Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 755
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HaDeS »

@quicky obavam sa, ze ked Matovic neustupi, sanca je mala az miziva. Obaja barani sa musia stiahnut. A mozno by nebolo na skodu, keby sli vsetci styia precedovia do uzadia. Sulik to avizoval, ze je ochotny (uvidime, snad ano). Teraz je na tahu Matovic.

edit
Mam citaka ze nie ci pride cervena, ale kedy. Z cerveneho scenara nas zachrani len zazrak
edit 2
Snad jedine male blikave svetielko na konci tunela je ze sa stiahnu vsetci styria a budu mat stastie na vhodnych nastupcov co daju dokopy to, co za ten rok dodr*bali.
A zvysne 3 roky budu cusat aby na seba ani jeden netahal pozornost. Lenze v tomto myslienkovom experimente je tolko "keby a ak" ze mu moc sanci nedavam.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa quicky »

ako neviem zas tu spusti hejt aky som ...... ale to mi nejak neprekaza, osobne vobec nemam dojem,ze by to koalicia nejak extra dodrbala s tymi opatreniami. vezmime si to uplne jednoducho, hocico by sa spravilo, ci malo alebo vela, vzdy by to bolo vo vysledku "zle" a vzdy by bol niekto nespokojny. Tato vojna s covidom proste nemala vitaza, je jedno ci by opatrenia robil sas smer hlas nackovia, proste by to dopadlo pre nich zle.

Staci pozriet vsade naokolo, kazdy stat robil kvazi iny rozsah opatreni, ze by to bolo niekde dramaticky super lepsie? no neviem nemam ten pocit...

Ak to za seba zhrniem vobec nemam problem s koaliciou ani s tym co tu za ten cas predviedli, osobne ma najviac tesi to zatykanie a stykanie nedotknutelnych, nikto nepoprie,ze doteraz pri vlade smeru sa to tam tratilo do neznama... pre mna je toto extremne velky bonus, na spravodlivost v kutiku duse verim, ale bohuzial ma prax presviedcala a presviedca stale o opaku - kiez by sa to zmenilo.

Na druhej strane mi prekaza,ze si od pociatku pinkaju odkazy cez FB a pod... neviem ale toto je fakt uroven deti na zakladnej, toto fakt nepochopim, ak maju chut si porovnavat, nech sa zavru na toaletu a po 2 min su vybaveni, toto je absrudne a smiesne co predvadzaju jeden aj druhy.

v kazdom pripade ak sa vrati smer/hlas tak je to zas vo velkej ri.i
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5884
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa wingo »

@quicky No zatiaľ to nevyzerá na triumfálny návrat, Hlas má síce veľa percent ale spolu so Smerom by mali ako teraz OĽANO so Sme rodina, na vládu to nestačí, ibaže by zlanárili SaS s percentami čo majú aktuálne v prieskumoch čomu väčšina neverí, myslím že ani so Sme Rodina to nevychádza alebo len nebezpečne tesne, možno ešte s KDH ak by sa dostali by to vyšlo, neviem aký majú aktuálny postoj k Smerohlasu. Ale podľa mňa vo voľbách budú aj tak úplne iné percentá, a je jedno či predčasné či normálne.

@HaDeS Ja to skôr vidím tak že Matovič odstúpi, ale až po Sulíkovi, nenechá ho vyhrať ale nemôže si dovoliť stratiť Za Ľudí. Takým spôsobom to môže zahrať tak že Sulík zase povalil vládu a OĽANO zostavuje nanovo novú ako hradbu proti návratu mafie, a on sa obetuje a už premiér nebude, alebo že nebude stáť v ceste ak si partneri budú želať niekoho iného za premiéra alebo čo mu skrsne v hlave. Teda aspoň dúfam, vždy môže prekvapiť, už mal viac šancí vyjsť z konfliktu víťazne ale zvyčajne to dal "na Matoviča". Otázne ale je ako na to zareagujú Za ľudí a SaS, či sa SaS vráti do koalície bez Sulíka, či bude trojkoalícia, či zlanária späť odídencov, či zlanária dokoho z SaS ako naznačoval Naď, či sa Za ľudí rozpadne a predsa len budú predčasné...
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa beardie »

quicky napísal: Pi 19. Mar, 2021, 23:00Staci pozriet vsade naokolo, kazdy stat robil kvazi iny rozsah opatreni, ze by to bolo niekde dramaticky super lepsie? no neviem nemam ten pocit...
z politickeho hladiska maju viacere vlady v okolitych statoch lepsiu doveryhodnost ako pred covidom, lebo komunikuju priamo a vecne, nezavadzaju, vysvetluju

to sa na Slovensku nedeje predovsetkym kvoli osobe premiera
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

