Desktop je mrtvy, nech zije Continuum

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
badyto

Desktop je mrtvy, nech zije Continuum

Príspevok od používateľa badyto »

Urcite ste uz postrehli pripravovanu funkcionalitu Continuum pre nove telefony od MS: http://www.cnet.com/news/microsoft-with ... e-your-pc/

Myslite si ze s poriadnym high-end telefonom s x86 2-4 jadrom, povedzme 3GB RAM by vedel plne nahradit desktop?
Samozrejme sa nebavim o specialnych ukonoch ako gaming, kompresia filmov, profi grafika a pod... Proste na take to domace zuvanie: internetovanie, filmy, office, a hlavne vsetky vase oblubene aplikacie, atd...

Ak sa mrknete na to video v linku vyssie plus co sa sa pise po internetoch - tak sa vsade pise nieco v style full PC like experience. No a to "like" mi hovori ze to asi ako desktop bude len tvarit... V pripade novych pripravovanych Lumii to bude viac-menej na nic kedze tam planuju dat ARM procaky, coz ma dost sklamalo... Ale snad pride nejaky novy kral s niecim takymto: http://www.intel.com/content/www/us/en/ ... ssors.html

Co si o tom myslite? Vedeli by ste nahradit svojho domaceho stolneho milacika niecim podobnym? Ja teda urcite ano :)
Myslim ze aj cena okolo 800e by nebola prekazka, ked si uvedomite ze vlastne zabijate 2 muchy jednou ranou.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Desktop je mrtvy, nech zije Continuum

Príspevok od používateľa Leon »

Otvorím článok, ktorý ma nabádať na nekonkurenčný Microsoft a tam video :
Why Apple's 'S' phones are the most innovative models
:hysterical:
.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Desktop je mrtvy, nech zije Continuum

Príspevok od používateľa mp3turbo »

na telefone dokaze "pracovat" alebo nahradit nim skutocny desktop/notebook len ten, kto nic poriadne v skutocnosti nerobi. Moze to byt aj plne Windows vsetko, proste MALILINKA plocha a nepouzitelne rozlisenie to zabiju. Nikdy to nebude porovnatelne s 24" monitorom a toboz nie so zostavou 39" 3840x2160 plus 30" 2560x1600 plus 24" 1920x1200 na ktorej slepicim tento prispevok.

Nevies si predstavit co to znamena pre PRODUKTIVITU. Ze si pozries na telefone tri internetove stranky a sracky na Fejsbuuku vobec neznamena ze "robis". Ze si tam dokazes otvorit excel s piatimi riadkami a siedmymi stlpcami aby si si zapisal kolko si dnes natankoval, neznamena ze "robis". Ani zdaleka. Ze dokazes vykrutit Skajpom babicku na vedeckej zakladni v Antarktide nic neznamena. Ze dokazes na Azete nahanat kuwwy neznamena ze takouto sprostostou ja dokazem nahradit skutocny pracovny nastroj. Ani stovky ludi okolo mna.

Velkost pracovnej plochy neoyebes (sorry, na hodinkach proste robit nemozes) kvoli mnozstvu informacii ktore viem zobrazit naraz a viem ich zobrazit KOMFORTNE. Viem ze cely narod klepe do telefonov v trolejbuse a houno ma to zaujima.

Za 800 ? Nebola by prekazka ? Fakt, za tie prachy mam notebook plus skoro aj 2x 24" alebo 2x 25" superwide monitor. Urcite 1x monitor tam vleze.

Sorry, za 800 telefon je totalna kravina. Za 800 Yoga tablet Robocop 11" je pre mna kravina takisto. Vobec nehovorim o tom co si spomenul : na 4jadrovom notebooku spustim aj Fotošop, aj nakreslim dom, aj zvirtualizujem 50 serverov v datacentre (ano, potrebujem to denno-denne).
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
badyto

Re: Desktop je mrtvy, nech zije Continuum

Príspevok od používateľa badyto »

mp3turbo: myslim ze si si celkom poriadne nepozrel to video alebo o com vlastne continuum je - ide o pripojenie externeho monitoru, kludne aj s 30" super-tiger-plus-wide rozlisenim + klavesnica a mys. Po pripojeni system detekuje toto pripojenie a prepne sa do "desktop" rezimu.

Edit: a k tomu procaku, Core M je x86 2-jadro s 4-threadmi. To je zasa ta druha linka.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Desktop je mrtvy, nech zije Continuum

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jaj tak, to som si fakt nepozrel. Uz ked vidim telefon a pracovat, tak mam krvave pred ocami :) aj tak to nebude nejake zuzo, a za tu cenu je to stale velmi drahe a menej vykonne a menej komfortne.

