kamerový systém poradna pri kúpe

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa lopo1 »

Dik jasne ze to moc nezmeni ale dufam ze zo zaznamu aspon budem vidiet jeho ksicht ...... toto asi fetka nebola aj ked do auta sa dostaval dost dlho ale podla toho ze kracal rovno ku konkretnemu autu isiel chlap asi na istotu...... ono najvacsim problemom je prave ta vzdialenost a nerovnomerne osvetlenie parkovacej plochy....ono akekolkvek vešanie reflektorov alarmov je no way kedze po tej ceste chodí veľa peších chodcov a aj kde jakej zvery :D ....ide cisto len o zaznam a v pripade problemu sa vytiahne kedy ako čo ..... potrebujem co najjednoduchsiu obsluhu a zaznam nech sa ukalda len na kartu nie je priestor aby mi niekde doma lezalo este NVR ktore bude bezat nonstop
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa mp3turbo »

do ksichtu nebudes vidiet - kapucna, hotovo. Maximalne tak rozlisis ci to bol cernoch, beloch alebo aziat.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa lopo1 »

no to viem rozlisit aj teraz a dokonca vidim ze ked isiel k autu mal kapucu a asi aj rusko ale ked odchadzal uz nemal kapucu a bol nakratko vystrihaný ak by kamera zvladala zachytit objekt v pohybe bez rozmazania tak do ksichtu by mu bolo vidieť
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa mp3turbo »

non-socka si da na makovicu motorkarsku helmu atd. Socka/fetak je blby ale to ti nic nepomoze.

Ono je pruser sa obranit voci vsetkym eventualitam :( da sa to, ale je to drahsie nez skoda ktoru sposobia (napr. mat troch chlapcov na parkovisku s brokovnicami, len ako vravim nedava to zmysel dokial nemas v jednickovej Oktavii zopar zlatych tehliciek).
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa lopo1 »

no chlap tam mal nejaku drahsiu diagnostiku (ano jeho blbosť) a dake lepsie radio....hold no ....preto hladam ci v rozumných cenach sa da zhonat nieco lepsie ako mam teraz je mi jazsne ze ked vyhodim 1500€ kameru isto dostanem co pozadujem ale to uz je cena ktorú nie som ochotny zaplatit
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5409
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ak teda ides bez IR prisvitu, tak urcite full color kameru, tato ma z nejakeho dovodu velmi dobru cenu. Lepsiu ako moja velkoobchodna.
https://sk.ab-com.cz/dahua-ipc-hfw5449t1-ze-led-2712/ - ma priblizovaci objektiv, a ma loitering detection - ak sa niekto obsmieta vo vyhradenom priestore, pride ti notifikacia na mobil.

https://youtu.be/jg8MOg6mIKE?si=DZozRnHrWaXz_gDB
Tu mas ukazku loitering detection + ukazku toho ako zaznamenava nocnu ulicu. Toto je starsi 2mpx model. 5449 nahrava este o kusok lepsie

K nej budes chciet instalacny limec Dahua PFA130-E


Ak nou chces pokryt cca 23m(random odhad z fotky) siroky priestor z 20m vziadlenosti, tak to bude tak na hrane toho ze vies rozoznat tvar(pre DORI distance to bude na hrane recognition a observation vzdialenosti https://www.smartcamera.services/ai-cct ... -dori-cctv ). Tak ci tak lepsia kamera na tuto situaciu uz asi neexistuje. Jedine riesenie by potom bolo kupit kamery 2, a viac ich priblizit aby kazda snimala len polku z toho 23m sirokeho priestoru...
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa lopo1 »

Dik ten loitering asi nevyuzijem to umoznuje aj sucasna kamera ale ako som pisal kedze to je "verejne parkovisko" a parkuje tam viacero susedov isto nechcem aby ma to zakazdym otravovalo 30 - 40x za den ....
viac kamier asi tiez nie je riesenie kedze ku kazdej predpokladam je potrebne tahat samostatný LAN kabel

edit este ma zaujala tato kamera https://sk.ab-com.cz/dahua-hac-hfw3802e ... ternatives 3nasobny zoom bohato postacuje ale ake pozeram spravne nema zas podporu ukladania na sdkartu :-(
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5409
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Tuto nie, 8MPx je privela na 1/1.8" CMOS senzor...

