Telekom - optika - Prevodnik Huawei aj ako router?
- felipe25
- Pokročilý používateľ

- Príspevky: 5826
- Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
- Bydlisko: Košice
Telekom - optika - Prevodnik Huawei aj ako router?
Zdravim.
Znamy ma optiku od telekomu na dedine.
Ma tam zariadenie - prevodnik: https://www.alibaba.com/product-detail/ ... 00946.html
z neho ide LAN kabel do routra TLLINK Archer C2. Az ten sa chova ako wifi-router.
Kedze vsak aj ten prevodnik samotny ma antenky, a naspodku heslo k wifi sieti- moja otazka znie - je mozne pouzivat ten Huawei ako wifi router, a ten tplink c2 dat inde/dalej.. pre lepsi signal/, alebo to mozne nieje? Wifi totiz ten huawei nema zapnute, aj ked naspodnom stitku je nazov SSID aj heslo,ale nevysiela ju. Otazka znie, ci mozem ja ako user konfigurovat ten huawei, a prip. wifi povolit? /kedze tie zariadenia su telekomacke../
Znamy ma optiku od telekomu na dedine.
Ma tam zariadenie - prevodnik: https://www.alibaba.com/product-detail/ ... 00946.html
z neho ide LAN kabel do routra TLLINK Archer C2. Az ten sa chova ako wifi-router.
Kedze vsak aj ten prevodnik samotny ma antenky, a naspodku heslo k wifi sieti- moja otazka znie - je mozne pouzivat ten Huawei ako wifi router, a ten tplink c2 dat inde/dalej.. pre lepsi signal/, alebo to mozne nieje? Wifi totiz ten huawei nema zapnute, aj ked naspodnom stitku je nazov SSID aj heslo,ale nevysiela ju. Otazka znie, ci mozem ja ako user konfigurovat ten huawei, a prip. wifi povolit? /kedze tie zariadenia su telekomacke../
Spoiler: ukázať
Re: Telekom - optika - Prevodnik Huawei aj ako router?
mozes ho pouzit ako obycajny modem pre jeden PC, resp. jednu IPTV a telefon, tot vsjo podla ich manualu k tomu zariadeniu 
Desktop: Intel AMD Ryzen 3 3100 GIGABYTE A520M K V2 XFX Speedster SWFT 210 AMD Radeon RX 6600 Patriot P300 512 GB 16GB DDR4 3600MHz FSP Fortron SFX PRO 450W jonsbo c6 white 24.5" MSI MAG 256F Logitech Z-4e Logitech MX Keys + Logitech PRO X SUPERLIGHT + SteelPad QCK mini
LAN NB: Macbook pro 15 2007 Intel Core 2 Duo T7500 GeForce 8600M GT 128MB 32gb SSD 3GB DDR2 1333mhz Razer Krait + SteelPad QCK mini
Mobile: Iphone 14 128gb + Iphone SE 2020 64gb + iPad Pro 12.9" + Apple Watch 10
TV: LG OLED48A1
LAN NB: Macbook pro 15 2007 Intel Core 2 Duo T7500 GeForce 8600M GT 128MB 32gb SSD 3GB DDR2 1333mhz Razer Krait + SteelPad QCK mini
Mobile: Iphone 14 128gb + Iphone SE 2020 64gb + iPad Pro 12.9" + Apple Watch 10
TV: LG OLED48A1
- felipe25
- Pokročilý používateľ

- Príspevky: 5826
- Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
- Bydlisko: Košice
Re: Telekom - optika - Prevodnik Huawei aj ako router?
cize anteny, a blbosti na spodku ako wifi pass, PIN a WPS atd su zbytocne?
Spoiler: ukázať
Re: Telekom - optika - Prevodnik Huawei aj ako router?
asi ano, kedze to telekom takto riesil
Desktop: Intel AMD Ryzen 3 3100 GIGABYTE A520M K V2 XFX Speedster SWFT 210 AMD Radeon RX 6600 Patriot P300 512 GB 16GB DDR4 3600MHz FSP Fortron SFX PRO 450W jonsbo c6 white 24.5" MSI MAG 256F Logitech Z-4e Logitech MX Keys + Logitech PRO X SUPERLIGHT + SteelPad QCK mini
LAN NB: Macbook pro 15 2007 Intel Core 2 Duo T7500 GeForce 8600M GT 128MB 32gb SSD 3GB DDR2 1333mhz Razer Krait + SteelPad QCK mini
Mobile: Iphone 14 128gb + Iphone SE 2020 64gb + iPad Pro 12.9" + Apple Watch 10
TV: LG OLED48A1
LAN NB: Macbook pro 15 2007 Intel Core 2 Duo T7500 GeForce 8600M GT 128MB 32gb SSD 3GB DDR2 1333mhz Razer Krait + SteelPad QCK mini
Mobile: Iphone 14 128gb + Iphone SE 2020 64gb + iPad Pro 12.9" + Apple Watch 10
TV: LG OLED48A1
- killswitch
- VIP

