nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
Monster1
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: Ut 20. Jan, 2009, 21:27
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Monster1 »

Cena stupla všade kvoli zlemu kurzu.
Ryzen 5900X @ 5,05 GHz + Asus Strix B550-A Gaming+ Team Group Vulcan 2x8 GB @ 3200 MHz CL16 + Asus TUF RTX 3080 OC @1845/19800MHz 0,85V + Samsung 970 EVO 500GB + Crucial MX200 512 GB + Enermax Platimax D.F. 600W + Fractal Define R4 + 2xPhobya Noisebuster insulating mats + Noctua NH-D15 Chromax Black + 3x Noiseblocker Eloop B14-ps
Master of Hertz
Samsung Odyssey G7 27'' 240
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

nie je problém napríklad G1 stále zohnať za tých 360-363€
http://graficke-karty.heureka.sk/gigaby ... aming-4gd/
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
anonym_a8

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

Tak prva potesujuca sprava. Uz som sa fakt bal, ze to ututlaju. Ja si napriklad pisem uz 2 tyzdne s Gigabyte supportom a tvaria sa, ze s mojou 970G1 je vsetko uplne v poriadku, hodili ma na nejakeho techa, ktory to dost odpinkava. Suhlasim, ze vykon to ma ako v recenziach, ale principialne je to ofajc oproti papierovym specifikaciam.
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Asnod »

Klame vedome neustale, viz nedavne zablokovanie oc na mobilnych maxwell gk, vraj to malo byt zamknute a len chybou to bolo povolene, po feedbacku uzivatelov a po tolko :shit: co ma za posledne mesiace aj koli 970 a tak isto aj gsync na krku to ma v dalsich ovladacoch zase vraj povolit
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
anonym_a8

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

Mne to zamknutie ovladacov prislo ako odvedenie pozornosti od GTX970, nech ini ludia prehlusia tento humbuk a zacne sa rozpravat o niecom inom. To ze to povolili spät, sa len opeknili aki su ochotni pocuvat uzivatelov...
Ale mozno som z toho uz len precitlively.

Inak, nestava sa vam, ze s GTX970 vam crashnu ovladace? Hravam napriklad posledny Wolfenstein (Steam), posledne ovladace GK, a v rozmedzi 5 - 45min po zapnuti hry mi to padne, s tym ze ovladac prestal pracovat a restartoval sa. Nasledne spustenie hry uplne bez problemov, akokolvek dlho hram. To iste mi robil aj Witcher II (Steam), akurat ten len freezol a za cca 30 sekund sa rozbehol, vzdy to nejako ustal (OC na to nema ziaden vplyv, chova sa to rovnako aj v OC, aj na default).
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Asnod »

Uzivatelia GTX980 reportovali crashe ovladaca s poslednou verziou ovladaca, najma pri WOT, FC 4, takze skus rollback ak mas posledne ovladace a uvidis
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
UnreAll
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 189
Dátum registrácie: St 02. Jún, 2010, 23:48

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa UnreAll »

To padanie ovladacov sa mi stalo aj 560Ti a aj na 770, tak to moze byt tymi ovladacmi.
anonym_a8

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

Padaju mi posledne 2 verzie urcite, cize len poslednymi to nebude...
Ale posledne vyzeraju v tomto smere viac vysperkovane :-)
Používateľov profilový obrázok
MaxPayne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1805
Dátum registrácie: Št 09. Júl, 2009, 23:14
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa MaxPayne »

mne ešte nič nepadlo a to som vždy dal nové ovládače čo vyšli
Spoiler: ukázať
Desktop PC
MB: MSI Z97S SLI Krait Edition
CPU: Intel Core i7 4770K @ OC 4,4 GHz - 1,23V (real 1,25V)
Cooler: Noctua NH-D15
GPU: GAINWARD GeForce GTX 1070 Phoenix @ OC 2062/9500
RAM: Kingston Savage 2x8GB KIT DDR3 1600MHz CL9
SSD/HDD: Samsung 850 EVO 250GB + Samsung 850 EVO 500GB + Ext. WD 2.5" 750GB
Sound: HiFime Sabre 9018 USB DAC + Swissonic ASM7
PSU: Super Flower SF-550P14PE Golden King
Monitor: Philips BDM4350UC
Case: Fractal Define R4 Noctua Edition (5x Noctua NF-A14 FLX + 1x Noctua NF-A14 PWM)
Mouse: A4tech Bloody R7
Keyboard: Logitech G15 v1
Gamepad: Xbox One
OS: Windows 10 Pro SK 64-bit
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

som jediný, kto to prestal riešiť a teší sa úplnej spokojnosti, ktorú som pri R9 290 a 290X nemal ?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Marek125 »

