Func MS3 vs Steelseries Rival

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
kovinator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1974
Dátum registrácie: Št 20. Jún, 2013, 23:25
Bydlisko: Bratislava

Func MS3 vs Steelseries Rival

Príspevok od používateľa kovinator »

Caute chalani potrebujem rychlu radu( rozumej do zajtra). Ktoru z tyhto dvoch mysi si mam vybrat? Pouzivana bude narocne pri cs 1.6. Vo wine rad pouzivam neake tie makra. Tvar nerieste( chytim si obe pred kupou). O ine mysi zaujem nemam. (Ano mam k dispozicii aj 3d tlaciaren). Vsetkym dik za rady.
Spoiler: ukázať
BUILD LOG: http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... =6&t=99040
CASE Fractal R4 Black, CPU i5-4670k + Coollaboratory Liquid Ultra @ 4.5 GHz 1.2 V, COOLER Raijintek Ereboss @ Black & White + Alpenföhn WingBoost2 + Arctic MX-4, MB MSI Z97S SLI Krait Edition, GPU Palit GTX 1070 Ti Jetstream, RAM Corsair Vengeance LP 1x8GB CL9 1600 MHz Black, Kingston HyperX 1x8GB CL10 1600MHz White PSU Seasonic M12II-520W, SSD Samsung 840 Pro 128 GB, 2x Samsung 750 Evo 500GB HDD Seagate Barracuda 3TB 7200.14, Seagate Barracuda 4TB SC S.M.S.L M2, HP Beyerdynamic DT 990 Premium 250 Ohm + Cable Mod / KZ ZAS + AZ09 Pro/ KZ ZST Candy, SPEAKERS Bose Companion 3 Series II, KEYBOARD Keebio Iris rev 4 + Zilents V2 67g + MDA Big Bang 2.0/ SteelSeries 6gv2 + PBT keycaps , MOUSE SteelSeries Rival, MOUSEPAD Razer Goliathus
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12956
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Func MS3 vs Steelseries Rival

Príspevok od používateľa loleqboleq »

podľa mňa môžeš spokojne len od toho, ktorá ti bude príjemnejšia v ruke :good:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10039
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Func MS3 vs Steelseries Rival

Príspevok od používateľa stiv »

Osobne by som siel do rival :good:
.
Používateľov profilový obrázok
kovinator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1974
Dátum registrácie: Št 20. Jún, 2013, 23:25
Bydlisko: Bratislava

Re: Func MS3 vs Steelseries Rival

Príspevok od používateľa kovinator »

Skor nez ich drzim mam favorita rivala , ale vazne neviem :D
Ma ta func slusny soft? Edit: obe aj softwarovo splnaju moje poziadavky
Spoiler: ukázať
BUILD LOG: http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... =6&t=99040
CASE Fractal R4 Black, CPU i5-4670k + Coollaboratory Liquid Ultra @ 4.5 GHz 1.2 V, COOLER Raijintek Ereboss @ Black & White + Alpenföhn WingBoost2 + Arctic MX-4, MB MSI Z97S SLI Krait Edition, GPU Palit GTX 1070 Ti Jetstream, RAM Corsair Vengeance LP 1x8GB CL9 1600 MHz Black, Kingston HyperX 1x8GB CL10 1600MHz White PSU Seasonic M12II-520W, SSD Samsung 840 Pro 128 GB, 2x Samsung 750 Evo 500GB HDD Seagate Barracuda 3TB 7200.14, Seagate Barracuda 4TB SC S.M.S.L M2, HP Beyerdynamic DT 990 Premium 250 Ohm + Cable Mod / KZ ZAS + AZ09 Pro/ KZ ZST Candy, SPEAKERS Bose Companion 3 Series II, KEYBOARD Keebio Iris rev 4 + Zilents V2 67g + MDA Big Bang 2.0/ SteelSeries 6gv2 + PBT keycaps , MOUSE SteelSeries Rival, MOUSEPAD Razer Goliathus
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12956
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Func MS3 vs Steelseries Rival

Príspevok od používateľa loleqboleq »

func robí dobrú robotu, obe sú to vynikajúce myšky, len ich tvar, teda ergonómia je diametrálne odlišná, takže to by som bral ako jedinú vec, ktorá by zavážila pri výbere, no to si už potom ty vyskúšaj
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
uNfEiL
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi 21. Mar, 2014, 01:05

Re: Func MS3 vs Steelseries Rival

Príspevok od používateľa uNfEiL »

Určite Rival.

