Kupa novej PC zostavy

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Slavka7
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: So 10. Sep, 2011, 13:44
Bydlisko: hlohovec

Kupa novej PC zostavy

Príspevok od používateľa Slavka7 »

Ahoj po dlhsej dobe prisiel cas na novu zostavu. Chcel by som poradit ohladne soketu ramiek atd...Nepotrebujem celu case len komponenty ako MB, CPU, SSD, RAM, mozno grafika. Pre lepsie info momentalne mam: MB: asus P5Q Deluxe, GPU: nvidia 470 GTX, ramky: ddr2 8gb corsair dominator 1066mhz, CPU: intel Q9550 , zdroj: enermax infinity 720w ,hdd: 5 tb sata

Hravam obcas hry po sieti ako CoD MW3... a zvykne mi seknut obraz, zvuk bezi dalej musim sa hodit do spravcu uloh potom naspat do hry a zas to bezi daky cas dalej kym pc tvrdo neresetnem. Dufam ze chyba nebude v zdroji ten by som si nadalej ponechal ako aj grafiku.
Nakolko pc uz cca 4-5 rokov skoro nevypinam ten sa sam po case uspi moze byt asi vacsie opotrebovanie komponentov.

Uz par tyzdnov pozeram po komponentoch a urcite by som chcel M2 port mozno 2 na doske a kupit SSD HyperX Predator 240GB na system +2 hry :) ako som studoval rozdiel medzi ddr3 a ddr4 je minimalny dokonca medzi casovanim a mhz v porovnani s HIGH endom je len dakych 10% skor bude dolezitejsia kapacita pocitam ze 16gb mi bude stacit. No a cpu :/ i5 i7 ? 4jadro alebo uz 6jadro Intel Core i7-5820K sa mi zda slusny cena takisto len ja taktovat neplanujem takze premna nevyuzitelne ? doska detto neviem po akom sockete siahnut tak neviem dufam ze poradite nieco. Cenovy strop neni je to predsa zas na par rokov a jedine co sa bude po case menit je grafika a ssd disky pridavat. Dakujem vopred za kazdu pomoc.
Používateľov profilový obrázok
amplifier
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 435
Dátum registrácie: Po 24. Nov, 2014, 20:09
Bydlisko: Viničné

Re: Kupa novej PC zostavy

Príspevok od používateľa amplifier »

Cau, moc vela si nam toho nepovedal, cenovy strop, vyuzitie (spominas len sem tam nejake hry a v zapati uvazujes o 16gb ram a M2 ssd). Najprv treba povedat co od toho chces, kolko do toho chces vrazit, a potom sa da nieco riesit. Predavam nejake veci tak keby blizsie info sprava.
Project Fractal Define S Black & White http://zostavy.tichepc.sk/sk/#reference ... lack-white
CASE: Fractal Desing Define S PSU: Superflower Leadex 80 Plus Platinum 850W GPU: Gigabyte GTX980Ti MB: Asus X99-A CPU: Intel i5820K @4,5GHz/1,25V
RAM:
2x8GB Crucial Ballistix Sport SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: Seagate 1TB SCREEN: Dell U2515H Ultrasharp MOUSE: Mionix Naos 3200
MOUSEPAD:
Razer Goliathus Speed KEYBOARD: Hľadám novú vysnívanú SOUND: Schiit Modi 2 Uber + Magni 2 Uber SPEAKERS: Mackie CR4
HEADPHONES: Beyerdynamic DT-150/AKG 712 PRO/Hifiman HE-400i PHONE: Moto Z Play
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Kupa novej PC zostavy

Príspevok od používateľa spencer »

ja len že tvoj problém by sa nemal týkať zdroja . počítam že je to SW zdroj tuším mi to tiež robilo kedysi na MW2 mp
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Slavka7
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: So 10. Sep, 2011, 13:44
Bydlisko: hlohovec

Re: Kupa novej PC zostavy

Príspevok od používateľa Slavka7 »

To neviem co je :) no a ktym komponentom poradite nieco do coho sa oplati ist pomer vykon/cena hlavne ked chcem ssd v m.2 ake ramky ci ddr 3/4 a procak 4jadro alebo 6 ?
Slavka7
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: So 10. Sep, 2011, 13:44
Bydlisko: hlohovec

Re: Kupa novej PC zostavy

Príspevok od používateľa Slavka7 »

K tym hram sem tam mame lan party tak chcem aby vsetko slo a nebol problem. Ssd chcem hlavne jeden na system skutocne sa mi nechce cakat ked robim ci uz ide o copy/w. Instalovanie. Pri pc spavam a je nonstop pusteny preto by som ho chcel tichy.

