RST Raid 0

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
Byah
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 323
Dátum registrácie: Pi 02. Máj, 2014, 15:42
Bydlisko: Malacky

RST Raid 0

Príspevok od používateľa Byah »

Zdravím,dnes si bratranec poskladal pc všetko ide ako má má 2x ssd v raid0 a pri start up-e mu naskakuje toto : http://i.imgur.com/0Dp3r8U.png
BTW: Doska je Asus Maximus Ranger VII
ukáže sa to na sekundu a potom začne normálne štartovať dá sa to nejako vypnúť aby to nezobrazovalo?
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: RST Raid 0

Príspevok od používateľa mp3turbo »

moc sa s tym netrap... zvyknes si :)

treba ist do tej configuration utility - na obrazku to nevidno stlacenim akych klaves, je to napisane v tom poslednom riadku "Press NECITATELNE to enter Configuration Utility..." a tam treba pozerat ci sa da vypnut zobrazovanie tejto status obrazovky. Ked vypnes RAID alebo BIOS tohoto raidu, tak sa to zobrazovat nebude, avsak nebude ti ani fungovat RAID samotny.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Byah
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 323
Dátum registrácie: Pi 02. Máj, 2014, 15:42
Bydlisko: Malacky

Re: RST Raid 0

Príspevok od používateľa Byah »

Aha,ďakujem,nieje to vidieť lebo to tam skočilo len na sekundu + je to screen zo slow motion videa :D
A ten 128Kb stip je ok? alebo má byť menší?resp. aká je jeho úloha?
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: RST Raid 0

Príspevok od používateľa mp3turbo »

strip je strip... teda velkost dat ulozenych na kazdy disk. Akokeby "velkost bloku" co ale nie je technicky uplne dobre povedane.

Kazde nasadenie ma vykon ovplyvneny velkostou stripu, to je proste nativna podstata RAID poli. Nie je mozne povedat ci take alebo onake nastavenie je najlepsie. Pre klientske nasadenie (teda mas doma pocitac a robis s nim take tie typicke veci co sa doma robia, hras hry, pozeras kraviny na internete, ukladas vela p0rna na harddisku, sedem dokumentov do skoly k tomu), tam je 128kB akoze v poriadku a preto je zvolene za typickeho predstavitela "default" hodnoty. Existuju specializovane pouzitia, napriklad na databazy neobsahujuce multimedialne subory, kde aj 8kB je zbytocne prilis vela.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Základné dosky"