Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2585
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: Ake mate auto?

Príspevok od používateľa 1adad1 »

myslim ze v kazdej znacke najdes pekne aj skarede auta...
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Ake mate auto?

Príspevok od používateľa Snake »

bez pochyby
Obrázok





.
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2585
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: Ake mate auto?

Príspevok od používateľa 1adad1 »

celkom by sa ti hodila ta TATA NANO

//Snake: uz ju mam doma na policke
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Ake mate auto?

Príspevok od používateľa HellAngel »

moje dream car. Nissan patrol GR do roku 1997:
Obrázok
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Timeshifter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: Po 30. Júl, 2007, 08:00

Re: Ake mate auto?

Príspevok od používateľa Timeshifter »

Porsche nie je súčasťou VW AutomobilGroup. Ikeď tieto 2 spoločnosti sa navzájom vlastnia, nikto nevie, kto komu patrí... Nabudúci rok by sa to malo zmeniť nejakou fúziou... Na to, na čo narážate, že Porsche je Beetle so zlým rozložením hmotnosti, to isté môžem povedať o akomkoľvek športiačiku s motorom vzadu/vstrede. Poršátka vďaka motoru za zadnou nápravou majú výhodu v lepšom štarte a lepšom výjazde zo zákrut a teplo z motora nejde do kabíny. Nevýhoda je zase v pomalšej nájazdovej rýchlosti do zákrut... Nevidím v tom nič strašné, jednoducho sa firma rozhodla ísť inou cestou...
Panamera - tú by som staval medzi 3 najkrajšie limuzíny na svete, ale aj tak je ešte dostatočne škaredá na to, aby som ju nechcel... :rolleyes: -dosť to hovorí o tom, v akých sračkách je aktuálny dizajn luxusných áut...
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Ake mate auto?

Príspevok od používateľa Snake »

nemusis mi vykat :)

Porsche failuje v rozlozeni vahy, preco Nissan to vie spravit korektne a Porsche nie? To je jak povedat necham si zhnit sunku v chladnicke (aj ked budem mat salmonelu), ale aspon mi ju nikto neukradne (analogia na budeme mat motor vzadu, dodrbeme jazdne vlastnosti, ale mame to ako jediny).

Panamera je dobra v zakrutach, ale ako auto je to hnus...





.
Používateľov profilový obrázok
Timeshifter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: Po 30. Júl, 2007, 08:00

Re: Ake mate auto?

Príspevok od používateľa Timeshifter »

Panamera má motor vpredu, takže na ňu sa to nevsťahuje...

//Neviem, kde Porsche tak strašne failuje (911), ked má obdobné rozloženie hmotnosti, ako Lotus Elise/Evora alebo K1-Attack... Tie autá nie su pre obyčajných vodičov, ale pre jazdcov.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Ake mate auto?

Príspevok od používateľa Snake »

pre jazdcov su auta s rozložením 50:50, idealne s AWD, Nissan tiež posadil gearbox dozadu aby spravil 53:47 (čo oni hovoria sa po rozjazde zmení na 50:50).

PS: to že nejaké auto má 300+ BHP, ešte neznamená že je pre jazdcov, pravé závodné autá (LM1, GT apod.), to je trošku iná káva než tieto cestné športiaky





.
Používateľov profilový obrázok
Timeshifter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: Po 30. Júl, 2007, 08:00

Re: Ake mate auto?

Príspevok od používateľa Timeshifter »

Ano, po rozjazde sa telové tekutiny presunú na miesta s nedostatočnou hmotnosťou... to auto vie čarovať... :D
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Ake mate auto?

Príspevok od používateľa Snake »

holt ja nie som fyzik, podla mna to je tiež sprostosť :-D





.
PamelaSvK

Re: Ake mate auto?

Príspevok od používateľa PamelaSvK »

nase Auto Mitsubishi Lancer SportSedan 2.0 DiD 110KW 140PS r.v 2009
a este taky tank VW Transporter T4 2,4TD 66KW cca 100PS r.v 1998
Používateľov profilový obrázok
Timeshifter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: Po 30. Júl, 2007, 08:00

Buchnuté auto - ako postupovať?

Príspevok od používateľa Timeshifter »

Ahojte! Dneska ráno som si všimol na mojom (popravde otcovom) aute, že mi ho niekto iniciatívny buchol. Na pravej strane je stopa po farbe a trochu pretlačený plech. Chcem sa spýtať, na koho sa mám obrátiť, keď chcem túto vec vyriešiť (z poisťovne vytiahnuť prachy)? Auto je poistené aj havárijným poistením, ale to platí škodu len keď si ho nabúram sám...(alebo nie?)
Má zmysel volať policajtov?
Používateľov profilový obrázok
Matusak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: Pi 29. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Buchnuté auto - ako postupovať?

Príspevok od používateľa Matusak »

policajtov by som osobne nevolal, pokiaľ škoda nepresiahne tuším 8násobok minimálnej mzdy tak nemáš volať fízlov, ak by si zavolal k tomuto tak ti naparia pokutu za marenie času fizlov (či ako sa to marenie volá)

ja by som zavolal do poisťovne a riešil to s nimi, pokiaľ máš auto poistené proti vandalizmu (toto by som bral ako vandalizmus)
samozrejme určite máš nejakú spoluúčasť, poväčšine to býva 5 tisic skk alebo 5% z škody, čiže si zisti čo to stojí, ale myslím že poisťovna ti prispeje minimálne pokial to neni nejako moc preliačené
Maticna : Asus Striker II Formula | Procesor : Intel Core2Duo E6850 @ 3.3GHz | Chladic CPU : Thermalright Ultra 120 eXtreme + Noctua NF-P12-1300 | Graficka : 2* MSI GeForce NX8800GTS T2D512E OC PCX | Chladic VGA : 2* ZALMAN Z-Machine GV 1000 | Ram : CORSAIR DDR2 2x2048MB 800MHz TWIN2X C5DHX Techn. | Hdd : Hitachi 320GB 7200rpm 16MB Sata2, Hitachi 500GB 7200rpm 16MB Sata2, Samsung SpinPoint F1 640GB 7200rpm 16MB Sata2, Samsung SpinPoint F1 1000GB 7200rpm 32MB Sata2 | Zdroj : Fortron 600W Epsilon FX600-80 | Case : NZXT ZERO Tower Crafted Series | LCD : LG 22" LCD L225WT-BF 5ms 5000:1 DVI
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Buchnuté auto - ako postupovať?

Príspevok od používateľa Wizik »

Skús to nafotiť a ísť do poisťovne, povedať čo sa stalo a opýtať sa, či sa to dá riešiť aj cez poistku. Ale za dáke menšie ťuknutie by som som nečakal, že veľmi prispejú (ak vôbec).
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Buchnuté auto - ako postupovať?

Príspevok od používateľa Snake »

konsky barani toto! okamzite volat policajtov! utiekol z miesta nehody je z toho dopravna nehoda! Okamzite ich zavolat (teraz sme si vsimli), dostanes policajne hlasenie, a to si uplatnis z havarijky (napriklad na vandalizmus).

TO kto vas preboha ucil ze nevolat policajtov? Policajtov treba volat vzdy! Aj ked sa im lenivcom nechce prist! Nezalezi na skode, vzdy k nehode treba volat policajtov, nech to spisu, a to sa posiela do poistovni! Na skode nezalezi nikdy.





.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"