Ten má momentálne (po Logitech G502) najlepší, najpresnejší a najhladší senzor. A čo sa týka nejakej odozvy, tá je najmenej badateľná. Zato ale stráca na vyhotovení. Váha môže byť pre niekoho až nadštandardná a pogumovaná bočná plocha nemusí každému vyhovovať. Povrch tiež nie je najhladší na dotyk, je to drsnejší materiál a po určitej dobe na ňom ostávajú šmuhy a odtlačky prstov v dôsledku potenia. Čo sa týka tlačidiel, tie môžu byť trošku pevnejšie čo má za následok že budú vyžadovať trošičku väčšiu silu pri kliknutí (nie sú to bežné Omrony). Bočné tlačítka sú tiež otázkou vkusu.

Viac info tu: http://www.overclock.net/t/1453053/stee ... by-takasta

K MS3 len toľko, že čo sa senzora týka, tak je to laserový shit.

TL;DR Rival >>>>>>>>>> MS3
CPU: INTEL Core i5-4440 3.1GHz | MB: GIGABYTE B85M-D3H | RAM: Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz HyperX CL9 | GPU: MSI GTX 970 4GD5T OC | SSD: Crucial MX200 250GB | HDD: Seagate 1TB HDD Barracuda 7200RPM | DVD: Asus DRW-24F1ST |
PSU: SEASONIC zdroj 550W SSP-550RT | CASE: Corsair Carbide 200R | Monitor #1: AOC I2369VM | Monitor #2: Acer AL1916 | KEYBOARD: Microsoft Sidewinder X4 | MOUSE: Zowie FK1

Smartphone: Main: Honor 9 Blue, Secondary: Sony Xperia Z3 Compact White
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12956
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Func MS3 vs Steelseries Rival

Príspevok od používateľa loleqboleq »

ach...koľko koľko tisíc dpi, toľko adidas
kedysi sme hrávali na tých hnusných myškách z 90tych rokov a bolo to fájn...
v skutočnosti už aj myšky postihol adidas faktor...rovnako ako počet megapixlov u fotoaparátov

a načo ti je taký senzor, keď aj tak nikdy nemaš prepnuté na 12k dpi ? lebo ak áno, tak by ti nestačilo ani zredukovať rýchlosť kurzora vo windowse ani hrách, aj tak by ti to lietalo po obrazovke ako bláznivé

moja skúsenosť je taká, že tieto "prešpikované" myšky, pri ktorých výrobcovia už nevedia, čo od radosti sú až tak dobré, že sú až zlé...zabúda sa na jednoduchosť, namiesto toho tu máme milióny tvarov, milióny makier, milióny tlačidiel, milióny LEDiek a pritom v praxi človeku úplne stačí http://www.alza.sk/canyon-cnr-fmso01-cerna-d342527.htm ... sám sa o tom presvedčujem deň, čo deň a hlavne po poslednej skúsenosti s Gamdias Zeus už nemám náladu na tie ultra-drahé myšky
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
kovinator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1974
Dátum registrácie: Št 20. Jún, 2013, 23:25
Bydlisko: Bratislava

Re: Func MS3 vs Steelseries Rival

Príspevok od používateľa kovinator »

Senzor beriem ako plus samozrejme. A hravam na dost vysokom dpi (1600). Samozrejme je tych 5000 uplne mimo , to snad ani nikto nepouziva. Od funcu ma odradzaju aj recenzie na neweggu. Vysoka kazivost-> samozrejme je to mala statisticka vzorka. No nic uvidime za dve hodky s cim nakoniec pridem domov :D
Na bezne pouzivanie ta canyon urcite staci. Ale to by som aj tak vyberal nieco pohodlne. Skoda ze je logitech performance drahy, to je ku kanclu ideal.
Na fpska ale taku mysku za 3 eura nie.
Spoiler: ukázať
BUILD LOG: http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... =6&t=99040
CASE Fractal R4 Black, CPU i5-4670k + Coollaboratory Liquid Ultra @ 4.5 GHz 1.2 V, COOLER Raijintek Ereboss @ Black & White + Alpenföhn WingBoost2 + Arctic MX-4, MB MSI Z97S SLI Krait Edition, GPU Palit GTX 1070 Ti Jetstream, RAM Corsair Vengeance LP 1x8GB CL9 1600 MHz Black, Kingston HyperX 1x8GB CL10 1600MHz White PSU Seasonic M12II-520W, SSD Samsung 840 Pro 128 GB, 2x Samsung 750 Evo 500GB HDD Seagate Barracuda 3TB 7200.14, Seagate Barracuda 4TB SC S.M.S.L M2, HP Beyerdynamic DT 990 Premium 250 Ohm + Cable Mod / KZ ZAS + AZ09 Pro/ KZ ZST Candy, SPEAKERS Bose Companion 3 Series II, KEYBOARD Keebio Iris rev 4 + Zilents V2 67g + MDA Big Bang 2.0/ SteelSeries 6gv2 + PBT keycaps , MOUSE SteelSeries Rival, MOUSEPAD Razer Goliathus
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10039
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Func MS3 vs Steelseries Rival

