Mars Colonial Transporter : dopravny system SpaceX na kolonizaciu Marsu

Všetko o nekonečnom vesmíre...
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2749
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Mars Colonial Transporter : dopravny system SpaceX na kolonizaciu Marsu

Príspevok od používateľa Jerry »

Paráda, všetkých 33 motorov bez poruchy. Dobrá práca, parádne zabrali.
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3659
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Mars Colonial Transporter : dopravny system SpaceX na kolonizaciu Marsu

Príspevok od používateľa fobos »

Teraz fungovali nabuduce nemusia vsetky.. je ich proste moc

Ale klobuk dole. Fantasticky start. Aj napriek nezdaru prveho stupna aj starshipu, su zas o obrovsky krok vpred, rozhodne uspech za mna :good:


skoda ze tie starty su tak daleko od seba
Xbox Series X...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Mars Colonial Transporter : dopravny system SpaceX na kolonizaciu Marsu

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Teraz fungovali nabuduce nemusia vsetky.. je ich proste moc

neviem ci nebola v konstrukcii myslienka "nevadi ze vypadne 5 motorov, ked este zostava 28 funkcnych a na 100% prevadzku nam staci 15". Nieco na ten sposob. Potom by to bolo o economies of scale, vykone, spolahlivosti atd, mozno je lahsie / spolahlivejsie / lacnejsie /atd zostrojit 33x motor s tahom vymyslim si 1Megajednotiek nez tri motory s tahom 12Megajednotiek kazdy.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3659
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Mars Colonial Transporter : dopravny system SpaceX na kolonizaciu Marsu

Príspevok od používateľa fobos »

Minule vypadlo 5 az 7 ci kolko a nerobilo to dobrotu. Mne sa zda ze tam je rezerva 2 alebo 3. Nechce sa mi to hladat

Ale ta logika samozrejme tam je, ze ked vypadne 1 z 3 tak to nepoleti, kdezdo 3 z 33 este hej. Plus tie jednotkove naklady za 33 motorov vs. 3 s tym istym vykonom... Sudruhovia vedia proste co robia. Ja do toho mudrovat nejdem :)
Xbox Series X...
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3659
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Mars Colonial Transporter : dopravny system SpaceX na kolonizaciu Marsu

Príspevok od používateľa fobos »

Vyšetrovanie ukončené, Starship podľa Muska vzlietne o pár dní
Najväčšia raketa na svete môže už čoskoro opäť vzlietnuť, šance na úspech sú pritom bezprecedentné. Ako upozorňuje portál Interesting Engineering, Federálny letecký úrad (FAA) v USA uzavrel vyšetrovanie posledného zlyhania takejto mega-rakety, ktorú vyvíja americká spoločnosť SpaceX. Podľa Elona Muska pritom môže stroj opäť vzlietnuť už čoskoro, tentoraz zrejme uvidíme poriadny úspech.
tak to sa teším, ak bude až 9 letov tento rok :rep:
Xbox Series X...
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3659
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Mars Colonial Transporter : dopravny system SpaceX na kolonizaciu Marsu

Príspevok od používateľa fobos »



Ak niekto este nepostrehol, tak o 13,00 nasho casu ideme na 3ti start Starshipu yahooo verme, ze to muskovi konece vyjde
Xbox Series X...
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2749
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Mars Colonial Transporter : dopravny system SpaceX na kolonizaciu Marsu

Príspevok od používateľa Jerry »

Paradne divadlo, len skoda ze som to nedal live :laugh:
omg, ten vzostup v tej rychlosti dole bol famozny

neviete preco mi nepiplo video od SpaceX? Oni to nevysielali live?? U nich v arcive nevidim ziane video z dnesneho startu
darklol
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1526
Dátum registrácie: Št 21. Jan, 2010, 16:25
Bydlisko: Bratislava / Kosice / Presov

Re: Mars Colonial Transporter : dopravny system SpaceX na kolonizaciu Marsu

Príspevok od používateľa darklol »

pokial viem ofiko sa to vysiela uz iba na X (twitter)
CPU: Intel Core i9-14900K COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 A-RGB MB: ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI RAM: G.SKILL 64GB KIT DDR5 6800MHz CL34 Trident Z5 RGB Black VGA: MSI GeForce RTX 4090 GAMING X TRIO 24G SSD SYSTEM: WD BLACK SN850X NVMe 1 TB SSD GAMES: WD BLACK SN850X NVMe 2 TB + Samsung 980 PRO 2TB PSU: ASUS ROG Thor 1200W KEYBOARD: Corsair K95 MOUSE: Razer Deathadder V2 X HyperSpeed SCREEN 1: LG OLED42C21 SCREEN 2: 27" MSI Optix MAG274QRF-QD CASE: PHANTEKS Enthoo Evolv X Matt White + 6x ARCTIC P14 PWM PST A-RGB OS: Windows 11 SPEAKERS: Mackie MR624 + Topping E50 HEADPHONES: Bezdrôtové slúchadlá Philips Fidelio L3
NAS: Synology DS920+
Používateľov profilový obrázok
Vlko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2219
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 12:51
Bydlisko: Bratislava

Re: Mars Colonial Transporter : dopravny system SpaceX na kolonizaciu Marsu

Príspevok od používateľa Vlko »

Tak ale celkove ďalšia strata rakety a neúspechy inžinierov NASA znepokojujú, či sa vôbec podarí splniť ciele pre naplnenie plánovaných misii ako je budúce pristátie na mesiaci.
AMD R9 7950X3D PBO, Noctua NH-D15S chromax.black&white, GIGABYTE B650E AORUS ELITE X AX ICE, Patriot Viper Elite 5 64 GB KIT DDR5 6200 MHz White RGB, Sapphire NITRO+ RX 6800 16GB 2,4/17,2Ghz, SSD Samsung 860 EVO 250GB, Team Group CX2 1TB, Kingston A2000 1TB NVMe, + HDD 320GB WD320BEKT, Samsung DVD-RW SH-S183A, A4tech Bloody V7M HoleLess, Seasonic Focus Plus SSR-750FX Gold, Lian Li Lancool 215 White, 32" Samsung LE32B551 RED, Nintendo Switch V2 HWFLY Modchip OC CPU: 1020@1785Mhz, GPU: 768@921Mhz, RAM:@1600MHz
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3659
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Mars Colonial Transporter : dopravny system SpaceX na kolonizaciu Marsu

Príspevok od používateľa fobos »

ja som presvedčený, že podarí :) veď toto je len 3ti test najväčšej rakety na svete a koľko toho sa už podarilo splniť

úžasná podívaná, žiaľ som cestoval, takže som nemohol vidieť live, ako pri 2ke, tam som mal husiu kožu z toho, keď si vezmem, čo to je za kolos ta raketa

//edit: napadlo ma teraz, že raketoplány pri návrate kĺzali až po pristátie, toto bude pristávať ten gigantický valec stále vertikálne, takže tam to riziko explózie pri čo i len najmenšom probléme bude násobne vyššie ako rozbitie raketoplánu o letisko... no ja by som si do toho teda nesadol :D tam bude minimálne 10% riziko totálneho rozbitia o plošinu aj keď to odladia všetko.
Xbox Series X...

Návrat na "Vesmír"