Moj bratranec po skusenosti s 290x sa priklana k tebe a je nadmieru spokojny ja napodobne hry idu ako maju chladi to ako ma spotreba fajn nedostatok vram nepocitujeme :-) uz to dat len pod vodu.
anonym_a8

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

Ako, nejako extra to neriesim, ale...
Mal som pred tym Gigabyte 770 OC 4Gb, a to bola paradna karta. Mierne pretaktovana, zalozena v PC a viac som sa nestaral. Ani raz nic nepadlo, co si pamätam, proste som o nej skoro nevedel cely rok a pol co som ju mal. Ked som Kupil 970G1, padal Shadow of Mordor (Steam), v jednej misii mi ti na jednom mieste crashlo 3x po sebe, pomohlo ubrat detaily na low (z ultra) a presiel som to miesto. Skoro kazda hra padne vzdy raz, ako som spominal, potom nic. Proste viem o tej karte, je oproti predchadzajucej skusenosti otravna.
Ak by ju nejako zlacnene s doplatkom vymenili za 980G1, bol by som plne spokojny.
Na druhu stranu, AMD som mal naposledy 5870 (Sapphire, OC) a tu som menil 2x za novu, treti krat som ju predal este v zaruke, nikdy viac. Crash ovladacov minimalne raz za tyzden a tak. (ale to je daaavno)
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

to bude skor vadny kus imho co mas.
ja som kupil pred mesiacom g1 do jedneho kompu a bezi uplne v pohode. oproti mojej r290 aj o 12 stupnov nizsia teplota, a v zatazi ju z r4 ani takmer nepocut. vsetko super az na maly zadrhel, ked lubila hra, rsp ovladac crashnut. ale zistil som, ze to (najskor) robi Origin a pusteny v ingame v jednej hre, bf4. po vypnuti nastavenia ingame, ziadny problem.
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Le_Frog napísal:Ako, nejako extra to neriesim, ale...
Mal som pred tym Gigabyte 770 OC 4Gb, a to bola paradna karta. Mierne pretaktovana, zalozena v PC a viac som sa nestaral. Ani raz nic nepadlo, co si pamätam, proste som o nej skoro nevedel cely rok a pol co som ju mal. Ked som Kupil 970G1, padal Shadow of Mordor (Steam), v jednej misii mi ti na jednom mieste crashlo 3x po sebe, pomohlo ubrat detaily na low (z ultra) a presiel som to miesto. Skoro kazda hra padne vzdy raz, ako som spominal, potom nic. Proste viem o tej karte, je oproti predchadzajucej skusenosti otravna.
Ak by ju nejako zlacnene s doplatkom vymenili za 980G1, bol by som plne spokojny.
Na druhu stranu, AMD som mal naposledy 5870 (Sapphire, OC) a tu som menil 2x za novu, treti krat som ju predal este v zaruke, nikdy viac. Crash ovladacov minimalne raz za tyzden a tak. (ale to je daaavno)
pochybujem, že za to môže karta :-) je pravdepodobnejšie, že vinníkom môže byť ovládač, update hry,...


čo sa týka krivky pre ventilátory na G1, nemám ten modnutý bios, no nevadí, krivku som upravil v AB asi takto
curve.png
80% času v hrách sa to točí na 1600-1760RPM, čo je u mňa úplne v pohode a nepočuť to
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
ANONYM_a7

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

3dMARK.png
Len pre zaujimavosť.

Zvyšok zostavy:

Intel Core i5-4460
8GB ram
Samsung 850 ssd
Antec HCP 1300W (áno viem overkill ale zadarmo :D )

edit uprava velkosti obrazku
loleqboleq napísal:som jediný, kto to prestal riešiť a teší sa úplnej spokojnosti, ktorú som pri R9 290 a 290X nemal ?
Nie sme min dvaja :)

@Le_Frog Co sa tyka tych crashov ty mas tolko problemov s tou GK ze by som zvazil RMA - vadny kus

Návrat na "Grafické karty"