Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12282
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

Keby bol Kiska prezidentom, tak by som bol presvedceny, ze na 90% vymenovany nebude, ale pri Caputovej som si neni isty. Ona nema ludovo povedane "gule". Ako reprezentativna a statnicka osoba je vyborna, ale inac je slaba.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Osobne si myslim, ze na to Caputova nema gule, aby stopla mozne vyriesenie krizy.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 751
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HaDeS »

Obavam sa ze vymenuje. Nevidim technicky dovod preco nie. Kriza je zazehnana, kazdy si drzi svoj balonik. Moznoze to vydrzi aj dva-tri tyzdne. Ak by pajaca nevymenovala , sme tam kde pred mesiacom. Vlastne asi rovno u predcasnych volieb a to si Caputova na triko nevezme. Tot moj skromny nazor.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6746
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa molnart »

ja som dufal ze sulik ponukne pricetnejsim zaludom (kolikova, valasek, seliga, kollar) pekne miesta na kandidatke sas a vyvolaju predcasne volby. matovic ako minister financii je uplny joke a ukazanie fakera sulikovi ktory nim celozivotne chcel byt. myslim ze caputova ho oficialne nema preco nevymenovat, ale dufam ze neodpusti stavnaty komentar ze taka vazna pozicia vyzaduje aspon trochu schopneho cloveka...
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa dendroid »

A co by si tymi predcasnymi volbami dosiahol ? Aby sa dostal k moci Hlas ? Na to je este priskoro. Nech tam vydrzia co najdlhsie a pozatvaraju aspon do vazby co najviac z tych zlocincov. Nech sa poucia, ze sa rozkradat nevyplaca. A potom nech sa k moci pokojne dostane aj Pellegrini. Pokial mozno s ocistenou kandidatkou. Sulik tiez sklamanie, dalsi sralo co mu najviac zalezi na vlastnom egu, aj ked sa vsetci biju do hrude, ako im zalezi na tomto state. Mohol urobit gesto, odist do parlamentu, odtial si kritizovat narcisa kolko sa mu zachce a ziskat tym sympatie ludi. Miesto toho sa mesiac natahuju ako male deti. Ked bude mat Igorko hracku v podobe ministerstva, musi ju mat aj Risulko. Inac sa s nimi nehra. Ako deti v skolke na pieskovisku, doslova. Tu sa uz po tych rokoch ani nikto pricetny zial do politiky nehrnie.

Inac preco nie je Bencik pricetny ? Urobil neuveritelny kus prace v boji proti LSNS. Klobuk dole, ze mal na to odvahu
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1637
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa werwest »

ja si myslim ze to ma sulino dobre vymyslene. dostal ho prec z premierskej stolicky a ked matelko zacne robit naprieky, tak to bude moct pekne ukazat a vyuzit proti nemu. a myslim ze pomerne lahko vyzbiera dost hlasov aby ho odvolali.
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5844
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa wingo »

mirjak napísal: Ne 28. Mar, 2021, 20:08 riadna komedia... aspon, ze toto uz prijali (dufam)
https://domov.sme.sk/c/3069407/poslanci ... nr-sr.html

edit: ja sa v tom stracam, vrati sa aj Marek Krajci?
Nemyslím si že majú mať nárok na akékoľvek odstupné, ale tak aspoň niečo.


Inak Matovič ako minister financií je riadna komédia, to mu radšej mali fakt vymyslieť to ministerstvo boja proti korupcii, aspoň by sa na nič nemusel hrať (čo mu nejde) a mohol sa vyžívať v tom čo ho baví a nerobil by bordel tam kde ho netreba, win-win. Ale tak s trochou optimizmu day-to-day veci budú riešiť podriadení a on bude venovať celú svoju energiu pet-projektom na odhaľovanie a trestanie finančnej korupčnej činnosti.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12282
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

predcasne volby by nic neporiesili, respektive by to znamenalo navrat SmeruHlasu. Na druhej strane z tejto parodie na politikov, hlavne jedneho,mi uz bolo zle. Fico mi nebol tak proti srsti ako Matovic. Jeho egoisticke, detske prejavy a gestikulacie hodne pacienta na psychiatrickom oddeleni konciac dementnymi rozhovormi v zahranici a nevhodnymi poznamkami mi ho tak znechutili, ze miestami mi bol Fico milejsi.