K cene dajme tomu do 2000e ale urcite nepotrebujem high end. Tak sa nehravam ani nepracujem v narocnych programoch aby som dal prehnane ceny za top veci. Ked som pozeral ja zhruba 1200e ma vyslo nacenenie zakladu i7 6jadro ddr4 doska a m2 disk kingston hyperx tym padom zbytok by som dal za grafiku. Lenze pytam sa Vas ist do 6jadra ist do ddr4 vraj to nema taky vykon v porovnani s cenou...
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Kupa novej PC zostavy

Príspevok od používateľa warrior606 »

Vo vedlajsej teme bola vyskladana zostava:

CPU: https://www.alza.sk/intel-core-i7-5820k-d2147642.htm
Chladic: https://www.alza.sk/scythe-mugen-max-d2146344.htm
MB: https://www.alza.sk/msi-x99a-raider-d2413117.htm
RAM: https://www.alza.sk/kingston-16gb-kit-d ... 357550.htm
GPU: https://www.alza.sk/msi-gtx-980t-gaming-6g-d2651122.htm
SSD: https://www.alza.sk/samsung-850-evo-500gb-d2288266.htm
ZDROJ: https://www.alza.sk/evga-supernova-750-g2-d603784.htm

Nenapisal si aka je skrinka ale ak chces aby bol tichy nebola by zla odhlucnena.
Zdroj by som pri zostave v tejto cenovej hladine daval urcite novy.
SSD urcite 500GB do buducna sa viac GB hodi a tiez sa tak rychlo neopotrebuju bunky.
Ja idem na mojej i7 920 uz siedmy rok a s prehladom mi staci na vsetko takze ty z 5820K mas pokoj na dost dlho.
CO by sa dalo este uvazovat tak dat lacnejsiu graficku kartu pokial hras len na full HD a usetrene peniaze odlozit na upgrade grafickej karty v buducnosti.
Slavka7
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: So 10. Sep, 2011, 13:44
Bydlisko: hlohovec

Re: Kupa novej PC zostavy

Príspevok od používateľa Slavka7 »

Dakujem. skrinku mam NZXT ale nonstop ju mam otvorenu cize ide skor o tiche vetraky na procaku , grafike a zdroji. Ku zdroju, ozaj myslis ze musim kupovat novy ? Enermax infinity 720w si myslim ze je ozaj dost dobry a nemal som snim ziaden problem, akurat dufam ze budem mat kable k (novej grafike ked tak). Dalej pises o obycajnom ssdcku no ja by som chcel na system asi w7 budem pouzivat ten hyperX od kingstonu pojde nan v pohode instalacka w7 ? Cital som ze ludia stym mali problem na obacajnych ssd rozbehat.
Používateľov profilový obrázok
BiFino
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1803
Dátum registrácie: So 19. Jan, 2013, 18:24
Bydlisko: Bratislava

Re: Kupa novej PC zostavy

Príspevok od používateľa BiFino »

Ja by som doplnil k tomu SSD disku, že ak uvažuješ nad predátorom, tak by som chvíľočku počkal na Samsung 950 pro verziu. Inak povedané za menej peňazí dostaneš viac muziky a bral by som rovno 512 GB verziu.
Spoiler: ukázať
CPU: AMD RYZEN 9 5900X
MB: ASUS ROG CROSSHAIR VIII DARK HERO
RAM: G.SKILL F4-4000C19D-32GTZKK @ 3800 MHz CL16
VGA: ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING 10G
SSD: Samsung 970 PRO 512 GB
SSD 2: Samsung 960 EVO 1 TB
SSD 3: HDD: 2x 4 TB Samsung 870 EVO raid0
PSU: Seasonic Prime Ultra 850 W Titanium
Case: Fractal Design Define 7 Black – TG + 6x Noiseblocker NB-eLoop Fan B14-PS Black Edition
CPU cooler: Be quiet! DARK ROCK PRO 4
Monitor: LG 34GN850
Myš: Logitech G Pro Wireless
Klávesnica: Fnatic RUSH Pro Silent, Red MX Cherry Switches
Podložka: SteelSeries QcK Edge, XL
DAC: SMSL M3
Slúchadlá: Beyerdynamic MMX-300 2. Generation
Slavka7
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: So 10. Sep, 2011, 13:44
Bydlisko: hlohovec

