kamerový systém poradna pri kúpe

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Bono83
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Ne 04. Sep, 2011, 08:12

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa Bono83 »

Vies si tam urobit privatne zony aby si nepozeral susedovi, ma aj vystrazne svetlo+ repro. Za tie prachy si myslim ze je to velmi dobra kúpa.
Používateľov profilový obrázok
wito
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 322
Dátum registrácie: So 31. Dec, 2005, 20:00

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa wito »

caute, skopcim to sem z inej temy :)
technicka otazka, dokoncujem pomaly dom a som vo faze kedy vyberam kameru a rack
vedel by mi niekto poradit? co sa tyka kamier stacia mi 2 - nech je vidno na kamere ci sa daco deje, nie tie 240p co su v obchodoch :D a idealne pristup aj z mobilu aby som vedel skontrolovat hocikde, je tam priprava s lan kablom
ak ma dakto prehlad a vedel by poradit tak by to bolo super, dik
Používateľov profilový obrázok
wito
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 322
Dátum registrácie: So 31. Dec, 2005, 20:00

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa wito »

nikde nik? doplnim ze rozpocet mam cca 600e vklude viem daco pridat alebo ubrat :)
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa lopo1 »

hmno ako to tu uz odznelo viackrat pozerat po znacke dauha hikvision na predchadzajucej strane je toho popisane Skilex a pepek dali aj navrhy na konkretne kamery
Používateľov profilový obrázok
j0hny
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1134
Dátum registrácie: St 31. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa j0hny »

podla uhla, vonkajsieho osvetlenia a vzdialenosti by som bral 5-8Mpix full color trebars od dahua. Ak je uplna tma tak treba s prisvietenim. Za 3 stovky kupis uz velmi slusnu PoE sietovu kameru aj s pamatovym slotom a vsemoznymi funkciami.
Plne farebne nocne videnie povazujem osobne uz ako standard, na IR v noci bez LED reflektora je identifikovatelne okrem SPZ dokopy velke prd...
Moj favorit 8mpix IPC-HDW3849 verzia H-AS-PV, zohnatelna za rovne 3 stovky, od cinana aj menej.
alebo lacnejsia 5Mpix HDW3549, ta je fajn na kvalitnu identifikovatelnost tak do 5metrov, co moze byt vyhoda pri obhajovani projektu ak sa snima verejnost, kde pre nizku kvalitu v 10m vzdialenosti v podstate nespracuvas osobne udaje :laugh:
5 megapixelovka je aj BEZ TiOC, cize aktivnej ochrany (reproduktora, automatickych hlasok, blikania) a podobnych -pre mna nezaujimavych- funkcii. Ale co za to stoji pri drahsej verzii, je automaticky a pomerne inteligentny prisvit bielej ledky zavisly od detekcie pohybu umelou inteligenciou rozpoznanej osoby/vozidla. Kdezto lacne prevedenie zapina prisvit len na zaklade intenzity svetla. Co niekedy pri dazdi a snezeni je viac na skodu ako na uzitok (pojde ti nonstop zaznam pri pohybovej detekcii) Ak je kamera schovana meter pod strchou a prisvit neziari do kvapiek dazda/vlociek snehu, tak tento problem odpada. Treba mysliet pri navrhu... Za cca 150€ za kameru sa vela inteligencie cakat neda.
Ak kamera nieje schovana pod strechou, je asi lepsi model bez vstavaneho prisvitu, a osvetlenie priestoru riesit z co najvacsej vzdialenosti od kamery inym zdrojom svetla. Tymto fullcolorkam aj od inych vyrobcov s velkym citlivym cipom staci prisvietenie 5-10watt ledkou na 100-400 stvorakov, dosvit v pohode 20-30m.
Nedavno prisla na slovensky trh 8mpix geovision, presny model neviem, pod300€, velmi vydarena.
Co sa aplikacii tyka, robim posledne roky len dahua, a je to silne pouzitelne a stabilne (nastavenie a doladenie trochu komplikovane). Vies vyskladat od jednej znacky, podobne ako od hikvisionu aj antivandal vratnika na branu s 2MPix kamerou, linuxovou LCD vnutornou jednotkou vratnika (tiez milion vsemoznych funkcii), samozrejmost su ovladanie dvoch zamkov cez telefon aj prijimanie hovorov cez net. Vsetky zariadenia PoE

