Výber grafickej karty

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
SoulDaemon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2009, 18:48

Výber grafickej karty

Príspevok od používateľa SoulDaemon »

Zdravím,

mám tak trochu dilemu pri výbere grafiky. Ide o Geforce GTX 970. Výber som zúžil na tieto 2:

https://www.alza.sk/msi-gtx-970-gaming- ... d=18855278
https://www.alza.sk/gigabyte-gtx-970-g1 ... d=18855278

Jediný problém, ktorý vlastne mám, sa týka pišťania cievok. Normálne by bola jasná voľba tá MSI verzia, ale keď som prehrabal články a fóra na nete, tak s tým má ohromne veľa ľudí problém. Preto sa pýtam, aké máte s týmito verziami od MSI a Geforce skúsenosti. Geforce verzia bude samozrejme vďaka tým 3 chladičom hlučnejšia, to je mi jasné, ale ak by tam nebol problém s cievkami, tak by mi to nevadilo.

PS: Dočítal som sa tiež, že spomínaný problém môže byť spôsobený aj nekvalitným zdrojom. O mojom (XFX TS Series P1-550G-TS3X - 550W) si myslím, že je kvalitný dosť, ale či už to tak naozaj je...

Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
BiFino
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1803
Dátum registrácie: So 19. Jan, 2013, 18:24
Bydlisko: Bratislava

Re: Výber grafickej karty

Príspevok od používateľa BiFino »

Mal som možnosť vyskúšať 3 karty MSI 970 gaming 4G a všetky pískali, ale to pískanie je počuteľné iba keď máš ucho priamo pri grafike. Takže to nie je nič hrozné. Ak by si chytil nejaký fakt zlý kus tak ho do 14 dní vrátiš. Druhou možnosťou je ešte pouvažovať nad kartou od AMD napr.: SAPPHIRE R9 390 TRI-X NITRO OC https://www.alza.sk/sapphire-r9-390-tri ... d=18856184
Spoiler: ukázať
CPU: AMD RYZEN 9 5900X
MB: ASUS ROG CROSSHAIR VIII DARK HERO
RAM: G.SKILL F4-4000C19D-32GTZKK @ 3800 MHz CL16
VGA: ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING 10G
SSD: Samsung 970 PRO 512 GB
SSD 2: Samsung 960 EVO 1 TB
SSD 3: HDD: 2x 4 TB Samsung 870 EVO raid0
PSU: Seasonic Prime Ultra 850 W Titanium
Case: Fractal Design Define 7 Black – TG + 6x Noiseblocker NB-eLoop Fan B14-PS Black Edition
CPU cooler: Be quiet! DARK ROCK PRO 4
Monitor: LG 34GN850
Myš: Logitech G Pro Wireless
Klávesnica: Fnatic RUSH Pro Silent, Red MX Cherry Switches
Podložka: SteelSeries QcK Edge, XL
DAC: SMSL M3
Slúchadlá: Beyerdynamic MMX-300 2. Generation
SoulDaemon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2009, 18:48

Re: Výber grafickej karty

Príspevok od používateľa SoulDaemon »

BiFino napísal:Mal som možnosť vyskúšať 3 karty MSI 970 gaming 4G a všetky pískali, ale to pískanie je počuteľné iba keď máš ucho priamo pri grafike. Takže to nie je nič hrozné. Ak by si chytil nejaký fakt zlý kus tak ho do 14 dní vrátiš. Druhou možnosťou je ešte pouvažovať nad kartou od AMD napr.: SAPPHIRE R9 390 TRI-X NITRO OC https://www.alza.sk/sapphire-r9-390-tri ... d=18856184
Tak po tejto odpovedi sa mi do tej MSi fakt nechcce. Šanca, že by som chytil dáky dobrý kus síce je, ale aj tak. Uvidíme no, skúsim zjavne ten Gigabyte. Je síce dlhšia, ale do bedne mi vojde v pohode.
Ešte k tej AMD. Dobrá grafika, ale veľa žere + musel by som aj meniť zdroj. A celkovo AMD grafiku zatiaľ veľmi nechcem, aj keď nič také proti nim zas nemám.

