script na logovanie IP pristupujucich ludi na web

Sekcia o programovaní, programovacích jazykoch...
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

script na logovanie IP pristupujucich ludi na web

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

chcel by som vas poprosit ci by ste mi nevedeli poradit prave so scriptom s touto funkciou???
malo by to byt na ic.cz

Kód: Vybrať všetko

<?php
$log=fopen("log1.html","a");
if( !$log ) {
  or die("couldnt open log");
} else {
  fwrite($log, "Date of visit " .date('l dS \of F Y h:i:s A') . ", IP:" . $REMOTE_ADDR . 

"<br>");
  fclose($log);
}
?>
ale napise toto

Kód: Vybrať všetko

Parse error: parse error, unexpected T_LOGICAL_OR in /home/free/ic.cz/l/laboratorium/root/www/php/ip.php on line 4
mal som aj dalsie napr toto

Kód: Vybrať všetko

<?php
$logfile= '/full_path_to/log.html';
$IP = $_SERVER['REMOTE_ADDR'];
$logdetails=  date("F j, Y, g:i a") . ': ' . '<a href=http://dnsstuff.com/tools/city.ch?ip='.$_SERVER['REMOTE_ADDR'].'>'.$_SERVER['REMOTE_ADDR'].'</a>';
$fp = fopen($logfile, "a"); 
fwrite($fp, $logdetails);
fwrite($fp, "<br>");
fclose($fp); 
?>
ale to napisalo toto

Kód: Vybrať všetko

Warning: fopen() [function.fopen.php]: open_basedir restriction in effect. File(/full_path_to/log.html) is not within the allowed path(s): (/home/ic/:/home/free/:/disk1/home/ic/:/disk1/home/free/:/tmp:/home/yousers/:/usr/share/php/:/usr/share/fpdf/:/usr/share/fonts/:/usr/share/php/jpgraph/:/usr/share/php/) in /home/free/ic.cz/l/laboratorium/root/www/php/ip.php on line 5

Warning: fopen(/full_path_to/log.html) [function.fopen.php]: failed to open stream: Operation not permitted in /home/free/ic.cz/l/laboratorium/root/www/php/ip.php on line 5

Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/free/ic.cz/l/laboratorium/root/www/php/ip.php on line 6

Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/free/ic.cz/l/laboratorium/root/www/php/ip.php on line 7

Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/free/ic.cz/l/laboratorium/root/www/php/ip.php on line 8
prosim poradte mi co je zle
...
Používateľov profilový obrázok
Gogi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 473
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: TT

Príspevok od používateľa Gogi »

1. " or die("couldnt open log"); " - si si isty ze tam ma byt to "or", v php nie som ziadny odbornik ale neako mi to tam logicky nesedi
2. nebezi php v safe-mode - neviem ako su presne restrikcie v safemode, ale moze byt zakazany pristup na disk, neviem mozno
\_AMD_x2_3800+_@2,6_/\_XFX_9600_GT @,75-1,9-2,2_/\_3G_RAM_Výrobca_=>_miš&maš_/\_Power_by_ASUSTeK_A8N_SLI_Premium_/\_2x80G_Samsung_/\_Casemod_-_hotovo,_uz_sa_mi_viac_nexce_/
A tak som si raz zmenil farbu podpisu na zelenú aby bolo jasné čo mi modrá môže
Používateľov profilový obrázok
kremso
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 161
Dátum registrácie: Št 22. Júl, 2004, 14:00
Bydlisko: Trnava (19)

Príspevok od používateľa kremso »

Tiez nie som zaidny odbornik na php ale

1. To or tam urcite nema byt

2. Zmen si v tom $logfile cestu (uplnu) k tvojmu logu, napr. $logfile= '/home/free/ic.cz/l/laboratorium/root/www/php/mojlog.html';

A este ti v tom druhom chyba test, ci sa podarilo log naozaj otvorit.
Leopold Kronecker: Boh vytvoril cele cisla, vsetko ostatne je vytvorom cloveka
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

uz to ide a to vsetko vdaka kremso-vi
Obrázok
boze dakujem ti fakt velmi pekne
ty si proste genialny a ja len lama :cry:
dakujem ti este raz velmi pekne[/img]
...

Návrat na "Programovanie"