prijatelnejšia ako dlhé, zničujúce trápanie.. Napr. pri znásilneniach, pri vedomosti, že dieťa bude ťažko zdravotne postihnuté, pri vedomosti, že tehotenstvo môže byť extra rizikové pre zdravie rodičky a podobne.. Tiež však chápem aj rozhodnutia žien z rôznych iných dôvodov.. tu sa teda tiež nezhodneme.. aj keď, lepšia osveta, lepšia podpora od štátu by možno počet interupcíí znížila, ja by som ich každopádne celoplošne nezakázal.. Nesúhlasím teda so zákazom interupcií, podporujem však každú "zdravú" snahu o lepšiu osvetu, podporu rodičovstva aby sa aspoň čiastočný počet týchto zákrokov zmenšil..
CPU: Intel i7-13900K, CPU cooler: Corsair iCUE H150i Elite Capellix White, MB: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4, RAM: G.SKILL 64 GB KIT DDR4 4000 CL18 RipjawsV, GPU: Gainward GeForce RTX 4090 Phantom 24GB, SSD: Samsung 980 PRO 1TB + Corsair MP510 960GB + Samsung EVO 960 250 GB + Apacer AS340 SSD 960 GB + HDD 2TB Seagate BarraCuda 256MB SATAIII 7200rpm, PSU: Corsair HX1200 Platinum, CASE: SilentiumPC Signum SG7V EVO TG ARGB, Klávesnica + Myš: YENKEE YKB 3400 PANZER + HyperX Pulsefire Surge RGB//// Monitor: 32" Acer Predator XB323QKNV, 4K IPS, 144Hz //// NOTEBOOK: Lenovo Legion 7 (5800H + 32 GB RAM + 1TB + 2TB SSD + RTX 3070 8GB)
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa STENLY »

Fanthomass napísal:Prečo by sa niekto normálny, slušný, poctivý mal stiahnuť do úzadia len preto, že je teplý?
ak považuješ teplého za normálneho, tak ja nepochopím potom tvoje zmýšľanie...
Fanthomass napísal:mnohým obyčajným a slušným gayom, či lesbám to uľahčuje prístup o informáciách k zdravotnému stavu partnera, možnostiach dedenia, umožňuje im to rôzne iné právne nároky, ktoré im uľahčia život a v podstate teba nijak nezasiahnu.
v pohode, ale to je všetko... viac ani prd...
Fanthomass napísal:interupcia je pre ženu prijatelnejšia, keď dieťa bude ťažko zdravotne postihnuté
poznáš také deti v okolí? poznáš také matky: ja hej... choď sa ich spýtať, či nie sú radi, že sú na tomto svete... šťastný ako my nikdy nebudú, no mať dieťa znamená mať určitú povinnosť... keď treba, bude sa starať o neho aj celý život... nie len 18 rokov a potom choď a rob si čo chceš, ja som si splnila povinnosť... nepoznáš význam slova MATKA

ako sa môžu dvaja muži volať rodičia? ved to dieťa nikdy neporodili... maximálne tak pestúni alebo vychovávatelia...
Adopcia pre takýchto "ľudí"? no určite nie na tejto planéte...
Fanthomass napísal:ale tento môj názor je jeden z milióna
ešte že tak... ešte že len jeden... to by tu vyzeralo, keby bolo takých názorov viac...
adopcia detí do takýchto "rodín" je nie normálna a zdravému a normálnemu človeku to nemôže ani len preblísnúť halavou
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
PETERPANs
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: Ne 05. Nov, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa PETERPANs »

Gudas napísal: Homosexuáli:
-...
- chcú vychovávať deti? Nech si ich spravia.
:cool:
CPU AMD Phenom II X6 1070T, Motherboard Gigabite GA-970A-UD3, Vengeance - 8GB Dual channel DDR3 memory kit - 1600 Mhz, VGA Gigabite Radeon R9 280X Windforce OC version, Case Coolermaster Centurion 5 II + extra fans NOCTUA NF-S12B redux-1200(back), NOCTUA NF-P14s redux 1200(up)
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa KocuR »

odkedy sa interupciou zabíja dieťa? To čo "zabiješ" interupciou ešte dieťa ani zďaleka nie je. A tie videá čo si videl na internete alebo tie obrázky čo po uliciach vystavovali náboženskí fanatici, to neboli deti zabité interupciou, to boli plody ktoré umreli v dôsledku potratu :bye: A ako v brazílii cirkev nedovolila veľmi mladému dievčatku, obeti znásilnenia, ísť na potrat len preto lebo sa to prieči cirkvi a pritom pre to dievčatko to znamenalo istú smrť, to ti pripadá v pohode, áno?
Ale ajtak, máme účinnú hormonálnu antikoncepciu, tá zlyhá málokedy, kto si ju nemôže dovoliť/komu nerobí dobre, ten môže používať kondómy (áno, viem že jedno je pre ženy a druhé pre chlapov, ale veď viete ako to myslím), tie tiež nezlyhávajú až tak často, a existujú opatrenia ako pravdepodobnosť otehotnenia znížiť... Ale keď človek nerozmýšľa / je štetka, vtedy to je bohužiaľ o inom a vtedy treba niesť následky.
Spoiler: ukázať
i7 4770k+HE-02/Z87 Plus/4x4GB DDR3/RX5700XT Strix/250GB EVO840/1TB QVO/Define R4+4xA14/P-660/Essence STX/U2718Q/K70Mk.2 LP/G500s
Onkyo A9010/custom JPA100SE amp, custom speakers (SPH165KEP+DT350NF), AR5BT
Onkyo TX-RZ740, custom speakers (Dayton ND105/ND91+Peerless NE25VTS-04/Dayton ND25FA), custom sub (Dayton UM10 + Monacor SAM500D)
Synology DS418 + 4x4TB Red, Mikrotik hAP AC, 1Gb Antik

Návrat na "Debata o všetkom"