Každopádne vďaka za odpoveď.
matúš
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 87
Dátum registrácie: So 20. Sep, 2014, 11:28

Re: Výber grafickej karty

Príspevok od používateľa matúš »

Gtx 970 pískajú všetky. Najhlasnejšie sú gainward, palit, vanilla zotac a všetky karty s referenčnou PCB. Zotac omega a extreme pískajú najmenej resp. takmer vôbec, čo môžem potvrdiť aj z vlastnej skúsenosti. Zároveň však platí že jednotlivé vzorky v rámci modelu sa značne líšia. Karty najviac pískajú pri výsokých (rozumej trojciferných) fps a vsync môže pomôcť.

Taká bola aspoň situácia pri uvedení na trh, keď bolo najviac recenzii a keď bol veľký dopyt po kartách, takže si predajcovia mohli dovoliť posúvať pískajúce vzorky od zákazníka k zákazníkovi. Medzičasom sa objavilo aj zopár nových modelov a niektorí výrobcovia potichúčky uviedli nové revidované PCB, ktoré možno práve to pískanie riešia.
Gaming: i5-4570, Asus GTX 970 mini, AsRock H87m-ITX, Samsung 850 Pro 256 Gb SSD, Projektor Optoma GT1080
Notebook: Clevo P156SM-A, i7-4810MQ, GTX 880m
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Výber grafickej karty

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Mne tu grafku taha 520W zdroj.AKe mas cpu ? Ak ale chystas OC cpu a gpu,tak sa lepsi zdroj zide

inak k piskaniu..karty vseobecne v hrach nepiskaju..piskaju skor v menu hry atd..tj pri velmi vysokych fps..
takto sa mi to dialo pred 10 rokmi a deje aj dnes..s tym nic neurobis..
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Výber grafickej karty

Príspevok od používateľa Asnod »

970 piskaju aj pri 30 fps. Na nejakom nemeckom webe su nahrate aj videa s typom piskania a hlucnosti v Heaven benchmarku, staci sa poobzerat. Priprav si k 970 aj nutnost win 10+ 8+gb ram.
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
SoulDaemon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2009, 18:48

Re: Výber grafickej karty

Príspevok od používateľa SoulDaemon »

Dnes som už objednal tu Gigabyte nakoniec. Medzi tými 970-kami veľmi aj tak nenavyberám. Uvidíme aký chytím kus.
matúš napísal:Gtx 970 pískajú všetky. Najhlasnejšie sú gainward, palit, vanilla zotac a všetky karty s referenčnou PCB. Zotac omega a extreme pískajú najmenej resp. takmer vôbec, čo môžem potvrdiť aj z vlastnej skúsenosti. Zároveň však platí že jednotlivé vzorky v rámci modelu sa značne líšia. Karty najviac pískajú pri výsokých (rozumej trojciferných) fps a vsync môže pomôcť.

Taká bola aspoň situácia pri uvedení na trh, keď bolo najviac recenzii a keď bol veľký dopyt po kartách, takže si predajcovia mohli dovoliť posúvať pískajúce vzorky od zákazníka k zákazníkovi. Medzičasom sa objavilo aj zopár nových modelov a niektorí výrobcovia potichúčky uviedli nové revidované PCB, ktoré možno práve to pískanie riešia.
O trojciferných FPS ani nerozmýšľam. V-Sync-om som to aj mal v pláne riešiť. V-Sync a 60 FPS je u mňa úplne v pohode. Toto by už mala byť inak aj novšia revízia tej grafiky, tak uvidím ako s tým pískaním.
Per napísal:Mne tu grafku taha 520W zdroj.AKe mas cpu ? Ak ale chystas OC cpu a gpu,tak sa lepsi zdroj zide
Procesor mám Intel® Core i7-4790K, bez taktovania a grafiku tiež nebudem taktovať, čiže ten môj 550W zdroj (XFX TS Series P1-550G-TS3X - 550W) by mal byť OK.
Asnod napísal:970 piskaju aj pri 30 fps. Na nejakom nemeckom webe su nahrate aj videa s typom piskania a hlucnosti v Heaven benchmarku, staci sa poobzerat. Priprav si k 970 aj nutnost win 10+ 8+gb ram.
Čo sa týka inak Windows 10, tak to určite nie. Tých pár FPS, čo by mi možno pridal, mi za to nestojí. Kým sa Microsoft nespamätá z toho čo robí (sa tak skoro asi nedočkám :(), tak ostávam na Windows 7.