EDIT: Keby si nevedel co s peniazmi, tak su dostupne aj kamery s rozpoznavanim tvare/spz/zvuku, kde vies uz ovladat trebars aj pristupove systemy: posuvna brana/garazova brana/branicka. Tam si nastavis aj otvorenie/neotvorenie za urcitych podmienok, ked vies kde mas nastavit ksicht alebo ako presne zastavit s autom aby precitalo znacku v nastavenom perimetri, nemusis vytahovat klucenku/mobil/otvarat okno/proste nic. Luxus. Cena zacina na 800€ + pristupovy system a rozsirovacie moduly :-D
Toto myslim bude o par rokov uz bezna vec za podstatne priaznivejsie ceny. Tak zvaz, ci by si sa na par rokov neuskromnil, a neinvestoval neskor po dokladom premysleni co kde a ako.
Spoiler: ukázať
i9 12900KS stock+undervolt, ekwb velocity ; MSI PRO Z690-A DDR4 ; Kingston FURY 32 GB KIT DDR4 3600/CL16 1Gx8 ; MSI RTX3090 Suprim X aplhacool blok+bckplate ; NVME Ťamťung 970 EVO 1TB, SSD WDgreen 480 ; SilentiumPC Armis AR6 TG ; Corsair RM850X ; Philips 65OLED856, custom loop mo-ra core360. Samsung HW-A650 + 9100S surroundy
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7283
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa Papek »

Páni trochu oživím túto tému. Mám za úlohu nahodiť kamerový systém, čo samo o sebe nie je problém. S Hikvision mám dá sa povedať dobré skúsenosti (zďaleka nie sú perfektní, ale sú asi najmenej problémoví). Čo je však problém, je to, že na danom objekte chcú bezdrôtové kamery. Ale tak že úplne bezdrôtové, tj wifi pripojenie + napájanie z baterky, solaru, hocičoho len nie vŕtanie a vedenie káblov exteriéri alebo interiéri.

Majiteľ jednoducho videl niekde bezdrôtovú kameru so solárnym panelom a o inom nechce počuť. Čiže pátral som a Reolink má zopár modelov, ktoré by teoreticky mohli vyhovovať. Čo ma však trápi je dokumentácia a popis kamier - majú solárny panel, ktorý ma výkon neuveriteľných 6W avšak pri kamerách ani ťuk o spotrebe ... v každom prípade mi to nevychádza na to aby dokázal takýto panelík kŕmiť kameru a ešte aj dobíjať batériu tak, aby vedela ísť záznam 24/7 jar/leto/jeseň/zima. Nehovoriac o kvalite obrazu, ktorá ma u ich kamier jednoducho nenadchla.

Videl som, že Hikvision má tiež čosi podobné, no zďaleka nie až tak ... hmm pekné a kompaktné? Jednoducho Hikvision ponúka veľký solárny panel s výkonom 80W a 360Wh batériou, z ktorej by sa dali napájať kamery. To už vyzerá celkom použiteľne na napájanie troch kamier (max 4). Samozrejme, ťahanie napájacích káblov po budove je problem, ale možno by odsúhlasili vedenie po odkvapovej rýne, čím by sa vyriešil problém napájania. Avšak akýkoľvek prieraz či viditeľný kábel po budove, v budove, v lište atď je no-go. Preto sa majiteľovi páči riešenie od Reolinku.

Nejaké nápady akým smerom sa vydať. Verím že s Reolinkom budú spokojni do prvého prúseru, keď sa z kamier buď nevytiahne nič, alebo to bude tak zlý záznam, že bude aj tak nepoužiteľný. Preto by som sa im rád vyhol.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5409
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Been there done that. Ruky prec. Rutis sa do pruseru ktory ta bude stat desiatky hodin casu a nedostanes zan zaplatene. Dost pravdepodobne dostanes aj vynadane.