- Príspevky: 4595
- Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
- Bydlisko: BA-Okolie
Re: Telekom - optika - Prevodnik Huawei aj ako router?
mne technik povedal, ze to planuju spristupnit az v buducnosti. z akeho dovodu tam tieto funkcie povolene nie su mi povedat nevedel 
Re: Telekom - optika - Prevodnik Huawei aj ako router?
Mne technik povedal, že wifi nefunguje, pretože je nejaký chybný firmware a vraj už min.2 roky s tým nikto nič nerobí.Preto to používajú iba ako konvertor + k tomu dávajú router.Ja som ho preto nezobral a dal mi klasický konvertor, bez zbytočných antén.
-
Marfy
- Nový používateľ

- Príspevky: 155
- Dátum registrácie: So 24. Nov, 2007, 08:00
- Bydlisko: Zlaté Moravce, Bratislava
Re: Telekom - optika - Prevodnik Huawei aj ako router?
Ak sa nemýlim tak buď presne toto, alebo HG8240H mám od orangu a slúži aj ako AP/router. Funguje bez problémov. Telekom, ale často používa vlastný firmvér a možno ešte nestihli upraviť tento aby im vyhovoval (čítaj ešte neotvorili telnet na wan-e ako to spravili u dir-2641r). Tuším, že som čítal, že HG8245H uNATuje aj 700mbit, Archer C2 zvládne okolo 200mbit. Aj kvôli Archer C2 mávajú ľudia problém s internet xl programom.
- lukasko
- Používateľ

- Príspevky: 536
- Dátum registrácie: St 01. Mar, 2006, 02:00
- Bydlisko: Bratislava Petrzalka
Re: Telekom - optika - Prevodnik Huawei aj ako router?
hrali ste sa niekto s tymto zariadenim dalej? dostal som ho tento tyzden k optike. Pri podpise zmluvy sa ma pytali ci xcem router do prenajmu, alebo mam vlastny (samozrejme ze mam vlastny radsej, ako by som mal platit najom). Ale ked mi to prisli nainstalovat, tak som zistil aky konvertor mi davaju a xcel som vyuzivat wifi v nom. No ale technik natiahol vzdialene nastavenia a tam bolo ze som nexcel wifi a tuto moznost deaktivovali. Snazil som sa pripojit z NB priamo cez LAN port kablom do routra, aby som si to aktivoval, ale po 1.nepridelilo mi IP na NB, tak som si setol na pevno 2. pingal som router, ale nevedel som sa dostat na webrozhranie. Tak som na komplet zresetoval router do defaultu (optika odpojena) a uz som sa dostal na default WLAN, zmenil admin heslo a viem menezovat konvertor, ale ked sa pripojim cez fyzicky port, tak stale neprideli IP a teda sa ani nedostanem na webrozhranie/internet.
Otazka: da sa toto zariadenie pouzit tak, ze za neho uz potom pripojim len switch? alebo musim pouzit dalsi router, ktory nakonfigurujem az potom pripojim switch (potom je built-in wifi nanic, kedze aj tak potrebujem dalsi device)
Otazka: da sa toto zariadenie pouzit tak, ze za neho uz potom pripojim len switch? alebo musim pouzit dalsi router, ktory nakonfigurujem az potom pripojim switch (potom je built-in wifi nanic, kedze aj tak potrebujem dalsi device)
CPU: AMD Ryzen 1700 // SCYTHE SCNJ-4000 Ninja 4 MB: GA-AB350-Gaming RAM: Kingston 16 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 HyperX@none Grafika: MSI GTX 970 GAMING 4G 1279/1140@none HDD: SSD 960 EVO NVMe M.2 250GB Samsung 850 EVO 120GB ,Samsung HD154UI 1,5TB Zvuk: Logitech Z-5500 Skrinka:[/color] NZXT S340 + Corsair CX400 Ostatne: Card reader 32in1, Logitech VX Revolution, G940, Sony Dualshock3
for sale: CPU: AMD FX 4100 3600@4300 // AC Freezer 64PRO MB: GA-970A-UD3 RAM: 2*4GB Corsair XMS3 1600MHz CL9@none Zvuk:Audigy4 > Digital I/O Modul Skrinka:Eurocase ML 5412 DVD: Optiarc AD-7203S (LabelFlash), TEAC DV-W516GC
for sale: CPU: AMD FX 4100 3600@4300 // AC Freezer 64PRO MB: GA-970A-UD3 RAM: 2*4GB Corsair XMS3 1600MHz CL9@none Zvuk:Audigy4 > Digital I/O Modul Skrinka:Eurocase ML 5412 DVD: Optiarc AD-7203S (LabelFlash), TEAC DV-W516GC
- Leon
- Pokročilý používateľ

