kamerový systém poradna pri kúpe

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa lopo1 »

No mozem dat pohyb ale cez den chodia ludia v noci zvieratá (diviaky :D :D :D ) cize ok aj ked is dáky pohyb nastavím bude to roit dost vela záznamov. kameru bude na net napojená cez LAN aj napájanie budem riesit cez PoE.
Potrebujem snímat na vzdialnosť cca 25 - 30m s dostatocným výkonom IR co by mala uvedená kamera splnat (nečakám ze na 30m budem vediet pozerat beďare na tvarí) ale parametrovo udávaju že na vzdialenosť 24m je už možné rozpoznávať. Wifi Neriešim nakoľko aj tak by som k nej musel tahat napájanie takto to poriešim jedným káblom.
Technické údaje ku kamere ohľadom velkosti videa.

Frame Rate Main Stream: 8MP (3840*2160), Max 20fps; 5MP (3072*1728), Max 30fps; 4MP (2560*1440), Max 30fps; 1080P (1920*1080), Max 30fps;
Sub Stream: 1080P (1920*1080), Max 30fps;720P (1280*720), Max 30fps; D1 (720*576), Max 30fps; 640*360,Max 30fps; 2CIF(704*288), Max 30fps; CIF(352*288), Max 30fps;

Video Bit Rate 128 Kbps~16 Mbps

Nejak tak predpokladám, že keď pojdem na max rozlíženie tak som aj pri kodeku h265 na hornej hrane udávaného Bit Rate (či to nejako zle preratávam?)

DORI Distance Lens Detect(m) Observe(m) Recognize(m) Identify(m)
2.8mm 84 33.6 16.8 8.4
4.0mm 120 48 24 12
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12277
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa HellAngel »

toto je taka hrackarska kamera, kde tie popisy ku kamery maju navodit serioznejsi dojem z kamery, ale realita je taka, ze je to ksunt. Mozno tak kadibudku by som s tym sledoval. Ak chces nieco serioznejsie, ale cenovo sa chces drzat pri zemi, siel by som do kamier a zariadeni od: Dahua, Hikvision alebo Reolink
Inac pozri si videa z tej kamery na youtoube, urcite nejake najdes, alebo nieco z tej znacky. Ja som to mrkol a akoze, nic moc. To ciselko s viditelnostou to je tiez taky ofajc na ludi. Kamera urcite na tu vzdialenost dovidi, ale realne rozpoznanie SPZ, alebo tvare je max 15 metrov za pekneho pocasia. V noci mozno par metrov. Ja by som to postavil na niecom takomto:
NVR: Dahua IPC-HFW2431TP-ZS-27135-S2 4 Mpx
Disk: WD 1TB RED
Kamera: Dahua IPC-HFW2431TP-ZS-27135-S2 4 Mpx
Zalozny zdroj: APC back UPS. Aj ked osobne mam radsej radu Smart. Je o nieco drahsia, ale zas je to aj kvalitnejsia ochrana.

Cca 400-500€.

NVR by som osadil do RACKovej skrinky, aby bolo NVRko pod zamkom aj so zaloznym zdrojom. Ale to uz sa bavime o rozpocte cez 600€.
Samozrejme to su ceny, ze si to namontujes a spojazdnis sam
NB: Asus ROG Strix G16
Bono83
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Ne 04. Sep, 2011, 08:12

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa Bono83 »

UNIVIEW kamery su ok, je to porovnatelna znacka s Dahua a Hikvision. Povedal by som ze aj mozno lepsia.
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa lopo1 »

Práve uniview mi nepríde aspoň z recenzií ako hračkárske kamera firma patrí medzi top 3 výrobcov v Číne a 4ka vo svete porovnateľná s hikvisipn alebo dauha
NVR bude zatvorené doma čiže dávať to pod zámok nemá zmysel
Ťa kamera čo som sem dal je novinka čiže recenziu na ňu som ešte nenašiel a staršie modeli resp nižšie čo som našiel mi prišiel obraz ok uniview https://youtu.be/T8-I7CD4LV4
Ok ale pointa je teda v tom že to NVR bude asi jediná možnosť akým spôsobom sprevádzkovať systém podľa mojich požiadaviek.
Tak či onak kamera je na ceste už len dolaďujeme zvyšok.
Potrebujem este odpoveď na otázku či ukaldsnie na disk funguje obdobne ako pri autoka kamere t.j. že sa pri zapojení automaticky mazu najstaršie záznamy alebo je nutné disk manuálne premávať
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12277
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa HellAngel »

