Skladanie najlepsieho herného počítača na svete (odhad 20-25 litry eury)

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Dakkon330
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Po 02. Mar, 2015, 20:03

Skladanie najlepsieho herného počítača na svete (odhad 20-25 litry eury)

Príspevok od používateľa Dakkon330 »

Zdravim vas ludkovia.

Chcem poskladat najlepsi herny pocitac na svete v sucasnosti alebo blizkej buducnosti.

Odhadovana suma sa moze pohybovat v rozmedzi 20k-25k euro ... zalezi co vsetko nakoniec bude treba na realizaciu.

Odhadovane alebo pravdepodobne komponenty budu nasledovne:

Doska: MSI X99A GODLIKE GAMING CARBON

Procesor:Intel® Xeon® Processor E7-8890 v4 -24 jadrak(48Thredov) Cache 60 Mega-momentalne najlepsi dostupny za $7174.00

Grafika: 4x Titan X co pridu od MSI vyrobcu pripadne zalezi ako mi to vyjde s casom ... priapadne tie Ti-cky neskorsie uvidime ako sa co postiha ... nakolko doska ma aj 5xpcieExpres 16 ale v popise vidim podporu Multi-GPU: 4-Way NVIDIA SLI ... takze piata sa nekona preavdepodobne.

Ramky: 2x Dominator® Platinum Series 128GB (8x16GB) DDR4 DRAM 3466MHz C16 Memory Kit-najlepsie co som nasiel od Corsairu-Tu chcem realizovat pustanie hier cez RamDisk ktory podporuje samotna doska vlastnym softwarom

Zvukovka: Creative SOUND BLASTER X7

Zdroj: Tu budem potrebovat asi nieco specialne ... pripadne zapojit viacere zdroje do serií ... Pisu ohladom Titan X -TDP je dimenzováno na 250 wattů.Takze ja neviem zhruba 1,5-2 killowaty dajme tomu v defaulte ... i ked to bude treba doladit na spravnu wataz koly taktovaniu a hlavne super kvalitny zdroj.Momentalne v starom pc mam Corsair ... zatial spolah.

Disk-Tu asi toho vela nepovymyslame-Samsung 950 PRO NVMe M.2 SSD(2,500 MB/s/1,500 MB/s)... stale sa mi javi na hry a realne aplikace ako najlepsi ... pricom vobec neni taky drahy

Chladenie:
Tekutym heliom ... Tu este presne do detailu niesom isty ale pravdepodobne nejak tak ze budu privadzane hlavne rozvodne potrubiami na jadra kazdej grafiky a procesor ... cipy a plosne spoje by mohli byt ponorene do specialneho oleja ktory bude zvlast chladeny tekutym heliom ... to by teoreticky mohlo stacit na uchladenie plosaku ktory bude dostavat na frak z jadra ... poriadne cerpadla a slusny zasobnik tekuteho helia.

Internet: od E-netu 1000mb download 1000mb upload ... po vylepseni :)

Ocakavam ze z youtubu pojde nastavit Stream live 8K kvalita ... ale uvidime

Dovod zostavy:Zacatie mojho sna ktory som chcel uskutocnit uz zhruba pred 4 rokmi ...
Uspech-Pravdepodobne najlepsi solo hrac Diabla 3 na svete v danom urcitom case ... https://www.youtube.com/watch?v=5a_EVILcQbw ... 0:51 - Moj nick:Dakkon
Ciel-Urobit velku show ... parodiu na vsetkych streamerov a youtuberou na pocitacove hry ... alebo ktory zarabaju na ukor hrania pocitacovych hier-ktory my vyslovene smrdia a nepacia sa mi :)

Takze privitam akukolvek radu k veci a k rieseniu pocitacovej zostavy ... rad by som bol keby sa mozem s niekym aj osobne stretnut ... nakolko nemam realnu prax z narabanim privodou potrubia a chladenia heliom a tak podobne a taktiez s napajanim viacerych zdrojov do sieti a ine podobne veci ktore sa mozu vyskytnut.