My musime tu byt strasne nasmiech. Najprv ten clovek nezvladne post premiera a ako vdaku za jeho odstupenie ho vymenujeme za ministra financii. Toto proste nevymyslis. Ten clovek mal ist do politickeho zabodnutia, takto spolocnost nerozdelili ano komunisti

A vysledkom tohoto celeho je ze Smer prezil klinicku smrt a zbiera preferencie a Hlas sa stava najsinejsou stranou. A to vsetko bez vacsieho snazenia. Potesujuce je aspon to, ze LSNS zrejme padne na dno, nakolko strana dost utrpela odchodom Mazureka a Uhra.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 751
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HaDeS »

Co je ale podla mna najtragickejsie je to, ze teraz robi "policajta" v koalicii Boris.
...Boris Kollár vyhlásil, že v prípade ďalších sporov z koalície odíde.

"Mrzí ma, že sa vláda zasekla kvôli personálnym požiadavkám. Ak by sme znova mali traumatizovať spoločnosť, tak by som chcel povedať, že Sme rodina sa toho nezúčastní," vyhlásil
Kam to kurnik dotiahli, ze ako odchadza premier sa dava za priklad dokonca Fico a Meciar. Okej inych odidenych nemame ale aj tak.
MF bude podla mna aj tak vedene Klimekom a Jancikom. Nikto pricetny by asi Igorovi nedal cele MF na povel.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa dendroid »

werwest napísal: Po 29. Mar, 2021, 10:18 ja si myslim ze to ma sulino dobre vymyslene. dostal ho prec z premierskej stolicky a ked matelko zacne robit naprieky, tak to bude moct pekne ukazat a vyuzit proti nemu. a myslim ze pomerne lahko vyzbiera dost hlasov aby ho odvolali.

Myslis tym to, ze by dilino Sulino :D zbieral hlasy medzi Hlasom, Smerom, LSNS a Mazurekom a spol, aby odvolal koalicneho partnera a predsedu vacsinovej strany v parlamente z postu ? Ak ano, tak tomu fakt veris ? Za mna je to biedny politik skoro ako ostatni. Nevolil som ho, lebo som mu nedokazal zabudnut, ze povalil Radicovej vladu kvoli niecomu, co sa aj tak pretlacilo a zjavne som mal pravdu. Nebyt Sulika, mohli sme sa mozno vyhnut dalsim 8 rokom rozkradania. Najsmutnejsie su na tom zdevastovane lesy. Akurat sa Fico vtedy zviezol na vlne ekonomickeho rastu, miesto neho by tam mozno mohla byt Radicova. Ale ludom ako je Sulino viac zalezi na vlastnom egu ako na tomto state.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5647
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Alebo na dodrzani dohod a slubeneho programu volicom, ide asi o uhol pohladu.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3343
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa beardie »

dendroid napísal: Po 29. Mar, 2021, 14:06Nevolil som ho, lebo som mu nedokazal zabudnut, ze povalil Radicovej vladu kvoli niecomu, co sa aj tak pretlacilo a zjavne som mal pravdu.
myslis to povalenie, kedy Radicova este den pred hlasovanim vyhlasovala, ze tie hlasovania nespoji a to "nieco" o com Sulik viackrat vyhlasil, ze si to mozu schvalit so Smerom a nebude to brat za porusenie koalicnej zmluvy? :hysterical:
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa dendroid »

Jednoduska, Tak to mu teda gratulujem. To ale nemal ist do politiky, ta je totizto o kompromisoch a ustupkoch. Co akosi chapu aj volici, ked sa im to slusne poda a vysvetli. Som tiez zvedavy, kolkym z jeho volicov tak neskutocne zalezalo na Eurovale, ze by suhlasili aj s rozpadom vlady. A zjavne sa nepoucil, aj teraz si ide ako osol svoje za kazdu cenu.

Beardie, uz si to nepamatam, ako to bolo. Ale ponuka hlasovat s uhlavnym nepriatelom, to mu tiez gratulujem. Radicovej rupli nervy, ani sa nedivim. Ako som sa vyjadril, nikto normalny do politiky nejde, tak to proste vzdala. Sucasna situacia ukazuje, ze mala svatu pravdu.
Naposledy upravil/-a dendroid v Po 29. Mar, 2021, 14:37, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5647
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ale on si nejde svoje, on si ide to, v com mu pri volbach doverovalo XY ludi.

Kolko kompromisov je uz vela? ci malo? Politika nie je ciernobiela, suhlas, no kompromisov vidim vela na strane SAS, omnoho viac ako v Olano, Smer inych, vladu povalujucich stranach...
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa dendroid »

Poznal som xyz ludi, ktori ho vtedy volili a minimalne xy z nich malo cely Euroval u prdele a krutili hlavou, ako to cele dopadlo. Ked si dobre pamatam, ten Euroval by sa odsuhlasil tak ci tak aj bez Slovenska, mozno sa mylim.

Návrat na "Debata o všetkom"