nestretol som sa s nasadenim kamier uniwiev. Vacsinou sa riesia znacky Hik, Dahua, alebo Reolink. Pripadne drahsie znacky ako avigiilion. Ale OK, najdem sa hadat. Len doplnim, ze to, ze ide o najvacsieho vyrobcu v Cine, neznamena este nic. Velmi vela zalezi na kvalite vyhotovenia kamery, optike a v neposlednom rade na SW podpore. Viacero Cinskych znaciek je poprepajanych a napriklad take annkee kamery, su vlastne kamery HIKVISION.
Daj potom vediet ako si stym spokojny ;)
NB: Asus ROG Strix G16
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa lopo1 »

Jasné dám vedieť nakoniec o to asi skončí tak že otestujeme prevádzku na kartu zistím jak to škále a keď tak sa dorieši NVR
A spokojnosť bude otázna nakoľko nemam skúsenosti s inými kamerami takže vlastne nemám s čím porovnať
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa lopo1 »

Uniview does have a slight technological advantage over Hikvision in terms of the quality of its NRVs and the range of functions included in some of its camera ranges, particularly in its newer ranges.5. 4. 2022
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa lopo1 »

No doplním ze pôvodnú kameru UNIVIEW IPC2128LE-ADF28KM-G fixnou vzdialenosťou som vrátil nakoľko snímaná vzdialenosť (cca 25m) mala už zbytočne široký záber a pri tej vzdialenosti už zanikali detaily. Kameru som nahradil UNIVIEW IPC2325LB-ADZK-G s 4x optickým zoomom kde je to rozdiel 100 a 1. Statický záber v noci je dostatočný viem prečítať EČV . S identifikáciou osoby je to už trošku problém hlavne za pohybu ale to bude pri každej jednej kamere v tejto cenovej hladine.
Nakoľko pri 5Mpx rozlíšení by som potreboval snímač o veľkosti 1/2" aby bol nočný obraz použiteľný ale to sa bavíme o kamerách v cenovom rozpočte 3x vyššom za kameru.
K ukladaniu záznamu použitá SD karta zatiaľ to vyzerá na že sa zmestí cca 5dní nonstop záznamu čo úplne postačuje.
Kukiak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Pi 28. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa Kukiak »

Využijem túto tému. Hľadám ip kameru (indoor), ktorá nahráva na micro SD a k záznamu sa dá pristupovať cez nejaký win SW. Používam tp link a Tapo android appku, ale na mobile je to hrôza. Je niečo také v normálnej cene?
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5409
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa SKiLEX »

definuj pojem normalna cena.
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Kukiak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Pi 28. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa Kukiak »

Tp-linky stali nejak do 50e, tak idealne tak 50-80 bez dph :D Kvalita záznamu nehrá až takú rolu - je to osvetlý priestor a ide skôr o to, kto kam položil krabicu.
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa lopo1 »

Hmm kamera od xiaomi? Len nie som 100% isty i ma zaznam na sd pripadne ja som celkom spokojny s uniview zaznam na SD kartu napajanie poe alebo z adaptera co ma privadza k otazke pripojenie na net chces riesit ako LAN či wifi?
Kukiak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Pi 28. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa Kukiak »

Napjánie wifi. Xiaomi čo som vygooglil, tak natívnu appku pre WIN nemá. Treba to tam nejak editovať a playback vraj podporujú len niektoré kamery.. alebo to máš vyskúšané?
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa lopo1 »

xiaomi nemam odskusane iba ten uniview ktorý maju appku ako pre win tak aj pre android
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa lepermessiah »

Xiaomi Camera Viewer appka je, ale nefunguje s hocijakou kamerou. Napr. s dafang kamerami vobec, s Mijia 1080P v pohode. Ja by som pozeral Reolink, ta ma ako SW pre PC, SW pre Android a aj online pristup...
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade

Návrat na "Debata o všetkom"