Chello na 2 alebo viac pc

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Willy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 83
Dátum registrácie: So 06. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava - Ruzinov

Chello na 2 alebo viac pc

Príspevok od používateľa Willy »

viem ze sa to dava cez Router tak by som bol rad kebyze mi poviete ktore su nato najlepsie a co este ktomu potrebujem . Potom by som bol rad ak mi poviete co mi mozu ak mi to zistia??? vpored thx
CPU: AMD FX-4100 | MB: ASUS M5A78L LE | GPU: Zotac GTX550Ti | RAM: 2x4Gb Kingston HyperX 1866MHz | HDD: WD 1Tb | SSD: OCZ Vertex 3 120Gb | SC: Xonar U3 | LED: ASUS 22" | PS: 530W
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

nho ten router to by skor patrilo do nakupnej proadne. ten zvisok si precitaj v zmluve asi tolko. podla mna ti zrusia net, a daju ti zaplatit nejaku ciastku ktora je uvedena akoby by si ty zrusil net pred koncom akcie. asi takto by to malo fungovat. ked uz sme pri tom routry, ako je to chello robene, je tam nejaka sranda z kablovky a aky to ma vystup? normalne sietovi kabel do kompu z toho? ak ano kup si hocijaky router s wan protom, na ktorom si naklonujes mac adresu svojho kompu a pridu ti na to jedine ak pridu do tvojho bytu
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
mirke
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 492
Dátum registrácie: Po 13. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Praha

Re: Chello na 2 alebo viac pc

Príspevok od používateľa mirke »

Willy napísal:viem ze sa to dava cez Router tak by som bol rad kebyze mi poviete ktore su nato najlepsie a co este ktomu potrebujem . Potom by som bol rad ak mi poviete co mi mozu ak mi to zistia??? vpored thx
Preco by to mal niekto zistovat?

To je len tvoja vec kolko si PC pripojis na ten NET. Ja mam doma takto zapojene cez switch 3 PC a to by som mal koli tomu 3x platit NET? Podla mna na tom nie je nic nelegalne :!:
gebo
Ban
Ban
Príspevky: 266
Dátum registrácie: St 28. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Petrzalka

Príspevok od používateľa gebo »

pokial na tom neryzujes, nic ti nemozu

pozri sa ja mam tiez okrem desktopu 2x NB, a myslis ze by som zakazdym inu MAC adresu registroval?
PC: E8200@4GHz,P5K Premium,2GB 1066 Aeneon cl5,9800GTX,22" Samsung 225BW Repro, 2xSamsung 750GB F1, Pioneer DVR-212,Fortron Epsilon 700W,Avance C001, 2xUV Lampa, UB kable
NB1: ASUS Z71Vp+
NB2: ASUS M68Ne
HTPC: miniPC aOpen (PM735,512MB,HDD 60GB), 32" Hyundai Q321
konzola: XBOX360 Premium

Používateľov profilový obrázok
Willy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 83
Dátum registrácie: So 06. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava - Ruzinov

Príspevok od používateľa Willy »

hmmm takze mi nist nemozu :) len zistit co vsetko kupit :) a kolko to bude cca stat :D
CPU: AMD FX-4100 | MB: ASUS M5A78L LE | GPU: Zotac GTX550Ti | RAM: 2x4Gb Kingston HyperX 1866MHz | HDD: WD 1Tb | SSD: OCZ Vertex 3 120Gb | SC: Xonar U3 | LED: ASUS 22" | PS: 530W
Používateľov profilový obrázok
Willy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 83
Dátum registrácie: So 06. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava - Ruzinov

Príspevok od používateľa Willy »

jararak napísal:nho ten router to by skor patrilo do nakupnej proadne. ten zvisok si precitaj v zmluve asi tolko. podla mna ti zrusia net, a daju ti zaplatit nejaku ciastku ktora je uvedena akoby by si ty zrusil net pred koncom akcie. asi takto by to malo fungovat. ked uz sme pri tom routry, ako je to chello robene, je tam nejaka sranda z kablovky a aky to ma vystup? normalne sietovi kabel do kompu z toho? ak ano kup si hocijaky router s wan protom, na ktorom si naklonujes mac adresu svojho kompu a pridu ti na to jedine ak pridu do tvojho bytu
koncovky ma na kablocku a sietovy + zdroj ;)
CPU: AMD FX-4100 | MB: ASUS M5A78L LE | GPU: Zotac GTX550Ti | RAM: 2x4Gb Kingston HyperX 1866MHz | HDD: WD 1Tb | SSD: OCZ Vertex 3 120Gb | SC: Xonar U3 | LED: ASUS 22" | PS: 530W
Používateľov profilový obrázok
velijura
Príspevky: 1455
Dátum registrácie: Po 26. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: BA (XXVIII)

Re: Chello na 2 alebo viac pc

Príspevok od používateľa velijura »

mirke napísal:Preco by to mal niekto zistovat?

To je len tvoja vec kolko si PC pripojis na ten NET. Ja mam doma takto zapojene cez switch 3 PC a to by som mal koli tomu 3x platit NET? Podla mna na tom nie je nic nelegalne :!:
No, zalezi na tom aky program ma...ak ma program v ktorom si moze pripojit len jeden PC, tak je to porusenie zmluvy a mozu z toho vyvodit dosledky, ak ma program na viac PC, tak by si tam mohol pripojit tolko PC, kolko ich je uvedenych v zmluve...otazka je vsak ta ci by to naozaj sledovali a zistovali...

Inak s tym routerom je to asi tak, ako pisal jararak...