Jediny spravny smer je tahat kabel alebo nemontovat nic. Aj keby si to vyzadovalo zablokovanie telefoneho cisla. Ked to nechas tak isto do pol roka najdu nejakeho ineho blbca ktory do toho skoci po hlave a uz to nebude tvoj problem.


Hikvision je inak fajn kym nepotrebujes support, alebo kym nezabudnes heslo. Vtedy je kamera vpodstate bricknuta. Mozes ju hodit do kosa. O dost viac v tomto smere odporucam dahua kamery.
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa lopo1 »

Takže došlo na lámanie chleba susedovi vybielili auto ako som predpokladal snímač kamery nie je schopný na vzdialenosť 15 -20 m spraviť seriózne video v pohybe .... otázka je existuje nejaká finančne dostupná kamera (do 200€) ktorá by toto dokázala? Podmieky ktore potrebujem je napajanie POE a záznam ukladania na SD kartu priamo v kamere.
Ale mam taký šteklivý pocit že žiadna kamera v tejto cenovke nedokáže spraviť lepšie video.
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5409
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Potrebujes nieco s velkym CMOS senzorom. Cize bud 8mpx a 1/1.2" CMOS, 4mpx a 1/1.8" cmos alebo potom 2mpx a 1/2,8" cmos

Pri dahue ti vyjde akurat tak ta posledna moznost, 2mpx a 1/2,8" pri rade 2241
https://sk.ab-com.cz/dahua-ipc-hfw2241s-s-0280b/ Sirokouhla
https://sk.ab-com.cz/dahua-ipc-hfw2241s-s-0360b/ Viac priblizena
https://sk.ab-com.cz/dahua-ipc-hfw2241t-zas-27135/ zoomovacia verzia ktoru si priblizis ako chces

z 4mpx sa ti pri rozumnej velkosti senzora vojde jedine tak 5442 s fixnym 6mm objektivom(cize mas zorny uhol len 56°C miesto 90 a 110° o 2,8 a 3,6mm, zbytok stoja cez 300

https://sk.ab-com.cz/dahua-ipc-hfw5442t-ase-0600b/


Potom mas hikvision, tam za 300€ vykoumas 8mpx a 1/1,2" cmos pripadne za 200€ 1/1.8" a 4mpx... Ale ani jedna nie je zoomovacia, a tiez je hikvision dost cancer firma. Support vpodstate neexistuje, odpise po X dnoch chobotinu, firmware derave... Ak od nej stratis heslo tak ju mozes vpodstate vyhodit, neexistuje sposob ho obnovit(dahuu staci rozobrat a podrzat reset button), firmware maju dost derave ak neupgradujes pravidelne... (v zmysle ze ti ich vie utocnik trebars bricknut na dialku a mozes ich vyhodit)



https://www.axdata.sk/hikvision-ds-2cd2 ... 29739.html
Pripadne s "farebnym" nocnym videnim
https://www.axdata.sk/hikvision-ds-2cd2 ... 31832.html

https://www.axdata.sk/hikvision-ds-2cd2 ... 31800.html
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa lopo1 »

Skilex dik zoom je dalsia vec ktoru by kamera mala mat toto je obraz tusim 2x priblizenim lebo potom zaberam zbytocne vela verejneho priestoru a zastavku a to nechcem (ano mozem pouzit maskovanie ale potom zas clovek aj tak nevidi detaily ked nemoze priblizovat.
cize z tych co si postol tak asi len Dahua IPC-HFW2241T-ZAS-27135
a teraz ak by sme isli do vyssich cien ktoru by si odporucal ale fakt nech tam je nieco vidiet.. obetou sa stala ta octavia v tom tmavom rohu
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2095
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa zoom »

