Dragon Age : Inquisition

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Dragon Age : Inquisition

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Celkom sa cudujem ze tu nie je tema na tuto hru.
Vcera bola vyhlasena na games.cz za hru roku 2014 a tu nic :D
http://games.tiscali.cz/tema/best-of-20 ... oku-247708


nejake info: hra bezi na rovnakom engine ako BF4..tj Frostite 3.Hra je to obrovska,hracia doba s lahkostou presiahne 100 hodin.
Zeby bol nezaujem o hru,pretoze nevysla cestina ? :red:

Kazdopadne sa tu mozte podelit so skusenostami s hrou,popripade opytat ak nieco robi problem.
Naposledy upravil/-a Zoltan Balaton v St 11. Feb, 2015, 20:18, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
Kknightley
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: Ut 04. Dec, 2012, 18:01
Bydlisko: BA

Re: DRAGON AGE : INQUISITION

Príspevok od používateľa Kknightley »

Ja som mal play time okolo 85 hodín. Celkovo som s hrou nadmieru spokojný. Jedna z tých čo ma bavila hrať niekoľko dní po sebe každý deň. Ale zas je pravda že som fanda DA série.

Graficky je hra podľa mňa detailne prešpikovaná. Efekty vyzerajú super, les vymodelovaný perfektne akurát framerate v tých lesotvorných scénach trochu dropuje oproti ostatným lokalitám (viď fps v hinterlands).

Dejovo podľa mňa super. Páčilo sa mi rozvíjanie postáv a celkovo robiť rozhodnutia ktoré ovplyvnia ďalšie dianie je super :) A samozrejme perlička na záver, súboje s drakmi sú top. Zatiaľ v žiadnej hre som nevidel tak prepracovaných dragonov a combat systém s nimi (narážam na možnosť rozsekať drakom nohy aby spadli na chvíľu na zem). Ja by som hre dal s kludným svedomím 9/10.
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: DRAGON AGE : INQUISITION

Príspevok od používateľa dexterav »

nebyť toho blbého bojového systému aj ja by som dal 9/10 ale takto len 8/10 :D
mno ja mám 70h tuším a som nikde :hysterical:
trochu my aj vadí že napr predmety ktoré vám dali v dlx edícii sú totálne k ničomu a z prvej myši čo zabijete padne niečo lepšie :?
a všeobecne loot je veľmi mizerný až nulový :(
zase na druhú stranu podľa receptov sa dajú veľmi dobré veci urobiť, ale predsa len tam mohol byť aj nejaký loot čo stojí zato
Spoiler: ukázať
z draka v podstate nevypadne nič resp máte všetko lepšie :D
alebo urobíte hádanky zo znameniamy, utekáte do jaskyne a tam je nožík na myši :D
keby urobili všeobecne pohľad resp bojový systém ako pri DAO dal by som aj 9,5/10 ale nie som jediný kto sa na pauzu v boji sťažuje lebo ked nič iné je totálne neprehľadná a tým pádom takmer k ničomu
čo sa pohľadu týka sa to podľa mňa bohužial podobá na DAII ale inak je to možno aj lepšie ako DAO
myslím žev NWN2 bol základný pohľad ako taký nič moc ale pri pauze sa zapol vcelku prehľadná kamera, resp dalo sa nastaviť via c pohľadov a bolo to super
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
Wolfish
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 121
Dátum registrácie: So 11. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Topolcany, Bratislava

Re: Dragon Age : Inqusition

Príspevok od používateľa Wolfish »

Ja mam za sebou cca 15h :D ale hru by som aj napriek tomu ohodnotil velmi dobre (9/10).

Hra ma vela plusov ale rozpisem skor moje obavy a budem rad ked mi ich vyvratite :)
- Pause/play system som zatial moc nevyuzil okrem zacinania fightov a flaskovania, myslim ze v DAI je malo potrebny v DA2/DAO to bolo skoro "nutne" pre dobry suboj.
- trochu som strateny v questoch (nijak vyznacene questy hlavnej linie a bokovky), bud sa robi v lokacii vsetko do radu alebo odhadom skakat po questoch ktore povazujeme za dolezite
- v hre/ na mape / v Questoch - proste niekde ingame vyznacena obtiaznost farebne/lvlom...(clovek si to vygugli ale pre zaciatocnika trochu neprehladne, nieco podobne ako v predchadazjucom bode)
- ako spominal "dexterav" itemy/loot dost obmedzeny - jedine co to vyvazuje je modifikacia itemov este neviem do akej miery

To by bolo asi vsetko, niesom nejaky nadsenec DA ale s radostou som si zahral starsie vydania a zahram si aj nasledujuce (ak budu).
Používateľov profilový obrázok
Kknightley
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: Ut 04. Dec, 2012, 18:01
Bydlisko: BA

Re: Dragon Age : Inqusition

Príspevok od používateľa Kknightley »

No s niektorými vecami musím fakt súhlasiť:

- looty su dosť naprd, autori stavili skôr asi na crafting systém. Človek sa teší, že mu z draka padne čosi super (sem tam aj padlo :) ale pri kraftení sa dá vyrobiť častokrát lepší item.