BTW: ake pripojenie mas ty?
CPU Intel P4 | MB Abit SD7-533 | RAM 1GB PC400 Apacer | VGA MSI GF FX 5900XT | HDD Hitachi 7k250 160GB | DVD LG GSA-4160B & Toshiba SD-R1312 | SOUND SB Audigy2 ZS | PSU Chill 510W | CONTROL MS Natural Multimedia Keyboard + MS IntelliMouse Explorer 4.0 + Steelpad QcK + MS Sidewinder 3D Pro | CASE Chenbro Gaming Bomb | COOLING Ertyho WB & IceRex S12 & SELTZ L20 | FANS 3x AC Arctic Fan Pro2L & 1x AC Arctic Fan3 & 1x TT SilentWheel + TT Hardcano12 | SCREEN Benq FP783 | PRINTER Canon PIXMA iP4200
PHOTO Panasonic Lumix DMC-FZ20 & PENTAX K100D + DA 18-55/50-200/Tamron 28-75 + Vosonic X-Drive VP3320 + Toshiba MK-8025GAS 80GB + Velbon Sherpa 750R
Používateľov profilový obrázok
Jofo
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1677
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa Jofo »

Pokial ja viem, tak Chello normalne nenahodis na viac ako 1 PC. Samozrejme zalezi od zmluvy. To uz radsej klasika DSL.
Vy sa tu smejete a vonku zúri socializmus!
Používateľov profilový obrázok
siki
Príspevky: 703
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2003, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa siki »

Takze ak mas povolenych viac PC nemusis sa nicoho obavat.Ak mas povolene len jedno, tak ti to zistia velkym trafficom alebo ta niekto nabonzuje...
Ak mas iba povolenie pre jedno PC a chces viac (cize nelegalne) tak porusujes pravidla fora a zamknem to tu...
Ak chces router, zaloz si thread v nakupnej poradni!
:wink:
Sempron64 2800+|MSI K8n Neo 3|Giga-byte Radeon 9000pro @320/300|Seagate 30GB|WD 120GB SATA|CD-RW Lite-On|DVD-RW Lite-On|RAM 384MB Twinmos 266mhz|
Používateľov profilový obrázok
Willy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 83
Dátum registrácie: So 06. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava - Ruzinov

Príspevok od používateľa Willy »

siki napísal:Takze ak mas povolenych viac PC nemusis sa nicoho obavat.Ak mas povolene len jedno, tak ti to zistia velkym trafficom alebo ta niekto nabonzuje...
Ak mas iba povolenie pre jedno PC a chces viac (cize nelegalne) tak porusujes pravidla fora a zamknem to tu...
Ak chces router, zaloz si thread v nakupnej poradni!
:wink:
mhm ...sakra :D mam len Easy ;) takze asi tak nejak :(
CPU: AMD FX-4100 | MB: ASUS M5A78L LE | GPU: Zotac GTX550Ti | RAM: 2x4Gb Kingston HyperX 1866MHz | HDD: WD 1Tb | SSD: OCZ Vertex 3 120Gb | SC: Xonar U3 | LED: ASUS 22" | PS: 530W
Používateľov profilový obrázok
andynko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: St 31. Dec, 2003, 08:00
Bydlisko: Martin

hm

Príspevok od používateľa andynko »

Willy napísal:
siki napísal:Takze ak mas povolenych viac PC nemusis sa nicoho obavat.Ak mas povolene len jedno, tak ti to zistia velkym trafficom alebo ta niekto nabonzuje...
Ak mas iba povolenie pre jedno PC a chces viac (cize nelegalne) tak porusujes pravidla fora a zamknem to tu...
Ak chces router, zaloz si thread v nakupnej poradni!
:wink:
mhm ...sakra :D mam len Easy ;) takze asi tak nejak :(
Kasli na to starky, budu z toho len problemy
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa galen »

Chello = 1 MAC adresa ...

podla zmluvy mas mat pripojeny maximalne 1 pocitac ...

z toho ti vyplyva, ze aj ked si za router postavis 5 pocitacov, tak porusujes zmluvu.
No do doby, nez ta ktosi bonzne, na to nepridu ...

Dalsia vec je, ze si mozes nastavit v kompoch rovnaku MAC adresu, a tym padom v danom case bude pripojeny prave jeden komp a si za vodou, bo nic neporusujes, a nikoho nemusis otravovat s tym, ze musi menit zaznamy na MAC adresy ...

navod na zmenu MAC adresy pre to-ktore zariadenie hladaj v google, najdes ...
*vo winoch pridas entry do registrov*
Používateľov profilový obrázok
pepek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 207
Dátum registrácie: St 18. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: UK

Príspevok od používateľa pepek »

akoze neviem co tu riesite, daj zdielat internet , a vseci co pojdu cez teba sa budu identyfikovat ako ty, 1mac adresa
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

V nakupnej poradni by som ti odpisal ze tento router je vhodny : "Recenzia"

T. :wink:
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
Rusty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 793
Dátum registrácie: Ne 05. Jún, 2005, 02:00
Bydlisko: Bratislava (29)

Príspevok od používateľa Rusty »

Dovolim si vyviest vas z omylu, ze sa to neda zistit. Da sa to zistit a velmi jednoducho. Chello je totiz zalozene na PAT-ku (port adress translation - obdoba NAT), kde je pomer vnutornych adries a vonkajsich 1:n a nie 1:1(cize teoreticky by nemal byt problem). Z toho vyplyva ze sice mozete mat pripojenych n pocitacov na 1 IP-cku, pod ktorou idete von, avsak chello krasne vidi, ze outgoing porty v tcp packetoch sa menia, z toho im je absolutne jasne, ze kedze z jednej IP adresy chodia packety, ktore maju v headeri rozne cisla portov, tak asi ze tam nebude jedno PC ;).

Just my five cents, howg

Návrat na "Siete"