Pneumatiky :)

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1981
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

Práveže som to počul aj od veľa bežných ľudí keď mali možnosť vyskúšať viacero UHP pneumatík, nie len od neho ako profi vodiča. Že je to naozaj cítiť. Nepopieram, Pilot Sportky sú perfektná a úžasná pneumatika, ale na SSS som chcel niečo menej komfortné a presnejšie, keď už je podvozok ladený tak ako je (plus keď už mám tie tuhšie silenbloky, nech ich nezabijem pneumatikami :D )

A teda, ešte rozdiel 20€/ks spolu s nedostupnosťou spravili tiež svoje.
ITX >>> ATX
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

skus si predstavit nedostupnost a 50,-/ks vyssiu cenu, sada namiesto doterajsich 250 stoji 450,-eur
driftujuce fabie nebudu az tak vynimocnym zjavenim ako doteraz :)

ze sa to nemoze stat ? Jasne, ani nafta nemoze stat 1.75 ked minuly rok bola za 1.00
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1981
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

povodne som mal objednanu sadu o 150e drahsie, ale kvoli nedostupnosti som zrusil. takze nie, az taky rozdiel to pre mna nespravi. akurat ked mam na vyber 2 rovnako vykonne pneumatiky s cenovym rozdielom, preco by som mal brat drahsiu...
ITX >>> ATX
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 464
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

mp3turbo napísal: Pi 08. Apr, 2022, 17:30 skus si predstavit nedostupnost a 50,-/ks vyssiu cenu, sada namiesto doterajsich 250 stoji 450,-eur
driftujuce fabie nebudu az tak vynimocnym zjavenim ako doteraz :)

ze sa to nemoze stat ? Jasne, ani nafta nemoze stat 1.75 ked minuly rok bola za 1.00
Ale to je taký predpoklad len podľa teba. Nikto nevie povedať o koľko bude vyššia cena len, že určite bude vyššia. Tu môžeme len špekulovať o koľko bude vyššia ale má to význam? Zároveň kto bude potrebovať pneumatiky a budú drahšie aj o toľko tak čo kúpi ich aj tak, alebo pôjde do Matadoriek čo budú stále najlacnejšie z tých "lepších" alebo si kúpi Čínu.

Ale ja osobne by som si aj tak radšej priplatil ako ísť do Matadoriek prípadne Číny a úprimne čo som pozeral tak napríklad pri mojom rozmere 205/55 R16 sa ani Čína akosi neoplatí a hlavne čo ja osobne pozerám stránky kde som už párkrát pneumatiky kúpil tak Čínu v ponuke väčšinou ani nemajú a keď majú tak cenovo to je pomaly rovnako ako napríklad Matador :D
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Pietro sk »

mp3turbo napísal: Pi 08. Apr, 2022, 13:34
Jazdil som desiatky tisic kilometrov na Wanli, Sailun (Attrezzo Elite), na mokrom, na snehu, na lade. V zivote som nemal Alpinky Piloty a podobne veci ktore tu preberate, mam skoro 50 rokov a aha, furt som zivy.
casto som v zime stretal suv fesakov s 4x4, co sli 50 okresne... tak moj vreckovy predohrab s celorocnymi misulinami musel davat blinker vlavo..
zeby 4kolka fail, alebo china fail ? :D
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa HellAngel »

Ale tak bacha. 4x4 offroad su primarne zadokolky. Cize na snehu to je zabava a jazdis vacsinou veeelmi opatrne. Pohon 4X4 musis zapnut.

Suv je zas trochu ina kategoria. Maloktore SUV je permanentna 4x4. Vacsina nie. Vacsina je predokolka a zadok sa pripaja automaticky, ked predok strati trakciu. Je to inac zabava, hlavne ked ti zapne zadok na snehu v zakrute.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10050
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa stiv »

Ludi na suveckach vacsinou obehnes uplne s cimkolvek co ma 150 koni. Obcas sa najde svetla vynimka. Znalost cesty a odvaha vyhrava.
mp3turbo napísal: Pi 08. Apr, 2022, 13:34 hrdinsky pristup ale nespravny. Jazdil som desiatky tisic kilometrov na Wanli, Sailun (Attrezzo Elite), na mokrom, na snehu, na lade. V zivote som nemal Alpinky Piloty a podobne veci ktore tu preberate, mam skoro 50 rokov a aha, furt som zivy.
Ja som jazdil na 20 rocnych zoslahanych matadorkach, s letnymi po snehu (predohrab, 4x4).. a zijeme. Ci by som to niekomu doporucoval? Asi nie. A pneu menim tiez skor, nez je to nutne a nenechavam posledne milimetre. Preco? Lebo potom to nejde tak, ako som zvyknuty (voda, sneh, dazd).

