Google DNS

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
ANONYM_a2

Google DNS

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

Zdar,

niekolko dni som si vsimal, ze mi stranky nacitava nejako zvlastne oproti tomu ako to zvyklo ist pred tym, ten progress bar co ukazuje ako je stranka nacitana sa posunul rychlo do urciteho miesta, tam na par sekund zastal a potom sa zvysok nacital zase raketovo rychlo. V podstate hned mi doslo, ze problem je v DNS môjho internetoveho providera. Volal som tam, avsak ako vzdy vsetko vraj ide v pohode, ze nech si zmeram rychlosti pripojenia. Tak som si zmeral, vyslo takmer 60Mbps. Upozornoval som tetusku, ze to bude DNS, lebo doslova cakam na ten ich slimacky server. Samozrejme obisiel som bez nejakeho hlbsieho pochopenia (a to aj ja som uplny amater co sa sieti tyka). Chvilu som vahal a skusil zopar trikov na prehliadac cez comand line, bez viditelnej zmeny. Potom som este skusal vycistit DNS cache, rovnako bez viditelnej zmeny. Tak ma napadlo ci nahodou neexistuju nejake 3rd party DNS servre a hned som vygoogli 8.8.8.8, updatol som nastavenia routra a vsetko zacalo slapat, ze ledva vidim ten progress bar ked natahuje stranky.

Co ale nechapem, preco kazdy nepouziva tie DNS servery googlu? Ma to nejake vyrazne nevyhody? Lebo z toho co som videl, je to paradne rychle (prekonava to aj "najlepsie momenty" DNS servrov môjho internetoveho providera).
Mumaq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2986
Dátum registrácie: Št 21. Aug, 2008, 17:34
Bydlisko: Sp.Nová Ves

Re: Google DNS

Príspevok od používateľa Mumaq »

ako sekundarny si este nastav 8.8.4.4 co je tiez guglacky a mas vystarane. dnska tvojho providera pravdepodobne nestihaju indexovat ip adresy, alebo maju administratora curaka, ktory tento problem vyriesit nevie. pokial sa tvoj problem vyriesil, tak sa s tym nezatazuj. tetuska tam nieje od toho aby chapala technicke otazky, ale aby ti dala naucene odpovede na nieco, comu nerozumie.
TUF B650+ Wifi, 7800X3D @ Kraken 360, TridentZ 32GB 6000 CL30 Expo, 7900XTX Nitro+, 980PRO 2TB, 990PRO 4TB, Strix Aura 850W, H6i Flow + 7x A12X25 + 2x NF-A14, LG OLED42C44, Mission M32 @ SB Z @ Marantz NR1710, LGTCH G15, KoneAir @ HyperX Fury Ultra. Note24 Ultra & Watch6 Classic 47mm LTE Stolicka Antares Syn Omnia 1850
ANONYM_a2

Re: Google DNS

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

no jasne to som tiez nastavil ako druhy podla toho navodu co ma google na ich stranke... ale nechapem, lebo trapim sa tu s tym prehliadacom, skusam vsetko mozne a uplne zbytocne :facepalm:
ANONYM_a2

Re: Google DNS

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

tak predsa maju mensiu nevyhodu... ked stahujem z akami servrov, tak rychlost beha hore dole, vraj je to znamy problelm vsetkych alternativnych dns servrov, nakolko akami podla dns nejakym spôsobom urcuje vasu polohu a podla toho vam prideli server ktory je k vam najblizsie, ked ale pouzivate google dns, tak nevie co ma robit a prideluje vam ich dinomdanom a raz idete na maxime vasho pripojenia a za chvilu ledva par kb

Návrat na "Siete"