ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Ing.King
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Ne 17. Nov, 2013, 09:44

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Ing.King »

Včera prebehla inštalácia, čo mi vadí je rýchlosť down a up + nefunguje pevná linka.
Technická linka hovorí, že up mi zvýšia na 1M dnes, prečo mi ide down iba 7.2Mbit keď je profil 11000+ ?

Tu je výcuc z routera, detailnejšie som nenašiel

http://oi61.tinypic.com/33zbfvo.jpg
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

ti osekali z 10mbps na 7,5mbps..
a potom stale bezis na aDSL
Ing.King
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Ne 17. Nov, 2013, 09:44

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Ing.King »

ďakujem za rýchlu odpoveď, mám žiadať zmenu na ADSL2+ ? "ADSL" je limitované čo do rýchlosti preto len 7.2Mbit ?

EDIT: naštudoval som, ADSL limit cca 8Mbit to si hádam robia srandu, technik hovoril, že na ústredni je VDSL len som ďalej ako 700m to snáď neznamená, že pôjdem na ADSL, musia mať predsa ADSL2+...
Ing.King
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Ne 17. Nov, 2013, 09:44

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Ing.King »

Tak vyjasnené na linke *777, riešia pevnú linku na platforme, zmenia moduláciu na ADSL2+ a zvýšia upload na 1M. :good:
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

Ináč čo si sa pytal .. aDSL má Max 7,5Mbps, viac to nikdy nejde.. 8196 je iba bitová rýchlosť ..
Ing.King
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Ne 17. Nov, 2013, 09:44

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Ing.King »

Pevná už fachčí prišla aj sms/telefonát o oprave, otázne či aj moduláciu stihli zmeniť, nuž uvidíme doma.
Ing.King
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Ne 17. Nov, 2013, 09:44

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Ing.King »

Paradíso nastavené:

Obrázok

:good:
Ing.King
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Ne 17. Nov, 2013, 09:44

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Ing.King »

Aj večer rýchlosť OK:

Obrázok

Ešte stav routera po zmene nižšie, ADSL sa nezmenilo na ADSL2+ zrejme ADB je schopný zobraziť "ADSL" alebo "VDSL". Koniec koncov je to jedno čo ukazuje, dôležitá je rýchlosť linky.

http://oi61.tinypic.com/n2ei2q.jpg
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

pre zaujimavost napisem aj tu..
Dnes v noci mi nesla VOBEC linka asi 30min, sa spravala ako na VDSL, alebo uplne DSL DOWN.. Odbilo 00:02 nabehlo presne o 00:32..
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa matuskorv »

neviem čo stvárajú ale za týždeň sa mi už druhýkrát stalo že mám zmenenú moduláciu na klasické adsl... divné :-D
Libor12
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Po 04. Mar, 2013, 15:36

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Libor12 »

Slak ma ide trafit z Telecomu.

Tak mam internet - Orange ADSL 5Mb. Spociatku chodil 2 mesiace 5Mb, potom ho Telecom znizil na 2Mb, hoci som nemal ani 1 vypadok, vsetko slapalo 5Mb, zrazu len 2MB.
Po tyzdni staznostiach (najprv ze sa neda a tak...) to vratili na 5MB (to bol marec 2013).

V aprili 2014 som si vsimol, ze zacal ist akosi pomaly. Kontrola na routery - 2MB!!! - zase to ti smradi bezdovodne znizili, hoci som nemal pocas roka ani 1 vypadok, vsetko slapalo cely rok ako hodinky.
Tak mam teraz vdaka zlatemu Telecomu namiesto 5MB, zase len 2 MB :
Downstream Upstream
SNR Margin :
16.1 16.3 db
Line Attenuation :
47.0 30.3 db
Data Rate :
2302 574 kbps
Max Rate :
11292 1388 kbps
CRC :
0 2

Slak aby trafil tych z Telecomu, co bez dovodu a bez informovania !, mir-nix/dir-nix, znizia uzivatelovi rychlost a tvaria sa ze nic... Smradi ! Keby som mal problemy, vypadky - za cely rok ani tuk!
Tak som dal staznost Orangeu a dufam, ze zase to daju naspat na 5MB, ako pred rokom. Linka nema bohvieake parametre , ale za cely rok nebol ani 1 problem/porucha, 5Mb bezalo.
To by mohli napr. v autoservise auta Telecomu softverom priskrtit na max. 60km/h - ved nase cesty nie su perfektne, by boli chlapci prekvapeni (ako ja)...

