Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

Potesi. Ja som zas zazil take predbiehanie pri predbiehani, ze Touareg, ktory predbiehal predbiehajuce auto - cize traja vedla seba, siel lavou castou po trave a este k tomu do kopca. Bolo to na ceste medzi NR a ZM. Chvilu na to som videl ist oproti skupinku cyklistov po krajnici.

Inak co si myslite o tomto? http://natankuj.sme.sk/c/5856252/dali-b ... smere.html Na zaver clanku som cakal jednoznacnejsiu odpoved ako Novotneho dohady (nic proti nemu).

Jedneho znameho nabral na dialnici typek, co si to rubal cca 220 v pravom pruhu, to mu aj odmerali podla brzdnej drahy. Vinu dali kamosovi, kedze sa preradoval z pripajacieho pruhu aj napriek tomu, ze uz mal na tacho cez 130. Dobre nie?
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
panasonic650
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Ut 13. Jan, 2009, 23:24
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa panasonic650 »

Mučo Mačo napísal:predbiehanie pri predbiehani :facepalm:
http://www.mojevideo.sk/video/ef15/stal ... dobne.html
Presne toto sa mi stalo minule leto... len moje zatrubenie a kratka jazda po trave zabranila tomu aby to tak aj skoncilo.
Spoiler: ukázať
[PC] WinXP Home ENG CPU: C2D E8200 2.66GHz RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: ASUS P5KC GPU:SAPPHIRE Radeon HD 3450 256MB HDD: Samsung SpinPoint F1 750GB HD753LJ PSU: Seasonic S12II 430W CASE: Thermaltake SOPRANO silver VB1000SNS LCD: 22" LCD Samsung 2243BW silver
[NB0] Asus EEE PC 1000HE Black WinXP Home SP3
[HTPC] Win7 Ultimate ENG CPU: AMD Athlon II X4 600e RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: GIGABYTE MA785GM-US2H GPU: on board HDD: 1000GB PSU: SEASONIC S12II-330 Bronze CASE: ANTEC Fusion Remote Black TV: Panasonic TX-P42G15E Tuner: TechniSat SkyStar HD2 + CI slot
http://www.buzzle.com/articles/mongoose ... e-pet.html
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa galen »

Papek napísal:...
Jedneho znameho nabral na dialnici typek, co si to rubal cca 220 v pravom pruhu, to mu aj odmerali podla brzdnej drahy. Vinu dali kamosovi, kedze sa preradoval z pripajacieho pruhu aj napriek tomu, ze uz mal na tacho cez 130. Dobre nie?
ano ano ...
to mas presne to iste, ako ked sa v meste pripajas z vedlajsej, a po hlavnej si to typek rube 120
pokutu dostanes ty - lebo mas predpokladat, ze ten po hlavnej ide neprimerane rychlo

ad jednosmerka a auto v protismere:
vo vyhlaske nieje nikde povedane, ze ak prechadzas krizovatkou, kde priecna cesta je jednosmerka, ze nemusis davat prednost z prava
takze z toho vyplyva, ze musis davat prednost z prava

pokutu by si dostal ty - za nedanie prednosti z prava, a pravdepodobne aj trovy za opravu by sli z tvojho vrecka (poistky)
plus by pokutu dostal typek iduci v zlom smere v jednosmerke
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
Sangala
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 21. Feb, 2009, 15:25
Bydlisko: Žilina

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Sangala »

chlapi mam otazku a to nasledovnu: Mame Ford C-Max a od ulietavajucich kamienkov od prednych kolies nam hrdzaveju spodne prahy... proste dovod nerieste ale chcel by som zohnat nejaku tu foliu co sa pouziva na zmenu laku, resp. taku ochrannu foliu na prahy nalepit aby kamienky co narazia na prah nesposobili zasa hrdzu ... (akurat doslo auto zo striekania) takze viete niekto o dobrej takejto folii ? mate skusenosti ? kde to kupim ? nalepil by som to aj sam doma len mi ide o tu foliu... farebne aby bola strieborna
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa quicky »

3mm folie? :) strukturovane su,ako karbon,zevraj dost pevne ,ale myslim ze su aj klasicky cierna /strieb
Používateľov profilový obrázok
Sangala
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 21. Feb, 2009, 15:25
Bydlisko: Žilina

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Sangala »

a kde su k mání pane?
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa quicky »

kuknes bazos a najdes tam dost inzeratov aj za dobre ceny by som povedal:)
ale aj v googli vela spolocnosti najdes ...
staci zadat 3m folie
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Krutibrko »

My sme to dávali na KIU, ale robila to nejaká firma.... mám pozisťovať, či ? :)
Používateľov profilový obrázok
Sangala
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 21. Feb, 2009, 15:25
Bydlisko: Žilina

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Sangala »

na googli je bud firma co s tym robi alebo 3M Carbon folie co nechcem... proste striebornu na m2 nenajdem asi ... olepit podbehy/prahy v tom problem nevidim...
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa _Mato_ »

http://b2.7plus.sh.ba.cust.gts.sk/slove ... jazdu.html

http://krimi.noviny.sk/nehody/27-06-201 ... k-19-.html

Dnes som isiel okolo. Zostala tam poriadna diera. Inak celkom v pohode zakruta, stacilo iba ist predpisanou rychlostou.
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Sangala napísal:na googli je bud firma co s tym robi alebo 3M Carbon folie co nechcem... proste striebornu na m2 nenajdem asi ... olepit podbehy/prahy v tom problem nevidim...
Skus tuto: http://www.aj-farby.sk/eshop/3m-50197-c ... ia-199.php

Zvolil by som skor ciru foliu ako farebnu, predsa len bude mat vsestrannejsie vyuzitie.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Thief
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1173
Dátum registrácie: Pi 14. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Dubravka

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Thief »

Za 10 dnovu znamku by som ich nakopal do riti. Nech pekne spravia aj nejaku 1-2 dnovu za rozumne peniaze. Kolko krat potrebujem ist niekam na otocku a nie len s mojim autom a musim kupovat tyzdonovu, alebo sa motat mimo dialnice... Sak nie sme v USA , kde aby ste presli krizom treba par dni.
CPU: Ryzen 5 5600X, MB: MSI MPG B550 Gaming plus, RAM: 2x16GB Patriot Viper Steel DDR4 3600 Mhz, GPU: XFX Speedster QICK 319 RX6750XT CORE, Monitor: HP OMEN 27q, HDD: Seagate Ironwolf Pro 4TB, M2: Samsung 970 Evo plus 1TB, Crucial P5 plus 2TB SSD: Apacer Panther AS350 512GB PSU: Corsair RM850X Gold, Case:Fractal Define S, NET:Orange FiberNet 500Mb, OS: Win 10 pro 64
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

súhlas...





.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

riesit tieto jednodnove zalezitosti je nezmysel... stacilo by, keby sa zaviedol elektronicky system, ako je v madarsku. Zaplatis si, oni si zaeviduju tvoje cislo a veselo si ides na vylet do budapesti bez nahanania znamky, ktora je zrovna vypredana a ak ju konecne dostanes, tak ti zasere okno. Mas blocik a hotovo.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"