Domena + webhosting

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
esdxx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: So 25. Júl, 2009, 14:43
Bydlisko: Bratislava

Domena + webhosting

Príspevok od používateľa esdxx »

Zdravim,

potreboval by som registrovat domenu a vytvorit zakladnu prezentacnu stranku pre malu firmu. Poziadavka je mat tam aj mail. Idealne by bolo nieco s prehladnym cpanelom, kde sa da toho spravit vela aj bez znalosti programovania.

Pocul som dobre veci o Websupport.sk. Su dost drahy, ten ich balk stoji 9,90 EUR/mesiac. Pozeral som aj Webhouse.sk, maju celkom dobre ceny.

Vedel by niekto nieco odporucit, pripadne sa podelit so skusenostami?
Používateľov profilový obrázok
Andrew007
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Ne 28. Dec, 2008, 20:14
Bydlisko: Senec

Re: Domena + webhosting

Príspevok od používateľa Andrew007 »

Jednoznacne wordpress balicek od websupportu, registracia do desiatich minut od zaplatenia, prehladny cp panel, cena si myslim ze jedost prijatelna .
Naposledy upravil/-a Andrew007 v Št 29. Okt, 2015, 15:01, upravené celkom 1 krát.
5800X3D - ROG strix B550-A gaming - 4090 GS - Corsair 32/3600 - 970 evo 1TB - Corsair RM850 - Dell 2716DG 2K/144 / Dell Gaming G3223Q 4K/120
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Domena + webhosting

Príspevok od používateľa Chris »

wedos.cz znacne lacnejsie a prehladnejsie ako uz spominany drahy websupport, skusal som oba....
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2949
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: Domena + webhosting

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

Doporucujem ist cez websupport ked sa nevyznas,pripravia ti web podla teba za dobry peniaz,nasledne si ho editnes v krasne prepracovanom CP.

-support
-rychlost
-niekolko rokov bez problemov
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD Samsung 990 PRO 2 TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLN16-410 8TB UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4
Retro handheld Anbernic RG556 + Samsung PRO Ultimate 512GB GamePad Xbox wireless controller

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Domena + webhosting

Príspevok od používateľa Chris »

pripravit web ti vedia aj ostatny providery.

Alebo ak by nie, tak myslis, ze je problem cez ftp prekopirovat par suborov, ktore stiahnes z netu ?

Ak si kupis u nich domenu, mas webhosting do 100MB zadarmo. Na jednoduchu stranku staci v poho.

Ak nie, tak mas za 25kc, teda 1e /mesiac bez DPH. Ak mi napise spravu, tak aj 50% zlavu z toho 1e, tak 0,50e/mesiac.


Tak neviem 10e vs 0,5e/mesiac, rocne to je 120e vs 6e, zvysnych 114e si moze nechat v kapse... :)

Webhosting ma strasne prestrelene ceny, vzhladom ked si to porovnas napr. aj so zahranicnymi...
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2714
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Domena + webhosting

Príspevok od používateľa lepermessiah »

websupport - nespocetne mnozstvo problemov, vacsina vyriesena, niektore nikdy, pekne a prehladne nastavenie vsetkeho
elbia - celkom OK, trosku pomalsie ide na nej web, administracia nic moc
webhouse - neda sa mi nic pekne na nich napisat, oddrbali data a kamos s nimi mal viac problemov, ze az zvazoval sud :) administracia pr emna osobne neskutocne matuca
wedos - vykon neporovnatelny s vyssie menovanymi, nastaveni po mariu :) v niektorych sa ani hybat neviem
relentlesshosting - cpanel v zaklade, celkom OK ceny a sluzby, ale su AUS cize asi nepodstatna info :D
Spoiler: ukázať
[NAS]: Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]: Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[Home]
[LCD]: Dell U4025QW
[Peripherals]: Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[LCD]: Dell U4320Q
[Peripherals]: Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4147
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Domena + webhosting

Príspevok od používateľa castelL »

Český wedos je v pomere cena/služba to najlepšie čo vieš zohnať. Nie nadarmo sa radia medzi špičku v SK/CZ. Mal som u nich nie jeden webhosting, niečo ešte mám, ktorý som riešil aj pre klientov. Tak isto som jeden čas u nich vyskúšal aj VPS a tiež všetko v poriadku.