Tak mi to na druhy den chlapik z Tcomu prepol naspat na 5Mb - udajne niekto nieco asi spekuloval/menil... Tak zase to vali 5Mb. Dufam, ze uz do toho nebudu prsty...
SilverSurfer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 218
Dátum registrácie: Ut 14. Apr, 2009, 21:08
Bydlisko: Humenne

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa SilverSurfer »

Dobry den, v poslednej dobe mam taky mensi problem s netom od Orangu, a netusim ako to riesit. Dost casto mam problem so stahovanim hlavne aplikacii z iTunes a vypisuje mi chybu 3150, co je udajne problem s pripojenim k ich serveru. Ich problem to najskor nebude, lebo trva to uz viac dni, a ak by bol problem na ich strane, tak by toho uz bol plny internet. Nie je to problem vsak len na jednom zariadeni, problem mam aj na tablete, notebooku atd. Cize z toho usuzdujem, ze problem bude s pripojenim. Takisto mam niekedy problem pri nacitani nejaky stranok naposledny napr forum Synology alebo forum Applu, ked som googlil kvoli problemu, ktory mam. Neviete mi poradit, ako to zacat riesit?

edit: tak teraz mam problem s nacitanim aj inych stranok, napr pred chvilou aj s touto. Kdezto ICQ a Skype bezi. Vyzera to na nejaky divny problem DNS serverov.
Používateľov profilový obrázok
srebalat
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1494
Dátum registrácie: Št 10. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Štrba (33)

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa srebalat »

tiez mam posledny cca tyzden problem s ich internetom, uz som im tam aj vcera pisal, vyzera to na problem s ich DNS serverami ako pises.. dost casto nenacita stranku alebo to dlho trva(tiez mam problem s apple-aktualizacie apps,podcasty,atd)..
Desktop: Intel Core i5 11400F - CoolerMaster Hyper 212+ GIGABYTE B560M AORUS PRO AX Asus ROG Strix RX6650XT 8GB ADATA XPG 512GB + 2TB WD Green 16GB ADATA XPG GAMMIX D30 3200MHz CL16 SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W V2 SilentiumPC Regnum RG4TF Frosty White TG LENOVO G32QC-10 Logitech Z-4e Logitech MX Keys + Razer Deathadder V2 Mini + SteelPad QCK mini
LAN NB: Asus XDAB AMD Athlon X2 Dual-Core QL-65 2,1GHz ATI Radeon HD 4570 512MB 32gb SSD 4GB DDR2 Razer Krait + SteelPad QCK mini
Mobile: Iphone 12 mini 128gb + Iphone 8 64gb + iPad 2021 64gb + Apple Watch 7 45mm
TV: LG OLED48A1
Používateľov profilový obrázok
uNfEiL
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi 21. Mar, 2014, 01:05

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa uNfEiL »

Máte nastavené google DNS?
CPU: INTEL Core i5-4440 3.1GHz | MB: GIGABYTE B85M-D3H | RAM: Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz HyperX CL9 | GPU: MSI GTX 970 4GD5T OC | SSD: Crucial MX200 250GB | HDD: Seagate 1TB HDD Barracuda 7200RPM | DVD: Asus DRW-24F1ST |
PSU: SEASONIC zdroj 550W SSP-550RT | CASE: Corsair Carbide 200R | Monitor #1: AOC I2369VM | Monitor #2: Acer AL1916 | KEYBOARD: Microsoft Sidewinder X4 | MOUSE: Zowie FK1

Smartphone: Main: Honor 9 Blue, Secondary: Sony Xperia Z3 Compact White
SilverSurfer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 218
Dátum registrácie: Ut 14. Apr, 2009, 21:08
Bydlisko: Humenne

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa SilverSurfer »

Nie, mam vsetko default, nechcelo sa mi to zatial menit na vsetkych zariadeniach. Ale vlastne myslim, ze by sa to malo dat nastavit aj v routri, ci nie?

Návrat na "Siete"