Dakujem za pripadne odpovede a navrhy.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Skladanie najlepsieho herného počítača na svete (odhad 20-25 litry eury)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Ocakavam ze z youtubu pojde nastavit Stream live 8K kvalita ... ale uvidime


si dnes zabudol tabletky ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Skladanie najlepsieho herného počítača na svete (odhad 20-25 litry eury)

Príspevok od používateľa Leon »

4x Titan asi určite ... leda že si 2 strčíš do zadku :laugh:
.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Skladanie najlepsieho herného počítača na svete (odhad 20-25 litry eury)

Príspevok od používateľa quicky »

neviem preco mam pocit,ze si kolega viac robi srandu ako toto realne realizovat :O ale drzim palce

leon sa prispevkom nezaprel :D
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Skladanie najlepsieho herného počítača na svete (odhad 20-25 litry eury)

Príspevok od používateľa Leon »

Ten Xeon je tiež srandovný ... na gaming 24core s HT, kdežto 99 percent hier využíva singlecore výkon ... ten 3.4turbo boost tam bude pomalejší než o 7200 eur lacnejší 4790K :D

Už pri 6950X a 6700K je rozdiel nula celá nula http://www.hardocp.com/article/2016/06/ ... 6ED_riLSUl
... hlavné ale je, že si vie vylustrovať cenu xeonu na intel stránkach :P
.
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Skladanie najlepsieho herného počítača na svete (odhad 20-25 litry eury)

Príspevok od používateľa Asnod »

Co sa tyka cpu tak ak to myslis vazne tak si pockaj na nieco zaujimave z https://siliconlottery.com/collections/all
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
LeaR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 831
Dátum registrácie: Pi 09. Sep, 2011, 19:31
Bydlisko: BA

Re: Skladanie najlepsieho herného počítača na svete (odhad 20-25 litry eury)

Príspevok od používateľa LeaR »

srandista ;D
Dakkon330
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Po 02. Mar, 2015, 20:03

Re: Skladanie najlepsieho herného počítača na svete (odhad 20-25 litry eury)

Príspevok od používateľa Dakkon330 »

Len sem nakopirujem co mi napisal jeden na pctuningu ...

re- fmx Rider- 1- procesor na hrani uplni nesmysl(nizky takt,moc thredu)

Ja - Jasne urcite :D ... a toto je co prosim ta potom pekne ... https://www.youtube.com/watch?v=SLs-sMteggg ...

8 jadro tam ide o 20% niekedy az 40% rychlejsie ako 4 jadro ... tak mi nerozpravaj ze nevyuzijes aj 8 jadro ... cierne na bielom je to tam ... ak teda video neklame ale nezda sa mi.

Ano po vacsine casu idu rovnomerne ale hla pride tazky moment ... vybuch,tazka sceneria a zrazu 20 az 40% vykonu taha lepsie 8 jadro a to ma este k tomu o 900 mhz nizsi takt :D to 8 jadro ... Tak aka vysoka frekvencia je lepsia na hry ... nezavadzaj aspon ... jadra su jadra ... aj takty sa mozu posrat ked neni dost jadier ... a prave tie tazke situacie co nastanu v hrach tam sa to pekne vidi tie jadra ...

Dalsia vec ked chcem streamovat 8k kvalitu ale to este neviem ci bude mozne nakolko to zavysi od youtubu ... 8k videa su na youtube bezne ale ci sa bude dat aj streamovat v takej kvalite je druha vec ... tu na ... https://www.youtube.com/watch?v=ChOhcHD8fBA ... mne toto video na 6 jadraku 3,7 ghz vytazilo na 93% takze len tak tak to stiha 6 jadro este ked ti daco bezi v pozadi tak skapina 6 jadrak takze idealne mat 8 jadro a byt vpohode na 8k.

Takze cisto teoreticky 8k-8 jadier zobere ... na hry klidanko 8-10 ... a to uz mame 18 a uz ostava 6 jadier co bude ako rezervne ak sa bude popritom stahovat daco v rychlosti 1000mb tak aj tych 6 jadier poslednych si zobere ako lusk ... tak mi nerozpravaj ze to nebudem potrebovat.

