Poraďte kuriérsku dopravu...

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa lopo1 »

Potreboval by som poradiť najlacnejšiu kuriérsku službu (poštu) do Nemecka jedná sa o malý balík ktorý nepresiahne rozmery 20x20x10cm a hmotnostne to bude do 500g. Jediná podmienka je tracking number
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6734
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa molnart »

skus dpd ten je najjednoduchsi na nastavenie.

mate niekto skusenost so zasielanim cez packetu do DE? maju tam velmi podozrivo nizke ceny (https://www.packeta.sk/kam-dorucujeme/de|, ale to zasielanie je nejake divne. vytvoril som si zasielku, stitok ktory mi vygeneroval patri nemeckemu prepravcovi a moja adresa na nom vobec nie je, nikde nevidim finalnu cenu na moj balik ani mi nie je zrejme ako to mam podat - sksusim doniest na pickup point, ale po minulych skusenostiach neviem ako to dopadne.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa lopo1 »

Sice po funuse ale nakoniec som skoncil pri DPD 15e pytali Packeta len pre registrovane eshopy inak mozes vyuzit prepravu len do 3 ci 4 krajin
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12951
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

molnart napísal: St 20. Sep, 2023, 09:51 skus dpd ten je najjednoduchsi na nastavenie.

mate niekto skusenost so zasielanim cez packetu do DE? maju tam velmi podozrivo nizke ceny (https://www.packeta.sk/kam-dorucujeme/de|, ale to zasielanie je nejake divne. vytvoril som si zasielku, stitok ktory mi vygeneroval patri nemeckemu prepravcovi a moja adresa na nom vobec nie je, nikde nevidim finalnu cenu na moj balik ani mi nie je zrejme ako to mam podat - sksusim doniest na pickup point, ale po minulych skusenostiach neviem ako to dopadne.
Toto je neskúsenosť s tým ako funguje ich logistika. Ten systém funguje a je cenovo neprekonateľný inými spoločnosťami.
Všetko toto je v poriadku, štítok nerieš, použi, čo ti vygenerovali a áno, chceš to podať na ktorejkoľvek pobočke/depe.
Pokiaľ nemáš dostatočné obraty, preberanie zásielok od teba nie je dostupné a odosielaš od nich.

Minule si už hovoril, že si ich systém použil - v hlavnom systéme ťa fakturujú, raz týždenne ti príde faktúra za služby. Ak si napríklad posielal niečo na dobierku, tak podľa toho, kedy by to dorazilo, tak možno by ti faktúrovali dopravu odpočtom z dobierkovej sumy. Ak nie, tak by si zaplatil faktúru za dopravu a dodatočne by ti potom ešte dodali dobierkovú faktúru a prišlo ti to už potom na účet v systéme.

Ach...som smutný - kedysi fyzická osoba nielen vedela ich hlavný systém využívať ale dokonca bolo možné posielať bez dobierky. Potom pridali povinnú dobierku pre fyzické osoby (asi im neplatili faktúry alebo Skilex nevrátil dvakrát vyplatenú rovnakú dobierku) a nakoniec nás, nie IČOčkárov vytrieskali odtiaľ už nadobro. Veľká škoda - ja som každých pár mesiacov predával veci chalanovi do Grécka a posielal som tam, do stredu ničoho, za 7 euráše aj s dobierkou. U nás by to nikto nedal za menej ako dvojnásobok tej sumy.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6734
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa molnart »

packetu som predtym pouzival len pre zasielanie na slovensko, poslednu zasielku som dal cez dpd, ale zaregistroval som sa aj do packety ako podnikatel. dnes to manzelka podala, na opatovne naliehanie to zobrali, tracking to zobrazuje, takze snad to bude dobre a nebudu tam nejake skryte poplatky. u inych prepracvov to vychadzalo na 18-30 eur, toto by malo byt za nejakych 8, takze fakt dobry deal
zda sa mi ale, ze je tam aj tak celkom limit na velkost zasielky.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa lopo1 »

