Zdroj 600w Problem

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
prcko966
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St 31. Dec, 2014, 16:26

Zdroj 600w Problem

Príspevok od používateľa prcko966 »

Zdravim chcem sa spytat jednu ves mam taky problem ze mam 600w zdroj crosair a mam grafiku ktora ma minimalne odporuceny zdroj 600w cize to mam na hranici gpu je gtx 780ti rog no a problem je taky ze hram hru a bud sa mi po chvili resetne komp alebo mi hra zamrzne alebo mi zamrzne a este na obraze naskocia take fragmenty alebo co to je take pixeli farebne grafiku som mal na reklamacii viac krat lebo som si myslel ze to je nou ale nebolo tak sa chcem spytat je to tym zdrojom?????? dakujuem
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8562
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Zdroj 600w Problem

Príspevok od používateľa shiro »

slaby zdroj moze sposobovat mrznutie ci restarty.
zvysok zostavy je aky? ak mas nejaky zeruci cpu, tak to nemusi zdroj stihat, ale nezda sa mi to. Zdroj mas aku modelovu radu? hod sem presne oznacenie.
Zostava co mam v podpise funguje na Corsair TX650W spolahlivo, aj ked grafika podla nvidie zerie o 100W menej. Ale pochybujem ze zdroj je nejak strasne vytazeny. Takze by to aj tebe malo slapat OK.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
prcko966
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St 31. Dec, 2014, 16:26

Re: Zdroj 600w Problem

Príspevok od používateľa prcko966 »

Procak mám i5-4690 3,5 až 3,9 ramky 8 gb Kingston 2400 frekvencia základná doska asus z97-pro gamer grafika gtx 780ti matrix Platinum 2 pevne disky 1,5 tb a zdroj crosair sc600 niaka gaming edicia a podotknem že teraz som menil ten procak ramky a základnú dosku a nepomohlo nič lebo ten problem je dlhodobý
prcko966
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St 31. Dec, 2014, 16:26

Re: Zdroj 600w Problem

Príspevok od používateľa prcko966 »

Opravujem sa zdroj je gs600
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Zdroj 600w Problem

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ale kdeby henta zostava vedela zozrat 600W... ani zdaleka sa tomu nepriblizuje.

http://www.geforce.com/hardware/desktop ... ifications
250W grafika

http://www.tomshardware.com/reviews/gef ... 63-15.html
http://www.anandtech.com/show/7492/the- ... -review/15

ta o 600W nepocula. Reset masiny sa kludne moze diat aj kvoli rozsypanemu windowsu, ovladacom, crashu antiviraku alebo cohokolvek co bezi v jadre windowsu teda ring0, proste je tam vela moznosti. Grafikou to urcite nebude, tu si uz mal vymenenu a rovnake problemy pretrvavaju.

Doporucenie na rychle akcie : natiahni a napal si memtest, nechaj prebehnut test pamati. Aspon tri-styri kompletne testy. Ries tok vzduchu v skrinke a prehrievanie komponent. Usporiadaj kable, pridaj za par eur ventilatory, vobec to nemusi byt nic drahe na otestovanie a mozno mas nejake rezervne len tak v sufliku, pripadne kamarati budu mat na dva-tri dni aby ti pozicali. Systemove krasne riesenia najdes aj na tomto fore. Natahovat vzduch spredu, vyfukavat von zozadu, proste prietah cez skrinku. Velmi si daj zalezat na osobitnom chladeni grafickej karty. Vyfukat tu co tam mas, mozno tam bude bordel.

