Pneumatiky :)

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
marfan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1931
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Veselé pri Pieš

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa marfan »

To sú letné. Zimné jazdil môj tato na služobnej Fabii a nemal s nimi nejak problémy. Tak on jazdí úplne inak ako ja a niečo iné očakáva od nich.
Spoiler: ukázať
MB:ASUS PRIME X370-PRO, CPU:AMD Ryzen 7 2700x, RAM:2x8GB Patriot Viper 4 Black 3200MHz,CLADIC:Thermalte NiC C4,CASE: Fractal Core 3500, PSU:EVGA 650 G3, GPU:AMD XFX RX480 8GB, SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD:WD 1TB RED, GREEN ,Samsung 1TB,2TB, Samsung 750GB, LCD:DELL U2412M,
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4580
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa scream »

marfan napísal: Ne 17. Apr, 2022, 21:16 Nutnosť nikdy neni mať drahé pneu. Medzi UHP pneu sú aj modely, ktoré vzhľadom na cenu ponúknu len o trochu horšie jazdné vlastnosti ako tie TOP pneu ako sú napr. Michelin PS5, Bridgestone T005, Pirelli P-ZERO a podobne.

Z osobnej skúsenosti viem, že napr taká pneu SAVA mňa osobne prekvapila svojími vlstnosťami, keďže som ich vedel porovnať voči PS4, CSC5.

Na bežné jazdenie za sucha musia stačiť všetky pneu čo sa predávajú za mokra je to iná pesnička. (mali by sme prisposobit jazdný štýl).
Samozrejme stacia aj lacne gumy, dokonca az prekvapivo dobre drzia. Kupovat ich na ostru jazdu je ale ekonomicky nezmysel, nepreziju ani polovicu toho co UPH a su za polovicnu cenu. Nokian powerproof mi tiez nebola po chuti a nebol som sam.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5529
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ja som bol zatial sklamany zo vsetkych nokianov ktore som kedy soferoval.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10047
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa stiv »

Ja som bol sklamany uz len z toho ako praskali a nie to este soferovat. Ale do snehu asi dobre. To je u nas ale bezne asi jak tornado.

Take PS4S toho vydrzia prekvapivo dost. Napr. 800km po okruhoch, 300km po meste a nespoznal by si to nejak na nich.
Takze je pekne ze su nejake SAVO lacnejsie ked na konci budu sice horsie ale vyjdu drahsie.
.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5706
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Nahodil som dnes v ramci psychohygieny rucne pred garazou moje sava intensa uhp 2 (tak nejako), DOT 1119.

Neviem ci moj 2007 touran je taku trhac alebo to bude prave lacbejsou zmesou, ale nepaci sa mi uz vzorka. Najazdim 10k rocne, toto ma byt stvrta sezona ale mozno pojdu dolu a prehldim za nejake celorocky, musim to pofotit, kombinacia ubytku dezenu a mijroprasklin je mi nesympaticka.

P.S. vyvazene disky su, ale nenechal som ich v servise ze uz bude nove auto ale viete ako dodacie doby :) tak aspon mam trening vymeny pneu.
marfan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1931
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Veselé pri Pieš

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa marfan »

@stiv Nokian mám na druhom aute zimné a v celku fajn ale toto bola posledná sezóna čo sú tam pretože už nemajú dostatočný vzorek. Z letnými som u nich skončil. Savy obstáli oveľa lepšie na okruhu ako tieto šity. Michelin to sa nebudeme baviť o tom, žeby neobstáli na okruhu. Na normálne jazdenie by som povedal, že je to luxus ale to je každého vec.
Spoiler: ukázať
MB:ASUS PRIME X370-PRO, CPU:AMD Ryzen 7 2700x, RAM:2x8GB Patriot Viper 4 Black 3200MHz,CLADIC:Thermalte NiC C4,CASE: Fractal Core 3500, PSU:EVGA 650 G3, GPU:AMD XFX RX480 8GB, SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD:WD 1TB RED, GREEN ,Samsung 1TB,2TB, Samsung 750GB, LCD:DELL U2412M,
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4580
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa scream »

Jednoduska napísal: Po 18. Apr, 2022, 16:04 Nahodil som dnes v ramci psychohygieny rucne pred garazou moje sava intensa uhp 2 (tak nejako), DOT 1119.
Uplne rovnako som to dnes dal :D ...vyoblieval, zobral parkside utahovak a nasadil letnaky. Potom som ich siel na moju oblubenu neoblubenu retarderovanu cestu dorazit. Dezen este je ale boky su uz okusane z tej cesty, takze ide nova sada goodyear.
Ten prechod zo zimakov na letne je extremny rozdiel, uplne ine auto a to dnes bolo okolo 6 stupnov.

Zimne klebery som nedokatoval ani po dvoch sezonach ale snazim sa s nimi jazdit decentne.