Tu mas ny ... https://www.youtube.com/watch?v=0OKRf35O4qU ...
To je typek ... drbol tam 2x22 jadry ... a krasne skaluje 44 jadier ... ja mam 3,7ghz 6 jadro ani nie 1000 bodov ... a on ma 2,6ghzx44- 5214 ... este lepsie skaluje ked vynasobis moj procesor vzhladom :D ... a on sa nesere drbol tam aj 8 grafickych ale na to si musim posvietit ze naco a jak mu to skaluje
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8612
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Skladanie najlepsieho herného počítača na svete (odhad 20-25 litry eury)

Príspevok od používateľa shiro »

14r pubertak na prazdninach sniva ze co by sa dialo keby raz daco take mal.....
ze je tam polovica komponentov totoalne nevhodnych ci blbo nakombinovanych ho vobec netrapi :D

By ma zaujimalo na aku brigadu to siel robit, ze zarobi 20k eur :D
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Andrew007
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Ne 28. Dec, 2008, 20:14
Bydlisko: Senec

Re: Skladanie najlepsieho herného počítača na svete (odhad 20-25 litry eury)

Príspevok od používateľa Andrew007 »

Internet: od E-netu 1000mb download 1000mb upload
Už mi je všetko jasné, takže si zo Senca . Osbne viem že nikdy neni neskoro si vyhladať odbornú pomoc .
5800X3D - ROG strix B550-A gaming - 4090 GS - Corsair 32/3600 - 970 evo 1TB - Corsair RM850 - Dell 2716DG 2K/144 / Dell Gaming G3223Q 4K/120
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Skladanie najlepsieho herného počítača na svete (odhad 20-25 litry eury)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

budes taky dobry, a vysvetlis mi zopar veci ?

a) ako chces nasrobovat E7/8890 procesor do AKEJKOLVEK non-serverovej dosky KED TIE DOSKY V BIOSE NEMAJU MIKROKODY PRE TENTO CPU ???
Pozri si prosim ta tu tvoju vysnivanu dosku a ci je tam AKYKOLVEK (nieze tento vcera vydany) E7 procesor podporovany. Odpoved : NIE JE.
Skoncil si s tvojim vysnivanym buildom.

b) styri Titány ti uz chlapci vysvetlili, na problem so zdrojmi si prisiel aj sam

c) 8K streaming, seriously ? Dobre, takze:

- ukaz mi 8K video na youtube, prosim linky
- ukaz mi na akom monitore ho asi tak budes prehravat (27" v rozliseni 2560x1440 ? Toto je fakt tvoj zasrany 8K ?
- ukaz mi datovy tok ktory potrebujes na 8K rozlisenie. Na rozdiel od teba som drzal v ruke 4K material z kamier ktore trosicku stoja za to, a tam sme sa bavili o datovom toku 300MB/s, co je 2400Mbit/s. Ako chces ty doma streamovat ?
- povedz mi, preco by Enet alebo akykolvek iny provider mal byt schopny tebe - len tebe, jednemu cloviecikovi - dat 1000Mbit realneho uploadu alebo downloadu. Zrejme mas za sebou nejaky internetovy business a vies kolko zhruba moze REALNE stat takato linka a potom si to porovnaj s tym ze platis 18eur mesacne. A ani ti nejdem vypravat o tom ake REALNE pripojenie do internetu E-Net ma, najdi si ich prosim ta v SIXe ak vies co to je a ukaz mi to. Ak ich nenajdes, znamena to ze idu cez nejakeho ineho providera a tvoj mokry sen skoncil.
- povedz mi kolko asi tak budes potrebovat bandwidth aby si mohol streamovat 8K
- nedajboze mi skus vysnivat zariadenie, ktore si mozes kupit domov a bude produkovat 8K signal v AKEJKOLVEK kvalite.


No pod, mas konkretne ulohy, potom ti prilozim zopar dalsich.



SI VOBEC NORMALNY, ZIJES V REALNOM SVETE ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12965
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Skladanie najlepsieho herného počítača na svete (odhad 20-25 litry eury)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Neriešte ho, chalani, toto nemá zmysel...mne skoro až zabehlo, keď som toto videl...
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Skladanie najlepsieho herného počítača na svete (odhad 20-25 litry eury)

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

mp3turbo napísal:>> Ocakavam ze z youtubu pojde nastavit Stream live 8K kvalita ... ale uvidime


si dnes zabudol tabletky ?
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8612
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Skladanie najlepsieho herného počítača na svete (odhad 20-25 litry eury)

Príspevok od používateľa shiro »

dont feed the troll :D

ho chcem vidiet ako bude hrat hry v 8k aby ich streamoval...alebo bude hrat v 2160p aby mu to vobec nejak slo a upscalovat na 8k? Dobre som sa zasmial
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Skladanie najlepsieho herného počítača na svete (odhad 20-25 litry eury)

Príspevok od používateľa Snake »

Jaaa to zamknem aj zadarmo :)





.

Návrat na "Nákupná poradňa"