Audio k TV/PC

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5843
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Audio k TV/PC

Príspevok od používateľa wingo »

Zdravím vospolok.

Uvažujem ako vyriešiť doma audio, chcel by som spraviť upgrade a zároveň zjednodušiť a zlepšiť využitie. V obývačke mám stolné PC (v popise), WiFi router s pripojeným HDD (DLNA), zvyčajne má manželka aj notebook no a k tomu Smart TV (LG 42LM620s). Momentálne mám zvuk vyriešený starou vežou AIWA cez sluchátkový výstup TV čo nie je práve ideálne riešenie, PC má iba sluchátka a notebook chrapčí tou paródiou na repráčiky čo má zabudované v sebe :)
Primárne to bude pre TV (Skylink), púšťané veci cez DLNA (rozprávky pre malú, hudba, občas filmy), občas by som si chcel pustiť dačo z PC (Spotify?) a radi púšťame aj veci z youtube, problém je že tá SmartTV má pre youtube poddimenzovaný CPU (alebo nahovno appku...) takže je to neskutočná otrava s tým pracovať a keď sa už podarí pustiť video tak niektoré sekajú, veľmi pomaly sa načítavajú atď. takže ich nakoniec púšťame na PC/notebooku = problém so zvukom (a nepohodlie), ak zapojím HDMI z PC do TV klesne mi refresh na 60Hz takže kábel bežne odpájam/pripájam čo je zase otrava + pre ovládanie musím behať gauč-PC alebo kukať z kresla od PC... a PC sa nedá použiť na nič iné.

Čo by ste mi odporučili? Nechcem zase do toho investovať prehnane veľa, ale zase som ochotný si priplatiť ak by to vyriešilo zopár z mojich boliestôk. Zaujala ma kombinácia:
http://reprosustavy-a-reproduktory.heur ... 426-hcs-3/
http://av-prijimace.heureka.sk/yamaha-htr-4066/

Cenovo je už v podstate na hranici za takéto riešenie čo by mi vyriešilo skoro všetky problémy. Papierovo to vyzerá že by to bolo skoro ideálne riešenie, tie repráky sú podľa recenzií za tú cenu vraj asi to najlepšie ak nejdem vyslovene po stereo hudbe, pripojím TV aj PC cez HDMI a možno optiku, youtube pustím z mobilu (bude fungovať aj cez Router ako DLNA či je to rovnaké ako pri SmartTV že treba WiFi adaptér v zariadení a v podstate iba priamo prenáša obraz&zvuk toho čo sa deje na obrazovke mobilu?), cez DLNA prehrám hudbu aj pri vypnutej TV (prípadne pustím internetové rádio). Otázne je či je to také ideálne ako si predstavujem alebo tie marketingové funkcie majú svoje obmedzenia ako to zvyčajne býva. A nenašlo by sa lacnejšie riešenie? Nejaký zosík s 2x optickým/HDMI vstupom pre TV/PC + repráky do 200€, oželiem funkcie a pohodlie ale bude to lacnejšie? Inak preferujem stĺpové repráky, jednoducho sa mi páčia, no a tiež by som bol rád keby to bolo 5.0 alebo 5.1 pre lepší zážitok z filmov, a nech to vie prepočítať aj zo sterea - je mi jasné že to bude horšie ako keď je 5.1 zdroj ale lepšie ako nič, ale pri atraktívnej cene a dobrej kvalite ma možno presvedčíte aj do zosíka+2.0 ;)

Bazáru sa nebránim len sa v tom nevyznám takže by som uvítal ak by ste mi v tom prípade odporučili konkrétne kusy.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5843
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Audio k TV/PC

Príspevok od používateľa wingo »

Tak som nakoniec kúpil Yamaha RX-V475, Yamaha PA-120 a Yamaha YST-SW012 na inzerát.
Spokojnosť :good:
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB

Návrat na "Zvuk a PC"