kamerový systém poradna pri kúpe

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa lopo1 »

Kukiak skus pozriet Reolink E1 to by mohlo byt to co potrebujes
Kukiak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Pi 28. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa Kukiak »

Paráda, to je ono. Ďakujem
tunner1024
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 293
Dátum registrácie: Ut 17. Nov, 2015, 17:34

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa tunner1024 »

Reolink e1 mám a paráda
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Pouzivate niekto vonkajsiu kameru so zabudovanym svietidlom? Uvazujem o montazi nad garaz a chcel by som spojit 2 zariadenia do jedneho. Pozeral som na "Netatmo Smart Outdoor Camera with Siren", ale mam akysi psychicky blok dat za 1 kameru 350 eur. Idealne s wifi a moznostou ukladania zaznamov na NAS (Synology). Dakujem.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12277
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa HellAngel »

Mas tam 230v ci ides napajat po lan? Ak by bolo 230v na mieste, spravis to do 100€ svojpomocne
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Je tam iba 230V, lan urcite nebude, preto je wifi potrebne, kludne postaci 2.4 kvoli dosahu. Paci sa mi form factor kamery Netatmo (nic netrci), ale mohlo by byt aj nieco taketo.

Obrázok
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12277
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa HellAngel »

Reolink rlc 410W + v Obi alebo elektre, kupis 20W LED reflektor s detektorom pohybu. Elektriku tam mas a ak si to vies sam zapojit, tak sa ti este mozno zmesti aj pivko do tych 100€ :)
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Dakujem. Moj plan by bol integrovat kameru do smart domacnosti a mat moznost ovladat jednotlive funkcie na zaklade udalosti. Nepotrebujem, aby sa svetlo zapinalo pri kazdom pohybe (garaz v bytovke, kde sa cez den pohybuju ludia/auta), ale napriklad iba pri otvoreni brany dialkovym ovladacom. Na brane mam namontovany pohybovy senzor, ktory mi indikuje otvorenie/zatvorenie a chcel by som, aby aj kamera/svetlo reagovali iba na iste spustace. Dost casto si nechavam tovar od kurierov dorucovat do garaze, ked nie som doma a mam iba interierovu kameru v garazi. Takto by som mal aj prehlad, kedy presne pride kurier na parkovisko a mozem mu otvorit garaz na dialku z prace. Zaroven by som chcel mat aj moznost nahravania z kamery na domace NAS a nie niekam do cloudu vyrobcovi.

Este budem teda studovat, ake rozne alternativy vyrobcovia ponukaju.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa lepermessiah »

tak podla znacky senzora kup smart rele nie?
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5634
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa Jednoduska »

niekto reálna skúsenosť, respektíve nejaký návrh na alternatívu?

spočítal som si že nechcem viac kamier, viem jednu umiestni´t tak aby zabrala parkovanie aj vstup d odomu a to mi stačí, tak radšj jednu a poriadnu, veľmi sa mi páči Reolink RLC-823A.

vie si to prisvietiť, vie sa to otoči´t tam kde je pohyb a Reolink má podľa reciek top appku. Asi sa aj vykašlem na DVR a šupnem tam iba SD kartu a hodím to do VLANy.

dá sa kúpiť do 280 eur, je to peniaz ale tak beriem že to je na 10 rokov aspoň a zábery na nete sú z toho krásne, čo myslíte?
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5409
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Slovo reolink sa neda pouzit vo vete dobra kamera. Ta kamera je 100% optimalizovana na to aby mala krasne zabery na nete. Ak ju realne budes potrebovat bude nepouzitelna.

1. Reolink pouziva velmi maly svetelny senzor(tebou linknuta ma 1/2,8") a vysoke 4k rozlisenie(cim vyssie rozlisenie, tym vacsi senzor potrebujes na zachytenie daneho mnozstva svetla).
2. Hore popisany hendikep sa snazia vyvazit dlllhou uzavierkou. Cim vacsia tma tym dlhsou. Cize staticky obraz na dobre osvetlenej scene bude prekrasny. Ale zlodeji nechodia cez den, ale nestoja na mieste aby si mal cisty zaber.

Realne ked ta vykradnu, budes policii posielat hentaky screen, domysli si k tomu ksiltovku cez cele celo a hlava sklonena dole.
Obrázok

A ak to bude kusok dalej a "zlodej" pojde rychlou chodzou, tak im posles len
Obrázok

3. Hore spominany 1/2,8" senzor je vhodny tak pre fHD 2MP kameru. Pri 4MP uz chces 1/1,8", pri 8MP 1/1,2". Ak mas rozpocet len na 1/2,8" senzor, tak urcite radsej 2MP ako 8MP.