Nokiany by som kupil na oravu, za mna nedobre ani na vodu ani sucho.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5706
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Tak Parkside uťahovák je už úroveň, ja som sa lopotil s originál príslušenstvom k vozidlu a hovoril si, že musím kúpiť lepší dvihák :D

ako píšeš, je to iné auto, tichšie určite. ironicky bolo dnes ráno 2,5 stupňa heh.
Používateľov profilový obrázok
j0hny
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1134
Dátum registrácie: St 31. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa j0hny »

Ahoj. Poradte 205/60r16 allseason, okolo stovky za kus. Jazdim malo. Chcel som michelin crossclimate ale vypredali sa za vyhodnu cenu. Idu uz od 120-125cca.
Hnujdaj i40, 15tisic km rocne, prezuvat teda neplanujem, zivotnost aspon 3-4 roky by potesila, a sneh je tu skoro 6 mesiacov v roku...
Naposledy upravil/-a j0hny v Ut 19. Apr, 2022, 13:31, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
i9 12900KS stock+undervolt, ekwb velocity ; MSI PRO Z690-A DDR4 ; Kingston FURY 32 GB KIT DDR4 3600/CL16 1Gx8 ; MSI RTX3090 Suprim X aplhacool blok+bckplate ; NVME Ťamťung 970 EVO 1TB, SSD WDgreen 480 ; SilentiumPC Armis AR6 TG ; Corsair RM850X ; Philips 65OLED856, custom loop mo-ra core360. Samsung HW-A650 + 9100S surroundy
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1980
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

aj napriek tomu stale crossclimate 2
ITX >>> ATX
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Pietro sk »

Jednoduska napísal: Po 18. Apr, 2022, 16:04 Nahodil som dnes v ramci psychohygieny rucne pred garazou moje sava intensa uhp 2 (tak nejako), DOT 1119.

Neviem ci moj 2007 touran je taku trhac alebo to bude prave lacbejsou zmesou, ale nepaci sa mi uz vzorka. Najazdim 10k rocne, toto ma byt stvrta sezona ale mozno pojdu dolu a prehldim za nejake celorocky, musim to pofotit, kombinacia ubytku dezenu a mijroprasklin je mi nesympaticka.

P.S. vyvazene disky su, ale nenechal som ich v servise ze uz bude nove auto ale viete ako dodacie doby :) tak aspon mam trening vymeny pneu.
tldr, guma bude tvrdnut casom, bez ohladu ake voodoo mate v pivnici.
~4r to je tiez bod kedy je treba sa zamysliet nad vymenou celorocnych. ani nie kvoli dezenu ale zmenam zmesi.
cize cas stale tika, tak nech celu dobu su obute (a minaju sa) a nie ze polovica z casu v pivnici..
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5706
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Plne suhlasim, 4 sezony su moje psychologicke maximum.

Zatial som spoko po par mestskych jazdach ale ak by som citil co i len naznak aquaplaningu na vode a pod. Tak menim za celorocky nive, opat na cca. 4 roky.

Prave preto celorocky lebo jazdim malo, zimne mam tiez po 3. Sezone a dezenu az az, nezjazdim to.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5529
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Pietro sk napísal: Ut 19. Apr, 2022, 17:16 tldr, guma bude tvrdnut casom, bez ohladu ake voodoo mate v pivnici.
~4r to je tiez bod kedy je treba sa zamysliet nad vymenou celorocnych. ani nie kvoli dezenu ale zmenam zmesi.
cize cas stale tika, tak nech celu dobu su obute (a minaju sa) a nie ze polovica z casu v pivnici..
Nie som sice chemik, ale pride mi to... jemne povedane nepravdine... Pneumatiky nemaju casovac ze uuj, presli 4roky teraz uz som stara. Ani nie su radioaktivny prvok ze by mali polcas rozpadu par rokov.

Nicia ich externe vplyvy, nie cas samotny... UV ziarenie, mechanicka zataz, tepelna zataz(hlavne cyklicka), posobenie olejov/paliv, ozonu...

Okrem ozonu snad nic z toho v pivnici nemas :)


Za mna su 4roky uplne nepodstatny udaj. To uz ma vacsiu hodnotu ked do nich skusim zaryt nechtom a viem skor na com som... Kazda pneumatika starne inak. Niektore su fajn aj 8rocne, niektore mas chut vyhodit uz ako nove :D
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1832
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Ivko »

j0hny napísal: Ut 19. Apr, 2022, 13:21 Ahoj. Poradte 205/60r16 allseason, okolo stovky za kus. Jazdim malo. Chcel som michelin crossclimate ale vypredali sa za vyhodnu cenu. Idu uz od 120-125cca.
Hnujdaj i40, 15tisic km rocne, prezuvat teda neplanujem, zivotnost aspon 3-4 roky by potesila, a sneh je tu skoro 6 mesiacov v roku...
Ja prvý krát skúšam celoročné a som spokojný, jediné mínus by som uviedol nižšiu hĺbku vzorku u novej, ale možno je tak u všetkých.
Kupoval som Hankook Kinergy H750 4s, priplatil som si za vyšší hmotnostný index a za variantu s ochranou ráfika.
Mám klasiku 205/55R16 a keď som pozrel obchod kde som kupoval tak zdraželi o cca 12€ za kus
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa quicky »

otazocka sorry ak to tu padlo, nemam moc casu citat forko, je nejaky predpoklad extra zdrazovania pneu? ci ma zmysel kupovat teraz novu sadu zimnych a mat ich 3/4roka uskladnene (235/55/R20 tj celkom palba).

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"