Pozitívne skúsenosti mám aj s firmou websupport, aj keď je pravda, že už boli situácie pri výpadkoch, kedy nie jeden ich zákazník kvôli tomu prešiel ku konkurencií. Jeden čas som mal aj sponzorovaný webhosting. Každopádne majú všetko tiež na vynikajúcej úrovni (podpora, CP.. atď).
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2714
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Domena + webhosting

Príspevok od používateľa lepermessiah »

no ano, taka vynikajuca podpora, ze ked som nahlasil, ze na FTP vidim "logs" pod uplne cudzim vlastnikom tak mi odpisali najprv, ze pouzivam zleho FTP klienta, ze nech pouzivam kompatibilneho. Ked som im napisal, ze mi to robi aj vo WinSCP aj v ich webftp (net2ftp) tak mi odpisali, ze je to v poriadku, ze nikto mi tam nemoze pozerat. Kedze v tychto veciach som neskutocny nervak, radsej som neodpisal a rozdychal to .. o 2 tyzdne sa to vratilo spat do normalu, bez dalsieho vysvetlenia a pod.

podobnych problemov som mal niekolko, hlavne co sa tyka presunu dat zo sluzby na inu sluzbu a doteraz nemam vyrieseny problem, ze po presune vo februari 2013 (!!!) nam ostali cron skripty na ftp "niekde", lebo moja aktualna zlozka nereflektovala zmeny, co som nechapal a nakoniec som musel prepnut crony z "script" na "http" aby som aspon nejako fungoval. s tym hostingom uz sice nerobim, ale nemyslim si ze sa to samo opravi, ked to tak dlho nefunguje
Spoiler: ukázať
[NAS]: Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]: Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[Home]
[LCD]: Dell U4025QW
[Peripherals]: Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[LCD]: Dell U4320Q
[Peripherals]: Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
obcanx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: Pi 12. Jún, 2015, 22:02

Re: Domena + webhosting

Príspevok od používateľa obcanx »

rozhodne wedos :D

websupport je u mna synonymum "si pako", ono je to v slovniku zadefinovane, to je nieco, ako ked chcete kupit fabiu 1.2HTP, 9 rocnu, s 18000km (osemnast tisic) a chcu za to 13000EUR, perfektny stav, ani molekula hrdze, originalne tlmice aj pneumatiky, dezen 13milimetrov. to je u mna "si pako" (vulgarnejsie by som dostal ban), ceny websupportu su tiez ako keby povedali , "si pako" , na klienta. ale to defacto cely system .SK domen a SK NICu a takmer vsetkych hostingovych providerov.

wedos nema najlacnejsie vps a za IP treba platit, ale hosting je OK za danu cenu, lacnejsie to nejde ani zo vsemohucej Emériky.

jednoducho ceny istych sluzieb na Looovensku su ekvivalent, ako keby oplujem zakanika ktory prisiel ku mne a povedal "si pako"

ale oplati sa im to, stacim im predat 10x menej ako wedosu a su na tom rovnako so ziskom. otazna je kvalita a spokojnost, no nevadi, vzdy sa najde 18rocny co ziskal bankovy ucet a chce hosting a dovidi najdalej len na .sk domeny, dalej nie.

to je tou skolou, ziadna nemcina, ziadna anglictina, ziadna logika na skole. len stupidne predpotopne studijne plany. tym nikoho nechcem urazit, ale hold, toto naucil zivot mna. tiez "som bol pako" zoparkrat, ale dnes zo mna tecie daleko menej a tazsie.

+ ja osobne si myslim, ze wordpress dokonale postacuje na prezentaciu, resp mozno este Joomla.. ale ja som v tomto amater..

Návrat na "Debata o všetkom"