Procesor pretaktovany nemas, to mozes riesit maximalne do momentu prepastovania (cert vie aku tam mas nekvalitnu pastu) a spriechodnenia ventilatora jeho chladica.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
prcko966
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St 31. Dec, 2014, 16:26

Re: Zdroj 600w Problem

Príspevok od používateľa prcko966 »

chlapci opisem vam situaci ktora trva vise pol roka vhrach mi to pada viskakuju mi tie pixeli sem tam artefakty ci ako sa to vola resetuje sa mi v teraz akurat ked som ho zapol nabehol mi windows a ako bola pracovna plocha tak aj tam mi to seklo naskocili tie artefakty a vyskocilo mi display driver stoped kernel mode a ked taketo problemi mam uz dlhsie tak som skusal vakt vsetko preskladal som celi pc v skrinke mam 3 velke vetraky pastu na procaku mam skusal som x windowsov skusal som x grafickych ovladacov takze taka je moja situacia jedine co mi ostalo stare je ten zdroj ten mam uz 2 roki a ta grafika ale ako som spominal grafika bola na reklamacii a ze slape v poriadku uz pol roka som poriadne nehral ziadnu hru lebo sa to proste neda
Používateľov profilový obrázok
Famous
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1490
Dátum registrácie: Ut 14. Sep, 2010, 20:24
Bydlisko: HC

Re: Zdroj 600w Problem

Príspevok od používateľa Famous »

U mna taktiez na desktope z popisu robilo podobne haluzoviny. Az na tie artefakty, tie som nemal. Nvidia driver has stopped and recovered blabla, popripade natvrdo freeze pri logu win alebo uz po nacitani plochy alebo len tak v browseri, randomy uplne, v hrach obcas tiez. Tak som dal vsetko na default clock, aby som vylucil nestabilny OC GPU/CPU. Nahodil nanovo nacisto ovladace na GPU, vycistil registre predtym. Nic, stale pretrvavalo.

Riesenie: Reinstall win, a vsetko odvtedy slape jak nove. Niejaky bordel som asi chytil alebo win si povedal, ze ho to nebavi a mrzol si z dlhej chvile...

//EDIT:Ale ked ty hovoris, ze si skusal viacero winov, tak neviem. Mozno nejaky cierny soft, ktory instalujes stale to sposobuje. Ja neviem napriklad video/music player, foto prehliadac, PS. Cracky mozu byt tiez zloba.
CPU: R9-5900X Cooler: Kraken X62 MB: x570 TUF PRO (Wi-Fi) GPU: RTX 3080 Ti Suprim X
RAM: GSkill 64GB 3600CL16 SSD OS: Corsair MP600 PRO XT 2TB
SSD: Micron 7400 PRO 3840BG, PNY CS3040 2TB, Kingston KC600 1TB PSU: Corsair HX1000 CASE: Fractal Torrent
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Zdroj 600w Problem

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> uz pol roka som poriadne nehral ziadnu hru lebo sa to proste neda

uf, to je bieda. Tak ako bolo povedane, rozhodne si nevyskusal vsetko. Ja by som proste nainstaloval Windows7, bez akychkolvek liekov (vies co myslim), do toho by som prdol maximalne ovladace na sietovku ak nie su vo windowse - a ktore si musis pripravit dopredu A NA INEJ MASINE ako tvojej sucasnej (keby nahodou sucasna bola zavirena !) a nainstaloval by som akurat najnovsi driver od Nvidie.

Disk by som totalne vycistil nejakym PDWIPE alebo KillDisk Console alebo podobnym programom. NEsmie tam zostat nic, ani master boot rekord, ani partition tabulka, totalne nic.

Windows, ethernet, Nvidia, updaty z LiveUpdate. Absolutne nic ine. Ziadny krek, nic. Ziadny iny program. Ani Winrar, ani FAR, absolutne nic. Ked to bude robit aj potom, mas niekde systematicky problem. Ale budes to vediet nabeton nepriestrelne. Samozrejme ze instalacny ISO image musis mat z nejakeho normalneho zdroja, nie stiahnuty z torrentov pretoze tam moze byt tiez zopar "zaujimavych veci" pribalenych. Rozhodne by som instaloval z inych zdrojov ako mas teraz.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22010
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Zdroj 600w Problem

Príspevok od používateľa dexterav »

ramky si skúsil? myslím že to je najrýchlejšie
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"