JAZYK ???

Sekcia o programovaní, programovacích jazykoch...
Používateľov profilový obrázok
svitko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: St 02. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Banská Štiavnica Jána Hollého 1 96901

JAZYK ???

Príspevok od používateľa svitko »

Caute. Som taka mala lamka... :? Viem robit na kompe dost dobre co sa tika audia a videa ale chcel by som sa venovat aj jazykom... Zatial som vsak nerobil v ziadnom a ani neviem ze co budem chciet robit.. Tak my pleasse napiste ze s cim ste zacinali vy. Dik :)
wipe
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 122
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: BA - Karlova Ves

Re: JAZYK ???

Príspevok od používateľa wipe »

svitko napísal:Caute. Som taka mala lamka... :? Viem robit na kompe dost dobre co sa tika audia a videa ale chcel by som sa venovat aj jazykom... Zatial som vsak nerobil v ziadnom a ani neviem ze co budem chciet robit.. Tak my pleasse napiste ze s cim ste zacinali vy. Dik :)
vacsina ludi zacinala na Turbo pascale (aspon ti mladsi) takze mozes aj na tom ;) ale to bude len taka predohra
potom je najlepsie asi C a dalej to uz bude na tebe
Používateľov profilový obrázok
svitko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: St 02. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Banská Štiavnica Jána Hollého 1 96901

Príspevok od používateľa svitko »

A da sa aspon tomu TURBO PASCAL-u pochopit??? Ci to spustim a budem na to kukat, ze co to je... :roll:
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

TP 7.0 je v pohode (mame v skole) ale teraz sa snazim dostat C do hlavy (heh moc to nejde :red: ) ale fakt TP a potom C neskor asi C++ a potom mozno C# a dalej podla tvojho dalsieho zamerania
...
Používateľov profilový obrázok
Payne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1334
Dátum registrácie: Ne 13. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Poprad (18)

Príspevok od používateľa Payne »

Nevidim najmensi dovod, preco zacinat s Pascalom...

Pascal sa naucis ale ten jazyk nema perspektivu, on bol totiz vytvoreny na naucenie sa programovania...

Ja by som rovno zacal ceckom, a nebudes mat potom problem dalej s c++ ci c# ci Javou...
CPU : Celeron 1200MHz&1440MHz - 12*120MHz, DVD : Sony DRU 800A,
HDD : Maxtor 40GB 7200ot. 2MB cache, MB : Abit ST6 RAID, RAM : 256 MB SDRAM PC133 PQI + 128 MB SDRAM PC133 Apacer, VGA : Inno3D GeForce 2MX 400 64MB 175MHz/155MHz@205MHz/165MHz, Zdroj : 250W, Zvuk : Sound Blaster 5.1 Live!
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

ja rad pouzivam VisualBasic, (zacinal som na Atari) Je to jedine co som ako programator amater ako tak zvladok.

T. :wink:
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
RP
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2531
Dátum registrácie: St 21. Mar, 2001, 20:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa RP »

Programovanie je o algoritmizacii problemu, nie o syntaxi ktorou to pocitacu interpretujem. Priamo povedane, nie je az take dolezite ktory programovaci jazyk clovek zacne studovat, kazdym sa nauci to najdolezitejsie - algoritmizovanie problemu a zakladne veci o ktorych je programovanie (co je cyklus, podmienka, atd.).

Akykolvek programator ktory neskonci pri programovani pre vlastnu zabavu aj tak postretne viacero jazykov.

Pascal by som nepodcenova, freepascal (www.freepascal.org) je zivy, rozvijajuci sa, open projekt pascalu, skvely napriklad tym ze ma kompilator v podstate pre vsetky operacne systemy.
Používateľov profilový obrázok
kami_sama
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 362
Dátum registrácie: Po 05. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa kami_sama »

hmmm.. pascal je dost dobre - ako napisal RP, prikladom moze byt free pascal. ale by som este doplnil, ze delphi pouziva ten isty syntax.=:)

2payne: to, ze sa naucis pisat v C-cku, to neznamena, ze budes vediet pouzivat C# alebo Javu. kym C-cko je viac proceduralny programovaci jazyk, java a C# su objektovo zalozene jazyky. pravda, ze c-cko (aj pascal) dovoluju pouzivat objekty, ale nie su prave najoptimalnejsie.

2svitko: ked si uplny amater, zacni s C-ckom. naucis sa zaklady proceduralneho programovania a syntax je pouzity aj vo viacerych jazykoch. objektovo orientovane programovanie je viac perspektivnejsi, ale tazsie sa uci z nuly (aj po proc.prog.).

btw.: ked sa nudis, a chces sa chapat tomu, ako procesor - pocitac funguje, si zacni asemblerom. je to celkom super vec.

Návrat na "Programovanie"