reset pc

Všetko o antivírových programoch, firewalloch, víroch, spyware, ostatných aktuálnych hrozbách, názoroch a skúsenostiach, ako sa im vyvarovať...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2749
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

reset pc

Príspevok od používateľa Jerry »

Tak pani poprosil by som vas o radu ... Neviem sa zbavit jedneho smradocha. :( Najskor vam poviem, ze ako to funguje ... Zapnem pc a niekedy (nie je to pri ziadnom rovnakom ukone) sa mi z nicoho nic resetne pc. Modra obrazovka a koniec ... Nevedel som na to prist, ze co by to mohlo sposobit a myslel som si, ze by to mohlo byt taktovanim ... Ale pravda je niekde inde ... Zistil som, ze to sposobuje tento cerv, alebo co to je ...
Obrázok

Ked dam hned po starte kontrolu AD-aware SE, tak mi vyhodi toto ... Ked to dam odstranit, tak to vsetko funguje ako ma ... Ziadny restart ani ziadne ine neziaduce cinnosti. Zvlastne je, ze ked dam hlbkovu analyzu NODOM, tak je podla neho vsetko OK a SPYBOT je na tom tak isto. Podla nich je pc OK. Jedine AD-aware to najde ... Uz som pozeral aj po strarte, ci sa nieco nespusta co by nemalo, tak to ani pisat nemusite ... Este mam jedno podozrenie, ze by sa to ku mne dostalo zo siete, kde je nas 14 clenov a nie kazdy vie tak dobre chranit pc ako ja a klikaju kade tade, ale uz som aj im skenoval a u nich je to na 90% ok. Este som nepresiel vsetkych, tak preto len na 90% ...
Používateľov profilový obrázok
miqra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1064
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Levoča

Príspevok od používateľa miqra »

mne sa stalo to iste... jedine riesenie je reinstall win aj s formatovanim lebo ked som len dal reinstall tak to tam ostalo... treba format hh... ale presne mi to robilo co tebe aj ohladom toho nodu a spybota a ad-aware SE... :D
Core i5 4570 + Akasa Nero S, Asus Z87M-PLUS, 4x4GB DDR3 1600Mhz Kingston HyperX, EVGA GAMING GTX 1060 6GB, Coolermaster N200, Seasonic Titanium 750W, 250GB Samsung EVO 850 + crucial MX500 SSD 1TB, MSI OPTIX MAG341CQ
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2749
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa Jerry »

No to chcem ako posledne riesenie ... :( Viem, ze reinstall pomoze, ale to nechcem robit ... Este nejaky napad?
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2749
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa Jerry »

Tak opat som nieco skusal a na nieco som prisiel ... Cistil som cookies manualne vo FF a aj v Opere. V FF to bolo v pohode a vsetky som zmazal ... V Opere to take jednoznacne nebolo, lebo ked som ich zmazal a potvrdil "OK", tak sa zasa resetol pc ... Tak viem uz asi, ze sa to drzi v Opere. Po restarte som dal znovu kontrolu a vysledok je "0" :D Tak som zvedavy, ci to pomohlo, lebo som uz dva krat vypol pc a znovu po starte skontroloval a nic tam nebolo ... :) Dam este info, ci to pomohlo, lebo tento problem malo uz viacej ludi a riesili to reinstalom a aj mi poradili reinstall, lebo sa toho nezbavim ... Tak uvidime.
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2749
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa Jerry »

Este som zabudol dodat, ze som vypol obnovovanie systemu ...
Používateľov profilový obrázok
Blade6591
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: Po 20. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Malacky

Príspevok od používateľa Blade6591 »

...ja mam ten isty problem!!! ....cez ad-ware sa po kazdy raz opakujem po kazdy najde tracking cookie...nechpem to...
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2749
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa Jerry »

Tak nepomohlo ani to ... :( Teraz som nasadil Spyware doctor, tak som zvedavy, ze co na to povie ... Nasiel ho tiez a podla neho neho stupen nebezpecia je "nizky" ... Tak som zvedavy, ze ako sa to bude chovat dalej ... Podam info a budem rad ak niekto nieco este poradite.
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa crux2005 »

no tak sa pridavam aj ja do klubu :lol:
- mal som presne to iste ...
vyriesil som to tak ,ze som v zabezpecenom rezime spustil AD-aware , potom som vymazal vsetky cooky´s
/ teraz to uz nemam :)
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
andynko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: St 31. Dec, 2003, 08:00
Bydlisko: Martin

vtipy

Príspevok od používateľa andynko »

Chlapi, viete vy vobec co je to ten cookie ?:)

alebo tie veci, co vam tam najde?

to vobec nema nic spolocne s virusmi alebo trojanmi pripadne spywarom.

Cookies sa ukladaju do tempu kvoli sessions na nejakych strankach, kam chodite... a nejake riziko nepredstavuju.

Ak sa nieco restartne... tak urcite nie kvoli tomu, co tam naslo...
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: vtipy

Príspevok od používateľa crux2005 »

andynko napísal:Chlapi, viete vy vobec co je to ten cookie ?:)

alebo tie veci, co vam tam najde?

to vobec nema nic spolocne s virusmi alebo trojanmi pripadne spywarom.

Cookies sa ukladaju do tempu kvoli sessions na nejakych strankach, kam chodite... a nejake riziko nepredstavuju.

Ak sa nieco restartne... tak urcite nie kvoli tomu, co tam naslo...
viem co je cookie :wink:
/ mne islo o pomoc jerrymu973 :wink:
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2749
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa Jerry »

Hmm ... Tak ako mi vysvetlis, ked tu blbost odstranim, tak vsetko sklape ok? Ked to necham tam, tak sa mi resetne ... A ten nazov moze zavadzat podla mna ...
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2749
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa Jerry »

Tak ... Preinstaloval som pc a je to tam zasa ... :x Mate teraz niekto nejaky navrh?? (install som robil s odpojenou sietou ...)
Používateľov profilový obrázok
kOsTi
VIP
VIP
Príspevky: 2887
Dátum registrácie: Ne 08. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BKK, Thailand

Príspevok od používateľa kOsTi »

komp mas na defaulte? otestovane ramky v memteste?
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2749
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa Jerry »

komp uz ide na defaulte ... Aj cela instalacia isla na defaulte ...
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2749
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa Jerry »

Tak som to vyriesil ... Reinstall win, a reset som mal znova. Ale to som mal fotak pripraveny a fotil som :) Zistil som, ze chyba bola v jednom DLL a co ma na starosti nieco s videom a aj s TV kartou ... :) Preinstaloval som stare ovladace a ide to zatial dobre, ale aj tak mi uz zasa dva krat resetlo, ale nestihacky citat ... :( A ten cookie co mi robil neplechu som tiez zastavil. Siri sa u nas zo siete a pouzil som proti nemu AD avare Profesional a zapol som v AD Watch zablokovanie sledovacich cookie ... :) A je to.

Návrat na "Bezpečnost a zabezpečenie PC"