No pokial je ja možnosť tak super lebo ano ceny ma packeta paradne
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12951
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

molnart napísal: Št 21. Sep, 2023, 15:24 packetu som predtym pouzival len pre zasielanie na slovensko, poslednu zasielku som dal cez dpd, ale zaregistroval som sa aj do packety ako podnikatel. dnes to manzelka podala, na opatovne naliehanie to zobrali, tracking to zobrazuje, takze snad to bude dobre a nebudu tam nejake skryte poplatky. u inych prepracvov to vychadzalo na 18-30 eur, toto by malo byt za nejakych 8, takze fakt dobry deal
zda sa mi ale, ze je tam aj tak celkom limit na velkost zasielky.
V systéme máš kartu s cenníkom - vieš si vygenerovať presne pre seba podľa krajiny a služby, tam máš spísané ceny za:
- dopravu
- palivový poplatok (nemá zmysel riešiť)
- pokuta za podaj na pobočke (teda mimo depa)
- poistenie, ktoré je v cene a príplatok za vyššie poistenie (maximum je, ak si dobre spomínam, 2000€)
- pokuta za dobierku, niekde len je potrebné dávať pozor (bolo by to tam uvedené), aby nebola dobierka percento namiesto fixnej sumy - niečo sa mi marí, že nieeeekde som niečo také videl.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12951
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Vyzerá to tak, že DPD očividne s ich programom nekončí a práve naopak, vidím, že dokonca zlacneli (3,60€ > 3,40€) a očividne pribudne asi aj ešte lacnejšia doprava rovno do boxov za 2,70€ (zatiaľ ale nevidím zadať príjemcu inak ako na adresu, asi to ešte nie je nasadené)

https://www.dpdmojkurier.sk/order/create

to 20c zlacnenie vyzerá byť globálne - zlacnela takto aj dobierka a aj odosielanie rovno z adresy. Supiš, myslím, že nikto nepohrdne zľavičkou.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12951
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

A teda aj update, už to aktualizovali a už to je tam - pri vypĺňaní adresáta je prepínač pre dopravu na adresu alebo do boxu - do boxu to je za 2,70€ (do 1kg) a 2,90€ (do 5kg). Naozaj klobúk dolu, odkedy Zásielkovňa zdražela, tak nasrac - sú proste relatívne predražení. Tu je to super cena a už vrátane poistenia (Slovensko 2500€, zahraničie 520€) a za dobierku sa pripláca skoro 0,nič - znovu nie ako pri Zásielkovni. Popravde ale ak človek má niečo do 5kg a niekto vyslovene nechce do Alzaboxu balík, tak na adresu mi to príde, že je to fakt minimálny poplatok.

A teraz, ľudia, sa len musíme modliť, aby to nezabalili ako DHL Parcel pred rokmi.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12951
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Nejaký aktuálny tip na dopravu po EU s poistením aspoň za 1000€? Balík Pošvy má túto možnosť ale nie pri všetkých krajinách, napríklad ju nemá pre Nemecko, tak či náhodou.
Cenovo je na tom Pošva v pohode, 22€ pre môj balík (do 1kg). Pozeral som na DPD, tam je do okolo 500€. GLS ešte menej.

Našiel som taktiež túto službičku
https://www.balikdozahranicia.sk/
tu majú očividne poistenie vo vlastnej réžii a fungujú štýlom 2% sumy - je to dosť, pri mojej sume to vychádza na 24€ (z 1200€) + najlacnejšia doprava (tu som počítal pre Nemecko) je 17€ s GLS. 41€ je určo pálka ale tak pokrýva mi to to Nemecko.

Je ešte niečo, na čo by sa oplatilo mrknúť?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Kukiak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Pi 28. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa Kukiak »

Napr. Postabezhranic ale asi bude treba IČO. Je to strašne veľa tie ceny čo dávaš.. 1kg balík pošlem cez DPD do DE za 4,20€ (mám s nimi ale zmluvu) Pošta bez hraníc to má myslím za 5, ale ešte to treba poslať ku nim v rámci SK.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4504
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa scream »

Pani, 4 obute kolesa idealne nejak zafoliovane aby sa neposkodili, R17 je najvyhodnejsie v ramci SR poslat ako?
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa lopo1 »

na taketo velke a tazke zasielky je asi najvhodnejší asi TopTrans https://www.toptrans.sk/preprava/sk/vyp ... i-zasilky/
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Myslím si, že Packeta už nie je na tom tak dobre ako kedysi.

