Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Bitcoin, Litecoin atď.
Všetky informácie o kryptomenách nájdete sem
MegatronSK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Št 26. Dec, 2013, 23:27

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa MegatronSK »

Hej Mooncoin - teraz uz je na tom biedne, netusim ci sa vobec niekedy zdvyhne... to viac verim, ze sa dogecoin raz dvyhne ako toto.. Na zaciatku tam padli pooly a zhodou nahod som ich mal v zalohe asi 5.. a na jednom som chytil 9 blokov... Pricom tam v tej cvhili asi tazilo len par ludi, takze tak 3,5 miliona islo mne :-)

A dnes je vacsina penazeniek bez instalacky...
Kalkulačka na nové kryptomeny (100+ sk/cz minerov): http://bit.ly/kryptomeny-2014
jurajz
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: Ut 10. Dec, 2013, 22:07

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa jurajz »

skusam Notnull POOL /MOON/ a za poslednych 24 hodin nenasiel nic a za 7 dni len 32, ma to tu vyznam nechat bezat?
Používateľov profilový obrázok
hornik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 03. Dec, 2013, 15:13
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa hornik »

ludia, neviete poradit, ako nastavit 2 rozne karty?

skusal som v 1 batch subore bez nastaveni, tazia, ale pomaly.
skusal som dat --device/-d 0 a 1, 1 a 2 - neficalo
skusal som parametre oddelovat ".", ",", aj ", "
skusal som pustit 2x rozne umiestnene cgminer.exe - jedna karta ficala, druha nie a zamrzla cely komp, nedal sa cgminer vypnut, nereagoval ani task manager na vypnutie, len vypnut prud.
nic nepomohlo. takto mi to fici 640 + 520, co je dost malo.

karty r9 280x a 7950. problem je v tom, ze jedna potrebuje -I 13, dru -I 19, rozne thread concurrency, ...
exminer :)
Používateľov profilový obrázok
jox
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ut 21. Okt, 2003, 08:00

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa jox »

spravit si dalsieho workera, a na kazdu kartu spustit samostatny miner ktory komunikuje s urcitym workerom?
MegatronSK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Št 26. Dec, 2013, 23:27

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa MegatronSK »

Takto... http://prntscr.com/2gi52p nejde vlozit config takze su musis napisat veci rucne :D nejako tu forum nezvlada ten kod, ked je dlhsi.. Treba davat pozor a davat ciarky iba tam kde maju byt...
Kalkulačka na nové kryptomeny (100+ sk/cz minerov): http://bit.ly/kryptomeny-2014
Používateľov profilový obrázok
hornik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 03. Dec, 2013, 15:13
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa hornik »

tak podla googlenia - jeden cgminer nezvlada 2 rozne hodnoty "-g"

spustil som 2 rozne cgminer instancie, ale po asi 5 minutach mi jedno zamrzlo a vyhodilo na 7950 - "declaring the card SICK".
divne, kedze jej teplota bola 56celzia. potom standardny postup - neslo komp vobec vypnut, zamrzol a len HW vypnutie.
exminer :)
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa LordKJ »

ja spustam klasicky cez command line (napr cgminer --scrypt -I 20,13) ... tak mi to ide, jediny parameter co sa neda zdvojit je -g

naco to mate v skrinkach?, jeden pc ma drevrnu konstrukciu, druhy tiez ale momentalne v nej koli par detailom nieje, takze 3x290 lezia na krabici od maticnej a na kartach polozene 2x140mm fany
MegatronSK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Št 26. Dec, 2013, 23:27

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa MegatronSK »

LordJK: ten cgminer.conf mi pride lepsi.. pekne si tam nastavis rozne pooly.. ja osobne som nevedel ako dopadne s tazenim.. ci sa na to nevyseriem.. tak som rovno kupil bednu, ze cele by som to potom niekomu predal.. ale jasne, ze je zbytocne.. zo zaciatku som pocital, ze max 2 karty :-).. najviac ludi tusim riesi cez nejake hlinikove profily z baumaxu a podobnych obchodov... Taketo veci stavaju: https://openrigs.com/vitalia-standalone-gpu-frame

