Cas na nakup pc - EUR/USD kurz a cena

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Ferko12
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Ne 01. Feb, 2009, 14:00

Cas na nakup pc - EUR/USD kurz a cena

Príspevok od používateľa Ferko12 »

Zdravim, mal som v plane kupovat nove pc v tomto lete (mala to byt odmena za statnice...) ale pri pohladne na rastuci dolar a vplyv na ceny komponentov zacinam byt na pochybach. Rad by som sa teda poradil ci by sa oplatilo kupit PC (stolny, na multimedia, hry v cene okolo 600-700 €).
Konkretne ci sa oplati kupit teraz alebo rozdiel v cenach uz nebude taky zasadny? Prip pride daka novinka na poli niektorych komponentov(CPU, GPU,...) ktora by mohla zamiesat cenami do juna?

Dik za nazory
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Cas na nakup pc - EUR/USD kurz a cena

Príspevok od používateľa dendroid »

Podľa môjho názoru sa nad tým neoplatí veľmi špekulovať. Do júna je ďaleko, ktovie, ako sa dovtedy vyvinie kurz euro/dolár.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Cas na nakup pc - EUR/USD kurz a cena

Príspevok od používateľa Leon »

Kľudne počkaj do júna, dolár už vyššie nepôjde a euro po 1.000 neklesne. Už to takto chvíľu ostane, že bude dolár 1:1.
Používateľov profilový obrázok
dargy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1579
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Cas na nakup pc - EUR/USD kurz a cena

Príspevok od používateľa dargy »

No ja by som také isté vyhlásenia nedával. Sú experti, ktorí predpokladajú aj 0,85 ze klesne. Napr. v januári som robil upgrade, ak teraz porovnám, len cpu a doska a rozdiel 50€ na cene a to som práve preto urýchlil nákup (€/$) a vidím, že som urobil dobre. Ale už teraz je neskoro, a naspäť to tak skoro nepôjde, takže si myslím, že je to už jedno.
ZDROJ: Seasonic G Series 550W GOLD MB: ASUS TUF Gaming B550-PLUS WI-FI II CPU: Ryzen 5 5600@4,6 GHz cooled by NOCTUA NH-U12F RAM: 2x8 GB Crucial Ballistix Black 3600MHz cl16 VGA: Sapphire Pulse RX 5700 8 GB + 2x Noctua NF-A12x15 Chromax PWM HDD: Samsung SSD 860 EVO 500GB + Kingstone SSD Now 64GB + 1TB WD Caviar Blue WD10EALS SOUND: Asus Xonar DX MONITOR: 34" LG 34UM68 DRIVING WHEEL: Logitech G25 RECEIVER: KINO: Yamaha RX-V557 + CANTON set 5.0 GLE series + subwoofer VELODYNE VX-10 STEREO: ONKYO A-5VL + Tannoy M1 HEADPHONES: Superlux HD330, Focal Sphear, Soundmagic e50 + LG V30 TV: Plazma P50X60 R.I.P. now TX-P50UT50
Gumkac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1979
Dátum registrácie: Pi 10. Feb, 2012, 17:01
Bydlisko: bratislava - DL

Re: Cas na nakup pc - EUR/USD kurz a cena

Príspevok od používateľa Gumkac »

ale zas maju vyjst nove cpu a gpu, takze ceny mozno zlezu, ale to minimalne, skor ze si kupis daco aktualne. ci tie intely este stale idu posuvat vydanie? :rolleyes:
Intel i5 13600K + Noctua NH-D14 | ASUS TUF Z690 | ASUS TUF RTX 3070 Ti O8G | 32GB 3600Mhz Kingston | Corsair HX750i | Samsung 980 pro 1TB + 970 evo plus 1TB | NZXT H7 flow | 5x 140mm arctic
LG UltraGear 27GP850-B / Dell U3417W | Logitech G700s + Devis Control | Logitech G915 Tactile | Lenovo T490
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Cas na nakup pc - EUR/USD kurz a cena

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Kľudne počkaj do júna, dolár už vyššie nepôjde a euro po 1.000 neklesne. Už to takto chvíľu ostane, že bude dolár 1:1.

odkedy mas vestecku gulu a stroj casu ? Nevedel by si mi nahodou prosim ta pozriet, ktore akcie mam kupit (to znamena ze sa prudko zhodnotia oproti dnesnemu stavu) ?

Uplne kludne sa moze stat ze bude euro dva dolare alebo naopak, aby dve eura boli dolar. Alebo aj sedem.

Prosim ta posli tvoj zivotopis do J&T, budu mat z teba radost. Potrebuju analytikov a mam dojem ze vestca s garantovanou predpovedou buducnosti v pohode zamestna hociaky burzovy subjekt.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Cas na nakup pc - EUR/USD kurz a cena

Príspevok od používateľa Leon »

Aby bol euro 2 dolára, tak to by musel vyskočiť kurz dvojnásobne,... a aby to bolo naopak, tak by musel kurz klesnúť dvojnásobne momentálnej hodnoty, a zo znamená, žeby američania dostávali eurá zadarmo, keďže by to bolo 1:0. To nehovorím o somarine, čo si sem trepol s tými siedmymi, to by pri zmene dostávali k eurám ešte aj doláre :D :D Stačí sa pozrieť na graf, za posledných 16 rokov sa nič podobné nestalo. Čiže moja veštecká guľa je určite presnejšia než tvoje nonsensy čo tu píšeš.

Obrázok

To, že savyznáš troška do SSD diskov ešte neznamená, že si všadesrajko do všetkého, a nabudúce keď budeš chcieť byť silno-mocno vtipný tak pamätaj, že netreba to preháňať, lebo zo seba robíš len hlupáka, tak prosím Ťa ostaň pri SSD diskoch.

btw tu máš tie akcie, ktoré sa oplatí kúpiť na tento rok ;) http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... =10&t=5127

Návrat na "Nákupná poradňa"