Packeta mi má doručiť balík z Číny. Presnejšie stránka Temu tak už posiela balíky, ale s tým, že Packeta to nepošle kuriérom domov, ale vyberie automaticky najbližšie výdajné miesto. To mi práve nevyhovovalo. Údaje o zásielke boli zaslané do systému dňa 17.4., na druhý deň im volám, že to chcem presmerovať. Hneď prvý problém, že nie je možné to presmerovať do Z-BOXU. Hovorím fajn, čo už, tak som to presmeroval inde kde mi to viac vyhovuje skrz otváracie hodiny.

24.4. príde zásielka z Číny do Trnavy najprv. Na druhý deň teda 25.5. zásielka je ráno na depe u nás v Trenčíne. Čakám teda v ten deň zásielku, o 16:00 stále nič. Píšem im na online chat, tam mi povedia, že zásielka na depo prišla príliš neskoro tak nemohla odísť v ten istý deň, že bude doručovaná na ďalší deň.

Dnes 26.5. bolo 13:00 a zásielka stále nikde. Naštvaný im už volám na infolinku. Zistili, že zásielka išla včera na pôvodné výdajné miesto, ale keďže tam nemala ísť, tak ju neprebrali a dnes ju museli poslať späť na depo a potom znova bude doručovaná. Lenže keďže je piatok tak až v pondelok.

Takže som zároveň, zistil, že to s tým, že zásielka nemohla ísť na doručenie včera ma oklamali. A na otázku, ako je možné, že keď ja som presmeroval zásielku ešte v momente kedy fyzicky ju Packety nemala v žiadnom depe, ani zásielka nebola na Slovensku, že ju po prijatí do prvého depa neprelepili na to presmerované miesto. Pritom pri sledovaní zásielky ukazovalo, že je to presmerované na mnou vybrané výdajné miesto, čiže v systéme túto zmenu mali evidovanú, ale zjavne ako balík prišiel tak tam dali zlý štítok na pôvodné výdajné miesto.

Ešte sa pýtam, že teda, či nie je možné, že by som si prišiel priamo na depo pre zásielku. Odpoveď, že to nieje možné.

Som ešte potom pani na linke povedal, že to máte tam potom poriadny bordel. Následne sa len ospravedlňovala, čo som mohol čakať, že mi inak nepomôže.

To radšej nech Packeta neposkytuje presmerovanie balíka keď to aj tak nespraví a doručuje na pôvodné výdajné miesto.

V tomto je teda také SPS omnoho lepšie. Snáď s nimi mám najlepšie skúsenosti. Tí keď mi pošlú e-mail, že na druhý deň príde balík, pošlem im e-mail, že to chcem presmerovať do AlzaBoxu, odpíšu mi na druhý deň ráno, keď balík už je aj na doručovanie, že dobre,evidujú a presmerujú. Balík možno má kuriér už aj v aute, a bez problémov v ten istý deň balík príde do AlzaBoxu. Žiadny omyl ako Packeta, že to pošlú inde a potom šaškujú s posielaním na depo a znova doručovaním.

Packeta už nie je úprimne za mňa to čo bývalo. Aj cenovo je to už drahšie. Zároveň to, že majú veľa výdajných miest, či boxov už dnes nie je asi taká výhoda. Keďže Alza sprístupnila boxy aj pre ostantných tak také GLS, SPS ponúkajú doručenie do AlzaBoxov, a obidve tieto spoločnosti majú tiež množstvo výdajných a podacích miest. Takže možno Packeta teoreticky zaviedla tento pohodlnejší spôsob vyzdvihnutia zásielok, ale zároveň klesá na kvalite oproti iným spoločnostiam čo ponúknu to isté a ak nie kvalitnejšie.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5409
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Nemam pocit ze by to s nimi bolo niekedy lepsie. Vedia lacno dorucit mensie nie drahe baliky. Niekedy skor, niekedy neskor... Ale dorucia to, a lacno.


Kto od nich caka viac, bude sklamany.
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7

Návrat na "Debata o všetkom"