Vodné chladenie - základy a komponenty

Všetko o vodnom chladení a riešenie problémov ...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Vodné chladenie - základy a komponenty

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Kupuješ podla toho ako pažravý CPU budeš mať, pažravý sa bude hriať...

nielen podla toho - Aurel spravne napisal ze bedna ktoru ma diktuje co si moze kupit. Darmo si kupi 420mm vodnika lebo ma procesor XYZ ked mu do bedne nevojde... takisto ked ma bednicku s 280mm priestorom tak si nemoze kupit 360mm vodnika.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6627
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Vodné chladenie - základy a komponenty

Príspevok od používateľa hawkeye »

Nic v zlom ale ak nevies co je radiator tak by som do vodneho ani nesiel. V tvojom pripade by som volil max AiO
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
Kraken11
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 66
Dátum registrácie: So 12. Feb, 2022, 15:44

Re: Vodné chladenie - základy a komponenty

Príspevok od používateľa Kraken11 »

Cus,

Ja by som povedal ze vodne chladenie je len ozaj pre vykonne HW konfiguracie ktore naozaj moc topia no a pre fajnsmekrov ale mam pocit ze dotycny nema pc za x tisic € a nechce utapat dalsich x stovak € na vodnika ale ak mam dat nejake doporucenie tak by som sa beznym AIO uplne vyhol pretoze ten chladiaci ucinok nie je o nic lepsi ako poriadny tower na vzduchu.Nech si radsej na cpu kupi robustny vzduchovy chladic co ma 2 fany a zaisti v bedni dobry air-flow pripadne nech napise aku pc zostavu ma a sme doma :good:

Návrat na "Vodné chladenie"