A ako mas tie ventiltory? Odsavaju teply vzduch, ci tam fukaju studeny? teda ked su hore?
Kalkulačka na nové kryptomeny (100+ sk/cz minerov): http://bit.ly/kryptomeny-2014
Používateľov profilový obrázok
overlordslovak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 343
Dátum registrácie: Ne 08. Jan, 2012, 23:02
Bydlisko: Huncovce

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa overlordslovak »

skor mi povedzte kde na SK zozenem tie PCI-e risery...alebo nieco take X16 kludne...
i7
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa LordKJ »

ta na referencnych fukam dnu (zhora dole)
Obrázok
aj 60$ mi je vela, ked to pozbijam z 10 5x5x30cm drevenych hranolcekov :D

.. risery, ebay kde inde,alebo aukro alebo bazos
http://pc.bazos.sk/inzerat/32898915/Pre ... to-16x.php

ja prave rozmyslam ci skusim pripajkovat molex na 1x to 16x kabliky, kedze mam 2 :D... ale kedze nemam pcie elektricke kable volne, tak mam na rozhodovanie das mesiac aj tak :D
Používateľov profilový obrázok
hornik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 03. Dec, 2013, 15:13
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa hornik »

a este 1 vec - druha instancia cgminera sa NEDA nijako vypnut. len shutdown

ja planujem urobit konstrukciu kvoli bezpecnosti. aby mi len tak niekto, kto ide okolo, nestuchol do kompu a nevyskratoval ho.
exminer :)
MegatronSK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Št 26. Dec, 2013, 23:27

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa MegatronSK »

Tie hlinkove profily samozrejme mozes kupit z baumaxu lacnejsie.. To bol len priklad vzhladu rigu a toho, ze to dokonca predavaju, pre ludi, ktorym sa nechce zhnat hlinikove profily, vrtat a rezat... :-) Pocitam, ze realne ta to vyjde 2-3 krat menej ked si to poskladas sam...

a ked budes tazit spravne meny, tak aj 60 dolarov je hore, dole.... Dnes stupal earthcoin... cca o 1/4.. Pricom sa stale tazi pomerne dobre.. cca 9000 pri 1500khash.. to je cca 0,035 btc //len hrube prepocty... ja som este zapol giftcoin, lebo cakam, ze najblizsie dni pridaju na burzu, tak nech mam co najviac.. ked nieco pride na burzu, tak ma casto najlepsiu cenu :-)
Kalkulačka na nové kryptomeny (100+ sk/cz minerov): http://bit.ly/kryptomeny-2014
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa LordKJ »

na eac mam vsetok vykon momentalne :laugh: , rano som tradol 12k za 1.6LTC ... isiel dole dole dole dal som order, a ked sa to predalo tak siel hore hore ... ale nevadi stale fajn :)
MegatronSK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Št 26. Dec, 2013, 23:27

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa MegatronSK »

LordKJ napísal:na eac mam vsetok vykon momentalne :laugh: , rano som tradol 12k za 1.6LTC ... isiel dole dole dole dal som order, a ked sa to predalo tak siel hore hore ... ale nevadi stale fajn :)
ten vzostup sa dal cakat.. to len vcera dali dole cenu, lebo spustili ten x2 reward.. sa tam natrepalo plnu ludi isla diff hore a tazilo sa este menej ako obycajny den... Som zvedavy ako klesne/stupne cena a obtiaznost pri x5 reward (20.januara).. Zase by sa na tom mohlo dat pekne zarobit.. nakupit keby klesla cena :-)
Kalkulačka na nové kryptomeny (100+ sk/cz minerov): http://bit.ly/kryptomeny-2014
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa LordKJ »

ja viem, ale to priebeh 2 hodin co som na to kukal, a ked som isiel prec z domu tak som to dal predat za trocha nad aktualnu cenu... :laugh: a potom to vyletelo

ja teraz skor riesim, ci idem drzat BTC alebo LTC (lebo v tomto momente je EAC > BTC > EUR viac ako EAC > LTC > EUR)

Návrat na "Kryptomeny"