Super nekvalitná oprava

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4071
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Super nekvalitná oprava

Príspevok od používateľa pepkopav »

Ahoj.
Chcem sa s vami podelit o moj dnesny zazitok...poobede mi z opravy dosiel nb. Lenovo Thinkpad edge E330.Potesil som sa,konecne nebudem musiet poziciavat manzelke do Rakuska moj pracovny...otvorim krabicu vyberiem nb a hned pocujem jemnucke hrkanie ako ked je niekde v nb ulomeny kusok plastu.Tak som skusil trochu zatriast a kusky tam boli 2.No super...otvorim nb kusky hladam a naozaj tam boli...tak uz som zacal kontrolovat cely nb co este najdem..vo vnutri vsetko ok,tak idem skusit ci su riadne dotiahnute vsetky srobiky...a 2 srobiky zo 4 ktore drzia panty sa mi len zlahka otacali,nedale sa ani dotiahnut ani povolit...tak som zobral lekarsku pinzetu a pomaly som krutil a tahal...ked bol srobik vom tak tam kuknem a namesto zakladnicky so zavitom na mna zivala len diera...sikovny technik to odtrhol a aby zamaskoval dierku supol tam trochu sirsi srobik..na druhej strane to iste... :facepalm: ..potom som kontroloval hardver,menili mb a disk som im nedal..zalozim,nb isiel ako ma hned bez problemov...skusil som zavolat zene cez skype a hned mi hovori zi mi skoro nic nerozumie ze to chrapsti...zoberiem druhy nb tam vsetko ok...nasraty som bol taky ze keby ze je tu ten kvazi technik tak mu ruky dolamem aby uz s prepacenim nic nedojebal...
takze takto dopadla zarucna oprava s vymenou mb...robila to firma MARSANN IT sro z Blavy...v pondelok akurat idem do Viedne pre zenu,tak uvidia co este nevideli,zastavim sa tam a pozdravim technika Andreja... :furious:

dufam ze si toto ludia precitaju a nedaju tam nb aby nedopadli ako ja...v obchode kde som ho kupil budem ziadat odstupenie od zmluvy s vratenim penazi,nech to oni s tou firmou riesia..viem ze to asi neprejde,poradim sa este s mojim pravnikom..

tak prajem pekny vecer...
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Super nekvalitná oprava

Príspevok od používateľa spencer »

nepríjemná skúsenosť pokiaľ tej firme ide o dobre meno mali by teba ako svojho zakaznika odškodniť keďže im to môže priniesť menšie naklady ako poťahovačky alebo tou šírena nedobra reklama to by chcelo povedať asi .
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4071
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Super nekvalitná oprava

Príspevok od používateľa pepkopav »

už som vychladol a poradil sa s právnikom..v utorok ide so mnou do obchodu kde som ho kúpil,pozná sa s majitelom,tak to asi vyriešime výmenou a oni to budú riešiť s opravármi..už mám vybratý Zenbook..doplatím 100€ a žena bude spokojná..
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
Používateľov profilový obrázok
Famous
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1490
Dátum registrácie: Ut 14. Sep, 2010, 20:24
Bydlisko: HC

Re: Super nekvalitná oprava

Príspevok od používateľa Famous »

No to zamrzi, urcite chod tam spravit trochu vietor. Nie je mozne, aby ako zarucny servis takto "opravovali" notebooky. Nakopat doprdele takych ludi, co viac nieco pokazia ako opravia. A to si hovoria odbornici. Aj ked na druhu stranu, kazdemu sa obcas pritrafi.

Kamarat daval tiez ntb na RMA, neviem uz kde to posielal, a ked mu dosiel, vsetko islo, len vnutri nieco chodilo, predpoklad bol srob/tiez ulomok plastu. Nejak mu to bolo jedno, ked vsetko slapalo ako malo, az raz zistil, ze ked ten neidentifikovatelny objekt posunie na urcity kraj, tak sa ntb sam vypne. Tak radsej som mu povedal, nech to vyberie, lebo si este nejak sikovne zoskratuje MB a moze si piskat. Bol to srob, ktory pri pochodovani po MB skratoval nieco a ntb sa radsej vypol. Sranda by bola, kebyze daco odpali na totalku.
Niektore servisy fakt :facepalm:
CPU: R9-5900X Cooler: Kraken X62 MB: x570 TUF PRO (Wi-Fi) GPU: RTX 3080 Ti Suprim X
RAM: GSkill 64GB 3600CL16 SSD OS: Corsair MP600 PRO XT 2TB
SSD: Micron 7400 PRO 3840BG, PNY CS3040 2TB, Kingston KC600 1TB PSU: Corsair HX1000 CASE: Fractal Torrent
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Super nekvalitná oprava

Príspevok od používateľa shajek »