Ak mas 2 kamery s 1/1.8" CMOS, jednu 4MPx a druhu 8MPx tak lepsi nocny zaznam bude mat ta 4MPx...
8MPx totiz potrebuje mat na rovnako velkom senzore dvojnasobny pocet bodov. Kvoli tomu tie body(pixely) musia mat polovicnu velkost. Body s polovicnou velkostou su ovela menej uspesne v zachytavani svetla. Na to aby kamera kompenzovala tento deficit malych bodov ma vpodstate 3moznosti:

1. Nerobit nic - Budes mat proste cierny zaber na ktorom nic nevidno
2. Zvysit iso - Zaber sice bude svetly ale zasumeny a v konecnom dosledku neuvidis nic.
3. Znizit rychlost uzavierky - na tuto moznost kamery spoliehaju najviac. Snimac ma takto viac casu "nachytat" svetlo pre vytvorenie snimky. Problem je ze cim je rychlost uzavierky pomalsia, tym su objekty v pohybe rozmazanejsie. A kedze potencionalneho zlodeja som este nikde nevidel pred kamerou stat nehybne, tak zistis ze aj ked je staticky obraz krasne ostry, tak vlastne policii nemas co poslat lebo najlepsia fotka lupica vyzera takto :D
Obrázok


Navyse, nejak ingorujes true color funkciu: Truecolor kamery su specificky vyrobene na to aby v noci fungovali bez IR svetla. Ak tam das klasicku kameru a natvrdo jej vypnes IR, bude to vyzerat dost zle. Truecolor kamery pri beznom mestkom svetle nahravaju akoby ani nebola noc...

https://youtu.be/xAkMCFXQUjo?si=q-7IXJEYlgxFjFfo
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa lopo1 »

O tom pohybe som uz zistil evidujem prve ja v popise vidim 8 Mpx a 1/2" cmos snimac a uz som pochopil ze Mpx pri kamerach nie si vsetko akurat sa bojim ze zas pri FHD kamere na tu vzdialenosť bude biedny obraz pri viac px mas este ako tak sancu nieco digitalne priblížiť kedze chcem snimat pomerne velku plochu ale ja tomu prd rozumiem v pondelok skusim cibto viem zobrat na firmu bez dane a v tom pripade by to mohla byt zaujimava cena
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5409
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa SKiLEX »

za prve tam maju chybny popis, treba overovat na dahua stranke
https://www.dahuasecurity.com/products/ ... 802E-ZH-VP

a za druhe 1/2" je menej ako 1/1,8"
a za tretie: to ani nie je IP kamera :D A nema ani Poe... A nevie ani nahravat na SDkartu


Nic lepsie ako tu linknutu 5449 nevymyslis(je to 4Mpx 1/1.8” kamera, tiez maju chybny popis...)
https://www.dahuasecurity.com/de/produc ... 9T1-ZE-LED
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa lopo1 »

Aha to by vysvetlovalo velo ok nebudem spekulovat v pondelok poriesim dik
Používateľov profilový obrázok
Danix64
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: Po 12. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice (04011)

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa Danix64 »

Ano, tiez by som isiel do 5449 / 5442. Chvalena kamera na specializovanom fore ipcamtalk.com
Spoiler: ukázať
fanless PC: Ryzen 5 5600G, 32GB RAM, 2x2TB SSD (17-19W idle)
fanless i3 server: i3-13100, 64GB RAM, Asus Pro H610T D4-CSM, 1x2TB SSD (<5W idle)
fanless secondary miniPC: Intel N6005, 16GB RAM, 2TB SSD (<6W idle)
fanless small home server: Odroid H3 (Unraid) (<5W idle), Raspberry Pi 4 (Debian/DietPi)
Dafidko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Pi 12. Sep, 2014, 12:06

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa Dafidko »

Ahojte, ak to nie je problém, tak by som využil toto vlákno. Potreboval by som poradiť nejaké NVR a kamery na zabezpečenie haly pre známeho. Išlo by tam cca 6 vonkajších kamier a možno neskôr aj nejaké 2-3 vnútorné.

Podľa toho čo som videl vyššie, asi by som šiel do dahua 5449.

Ďakujem vopred za rady.
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa lopo1 »

Včera som otravoval Skilexa a teraz to skusim takto verejne potrebujem pomoct s nastaveniami IP kamery na zaklade predchadzajucej debaty som kupil Dahua IPC-HFW5449T1-ZE-LED-2712 a oproti UNIVIEW co som mal doteraz mi pride to nastavovanie o dost komplikovanejsie takže včera po dlhých bojoch a Skilexovej konzultacie (vdaka) sa mi podarilo kameru ozivit a priradit jej spravnu IP adresu kameru uz vidim aj v appke DMSS ale len kym sme v rovnakej sieti a teraz som potreboval pomoct zo spravnym nastavením aby som sa vedel pripojit na kameru aj mimo domacej siete. Toto je pre mna spanielska dedina
Ak som spravne pochopil tieto navody https://dahuawiki.com/IPCRemoteAccess potrebujem si vytvoriť Port Fowarding v routri
(router je Huawei HG8245W5 poskytovatel Pomaranč)
Router port forward.png
Router port forward TCP.png
prosím o kontrolu či som spravne nastavil tie porty podla kontroly áno nie som si ale istý či mam spravne vyplnené external source IP Addres
Overenie portu.png
ak nie kde robím chybu

no a teraz čo dalej ta appka DMSS som z toho na prasky resp. treba to nastaviť niekde v kamere?

DIk za kazdu radu
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2226
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: kamerový systém poradna pri kúpe

Príspevok od používateľa mirjak »

a preco tam nastavujes tu External IP? To je IP Tvojho routra od providera?

Návrat na "Debata o všetkom"