Alza.sk

Všetko o vašich skúsenostiach s predajcami HW ...
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7973
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa CageJ »

a preco nepouzijes tlacidlo na RMA?
ci kde to nejde?
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa STENLY »

no však som ho použil... išiel som do "Moja Alza" - "Zakúpený tovar" a tam som rozklikol šípočku dole, kde je reklamovať a vrátiť... dal som reklamovať, vypísal som popis závady, doplnil svoje údaje, klikol na "pošlem balíkom" a potom loudinguje a vypíše mi čo som napísal hore...
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
ANONYM_a7

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Nefunguje im to uz dlhsie. Bol som im tam za to aj celkom slusne vypindat. Teta sa len pousmiala ze my o tom vieme a pre nas je to dobre, nie?

Kazdopadne napis im mail lebo to potichu odstavia ako alza drive..

Este pridam zaujimavu skusenost.

Objednal som si kurierom sluchadla - ale vôbec mi nevyhovovali. Tak som ich šiel vrátiť. Haluz je že som si to dal doručiť expresne kurierom za 10e v rámci BA. Pri vŕatení tovaru mi vrátili aj plnú sumu za prepravu :-D

celkom vysmiaty som odtiaľ šiel
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa Papek »

toto uz robia viacere shopy.. ja som takto vracal cast obsahu balika, ale vyplatili mi komplet postovne, takze som mal na ostatne veci postu zadarmo :) potesi
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa Matej.T »

Toto robí Alza dlho :-)
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa quicky »

je tu niekto ako uchylacik na vonavky?
v poslednej dobe sledujem casty trend zevraj eshopy posielaju "faky"... len tak ma zaujima,ci mate niekto konkretnu skusenost s parfemami z alzy? ci mate konkretny kus ovonany napr vo fann a potom z alzy ci je to to iste...

sam kupujem vonavky z alzy len ma to zaujima :) diky
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa icefire »

Ano, mali sme uz s priatelkou toto. Kupena presne v Fann a v Alze o pol roka neskor, doma obe porovnane, uplne odlisne... Tam vonavky nenakupovat, nevedia si to ustrazit.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa LordKJ »

a ktora bola lepsia? :D
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa icefire »

Alza fake.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa quicky »

ako fakt neviem co si myslet o tom, ludia bezne hovoria ,ze rozne vyrobne fabrity/iny cas kupy/ -- vonaju rovnake vonavky inak..

vcera som si vo fanku skusal na papier jednu vonavku / piatok 15.00hod, dnes je 23.00h sobotu cca a stale ju citim pomaly jak pred hodinou streknutu... v alze mam pocit,ze tie vonavky po hodine necitim :X

ale zas je otazka ako zistit ci to orig v alze je alebo nie je..

chapem,ze kamenny obchod ma omnoho vyssie naklady ale tak v alze napr 80e a vo fanku 130e cca, cize nie zanedbatelny... da sa to nejako kontrolovat cez ciarovy kod napr alebo ja neviem?

ako uprimne ak mam kupit fake co vonia 4hodiny,alebo kvalitnu co vydrzi 8plus... ale je o 50% tak nebudem vahat a berem orig... len kolko ludi tolko nazorov :X

p.s.

vcera som vo fanku ako som vyssie pisal, strekol Dior Sauvage (EDT-svieza letnejsia/uni vona) na papierik... teraz som strekol Armani code profumo (EDP - tj 2x tak silna by mala byt,este korenena, tj silnejsia o dost) --- teraz streknuta EDP z alzy vona tak isto intenzivne ako vcera streknuta toaletka a este letna vona?? :wallbash: :furious2: :furious:

p.s.2
aby toho nebolo malo frajerke som kupoval dior jadore.. parfumovana voda
pozeral skatulku co mi dodala alza...
pozeram stranku dior a skatulka ina (napis eau de parfum - ma uplne iny font)...

Ja fakt neviem.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa felipe25 »

ferrari vonavka vo ferraristore: 49€
ferrari vonavka v alze: 12,50€.

objem 125ml

bude alza fake? ked obal, flaska je uplne identicka?


btw: postovne: alza mi minule vratila sumu aj s postovnym, neskor nie.. /myslim to 1e dorucenie napobocku, takze ide o to,aky zamestnanec to vybabuje.../ btw uz ma to netrapi lebo mam alza premium na rok, a neplati sa vobec za dorucenie
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10034
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa stiv »

Ja si radsej doplatim z fanka ako "usetrit" z internetu a prestane to voniat este kym dojdem z domu k autu.

Podobna skusenost s parfums. Nikdy viac.
To len tak trochu OT k teme.

Mne tiez vratili euro za dorucenie.
.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7973
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa CageJ »

Ja vam nerozumiem, mate pochyby o kvalite a stale tam nakupujete.
Parfum by som si v zivote nekupil cez e-shop.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa quicky »

ja som nemal pochybnosti, lebo z alzy nakupujem roky ,ale nejak mi zacalo vrtat hlavou ,ako taka ospevovana parfumova voda armani code profumo, moze vonat tak hodinu dve...

bol som teraz vo fanku kupil zopar vonaviek,zistil som,ze tam mam kamosa tak to vyslo na 50% z ofic ceny a vysmiaty.... bohuzial viac v alze vonavku nekupim...

felipe,ide ti o obal /flasku alebo o obsah :) dneska je najmensi problem spravit identicku flasku alebo obal.. ale namiesat rovnake vone, aby rovnako sa rozvinuli/trvali to uz rovnake neni a tam spoznas rozdiel :) ...

v noci ako som pisal cca o 23.30h som stretol alzacku profumo armani code...dneska rano prazdny papierik ani naznak .... vonam v podstate dvojnovy papierik toaletky (co z principu je o polku slabsia) a stale ju tam jemne citim?? tak co si mam myslet...

p.s. podarilo sa niekedy niekomu postnut na alzu aj nie pozitivnu reakciu ?? alebo je to proste kvalitny filter :)
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa STENLY »

Broslowski napísal:Kazdopadne napis im mail lebo to potichu odstavia ako alza drive..
to som samozrejme aj urobil, no odpísali mi, že ich to mrzí a bla bla bla a že mam využiť inú možnosť :-D

takže som to poriešil cez sestru, ktorá žije v BA

reklamáciu mám hotovú a teraz potrebujem vedieť ak máte takú skúsenosť, či ked tam pôjde segra s mojim dobropisom, či jej dajú euráče
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102

Návrat na "Skúsenosti s predajcami"