Príspevok od používateľa stiv »

lolekboleq napísal:Gamdias Zeus už nemám náladu na tie ultra-drahé myšky
zas 60euro povazovat za ultra drahe? :? To mas tak ked si kupis mys s 15timi tlacidlami, svietiacimi blbostami.. a potom zistis ze ti stacia 2 tlacidla a kolecko :D
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12956
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Func MS3 vs Steelseries Rival

Príspevok od používateľa loleqboleq »

tak ja beriem, že logická a aj to posunutá maximálna cenová hranica je 80€ u myšiek
a ono pri takých lacných myškách/klávesniciach...
pokazí sa ? rozbiješ ju ? tak otvoríš okno a vyhodíš a zajtra máš za groš úplne novú

no čo, keď sa ti takto zničí/pokazí 50+€ myš ? oči pre plač a dosť veľa € na niečo nové - podobné srandy sme videli pred pár rokmi u majiteľoch roccat myšiek, ktoré sa dosť kazili po 2 rokoch a potom ľudia vyzerali asi takto = :E

začínam sa dostávať do tohoto stavu aj s klávesnicami...po rokoch už ma neláka a nesnívam o takej Corsair K95 a uvedomujem si, že za tie peniaze...
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10039
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Func MS3 vs Steelseries Rival

Príspevok od používateľa stiv »

Mne sa nejak casto mysi nekazia. Ano s tym roccat mas pravdu sam som jednu taku mal kde bol mierne dojebabrany senzor a sam sa hybal aj ked som mys nemal v ruke ale tomu som dopomohol asi aj ja sam :laugh: Inac sa snazim s vecami narabat opatrne nech to vydrzi nejaky cas a netrepat s tym o stol pri nejakej prehranej hre. :E Beriem to tak ze ked ju pokazim do 2r budem mat zadarmo novu a po 2r uz nezadarmo :D

Mechanicke klavesnice su fajn, osobne by som uz ziadnu lacnu/drahu bez mechanickych klavies nebral akurat ze su trosku drahsie. Moja blackwidow prezila pol litrovy pohar nejakej limonady a funguje stale aj s podsvietenim ako nova.
.
Používateľov profilový obrázok
uNfEiL
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi 21. Mar, 2014, 01:05

Re: Func MS3 vs Steelseries Rival

Príspevok od používateľa uNfEiL »

loleqboleq napísal:tak ja beriem, že logická a aj to posunutá maximálna cenová hranica je 80€ u myšiek
a ono pri takých lacných myškách/klávesniciach...
pokazí sa ? rozbiješ ju ? tak otvoríš okno a vyhodíš a zajtra máš za groš úplne novú

no čo, keď sa ti takto zničí/pokazí 50+€ myš ? oči pre plač a dosť veľa € na niečo nové - podobné srandy sme videli pred pár rokmi u majiteľoch roccat myšiek, ktoré sa dosť kazili po 2 rokoch a potom ľudia vyzerali asi takto = :E

začínam sa dostávať do tohoto stavu aj s klávesnicami...po rokoch už ma neláka a nesnívam o takej Corsair K95 a uvedomujem si, že za tie peniaze...
To, že si mal TY zle skúsenosti s drahými myškami/klávesnicami mi je ľúto, ale nemôžeš hádzať všetko do jedného vreca. Je pravda, že staršie Roccat mysky boli otras čo sa kvality a výdrže týka, ale nové sú úplne na inej úrovni a nedajú sa s tými starými ABSOLÚTNE porovnať.

Nemôžeš tvrdiť, že je jedno či si kúpiš myš za 40 € alebo za 5 €. To máš ako čínska obuv / značková obuv. Ja mám svoju MX518 už 5 ROKOV a funguje na 100%. Ale na druhej strane to zase neznamená, že aj drahá myš sa nemôže pokaziť. Všetko sa môže pokaziť a to sa netýka len myšiek.

Je smiešne, že výrobcovia myšiek rok čo rok stále viac stupňujú DPI, pridávajú rôzne featury ako závažie/podsvietenie/30 tlačidiel/tvar ako z transformeru (G502, R.A.T), pritom my užívatelia/hráči chceme od nich tak málo.