Opatrenia su jedna vec ich aplikovanie druha. Kazdemu rozumnejsiemu je jasne, ze krajina je v srackach, teda po vladnuti Smeru bola v srackach a korona jasne ukazala obrovske nedostatky ci uz v zdravotnictve, skolstve ,informatizacii. Mozno ale bol toto ten spravny cas tieto veci posunut spravnym smerom a zacat to riesit. Cele to ale stroskotalo na facebookovom Matovicovi. Ten sa choval ako maly, vyrabal zarucene atomovky, ignoroval vsetky nazory, ktore akokolvek narusovali jeho plany. Sulik si obcas zabrdol, ale nesiel do svojej kritiky osobne, aspon nie zo zaciatku. Tu mu mal Matovic jasne vyhradit jeho medialny priestor a usmernit ho vo vyjadreniach smerom ku koalicii. Na druhu stranu ak je niekto dlhodobo ignorovany chapem istu frustraciu a prejdenie do ofenzivy. Obvinovanie z vrazd uz bola len koncovka.

Sulik sa verejne vykadril, ze je ochotny sa vzdat svojho kresla a idealne keby tak spravili vsetci lidri v koalici. Lenze neviem ci tolko testosteronu a ég dokaze k niecomu podobnemu dojst. Remisova by sa mala stiahnut uz len z principu, nema na to. Na jej miesto vidim skor Kolikovu
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 755
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HaDeS »

@wingo teraz je to pre mna uplne neprehladne. Je niekolko moznosti. Ja osobne by som bol najradsej keby sa stiahli vsetci 4. Kazdy nemalou mierou prispel k sucasnemu stavu obrovskej polarizacie spolocnosti. Ci uz Matovic... no ehm Matovicom, ci uz Boris svojimi kauzickami od diplomovky, cez buracku, hospitalizaciu alebo vobec nie papalasizmom pri ockovani atd... Sulik zas spormi s Matovicom a prestrelkami na FB, Remisova zas teraz podivni vykrutmi.

Co je ale zle je to, ze aspon ja nevidim nahrady za kazdeho z nich.
U olano sa sklonuje Heger. Okej pomerne formalny vecny vo vyjadreniach. Oslovi ale (teraz hyperbola) "suchar" bezneho volica ktoremu imponuje Matovicova konfliktnost ? Neviem.
U zaludov mam sympatie voci Kolikovej. Dobre sa pocuva ale zas je to dost ?
Sme rodina je pre mna obrovsky bordel a mal som do cinenia teda s dost ludi od tade... cele zle.
Bez mucenia priznam ze som dlhorocny SaSkar, ale tiez si neviem predstavit osobu co by nahradila Sulika. Mal som rad Mihala, ale ten je fuc.

My mame dlhodobo problem so stranami. Vzdy strana =preceda. Meciarom pocinajuc , Matovicom konciac. Akonahle odide "preceda" strana ide do kopru.

ber to ako hypoteticku interpolaciu do dalsich volieb ci uz regulernych, alebo predcasnych.

edit: ohladom co si pisal o preferenciach Hlasu - myslim, ze neberies v uvahu nasranost, frustraciu a sklamanie volica. Aj Olano malo v prieskumoch o 10% menej. Nabrali to uplne na poslednu chvilu a nie je nerealne, ze to iste spravi Hlas v pripadnych predcasnych volbach. Nie raz som tu pisal, ze sumy co som zacul, ze referendum nemusi byt taka chujina.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1819
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Ivko »

U nás máme preto problém so stranami, lebo doteraz sa kradlo a každý sa chcel dostať k moci aby si tiež dačo uchmatol, lebo verejným tajomstvom bolo, že sa mu tu asi nič nemôže stať. Dzurinda nechal na pokoji Mečiara, Fico zasa Dzurindu, akurát neprišla náhrada kto by nechal na pokoji Fica...
Preto tam boli ambície Kočnera vstúpiť do politiky - za prvé riadiš velký biznis a za druhé si vieš upratať bordel

A tie reči ako je to inde lepšie...
Ale prosím vás, takmer v každej krajine sú nejaké formy protestov a všade sa snažia v tejto nepriaznivej situácii dostať k moci tí čo kritizujú
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Pietro sk »


"sme (mafianska) spodina" ... aj spolu s papalasom holym a celou sebrankou
s arogantnymi prasatami sa u nich vrece roztrhlo

:OO= fascinuje ma ako sasovic bojuje proti mafianom a smerohlasu, ale ze dalsich toxickych ma hned vedla seba to mu nevadi..
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
IVNAtor
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 159
Dátum registrácie: Št 19. Nov, 2015, 00:01

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa IVNAtor »