žasnem a jásam, ako do prdele niekto toto môže pusiť z ruky ? ja to neviem pochopiť, nikdy som nič také nespravil a len myšlienka na to ma mrazí a ničí... fakt by som chcel vidieť toho človeka čo to pustí z ruky a nehambí sa za to ...
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4071
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Super nekvalitná oprava

Príspevok od používateľa pepkopav »

Dobrý deň.
Veľmi pekne Vám ďakujem,že mi niektorý z Vašich technikov zničil notebook.Bol u Vás cez NAY v oprave na výmenu základnej dosky.Mikrofón chrapští,v nb. niečo hrká a dva šróbiky,ktoré držia pánty sa len krútia,pochopiteľne nič nedržia.Takto si Vaša spoločnosť predstavuje odbornú opravu? SP: BA1501135 S pozdravom Váš zákazník.


Toto som im napísal na ich kontaktný mail.Som zvedavý,či niečo urobia alebo budú pštrosi.Dal som to aj na facebook,nech sa na mne zasmejú aký som blbý.
LENOVO UZ NIKDY..BEHOM ROKA 4 KRACHNUTE NB. KVOLI VYROBNYM CHYBAM
:wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
Používateľov profilový obrázok
nimh
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 626
Dátum registrácie: Ne 11. Apr, 2010, 12:03
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Super nekvalitná oprava

Príspevok od používateľa nimh »

moja osoba je zvedava ako to dopadne
CPU: AMD APU A10-6800K RAM: 4x4GB Kingston HyperX Beast 2133MHz MB: ASUS A88X-PRO SSD: SAMSUNG 850 PRO 1TB, HDD: WD RED spolu 12TB VGA: ASUS R9270X-DC2T-2GD5 PIECKA: SAMSUNG MONITOR: PHILIPS model 234E5, OS: Windows 10 64bit, UPS: APC ES-700
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4071
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Super nekvalitná oprava

Príspevok od používateľa pepkopav »

no zatial som dopadol len ja...rovno na hubu :facepalm: 5 rokov zo zivota dole,co som sa nasral...mam iny pripad...dcere blbol Spectre,tiez v zaruke..poslal som ho do SWISSu...doma bol za 10 dni,vsetko v perfektnom stave,navyse ho zvonka aj zvnutra perfektne vysistili..taky cisty nebol hadam ani novy...takze tak...
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
ujo MateSo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1980
Dátum registrácie: Št 24. Júl, 2008, 17:14
Bydlisko: Bratislava

Re: Super nekvalitná oprava

Príspevok od používateľa ujo MateSo »

ppk> nezastavam sa lenova, zatial som bol spokojny v MARSANN IT az na cas kedy bola na onsite oprava prevedena /ale to je vec logistiky lenova a dodavky nahradnych dielov/, v pondelok tam idem s 2ma kuskami :D cele je to o ludskom faktore... dement technik, rovnako prevedena oprava, asi mu to zosobnia :D Inak swiss by som az tak ne..., ja osobne by som tam neodniesol ani kolieskove korcule :wallbash: jedine onsite aj to treba usmernit technika nech to opravi na mieste, lebo niektore ich interne postupy...
a zo skusenosti, zamietnuta reklamacia s fotodokumentaciou rok starou asi z druheho notebooku, vymene diely ktore neboli v servisnom protokole, a pod...
PC> Asus X99-E WS, 5960x@4.7, 32GB/2400, 2xTitanX, Corsair ax1500i
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4071
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Super nekvalitná oprava

Príspevok od používateľa pepkopav »

iste cas opravy sa neda predpovedat dopredu..s vynimkou Dellu...ja na mojom velkom Delle pracujem,teraz ho ma manzelka a mna ide slak trafit na malej 4200vke..to ma okrem odfaknutej opravy najviac stve...ak nic poriadne nevybavim,zas tam pojde do opravy a zas 3 tyzdne nic...ze chrapci mikrofon,to sa mohlo stat aj pri preprave,videl som ako aj napr.DHL padli baliky...ale ten ostatok.. :?
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
obcanx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: Pi 12. Jún, 2015, 22:02

Re: Super nekvalitná oprava

Príspevok od používateľa obcanx »

nuz takto sa opravuju aj AUTA...
minimalne v Blave na panonskej ceste - Auto Palace Panónska s.r.o.
pol cm nedoliehanie povazuju za "normalne aj na novych autach"
rozdielny odtien laku rozoznatelny aj na FOTKE z mobilu povazuju za "normalne aj na novych autach"

skor by ma zaujimalo, ako by to bezny zakaznik riesil, keby nema znameho co sa pozna so sefom :) asi nijak..

PS: moj brat sa s lenovom sudi.. tiez som zvedavy ako to dopadne.. ja som s lenovo mal OK skusenost, az na PANTY

Návrat na "Debata o všetkom"