Non Paged pool memory

Sekcia o pamätiach a pamäťových moduloch (DDR SDRAM, RDRAM, ...)
majkoce
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 150
Dátum registrácie: Ut 30. Júl, 2013, 19:42

Non Paged pool memory

Príspevok od používateľa majkoce »

Zdravím, mám problém s novým PC. Komponenty sú následovné : http://www.qcomp.sk/shopping/zostava.php?id=14522
windows 8.1
vždy keď zapnem pc Nonpaged pool memory je okolo 100mb ale keď začnem otvárať programy atď vydím ako naskakuje napr vždy o 2mb ale po 1 dni pouzívanie je to už okolo 5gb a to je už systém skoro nepoužiteľný. Aký to môže byť problém ?
Cpu:Intel Core i7 2600k @ 4.5Ghz 1.38v
Mb:Asus P8P67 Pro Rev.1
Cpu Cooler:Colink Corator Ds
Gpu:MSI Nvidia Geforce Gtx 670 PE
Ram:Corsair Vegeance 2x4gb
Psu:Aurum Series AU700
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Non Paged pool memory

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ovladace a zle sa spravajuce aplikacie ktore po sebe nepoupratuju (java ? garbage collection) - nepises nic co pouzivas, skoda.

Skus pouzit napriklad driverview aby si vylistoval drivery co pouzivas a mozno na prvy pohlad najdeme nieco zle, zastarale. Typicke problemy su antivirak a graficke drivre lebo su integrovane do kernelu kvoli performance alebo kvoli hookovaniu.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
majkoce
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 150
Dátum registrácie: Ut 30. Júl, 2013, 19:42

Re: Non Paged pool memory

Príspevok od používateľa majkoce »

no takže windows je clean nainštalované iba ovládače zvuku a ethernetu + grafické ovládače
Cpu:Intel Core i7 2600k @ 4.5Ghz 1.38v
Mb:Asus P8P67 Pro Rev.1
Cpu Cooler:Colink Corator Ds
Gpu:MSI Nvidia Geforce Gtx 670 PE
Ram:Corsair Vegeance 2x4gb
Psu:Aurum Series AU700
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Non Paged pool memory

Príspevok od používateľa mp3turbo »

no dobre ale ake ? Ake konkretne verzie ? Odkial ? Z CDcka k doske ? To bolo rok stare este predtym ako doska opustila fabriku. Z internetu ? Odkial ? Zo stranky vyrobcu dosky, co je vacsinou tak polroka za ovladacmi od vyrobcu ? Alebo priamo od intelu ?

A co ti zozerie 5GB (predpokladam RAM) ked mas len cisty windows a ziadne aplikacie v nom ?

Ved dofrasa napis nieco DETAILNE A PRESNE ked potrebujes pomoct - do autoservisu tiez nemozes zavolat ze "pokazilo sa mi auto" a ked sa ta zacnu trochu vypytovat, tak povies ze "cervene".
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
majkoce
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 150
Dátum registrácie: Ut 30. Júl, 2013, 19:42

Re: Non Paged pool memory

Príspevok od používateľa majkoce »

prepáčte že som udal tak nepresné info. No problém som už vyriešil. Vždy som inštaloval driver k doske z cd lebo mám pomalý internet a sťahovať to by mi zabralo aspoň hodinu. Tak som dnes sťahoval ovládače zo stránky výrobcu a problém zmizol. Ďakujem za pomoc
Cpu:Intel Core i7 2600k @ 4.5Ghz 1.38v
Mb:Asus P8P67 Pro Rev.1
Cpu Cooler:Colink Corator Ds
Gpu:MSI Nvidia Geforce Gtx 670 PE
Ram:Corsair Vegeance 2x4gb
Psu:Aurum Series AU700
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Non Paged pool memory

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to si stihol vcelku rychlo vzhladom na casy pisania prispevkov :) ziadne prepacte nie je nutne, sme tu vsetci od toho aby sme si pomohli navzajom. To plati aj pre buducnost, cim lepsie, podrobnejsie a presnejsie informacie podas, tym lepsiu, kvalifikovanejsiu a rychlejsiu pomoc mozes dostat.

Pevne dufam ze tvoj problem je vyrieseny - este uplynulo prilis malo casu vzhladom na to co si pisal aby sa problem prejavil. Drzim palec !


edit : inak sam vidis ze usetrena hodina za stahovanie z internetu (ktore mimochodom mozes napriklad vyvadzat aj v noci cize vlastne ziadnu hodinu nestratis - pustis a ides spat, nech to trva tri hodiny alebo sedem je uplne jedno) moze priniest daleko vacsiu stratu casu a problemy o ktore naozaj nestojis. Inak povedane, oplati sa to. A to este hovorim ze co mas na stranke vyrobcu moze byt kludne rok pozadu za vyrobcom hardware samotneho... uplne bezne. Niektore veci proste treba robit systematicky, osuskat sa nedaju.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
majkoce
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 150
Dátum registrácie: Ut 30. Júl, 2013, 19:42

Re: Non Paged pool memory

Príspevok od používateľa majkoce »

Tak na druhý deň je všetko v pohode :) no nabudúce budem múdrejší. Vedel som hneď keď som nainštaloval novšie ovládače že to je OK lebo pri starých to pri prepínaní videa na youtube hneď naskočilo aspoň 10mb non pool paged.
Cpu:Intel Core i7 2600k @ 4.5Ghz 1.38v
Mb:Asus P8P67 Pro Rev.1
Cpu Cooler:Colink Corator Ds
Gpu:MSI Nvidia Geforce Gtx 670 PE
Ram:Corsair Vegeance 2x4gb
Psu:Aurum Series AU700

Návrat na "Pamäte RAM"