Vy si stale myslite ze Sulik je ochotny vzdat sa postu min hospodarstva z dovodu nezistnosti a cistej lasky k slovensku ? 🤣 preboha ved chce byt ministrom financii z jeho strany je vsetko cisty kalkul aj ked sa ide rano vyhnojit premysla ci a kolko polozit aby sa nepohyboval prilis ladne 😁 On je FICO 2 s prijemnym a dobrotivym hlaskom 🤗
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Skvely prispevok ivnator, mas aj nejake vecne fakty a argumenty alebo klasika, "nemam ho rad je to kkt"? :)
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1819
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Ivko »

Pietro sk napísal: :OO= fascinuje ma ako sasovic bojuje proti mafianom a smerohlasu, ale ze dalsich toxickych ma hned vedla seba to mu nevadi..
Mne to vadí, Kollara som nevolil, lebo ten tam šiel z rovnakého dôvodu ako vlády predtým, chcel si len uchmatnúť
Tak isto tam máš Krajniaka, ktorý bol "náš človek" vo FNM, ked robil biznis Haščák s Malchárkom
Sulík... Ja neviem, ked niekto mal za poradcu R. Zajaca, čo robil biznis zasa z Haščákom a Malchárkom, to tiež nevzbudzuje dôveru

Ale už to muselo skončiť, tie rozkrádačky a neviem si predstaviť koho mal človek voliť aby sa to "pohlo" konečne.
4 koalícia bola preto aby bola ústavná väčšina a dohodiť si nejaký kšeft ide vždy, akurát to nebude tak velké, vyslovene drzé, okaté ako za Smeru, kde ked chceli trhnúť poriadny balík, tak to bolo utajené a nikto do toho nevidel, hotovo

Keby neprišiel covid, tak by to šlapalo celkom inak, ale je tu a s ním kopec skupín čo robia všetko pre rozbitie vlády
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Pietro sk »

mne sa zda ze keby b-kolar nalozil sasovi na hlavu velke hnede, este by mu podakoval ze ako fajne hreje :crazy:
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa quicky »

beardie s tym suhlasim problem je komunikacia a najma zla komunikacia v ramci koalicie.

ja som to tak vseobecne smeroval, ze proste neexistuju zazracne opatrenia pre ktore by ludi vladu lubili, resp vsetci boli spokojni.
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 755
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HaDeS »

to ale nikto pricetny nerozporuje ze kazdemu nevyhovies
Drviva vacsina rantov tu je na
1) alebo chaoticke opatrenia typu krok dopredu dva dolava jeden doprava a tri dozadu (podoba s krokmi klasickych tancov cisto nahodna) podla toho ako sa Matovic vyspi alebo kolko trulov mu lajklo facebug. .
jako napr. robit hlasovania na FB o smerovani opatreni ? Wtf?!
2) niekto zkritizuje najsamlepsi vymysel je kuvik, mudrosrac a chce navrat hlaso-smeru.

myslim ze je jasne ze nevyhovies kazdemu ale Matovic to tu dava pomaly na Erdogana ci Madaura. Alebo suhlasis a z jeho prdele ti trcia len opatky ( vtedy ti vystroji napriklad aj zadusnu placovku, uroni verejne slzu), alebo si takmer nepriatel statu.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1819
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Ivko »

Píšeš to tu ako keby Matovič o všetkom definitívne rozhodol...
No ono je to tak že každý si tlačí svoje a potom vznikajú v koalíci hádky. Do toho sa yebú "múdrosráči", tisíce mudrlantov z FB
Byť po mojom tak na SK nemáme žiaden FB, odtial ide samé zlo

A teraz sa bavme o krajinách kde po miernom uvolnení sú zasa v sračkách. Taliansko, Švajčiarsko, Polsko, Nemecko zvažuje sprísnenie...
Teda nejaké uvolnovanie by u nás malo zhodný efekt a zasa by bol Matovič na vine...


Kedy pochopíte, že všetok ten zmätok tu je preto lebo sa niekto chce dostať k moci? Je to len obyčajná hra a vy to moc prežívate. Pritom mna ako bežného občana sa to doslova nijako netýka čo sa deje v politike. Ráno vstanem, idem do prace, poobede domov, môžem do prírody ak chcem a čo viac potrebujem? Obchody sú otvorené, čo nie je sa dá objednať...
Kde je problém? Zdá sa mi že tu je niekto viac "ufňukaný" ako samotný Matovič

Ak by boli predčasné volby vyhrá Hlas a zasa sme tam kde sme boli doteraz, takže držím hubu a neriešim "banality", lebo aj tak sa to nezmení k lepšiemu. Ked budú nové strany, potom sa bude riešiť koho, ale teraz to je nevyhnutné zlo

Návrat na "Debata o všetkom"