Ak ma nieco brzdnu drahu v krizovkach o 10+m viac, tak mi to za to nestoji ani keby bol rozdiel v sade 500 eur. Preco? Lebo to su sotva 4 nadze ktore obcas nestacia ani na mesiac a pneu mam na 2-4 sezony. Beztak pri prvej kolizii to nebude 500 eur ale tak 20-40x viac, ak to nebude totalka.

A mam rad, ked je jazda bezpecna na kazdom povrchu, ze to lepi na vode aj na suchu, zataca, brzdi a podla moznosti nehuci. :red:

Inac PS4 patria k tym menej komfortnym, takze takze. Conti by som kupil iba zimne (tie su fajn aj 4 sezonne) a mozno skusil SC7. Nevidim dovod kupovat nejake premium567890 ked stoja ako ine.
SKiLEX napísal: Pi 08. Apr, 2022, 15:01Lenze to je podla mna to co je idealne pre 99% ludi. Chces mat tonu gripu na suchu/vode, chces aby boli ostre na brzdach a chces aby boli na hrane bezpecne, predvidatelne, vlacne... Nejdes s nimi prechadzat tiahle zatacky 160tkou dverami napred jako on ked ich testoval na supre...Proste podla mna su pilot sporty skvela pneumatika a to co im najviac vycita je ich najvacsia vyhoda
Je to tak, a naviac dostupna od R16, takze mozes to obut na uplne vsetko a nechapat ze to stale lepi a drzi.
JacobSteven napísal: Pi 08. Apr, 2022, 18:29Čínu v ponuke väčšinou ani nemajú a keď majú tak cenovo to je pomaly rovnako ako napríklad Matador
To je to, co som pisal. Keby stali tie pneu napr. 20% z "premiovej" a nie rovnako ako matador alebo tie lacnejsie pneu. Ako nech si kupi kto chce co chce, ale kupovat cinske pneu.. dalsie odporucam cinske brzdy a olej nechat do 100.000. Nech setrime na spravnych miestach. Ked niekto jazdi pomaly, tempomatovo, s odstupom, na vode (odporucam lavy pruh) tak nech si kludne kupi matador. Zabit sa nezabije. Ci to odporucam pre usetrene peniaze? Vobec.
.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4589
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa scream »

Goodyear f1 AS5 su dobre gumy ale maju podla mna stale makku bocnicu. Na beznu jazdu nadstandard. Ja som teraz prikupil dalsie 2 kusy vyslovene kvoli cene okolo 80e/ks, lebo ked sa opustim, tak sa zoderu strasne rychlo.
Na swifte ale mozu fungovat dobre, piloty sa mi zdali o chlp tuhsie na bocnice.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6882
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa stefan222 »

vcera som kusa pozrel gumy a rocne marec 2021 je na predaj yokohama. nova. u predajcu. ked to obujem na zimu 2022 a jazdit 3zimy napr bude to 3zimu citit? ze kvazi guma ma nad rok a pol kvazi? menim tak najviac po 4zimach (cca 40tis km) kazdu zimu 10tis km cca spravim.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1981
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

Nie, po 3 rokoch budú mať rovnaké vlastnosti ako nové 2022.

4 odporúčané roky pre používanie pneu sa počítajú od prezutia na auto. Podľa výrobcov sa v dobrých podmienkach môžu skladovať pred použitím 5 rokov, takže jeden rok je nič.
ITX >>> ATX
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6882
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa stefan222 »

a kto tvrdi ze budu ako nove po 3 sezonach?zas si domyslas. preto sa pytam lebo rocnu gumu som nekupoval este. ty ano? hrdina. cize 5r pred pouzitim ako myslis ze ked aj pouzijes 2 sezony tak 7rocne gumy v pohode?nebude to uz kvazi tvrde? ja neviem, pytam sa. mam pochybnosti uz kupit rocnu a obut o polroka ale 5r som nepocul este. mas to niekde potvrdene?
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1981
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

Čítanie s porozumením ti teda veľmi nejde, prečo niečo také som nikde netvrdil ani ja... Píšem, že nebude rozdiel medzi pneumatikou 2021 a 2022 po troch sezónach na aute.

Maj pochybnosti aké chceš, za rok sa tej pneu absolútne nič nestane
ITX >>> ATX
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6882
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa stefan222 »

jaj ty si myslel ze po 3r nepouzivania budu mat vlastnosti, tak? bo ozaj som ta zle pochopil. ja ze si sarkasticky usieras.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1981
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

Po 3 sezónach budú ešte fajn aj na ďalšiu sezónu, po 4 by som menil. Ak nejazdis nejako agresívnejšie, že by boli príliš zodrané už skôr.
ITX >>> ATX
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6882
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa stefan222 »

a zas som ta nepochopil. sorka. musime osobne take veci prebrat asi. ja som myslel ze pises ze aj ked atoja 3roky na sklade tak su ako nove. kedze sa bojim kupit rocne (dot 03/21). a obujem ich 09/22. bo na yokohama mam dobre skusenosti z lancera.
hry- ps5
doma-HP probook

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"