To by bolo asi tak všetko. Vďaka všetkým za odpovede. Potom napíšem či to teda píska, alebo nie.

Vďaka
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Výber grafickej karty

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

na 970 urcite bude tvoj zdroj ok..ja som pisal o 390

iank kasli na vsync..ovladac geforce nema fps cap ? na radeone to mam
SoulDaemon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2009, 18:48

Re: Výber grafickej karty

Príspevok od používateľa SoulDaemon »

Per napísal:na 970 urcite bude tvoj zdroj ok..ja som pisal o 390

iank kasli na vsync..ovladac geforce nema fps cap ? na radeone to mam
V Nvidia driveroch priamo FPS cap nie je, ale dá sa to riešiť cez Nvidia Inspector, alebo RivaTuner.
Používateľov profilový obrázok
BiFino
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1803
Dátum registrácie: So 19. Jan, 2013, 18:24
Bydlisko: Bratislava

Re: Výber grafickej karty

Príspevok od používateľa BiFino »

Ja ešte k tomu pískaniu dodám, že to naozaj nie je nič strašného. To cvrlikanie počujem len keď mám otvorenú bedňu a ucho pri grafike. Ak si sa rozhodol pre Gigabyte tak tam tiež môžeš dať módnutý bios aby mali fany menej RPM.
Spoiler: ukázať
CPU: AMD RYZEN 9 5900X
MB: ASUS ROG CROSSHAIR VIII DARK HERO
RAM: G.SKILL F4-4000C19D-32GTZKK @ 3800 MHz CL16
VGA: ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING 10G
SSD: Samsung 970 PRO 512 GB
SSD 2: Samsung 960 EVO 1 TB
SSD 3: HDD: 2x 4 TB Samsung 870 EVO raid0
PSU: Seasonic Prime Ultra 850 W Titanium
Case: Fractal Design Define 7 Black – TG + 6x Noiseblocker NB-eLoop Fan B14-PS Black Edition
CPU cooler: Be quiet! DARK ROCK PRO 4
Monitor: LG 34GN850
Myš: Logitech G Pro Wireless
Klávesnica: Fnatic RUSH Pro Silent, Red MX Cherry Switches
Podložka: SteelSeries QcK Edge, XL
DAC: SMSL M3
Slúchadlá: Beyerdynamic MMX-300 2. Generation
SoulDaemon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2009, 18:48

Re: Výber grafickej karty

Príspevok od používateľa SoulDaemon »

Dnes mi to teda prišlo. Pekne som všetko vyčistil od prachu, upravil trochu kabeláž, lebo tá karta je teda fakt riadne dlhá, a založil. Výsledok?
Zatiaľ som na tom hral len chvíľu Witchera 3 na Ultra nastaveniach, ale pískanie od cievok som teda nepočul totálne žiadne. Ani tie 3 ventilátory nie je dáko extra teda počuť a tie teploty sú až neuveriteľne dobré (26°C v Idle a 61°C v záťaži). Zatiaľ totálna spokojnosť.