Ak by si sa chcel dozvedieť niečo viac o myškách, navrhujem navštíviť toto fórum, kde som sa ja naučil veci o ktorých som ani nevedel a vo VEĽKEJ miere ovplyvnili výber mojej budúcej myšky.
CPU: INTEL Core i5-4440 3.1GHz | MB: GIGABYTE B85M-D3H | RAM: Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz HyperX CL9 | GPU: MSI GTX 970 4GD5T OC | SSD: Crucial MX200 250GB | HDD: Seagate 1TB HDD Barracuda 7200RPM | DVD: Asus DRW-24F1ST |
PSU: SEASONIC zdroj 550W SSP-550RT | CASE: Corsair Carbide 200R | Monitor #1: AOC I2369VM | Monitor #2: Acer AL1916 | KEYBOARD: Microsoft Sidewinder X4 | MOUSE: Zowie FK1

Smartphone: Main: Honor 9 Blue, Secondary: Sony Xperia Z3 Compact White
Používateľov profilový obrázok
Bird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2009, 22:39
Bydlisko: TO

Re: Func MS3 vs Steelseries Rival

Príspevok od používateľa Bird »

trochu OT - ale vŕta mi to hlavou ako to tu čítam.

aký je rozdiel medzi Rival a Sensei RAW ?
respektíve, rozdiel medzi Optickým / laserovým snímačom ?

áno poznám google, ale zaujíma ma osobná skúsenosť - mal som optickú a teraz mám laser ale nepociťujem nejaky rozdiel. aj keď to neboli velmi drahé myši
MacBook Pro 13 (2016) + iPhone 12 mini
PS5 Slim
Používateľov profilový obrázok
kovinator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1974
Dátum registrácie: Št 20. Jún, 2013, 23:25
Bydlisko: Bratislava

Re: Func MS3 vs Steelseries Rival

Príspevok od používateľa kovinator »

OT mi nevadi. Uz kracam aj s rivalom domov :D . Potom sem napisem preco a ako som spokojny oproti v8.
Spoiler: ukázať
BUILD LOG: http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... =6&t=99040
CASE Fractal R4 Black, CPU i5-4670k + Coollaboratory Liquid Ultra @ 4.5 GHz 1.2 V, COOLER Raijintek Ereboss @ Black & White + Alpenföhn WingBoost2 + Arctic MX-4, MB MSI Z97S SLI Krait Edition, GPU Palit GTX 1070 Ti Jetstream, RAM Corsair Vengeance LP 1x8GB CL9 1600 MHz Black, Kingston HyperX 1x8GB CL10 1600MHz White PSU Seasonic M12II-520W, SSD Samsung 840 Pro 128 GB, 2x Samsung 750 Evo 500GB HDD Seagate Barracuda 3TB 7200.14, Seagate Barracuda 4TB SC S.M.S.L M2, HP Beyerdynamic DT 990 Premium 250 Ohm + Cable Mod / KZ ZAS + AZ09 Pro/ KZ ZST Candy, SPEAKERS Bose Companion 3 Series II, KEYBOARD Keebio Iris rev 4 + Zilents V2 67g + MDA Big Bang 2.0/ SteelSeries 6gv2 + PBT keycaps , MOUSE SteelSeries Rival, MOUSEPAD Razer Goliathus
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12956
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Func MS3 vs Steelseries Rival

Príspevok od používateľa loleqboleq »

unfeil...aj ja viem, že bmw x6 je lepšie ako ten stará lada niva (i keď niekto by povedal, že to je diskutabilné :laugh: )
ide o to, či ti to treba...treba ti tie vyšperkované veci na tých drahých myškách ? v čom sa líšia ?
že majú senzory s viac dpi, pričom aj tak málokto beží na tých vysokých hodnotách ?
že medzi ľavým a pravým tlačidlom je 5 tlačidiel ? aj tak väčšina ľudí používa ľavé, pravé tlačidlo, kolieko + klik a najviac tie dva tlačidla nad palcom (napríklad v takom dayz som to mal na prepnutie z pohľadu prvej na pohľad tretej osoby a druhé tlačidlo bolo pre šprint)

čakal by som aspoň solídne spracovanie...hlavne povrch...nikdy predtým som neriešil vyšúchané plochy, no začalo to s gigabyte m7 thor a pokračovalo s všetkými "gejmerskými" myškami...na obyčajných lacných plastoch a.k.a http://www.alza.sk/genius-netscroll-100x-d296856.htm som nikdy nemal tieto odtlačky a vyšúchané miesta

čo sa týka tvaru myšiek...tak to je oxymoron, možno keby som naraz objednal 150myšiek, tak by som našiel jednu, ktorá má pre moju ruku dokonalý tvar :laugh:

a tu sa ukazuje ďalší faktor...s čím som sa stretol aj inde...paradoxne sa mi kazili menej lacné špunty, než drahé kúsky a to pozná každý...no to beriem aj ako šťastie/nešťastie kus od kusu

...ešte u klávesníc pochopím...membránovky a mechaniky sú úplne odlišné a aj tých 80-140€ pochopím, no čo majú také extra myšky, že sa oplatí za nich dať tých dajme tomu 80€ ?
za také ceny sa oplatia jedine bezdrátové...za takú cenu tam drát nemá čo robiť
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Nákupná poradňa"