Z tych serioznejsich mas napr. Dahua seriu 2241(2MP a 1/2,8" senzor) alebo seriu 5442(4MP a 1/1,8" senzor). Konkretny model uz podla toho aky chces formfactor a ci chces motoricky zoom.

Ak chces usetrit tak mozes spekulovat napr. s hikvisionom a redditom. Ale sa vykaslat na IP kamery a pouzit analogove. Budu stat vyrazne menej a o tak vela neprides


schvalne som pozrel youtube recenziu tej tvojej reolink
https://youtu.be/IrVBzHHpTI0?t=602

Pozri ako mu z videa miznu ruky ked nimi hybe :D A to je celkom slusne osvetleny dvor na mozno 10m.
A ked si to video stopnes, tak co uvidis? Chod za policajtom ze vyhladajte tohto pachatela :D
Obrázok
Obrázok
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7284
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa Papek »

osobne by som siel do niecoho od Hikvisionu. Co najvacsi cip, nocny rezim IR prisvietenie s poriadnym dosahom a podla moznosti 4K. Hlavne pri sirsom zabere je HD nanic ak chces detaily. Mame na 4 miestach systemy od Hikvisionu, na jednom Dahua. Hikvision mi pride celkovo lepsi, ale to sa mohlo casom kludne zmenit. Neviem ci ma Hikvision aj samostatne kamery (asi sa chces vyhnut tahaniu ethernetu a vrtaniu), my mame systemy NVR + kamery. Napajanie je cez PoE priamo z NVR. Vie to posielat upozornenia pri detekcii pohybu vo vybranej oblasti cez aplikaciu, davat znacky v zazname pri udalosti. Nie su to lacne veci, ale ak chces mat zaber, ktory bude aj realne pouzitelny v noci, tak by som priplatil a siel do niecoho overeneho. Dnes uz vies kupit kamery s 1/2" pripadne este vacsim 1/1.2" snimacom. Ceny co som tak namatkovo buchol do googla mi ukazalo od 400 vyssie za kameru. NVR zacinaju aj pod stovkou, ale vyhol by som sa zakladnej rade DS-71xx (zobrali nam spat v ramci reklamacie). + treba nejaky disk. Cize rozpoctovo si uz kapanek inde ako s tym Reolinkom a nemas pan/tilt funkciu. Osobne s tym nemam skusenosti, ake je to spolahlive, ale klasicka dome kamera mi pride ako dlhodobo odolnejsie riesenie ak ma byt 24/7 vonku.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Bono83
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Ne 04. Sep, 2011, 08:12

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa Bono83 »

Tebe by sa tam mozno hodil tento model https://www.hikvision-alarm-system.com/ ... tick%C3%A1 . Ma to slot na kartu , takzevies na to nahravat a nepotrebujes NVR.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5634
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Pozriem na to bližšie. NVR mi príde v prípade jednej kamery zbytočné, napojím to cez POE switch a použijem SD kartu.

Hikvision som niekde čítal že sú čiastočne vlastnený čínou, nie firmou ale štátom, asi mi to ale môže byť ukradnuté.

Idem sa teda poobzerať a sústrediť na veľkosť snímača.

Inak stránka Hikvision :D
Screenshot 2023-03-03 115649.png
Tá 180 stupňová neviem či nebude veľa, nechcem susedovi dvor natáčať :D prípadne ešte táto.
https://www.hikvision-alarm-system.com/ ... ilt-camera

Aj tá hikvision appka nevyzerá zle vôbec.
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok
j0hny
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1134
Dátum registrácie: St 31. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa j0hny »

Za 3 stovky uz sa da kadeco vyberat. Aj dahua. Seria 3549 trebars + lepsia sdkarta
Spoiler: ukázať
i9 12900KS stock+undervolt, ekwb velocity ; MSI PRO Z690-A DDR4 ; Kingston FURY 32 GB KIT DDR4 3600/CL16 1Gx8 ; MSI RTX3090 Suprim X aplhacool blok+bckplate ; NVME Ťamťung 970 EVO 1TB, SSD WDgreen 480 ; SilentiumPC Armis AR6 TG ; Corsair RM850X ; Philips 65OLED856, custom loop mo-ra core360. Samsung HW-A650 + 9100S surroundy

Návrat na "Debata o všetkom"