DSL pripojenie - nízka rýchlosť + pomoc s modemom

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
531992
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ne 07. Aug, 2016, 13:36

DSL pripojenie - nízka rýchlosť + pomoc s modemom

Príspevok od používateľa 531992 »

Ahoj. Po niekoľkých rokoch využívania DSL pripojenia od Telekomu (8 rokov) a potom Orangeu (2 roky) som bol kvôli FUP donútený prejsť k DSI Data, s ktorým mám ale dva menšie problémy:

Pomalá rýchlosť:
-program mám 10 / 1 Mb/s ale sťahovanie beží plnou rýchlosťou len v čase zhruba od polnoci do 10tej rannej hodiny, potom to ''lieta'' a prinajhoršom ide konštantne rýchlosťou 2 Mb/s (hlavne pri sťahovaní jedného väčšieho súboru, pri sťahovaní menších keď po stiahnutí pár minút počkám tak prvý GB ide plnou rýchlosťou a potom to klesá k 2 Mb/s)
-upload išiel 1 Mb/s možno 2-3 dni, pripojenie mám zavedené druhým mesiacom
-predošlé pripojenie bolo 5 Mb/s ale išlo konštantnou rýchlosťou bez akýchkoľvek výkyvov (hoci ''len'' 4.5 Mb/s)

Modem TP-LINK TD-W8951NB:
-modem prišiel nainštalovať technik a s ním žiaden problém nie je až na drobnosť, že sa do neho neviem dostať. Pripojím ho k notebooku, na internet sa dostanem ale do administrácie modemu ani cez prehliadač a ani cez program z CD. Moc sa do toho nevyznám, napadlo mi či nie je nejak zablokovaný aby sa do neho nešlo dostať ale resetovať ho mám strach ak by som sa ani potom do neho nevedel dostať.

A vlastne ešte jedna vec - pri sťahovaní cez p2p som nepripojiteľný hoci pri Telekome aj Orange som bol vždy pripojiteľný plus z času na čas modem sám pridelí inú IP, toto tiež predošlé pripojenia nerobili a zaujímalo by ma či sa to dá niekde v modeme nastaviť alebo ide o vlastnosť pripojenia od tohto alternatívneho poskytovateľa.

A posledná vec - keďže som sa troška oneskoril s vypovedaním zmluvy v Orangei tak som skúsil pripojiť starý telekomácky Glitel modem a zadal som tam údaje od Orangeu = konštantná rýchlosť 4.5 Mb/s, zadal som údaje od DSI = kolísajúce 2 Mb/s. Naozaj sa do týchto vecí nevyznám ale nemôže tá rýchlosť robiť také veci kvôli tomu, že na jednej linke sú aktívne 2 rôzne pripojenia?
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: DSL pripojenie - nízka rýchlosť + pomoc s modemom

Príspevok od používateľa newmi »

nie, to ti robi provider. Vela tahas, tak zacal asi uplatnovat shaping. Ked si od tTelekomu odisiel kvoli FUP, tak necakaj ze inde to bude lepsie. Telekom ide po vlastnej sieti, ostatni si ju prenajimaju a musia za to cvakat a sosacov obmedzuju, inak by skrachovali.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
531992
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ne 07. Aug, 2016, 13:36

Re: DSL pripojenie - nízka rýchlosť + pomoc s modemom

Príspevok od používateľa 531992 »

Až na to, že v čase od 14:00 do 23:00 rýchlosť pri sťahovaní padá na tie 2 Mb/s tak ma nijako neobmedzujú (viz obrázok). Vedel by niekto prosím poradiť s tým modemom? Ak si presne ten istý model kúpim tak sa budem vedieť dostať do administrácie? Starý telekomácky Glitel sa pripojí bez problémov.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: DSL pripojenie - nízka rýchlosť + pomoc s modemom

Príspevok od používateľa newmi »

rofl si robis kozy? 605GB prenesenych?? Sak Telekom ma FUP 300GB. Ostatni este menej. Co cakas, ze ta nechaju veselo im linky pretazovat? Na takych sosacov ako ty maju tie FUP a shaping.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8697
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: DSL pripojenie - nízka rýchlosť + pomoc s modemom

Príspevok od používateľa shiro »

tu sa fakt neni comu divit...riadny overkill a jasne ze ISP daco robi.
by ma zaujimalo ako tahal pri predoslej 5Mbit linke tych 600GB...to mu pc bezalo 24/7 niekolko tyzdnov aby to stihol? :?

Ked chces net bez FUP, asi jedina moznost je orange fibernet, tam som nikdy ziadne fup nevidel, aj ked som mal trafiic vyse 350GB/mes niekolko krat po sebe.
531992 napísal: -program mám 10 / 1 Mb/s ale sťahovanie beží plnou rýchlosťou len v čase zhruba od polnoci do 10tej rannej hodiny, potom to ''lieta'' a prinajhoršom ide konštantne rýchlosťou 2 Mb/s (hlavne pri sťahovaní jedného väčšieho súboru, pri sťahovaní menších keď po stiahnutí pár minút počkám tak prvý GB ide plnou rýchlosťou a potom to klesá k 2 Mb/s)
Nic divne, agregacia, QoS a podobne veci.
531992 napísal:Modem TP-LINK TD-W8951NB:
-modem prišiel nainštalovať technik a s ním žiaden problém nie je až na drobnosť, že sa do neho neviem dostať. Pripojím ho k notebooku, na internet sa dostanem ale do administrácie modemu ani cez prehliadač a ani cez program z CD. Moc sa do toho nevyznám, napadlo mi či nie je nejak zablokovaný aby sa do neho nešlo dostať ale resetovať ho mám strach ak by som sa ani potom do neho nevedel dostať.
mozes tam mat bloknuty pristup. ak ti to neberie default heslo, tak je to iste.
531992 napísal:A vlastne ešte jedna vec - pri sťahovaní cez p2p som nepripojiteľný hoci pri Telekome aj Orange som bol vždy pripojiteľný plus z času na čas modem sám pridelí inú IP, toto tiež predošlé pripojenia nerobili a zaujímalo by ma či sa to dá niekde v modeme nastaviť alebo ide o vlastnosť pripojenia od tohto alternatívneho poskytovateľa.
nic divneho, upchas linku a pretazis router milionom spojeni p2p stahovania. potom nieje miesto na normalnu komunikaciu a prenasanie dat pre web. obmedz pocet spojeni v nastavneiach torrent klienta ci dacoho ineho co pouzivas na p2p.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
JHUNTED
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 96
Dátum registrácie: Št 08. Nov, 2012, 17:18

Re: DSL pripojenie - nízka rýchlosť + pomoc s modemom

Príspevok od používateľa JHUNTED »

Sa čudujem, že Ti ešte dvere nevykopli kukláči. :cool:
supportsat.cz - CZ a SK fórum pro fandy satelitního příjmu. CZ and SK forum for fans of satellite tv and satellite boxes.

Návrat na "Siete"