- Príspevky: 7115
- Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
- Bydlisko: Košice
Re: Telekom - optika - Prevodnik Huawei aj ako router?
Som si azaz teraz vsimol temu. No neviem ale mne k optike tiez dali presne tento router. Tiez robena optika na dedine cca mesiac aj nieco. Cez lan napojene 2 PC, setobox a telka. Na wifi 4 telefony, 2 notebooky a tablet. A uz zniesol aj 12 telefonov ked bola oslava
Funguje vsetko. Pri montovani nikto nevravel nic o tom co tu pisete (mal som samoinstalaciu). Pocujem prvykrat taketo maniere, co sme v 2003? 
.
Re: Telekom - optika - Prevodnik Huawei aj ako router?
Už je spojazdnené wifi aj na HG8240H alebo nebolo to tak.Jednoducho wifi nešlo.Akurát neviem o žiadnom prenájme.Je to súčasť k optike.
- lukasko
- Používateľ

- Príspevky: 536
- Dátum registrácie: St 01. Mar, 2006, 02:00
- Bydlisko: Bratislava Petrzalka
Re: Telekom - optika - Prevodnik Huawei aj ako router?
do ktorych portov mas co zapojene? ako mas nastavene DHCP v tom konvertore?Leon napísal: Ut 05. Dec, 2017, 02:43 Som si azaz teraz vsimol temu. No neviem ale mne k optike tiez dali presne tento router. Tiez robena optika na dedine cca mesiac aj nieco. Cez lan napojene 2 PC, setobox a telka. Na wifi 4 telefony, 2 notebooky a tablet. A uz zniesol aj 12 telefonov ked bola oslavaFunguje vsetko. Pri montovani nikto nevravel nic o tom co tu pisete (mal som samoinstalaciu). Pocujem prvykrat taketo maniere, co sme v 2003?
![]()
CPU: AMD Ryzen 1700 // SCYTHE SCNJ-4000 Ninja 4 MB: GA-AB350-Gaming RAM: Kingston 16 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 HyperX@none Grafika: MSI GTX 970 GAMING 4G 1279/1140@none HDD: SSD 960 EVO NVMe M.2 250GB Samsung 850 EVO 120GB ,Samsung HD154UI 1,5TB Zvuk: Logitech Z-5500 Skrinka:[/color] NZXT S340 + Corsair CX400 Ostatne: Card reader 32in1, Logitech VX Revolution, G940, Sony Dualshock3
for sale: CPU: AMD FX 4100 3600@4300 // AC Freezer 64PRO MB: GA-970A-UD3 RAM: 2*4GB Corsair XMS3 1600MHz CL9@none Zvuk:Audigy4 > Digital I/O Modul Skrinka:Eurocase ML 5412 DVD: Optiarc AD-7203S (LabelFlash), TEAC DV-W516GC
for sale: CPU: AMD FX 4100 3600@4300 // AC Freezer 64PRO MB: GA-970A-UD3 RAM: 2*4GB Corsair XMS3 1600MHz CL9@none Zvuk:Audigy4 > Digital I/O Modul Skrinka:Eurocase ML 5412 DVD: Optiarc AD-7203S (LabelFlash), TEAC DV-W516GC
- Leon
- Pokročilý používateľ

- Príspevky: 7115
- Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
- Bydlisko: Košice
Re: Telekom - optika - Prevodnik Huawei aj ako router?
V 4 setobox - tak kázal technik,... ostatné sú lan do desktopov.lukasko napísal: Ut 19. Dec, 2017, 12:30do ktorych portov mas co zapojene? ako mas nastavene DHCP v tom konvertore?
v DHCP všetko zafajknuté, klasicky start IP 192.168.1.2 a end 192.168.1.254
lease 3 dni ale to neviem čo je
.