Jedná sa teda o GIGABYTE GTX 970 G1 Gaming 4GB, revision 1.1
Kupované z Alza.sk: https://www.alza.sk/gigabyte-gtx-970-g1 ... d=18855278
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Výber grafickej karty

Príspevok od používateľa Asnod »

Az na to ze s win10 sa vyhnes prepadom fps sposobenym 3.5gb+512mb, oddialis problem. Takze je zo nutnost a stoji to za to.
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
BiFino
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1803
Dátum registrácie: So 19. Jan, 2013, 18:24
Bydlisko: Bratislava

Re: Výber grafickej karty

Príspevok od používateľa BiFino »

Asnod má pravdu s WIN 10 tu si môžeš prečítať o správe pamäti http://www.svethardware.cz/recenze-wind ... arty/41026
Spoiler: ukázať
CPU: AMD RYZEN 9 5900X
MB: ASUS ROG CROSSHAIR VIII DARK HERO
RAM: G.SKILL F4-4000C19D-32GTZKK @ 3800 MHz CL16
VGA: ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING 10G
SSD: Samsung 970 PRO 512 GB
SSD 2: Samsung 960 EVO 1 TB
SSD 3: HDD: 2x 4 TB Samsung 870 EVO raid0
PSU: Seasonic Prime Ultra 850 W Titanium
Case: Fractal Design Define 7 Black – TG + 6x Noiseblocker NB-eLoop Fan B14-PS Black Edition
CPU cooler: Be quiet! DARK ROCK PRO 4
Monitor: LG 34GN850
Myš: Logitech G Pro Wireless
Klávesnica: Fnatic RUSH Pro Silent, Red MX Cherry Switches
Podložka: SteelSeries QcK Edge, XL
DAC: SMSL M3
Slúchadlá: Beyerdynamic MMX-300 2. Generation
Scootie
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 36
Dátum registrácie: So 19. Feb, 2011, 23:18

Re: Výber grafickej karty

Príspevok od používateľa Scootie »

A v akych hrach pri akom rozliseni su tie prepady? Nejake dokazy?
CPU: i5 4690k @4,7ghz 1,3v, CPU COOLER: Scythe mugen 4, MB: Asus maximus VII ranger, GPU: MSI 970 gaming OC 1500/8000 1,25v, RAM: Adata 2x2gb 1600mhz cl9 + OCZ 2x2gb 1600mhz cl9, HDD: Samsung SSD 830 120gb + wdc 2tb 7200ot, PSU: Corsair cx500, CASE: Fractal define R4, ZVUK: Asus xonar ds + logitech z906, Fiio e09k + AKG 240mkII
Používateľov profilový obrázok
BiFino
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1803
Dátum registrácie: So 19. Jan, 2013, 18:24
Bydlisko: Bratislava

Re: Výber grafickej karty

Príspevok od používateľa BiFino »

Ak hra spotrebuje viac ako 3,5 GB tak nastavajú prepady vo výkone, lebo tá zvyšná pamäť pracuje omnoho pomalšie, ale ak máš WIN 10 tak sa tomu môžeš vyhnúť.
Spoiler: ukázať
CPU: AMD RYZEN 9 5900X
MB: ASUS ROG CROSSHAIR VIII DARK HERO
RAM: G.SKILL F4-4000C19D-32GTZKK @ 3800 MHz CL16
VGA: ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING 10G
SSD: Samsung 970 PRO 512 GB
SSD 2: Samsung 960 EVO 1 TB
SSD 3: HDD: 2x 4 TB Samsung 870 EVO raid0
PSU: Seasonic Prime Ultra 850 W Titanium
Case: Fractal Design Define 7 Black – TG + 6x Noiseblocker NB-eLoop Fan B14-PS Black Edition
CPU cooler: Be quiet! DARK ROCK PRO 4
Monitor: LG 34GN850
Myš: Logitech G Pro Wireless
Klávesnica: Fnatic RUSH Pro Silent, Red MX Cherry Switches
Podložka: SteelSeries QcK Edge, XL
DAC: SMSL M3
Slúchadlá: Beyerdynamic MMX-300 2. Generation

Návrat na "Nákupná poradňa"