Dobra kamera do noci je samozrejme zaklad, ale ako taky hotfix/prevencia - nebolo by dobre nakreslit okolo aut nejaky obdlznik, detekcnu zonu na pohyb a ked je v nom viac ako 5-15 sekund, tak alarm (hukanie doma, sprava na mobil, zasvieteny reflektor na auta). Ak niekto prejde popred auta, tak je zo zony prec za 1-3 sekundy. Ak tam cosi robi okolo aut, tak o tom chcem vediet. Existuje mala sanca na false alarm, ze niekto sa s niekym bude rozpravat zrovna pred mojim autom na ceste a ich horna polovica tela bude v detekcnej zone, ale inak by to mohlo fungovat. Ak zlodeja neodradi zasvieteny reflektor, tak celkom urcite mrzuty holohlavy zoom, co ho bude nahanat po ulici s nozom v ruke.
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa lopo1 »

je to "verejny" priestor cieze tadial cesta nevedie a hlavne ta vzdialenost je problém 20m pred auta a 26m za autami je kus vzdialenost preto je na kamere zakazany nocny rezim s IR prisvitom lebo to bolo este horsie ano ideal je mat niekde mimo kamery silny IR reflektor ale to je nonsen
Inak tych false alarmov by som mal kopec :D
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5409
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa SKiLEX »

No hlavne by som odporucal alarm... Nam takto auto s naradim vykradli asi 4x z toho raz za bieleho dna v centre mesta v asi 3minutovom okne... Potom siel vsade 200€ alarm a odvtedy pokoj(az na jeden incident ked fetka ukradla kluce od dodavky z bundy, ale kedze auto parkovalo o 10m dalej tak nestihla nic ukradnut).

K priblizovaniu: mas 2 moznosti
1. bud mas pevne nastaveny objektiv(su rozne od nejakych 114°uhlu po menej ako 50°)
2. Mas zoomovaci objektiv, vies si motorcekom kameru priblizit od tych 110 do nejakych 30°. Funguje to ale tak ze to nastavis pri montazi a to je vsetko. Vies sa preklikat nastaveniami a priblizenie zmenis, ale nebudes to robit denne ani tyzdenne a celkom urcite ani mesacne.


Zacal by som tym ze sadnes za satelitne mapy(mapy.cz ich maju dost detailne) a aspon priblizne odmeral vzialenost na ktoru snimas, sirku zaberu ktory potrebujes a z toho vyratal uhol aky potrebujes snimat. Ked mas vzdialenost a potrebny uhol zaberu tak mozes zacat vyberat konkretny model kamery.

Ja by som sa drzal dahua 2241 a 5442 serie(pripadne 2249 a 5449 v pripade fullcolor kamery) A pride mi vyhodnejsie si ten uhol vyratat vpred a usetrit trojcifernu sumu kupou fixneho objektivu


Zajtra na to pozriem konkretnejsie, idealne ak medzi tym doplnis tie vzdialenosti...



Zoom, noz je uplne najhorsia vec co sa da pouzit. Kup si obusok.
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa lopo1 »

Dodavka s naradim je susedova tam ma svoje zabezpečenie (dufam :) )
vzdialenost za auta som uviedol je to nejakých 26 m od miesta kamery k prednemu rohu garaze sirka zaberu tych 25m uhol si zajtra zrátam.
Uvidime co z toho vyjde a ci zlomim vlastnikov nech prispeju na lepsiu kameru lebo kazdy to tu ma v pazi kym nepride problem
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5409
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Hej, som zacal pisat este pred tvojim príspevkom.

Tak ci tak, v tomto pripade chces full color(bez IR prisvetu, nahravaju farebne aj v noci) cize uz len sa rozhodnut ci 2249 alebo 5449 a ci zoomovaciu alebo fixnu. Zajtra poslem linky.


Inak, necakaj ze kamera nieco zmeni. Ibazeby to je nejaka miestna fetka(dost casto je) ktoru bezne vydavas na ulici. Sice ti to veci nevrati, ani policia nic nevyriesi, ale s rozkopanymi rukami aspon nemoze kradnut dalsie.
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7

Návrat na "Debata o všetkom"