Ale dobre, beriem ten pocin - posuvajme sa dopredu, aj ked takymito malymi krockami. Semtam nieco nevyjde, semtam nieco nie je pre masy, v pohode, ved toto je sucast pokroku. Len si dovolim vyjadrit svoj nazor ze pozajtra nebudu vsetky desktopy minulostou.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
badyto

Re: Desktop je mrtvy, nech zije Continuum

Príspevok od používateľa badyto »

Fakt ze doby desktopu budu minulostou ani netvrdim. Ok, mozno ten napis je z dielne bulvarneho casopisu dokaze spliest ;) Ale co sa tyka do vykonu, tak mozem povedat ze momentalne mam v praci pravdepodobne menej vykonny PC, ako je ta moja predstava o super-vykonnom telefone (ja viem, zrovnavat nieco co nie je na trhu s niecim co existuje je kravina, ale myslim ze to nie je nic nerealisticke taky telefon, skor otazka casu... ). Mno a na tom menej vykonnom pc v kancli (ked uz sme sa zacali bavit co by som na tom robil) programujem informacne systemy v PHP pre vystavbu jadrovych elektrarni, takze take riadne monolity... Verim ze na takomto fone by som spustil AMP stack + Eclipse PDT.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7767
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Desktop je mrtvy, nech zije Continuum

Príspevok od používateľa LordKJ »

coreM vazne?
badyto

Re: Desktop je mrtvy, nech zije Continuum

Príspevok od používateľa badyto »

LorKJ: mozes trosku elaborovat na tvojej odpovedi? :D Myslis ze vykonovo to je nepostacujuce na nenarocne pouzivanie?

2 jadra, 4 thready, turbo na 3.1Ghz mi pride ako vyhovujuce, ale samozrejme neviem, este som to nevidel v praxi:
http://ark.intel.com/products/88199/Int ... o-3_10-GHz

Edit: BTW: http://www.neowin.net/news/intel-is-bri ... martphones
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Desktop je mrtvy, nech zije Continuum

Príspevok od používateľa HellAngel »

nepozeraj sa na cores, a frekvenciu.
podla mna je to nezmysel. za 800e, mam v pohode office PC a dobry telefon k tomu
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Desktop je mrtvy, nech zije Continuum

Príspevok od používateľa jergus »

v praci potrebujem na robotu dva monitori, doma si najdem cas tak obcas na zahranie assassins creed a telefon mi uplne postacuje nokia 3310 :laugh:
musel by som byt pohlavny ud aby som za nieco take dal prachy
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Desktop je mrtvy, nech zije Continuum

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Pani ale ved badyto zdielal myslienku teraz tuy vsetci hadzete extremy.

Taktiez neuznavam mobilne PC vid intel stick atd. vo velkosti USB lebo to proste dnes este nestaci.

Ale eventualne to tu bude, ci uz vo forme mobilu (dobry napad, naco mat mobil a aj prenosny pocitac ked to mas v jednom) alebo inak.

Zaciatok fajn, a predstav si takeho obchodneho zastupcu. ma svoje grafy a prezentacie, inu robotu nikdy nerobi a nebude robit. pripoji telefon na pocitaxc premietacku hocico ine a sup ide na to.
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2236
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Desktop je mrtvy, nech zije Continuum

Príspevok od používateľa _Mato_ »

HellAngel napísal:podla mna je to nezmysel. za 800e, mam v pohode office PC a dobry telefon k tomu
A samozrejme office pc si zoberies so sebou na nejaku poradu alebo prezentaciu. Ano, su tu notebooky a tablety, ale telefon jednoducho strcis do vrecka a ides. Neocakavam od toho samozrejme nahradu desktopu/notebooku, ale ako doplnok to bude fajn.

Urcite je to vacsia inovacia, ako milion jadier v procesore a zahnuty displej.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Desktop je mrtvy, nech zije Continuum

Príspevok od používateľa HellAngel »

ano, a na porade budem posuvat mobil, nech si vsetci pozru graf v excely na uhlopriecke 5 palcov. Na toto su super ultrabooky, male, lahke, prenosne. A to nevravim o Multitask-ingu. Nie, mobil proste nie. Mobil pouzivam ako pomocnika, nie ako nahradu. Nevravim ze v krizovej situacii neupravim tabulku alebo podobne, ale to je uz extrem. Nezavrhujem tuto myslienku, v nejakej obdobnej forme to uz je aj dnes, a ano je to pekne v scifi filmoch ze drzia nejaky tablet a na tom vypocitaju presny cas slnecnejerupcie o 1000 rokov, ale este musia toho hodne zvladnut, aby mobil, vytisol PC/NB
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13794
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Desktop je mrtvy, nech zije Continuum

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Kto povedal ze nove lumie s continuum bude za 800€ ? hlupost..

Ja tomuto pocinu velmi fandim..

Predsavujem si to asi takto : Pridem domov,pridem k stolu na ktorom je monitor,klaveska a myska..vlozim fon fo dokovacej stanice/hubu a voala , mam PC

Problem zatial je,ze na toto su protrebne univerzalne aplikacie,a tych je zatial malo..office sa tak zatial tvari a aj default appky od MS.

Presne o tomto Win 10 je. Zjednotenie
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2236
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Desktop je mrtvy, nech zije Continuum

Príspevok od používateľa _Mato_ »

HellAngel napísal:ano, a na porade budem posuvat mobil, nech si vsetci pozru graf v excely na uhlopriecke 5 palcov.
Zjavne si nepochopil hlavnu myslienku. Mobil pripojis cez dokovaciu stanicu alebo bluetooth na projektor/monitor a mozes prezentovat na platne/velkej obrazovke.

When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.

Návrat na "Debata o všetkom"