Re: Kupa novej PC zostavy

Príspevok od používateľa Slavka7 »

no ved ma udavane 3x vacsie citanie/zapis rozhodne mi stoji kupit za podobne peniaze polovicnu kapacitu. Nevies aka bude cena ? Inak ked pozeram ten hyperX robia aj s PCI-E http://pevne-disky.heureka.sk/hyperx-pr ... 0p2h-240g/ tiez nie je zle mat redukciu z m.2 na pci-e vyde to na 20e len ci aj tie rychlosti budu take ako ked ide napriamo cez m.2 ?
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Kupa novej PC zostavy

Príspevok od používateľa warrior606 »

Poviem ti to rovno ze neverim tomu ze postrehnes tie rozdiely v rychlostiach ssd pri normalnom pouzivani. Pokial budes na nich robit benchmarky tak to budes vidiet ale pri normalnom pouzivani ten rozdiel pocitis akurat v penazenke :D
Urcite by som bral vacsiu kapacitu aj z hladiska zivotnosti.

Ja nevravim ze ten enermax je zly zdroj. Len som povedal ze ked vyhodim dajme tomu 1500e alebo 2000e za zostavu urcite by som dal k tomu aj novy zdroj. Tolko moj nazor. Tych 130e ma nezabije ale aspon viem ze sa nebude porucat a nezoberie zo sebou aj ine podstatne drahsie komponenty.
Slavka7
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: So 10. Sep, 2011, 13:44
Bydlisko: hlohovec

Re: Kupa novej PC zostavy

Príspevok od používateľa Slavka7 »

Bifino: disk ssd myslis tento : http://www.compy.sk/kategoria/komponent ... g-950-pro/
vyzera to ovela zaujimavejsie ako predator aj cena je pekna :) len este sa nik nevyjadril ako to je s bootovanim windowsu z ssd m.2
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Kupa novej PC zostavy

Príspevok od používateľa warrior606 »

Tak isto ako aj zo sata :D myslis ked ti nabotuje sekundu skor alebo neskor tak si to vsimnes ? Pri prechode z mechanickeho disku na ssd ten rozdiel je obrovsky ale medzi ssd uz take rozdiely nemas
Slavka7
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: So 10. Sep, 2011, 13:44
Bydlisko: hlohovec

Re: Kupa novej PC zostavy

Príspevok od používateľa Slavka7 »

myslel som instalaciu vraj to robi problemi a pri instalaci ssd nevie najst. Neviem ci len u niektorych diskov alebo je skor chyba v doske ?
Používateľov profilový obrázok
BiFino
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1803
Dátum registrácie: So 19. Jan, 2013, 18:24
Bydlisko: Bratislava

Re: Kupa novej PC zostavy

Príspevok od používateľa BiFino »

Slavka7 napísal:Bifino: disk ssd myslis tento : http://www.compy.sk/kategoria/komponent ... g-950-pro/
vyzera to ovela zaujimavejsie ako predator aj cena je pekna :) len este sa nik nevyjadril ako to je s bootovanim windowsu z ssd m.2

Áno, myslel som presne tento disk :-) nebude trvať dlho a bude dostupný u viacerých predajcov. Myslím, že tá cena je viac ako priaznivá na taký výkonný disk a myslím, že to výkon aj bude cítiť. Škoda, že moja doska nepodporuje M.2 so 4x PCIe 3.
Spoiler: ukázať
CPU: AMD RYZEN 9 5900X
MB: ASUS ROG CROSSHAIR VIII DARK HERO
RAM: G.SKILL F4-4000C19D-32GTZKK @ 3800 MHz CL16
VGA: ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING 10G
SSD: Samsung 970 PRO 512 GB
SSD 2: Samsung 960 EVO 1 TB
SSD 3: HDD: 2x 4 TB Samsung 870 EVO raid0
PSU: Seasonic Prime Ultra 850 W Titanium
Case: Fractal Design Define 7 Black – TG + 6x Noiseblocker NB-eLoop Fan B14-PS Black Edition
CPU cooler: Be quiet! DARK ROCK PRO 4
Monitor: LG 34GN850
Myš: Logitech G Pro Wireless
Klávesnica: Fnatic RUSH Pro Silent, Red MX Cherry Switches
Podložka: SteelSeries QcK Edge, XL
DAC: SMSL M3
Slúchadlá: Beyerdynamic MMX-300 2. Generation
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Kupa novej PC zostavy

Príspevok od používateľa dexterav »

tak predator má jedno veľké +, to práve to že nemá NVME :D
proste strčíš a ideš, to pri nvme nemusí vždy platiť a kompatibilita je tiež nič moc všeobecne
inak tá kartička z predatora sa dá použiť aj samostatne pre iné m.2 ssd
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander

Návrat na "Nákupná poradňa"