Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality...

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa Snake »

Mne nič neposielajú, a ani nič neplatím.

Nie, Nokia bude mať.

Nie je

Nemám

I´ll just leave this here





.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa Papek »

Mna by zaujimalo, preco nieje v markete ziadna aplikacia na baterku, ked v nastaveniach v battery saver ukazuje zvysne percenta baterie. Len sa tam musim zakazdym prehrabavat cez menu jak taky trtko, aby som zistil, ci mam 25 alebo 15% baterky. Ocividne si niekto v MS postavil hlavu a robia si hanbu takymito nezmyselnymi obmedzeniami. Dalej by ma zaujimalo, ci sa planuje do buducna oddelene regulovanie hlasitosti pre zvonenie, hudbu, hlasitost systemu atd, ked uz aj v poondiatom Apple pochopili, ze je to uzitocna vec. Prip. dat moznost globalne vypnut zvuky, lebo posledne som si chcel na hajzli zapnut angry birds, tak som prepol telefon na vibrate only a ono mi to zacalo ziapat. No skoro ma **blo. Ok, appka ma moznost vypnut zvuky, lenze komu sa chce zakazdym lozit do nastaveni, ked chcem pocut skriekat ftakov. V tej chvili (a vtom strese) ma napadlo stlacit tlacitko Vol-, takze som si zaroven aj stlmil zvonenie.
A este som nasiel taky zaujimavy bug (?): chcel som si nastavit cas, lebo sa mi z nenamych dovodov automaticky nenastavil. Ok, tak je asi defaultne vynputa tato funkcia. V nastaveniach som prepol switch na On a zrazu letovy rezim...WTF? Vidim, ze si este uzijem kopu srandy s tym telefonom :)

Este otazkocka k emailovym uctom. Pridal som si dva ucty do telefonu, urobilo mi to dve dlazdice. Da sa to nejako zgrcnut do jednej, nech to nezabera tolko miesta?

Da sa niekde kupit sim tray a tie dvierka, co zakryvaju usb konektor? Cisto hypoteticky, keby som ich zlomil :D

Co s tym screenom? Nechce sa mi ho nejako detailne anlyzovat, pod sipkou pribudla ikonka - budik? Dobre tam vidim to pozadie? Preco ti tam pise Orange a nie Orange SK ako u mna? Ten Outlook je tam spravne? Uz si nepamatam, co sa mi tam zobrazovalo, ked som nemal nastaveny mailovy ucet.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa Snake »

Papek napísal:...
Ano, vieme, Volume settings sa plánujú, dokonca aj s časovanými profilmi. Na baterku je jedine takáto možnosť, WP to ráta vždy po 10% na ikonke hore, nemá to jak iPhone.

Čo sa týka nastavovania času, tak telefón sa musí znova pripojiť k sieti aby si vyžiadal čas, takto to funguje na každom mobile, akurát WP ti ukáže že ťa odpojil.

Zlúčiť mailboxy sa dajú, klikni na ...





.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa Papek »

Snake napísal:Čo sa týka nastavovania času, tak telefón sa musí znova pripojiť k sieti aby si vyžiadal čas, takto to funguje na každom mobile, akurát WP ti ukáže že ťa odpojil.
sounds logical :-) ja som hned zbrklo behol do nastaveni, vypol letovy rezim a nezmenilo mi cas. Proste ma nenapadlo par sekund pockat.

Ok, mam prelinkovane, takze mi ukazuje jednu ikonku, zobrazit jednotlive konta sa potom da cez ... a folders. Chvilu mi to trvalo, ale uz viem :) Zacinam si pomaly zvykat, ze vsetky dodatocne funkcie su v ...

Viete odporucit editor obrazkov? Resize, crop, rotate, prip. zmena jasu a kontrastu - aj ked posledne dve menovane ma WP kvalitne zvladnute cez auto-fix.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa Snake »

Creative Studio





.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa Snake »

Lumia 610 by mala nastúpiť v najbližších dňoch s cenovkou 200€ BDPH





.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa Papek »

Dostupnost v Orange? Ked uz Lumiu 800 nevedeli dat k pausalu, snad budu mat toto ako naprotivok lacnym Androidom.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa Snake »

Spýtam sa kamošky, ale každopádne chutný fón za dobrú cenu.





.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa Papek »

Rozmyslam, co za telefon zobrat mame a toto vyzera byt ideal. Teraz ma nejaky Tamtung, spomaleny, fotky take vselijake, len nie dobre a nic to nevie, proste cele zle. O hrach je zbytocne hovorit, tam sa neda zohnat ani tetris. Nieje z tych, co holduju dotykacom, ale berie to ako nutne zlo a pomaly si zvyka. Povodne som planoval, ze jej necham moj iP 4, lenze v Orange su chrtavi jak psi a nechceli ani len zlavit z tej Lumie, ze to vobec nemaju k obycajnym pausalom. Takze som iPhone predal a kupil novu Lumiu mimo pausal.
Chvilu som sa zaoberal myslienkou nejakeho lacneho Androidu, najlepsie asi HTC so Sense, lenze tie modely su otrasne, povacsine rozlisenie 400x300 a rychlost systemu taka, ze to nevie ani plynuly scroll a clovek je pomaly rad, ze to nezamrzne na prvej animacii. Henta Lumia vyzera fajn, na videach vyzera system rovnako rychly ako na 800vke. HW je to sice poslabsie, ale neocakavam od toho super 3D grafiku a obrovsky vypoctovy vykon. A offline navigacia urcite potesi. Hlavne nech ho maju za rozumnu cenu k pausalu, pripadne jej urobim radost, ked uz bude mat narodeniny :)
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
ANONYM_a7

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Had planuje aj konkurencie dake nove wp? Zacina mi prekazat velkos mojej omnie 7, chcem mensi telefon ;) no vykon musi zostat, a samozrejme aj os
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa Snake »

až WP8





.
Používateľov profilový obrázok
isildur
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2524
Dátum registrácie: So 21. Jún, 2008, 13:55
Bydlisko: Zilina

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa isildur »

Osobne vlastnim Omniu 7. Je vacsia, mal som Lumiu 800 ale tam mi prisiel uz displej maly. BROSLO mas nahodenu custom Rom? To vidim ako hlavne pozitivum pre mna. Za 165 e mam perfektny telefon s kvalitnym displejom. :)
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa Papek »

Mne by vadil vacsi displej, hlavne ked ma rovnake rozlisenie. 3,5" na iPhone mi bolo akurat, na Lumii dociahnem tiez vsade, ale uz musim viac natahovat prsty, ked sa chcem dostat do rohov. Navyse ma displej iba 800x480, co sa mozno zda dost, ale vnimam ten raster a druha vec, ze na strankach uz musim zoomovat, lebo nezobrazi drobne pismo. Na omnii by som mal +/- to iste, len vo vacsom.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa Wizik »

Ta nokia 610 za 225e (v alze) je dost ze slusna kupa za tie prachy. Chvalim Nokiu.
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa Snake »

Papek napísal:ale vnimam ten raster
PenTile kua PenTile :-)





.

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"