- pause/play systém mi neraz zachránil krk. Hlavne v počiatkoch hry, keď som sa ako mládenec prvýkrát vybral zabiť draka a dostával som slušnú nakladačku. Práve vďaka play pause som stihal oživovať svojich kumpánov keď už som nemal potiony. Inak je v rámci celej hry ten play/pause systém na dve veci. Na nič a na nič.

- questy/označenia, uff toto je orišok sám za seba. Tiež som bol spočiatku riadne zmätený. Hlavne keď som zistil že musím robiť tie "výpravy" aby sa mi odkrývali určité lokácie na niektorých mapách. Keď som však nato prišiel, ako to funguje, bol som vytešený že sa do danej lokácie môžem vrátiť a zavraždiť nejakých zmrdov. Inak je to fakt nafigu že človek nevie kam sa vyberie. Sám som s tým mal spočiatku problém. Niektoré lokácie sú ale označené odporúčaným levelom ak si príliš nízky level. Koniec koncov, asi sa mi počas hrania ani nestalo aby som rišiel nejak level nepriateľa. Pri troche taktizovani nemaš problem zabiť takmer čokoľvek. To je celkom fajn :) Mnohokrát sa mi stalo, že som zaútočil na zopár levelov vyššie monštrum a zistil som to len vtedy keď som chytil ako tank pecku za pol HP dole...

A čo mňa osobne naozaj solidne štvalo je jazda koňom / prekážky a celkovo šplhanie na niektore miesta. Mal som chuť to niekoľkokrát vypnúť kvoli tomu na akých miestach sa mi v teréne postava zasekávala... sešteno podtrženo preto som dal 9/10 :D
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Dragon Age : Inqusition

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Dnes na Games.cz to vyhlasovali aj citatelia ako hru roka
http://games.tiscali.cz/tema/best-of-20 ... oku-247744

inak mam otazku..ja sa na tu hru len chystam.. zaujima ma hlavne anglictina..je normalna spisovna,alebo zas nejaky fantasy slang ?
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Dragon Age : Inquisition

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Tak zatial mam z toho dobry pocit. Jedine co mi trochu robi problem je crafting. Obcas nieco vyrobim a nemam to kam vlozit. Konkretne vyrobil som si lepsiu rukovat pre mec,ale neviem ho pripojit k mecu co ma Cassandra. Asi je ten jej mec neugradovatelny :rolleyes:

Inak som prekvapeny ako pekne mi to ide na mojom starom pc. Jedine negativum je,ze sa to dlho nacitava..asi to bude tym,ze mam malo ram.
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Dragon Age : Inquisition

Príspevok od používateľa dexterav »

sú aj neupgradovateľné ale hlavne treba dávať pozor čo sa dá kam dať
rukoväť na 2 ručák nedáš na dýku atd :)
takisto zlepšenie na žažký pancier nedáš na mágov ľahký
tiež niektoré výrobky sú iba konkrétne pre teba a iné postavy to použiť nemôžu
načítava sa to pomaly asi každému :D
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Dragon Age : Inquisition

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

ale tie upgrady nemaju v popise kam pasuju prave

hej,pomaly je ale relativny pojem :D
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Dragon Age : Inquisition

Príspevok od používateľa dexterav »

majú a nemajú, ked klikneš pri výrobe na určitý druh zbrane tak tie upgrade budú iba pre ten druh zbrane
čiže upgrade pre dýky sa zobrazia iba pod dýkami
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Dragon Age : Inquisition

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

no jo,ale pri vyrobe upgradu nejak neviem na co to bude :D
Používateľov profilový obrázok
Kknightley
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: Ut 04. Dec, 2012, 18:01
Bydlisko: BA

Re: Dragon Age : Inquisition

Príspevok od používateľa Kknightley »

Máš to tam vždy napísané či je to grip alebo niečo iné ... podľa toho vieš či sa jedná o rukoväť a pod. A tie upgrady sa dajú aj prezrieť čo vlastne vyrabaš sa ti zobrazi. Len neviem takto z hlavy kde to tam je už
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Dragon Age : Inquisition

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

ano rukovat pise..ale na co rukovat mi uz nepise
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Dragon Age : Inquisition

Príspevok od používateľa dexterav »

ked klikneš na 1 ručný meč zobrazia sa iba rukoväte na 1 ručné meče :)
ak som to pochopil kde je problém
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Dragon Age : Inquisition

Príspevok od používateľa loleqboleq »

odporúčam skúsiť GemFX...už pár dní s tým pracujem a je to famózne...aspoň mne to maximálne vyhovuje, no ja som na jemný obraz :laugh:
ak chcete, tak tu máte presne, čo mám ja
https://drive.google.com/file/d/0B9ComM ... sp=sharing
respektíve priamo link na download
https://docs.google.com/uc?export=downl ... UNfOXJ6bjg

mimochodom...hra má perfektný soundtrack...
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Hry a problémy s nimi"